Springuin schreef op maandag 07 maart 2011 @ 08:49:
Stappenmotors: 12V versie nemen, dan hoef je minder stroom te schakelen voor hetzelfde vermogen; dat is makkelijker en scheelt verliezen in je aansturing. Die 5804 lijkt nergens te krijgen; wellicht is een L297 + L298 handiger. Eventueel kun je ipv de L298 twee gestapelde ULN2803's gebruiken omdat je een unipolaire motor hebt.
Let op dat je mechanische constructie stijf genoeg is; ik heb een cnc frees gehad van pvc; dat was een heel leuk dingetje, maar die was niet stijf genoeg om fatsoelijk in kunststof te frezen.
Ik heb weer wat verder gezocht en ben op een nieuw IC uitgekomen: namelijk de A3967. Dit is de nieuwere versie van de 5804, en RSonline heeft hem te koop voor maar €3,40.
Link naar datasheet
Als ik dan toch bestel bij RSonline wil ik daar ook de motoren kopen, namelijk
dezeLED-Maniak schreef op maandag 07 maart 2011 @ 08:55:
Een gemiddelde geleiding kost al 100 euro. Je zal dus creatief moeten zijn.
De vraag is, wat wil je er mee doen. Hou er rekening mee dat je niet verder zal komen dan hout en kunststof frezen en dat je waarschijnlijk een niet erg hoge precisie gaat halen.
Veel simpele onderdelen zou je misschien uit een printer kunnen halen.
Je hebt natuurlijk een heel groot verschil in eisen tussen de geleiding die ik wil, en geleiding die nog geen honderste van een milimeter mag afwijken... Creatief zijn is hier geen probleem

Ik zit momenteel te denken om twee soorten metalen buizen te vinden die precies om elkaar passen, en dat als geleiding te gebruiken.
Onderdelen uit een printer halen is geen optie omdat (mits er een goed resultaat uit komt) ik er bouwpakketten van wil gaan maken. Deze machine is voornamelijk bedoeld om er mdf mee te gaan frezen, en aangezien je daar nog door komt met een scherp met denk ik dat het wel goed komt

Dat is ver buiten mijn budget, en is ook niet half zo leuk als dit maken

Als ik 0.1 mm nauwkeurigheid kan bereiken ben ik helemaal blij.
Op de website staat volgens mij niks over de bouw, en waar je rekening mee moet houden, de drivers die hij gebruikt, enz.
Gwannoes schreef op maandag 07 maart 2011 @ 13:22:
Misschien kun je een overzichtje gaan maken van wat je allemaal aan onderdelen denkt nodig te hebben. Wat je nog niet precies weet kun je algemeen omschrijven (bijvoorbeeld "lagering t.b.v. X-as").
Op deze manier hebben we inzicht in hoe ver je bent, en hoe je alles denkt aan te passen. En als we inzicht hebben, kunnen we meedenken.

Wat ik op dit moment heb bedacht is:
- Een pc met alle software er op
- 18mm MDF om de machine van te maken
- 3x een m8 draadeind
- 6 keer een lager om de draadeinden mee te lageren
- 6 keer een lange moer om aan het draadeind te maken (2 per draadeind om minimale speling te krijgen)
- Een boel schroeven en lijm om alles bij elkaar te houden
- 3 stappenmotors
- 3 drivers (dus zoals ik er nu over denk 3x A3967, een plaatje om alles op vast te solderen, wat draadjes, connectors om de motoren loskoppelbaar te maken, een parallelle poort aansluiting, wat knoppen om te schakelen tussen half step, step, enz.)
- Een goed ontwerp om de machine te bouwen
- 6 assen en 6 buizen die daar precies om heen passen voor de geleiding van de assen.
Verder weet ik het momenteel nog niet, of ben ik het vergeten om op te noemen
SnoeiKoei schreef op maandag 07 maart 2011 @ 13:36:
Ik mis nog een beetje wat je allemaal wil kunnen frezen... printplaten? Metaal? Kunststof? MDF? Modelschuim? Een CNC-freesmachine met een MDF frame is,
fvrees ik, alleen stijf genoeg voor modelschuim.
Ik denk dat je met een slim ontwerp (mijn vader is ingenieur) en dik mdf wel een redelijk stijve constructie kan krijgen. Dus mdf frezen moet volgens mij haalbaar zijn.
sunoke schreef op maandag 07 maart 2011 @ 14:18:
Erg leuk onderwerp. Ik heb zelf ook zitten denken hoe zoiets te realiseren. Tijdens een stage op mijn lagere school heb ik twee weken bij een klein bedrijfje gewerkt waar ze van die professionele freesmachines hadden. Erg interessant om zoiets van dichtbij mee te maken.
Ook ben ik op zoek gegaan naar goedkope componenten. Als je een keer bij de kringloop gaat kijken kom je daar meestal wel afgedankte printers/scanners tegen. Ik weet alleen niet of je daar makkelijk iets mee kunt doen.
Bookmarked.
Ik wil dus niet met 2ehands componenten werken, want ik wil de mogelijkheid houden om bouwpaketten te gaan maken. Verder vraag ik me af of een motor uit een printer/scanner sterk genoeg is. Maar dat hangt natuurlijk weer af van de grootte van het apparaat waar je het uit haalt, en van het apparaat wat je maakt.