
Het team achter de opensource-mediaspeler XBMC heeft een uitvoering uitgebracht die geschikt is voor gebruik op Apple’s 2e generatie Apple TV, de iPhone 4 en de iPad. Het gaat om een volledige XBMC installatie. Je kunt XBMC gebruiken om media af te spelen, zonder dat daarvoor de tussenkomst van iTunes nodig is. De XBMC mediaspeler is geschikt voor het hardwarematig decoderen van 720p en zelfs 1080p HD-videos.
WAT IS XBMC
De XBMC-mediaspeler (voorheen XBox Media Center) is oorspronkelijk geschreven voor gebruik op de XboX, maar is tegenwoordig voor allerlei platformen beschikbaar. De mediaspeler ondersteunt de meeste populaire formaten waaronder Matroska (MKV) en H.264. Een uitgebreid overzicht van de ondersteuning van XBMC kunt u vinden op de bijbehorende Wikipedia-pagina. Nu XBMC beschikbaar is voor de 2e generatie Apple TV, de iPhone 4 en de iPad, zul je de diverse media op deze iDevices zonder verdere tussenkomst van iTunes gebruiken. Het is daarnaast mogelijk op verschillende manieren naar XBMC te streamen.FEATURES
Het XBMC softwarepakket wordt standaard geleverd met de meest uiteenlopende features. Hieronder een kort overzicht met een aantal features:- Standaard uitgebreide ondersteuning codecs en bestandsformaten(oa. mkv, avi, m2ts, mp4)
- Actueel weerbericht
- Rssfeeds
- Afspeellijsten
- Informatie scraper voor films, series en muziek
- Scripts / Plug-ins
- Skinengine
- Gebruik eigen achtergronden (skin afhankelijk)
INTERFACE
XBMC Media Center wordt, vanaf de Camelot versie, standaard geleverd met de Confluence-skin. De Confluence-skin is de opvolger van de Project Mayhem III-skin. De nieuwe skin bevat elementen van verschillende populaire skins die beschikbaar zijn. Hieronder volgen een aantal afbeeldingen voor een sfeerimpressie van de Confluence skin.
Thuisscherm

Filmbibliotheek

Afspeelmenu
==============================================================================
TUTORIALS
Installeren XBMC for iOS
Hieronder wordt uitgelegd per device hoe u XBMC op uw iOS device kunt installeren. Een jailbreak is hierbij noodzakelijk. Hoe u uw device kunt jailbreaken kunt u hier vinden.iPad en iPhone 4
- Open Cydia op een gejailbreakte iPad.- Kies onderin voor Manage gevolgd door Sources.
- Selecteer bovenin Edit gevolgd door Add.
- Vul de URL http://mirrors.xbmc.org/apt/ios/ in en selecteer Add Source.
- Ga naar Search en zoek op XBMC.
- Selecteer XBMC en vervolgens Install gevolgd door Confirm.
- XBMC zal nu geïnstalleerd worden. Wanneer je daarna Cydia verlaat zul je het XBMC-icoontje terug vinden op SpringBoard.
Apple TV 2G
- Gebruik SSH om verbinding te maken met de Apple TV. Via de Terminal van Mac OS X kun je dit doen met behulp van ssh root@IP-adres-van-de-Apple-TV Op Windows kun je bijvoorbeeld gebruik maken van PuTTY. Je kunt voor het IP-adres eerst appletv.local proberen en als dat niet lukt het IP-adres achterhalen via je router of via het Settings-menu van de Apple TV onder Network.- Voer het wachtwoord alpine in als je deze nog niet eerder hebt gewijzigd. Het is aan te raden om direct het standaard wachtwoord te wijzigen. Je kunt dit doen met behulp van het commando passwd gevolgd door enter, waarbij je gevraagd zal worden om een nieuw wachtwoord in te voeren.
- Tijdens de SSH sessie kun je de nieuwe sourcs toevoegen door middel van het volgende commando: echo "deb http://mirrors.xbmc.org/apt/atv2 ./" > /etc/apt/sources.list.d/xbmc.list
- Vervolgens kun je de database updaten met behulp van het commando: apt-get update
- Tot slot kun je XBMC installeren met het commando:apt-get install org.xbmc.xbmc-atv2
- Wanneer de installatie van XBMC voltooid is zal je 2e generatie Apple TV opnieuw opstarten en zal het tabblad XBMC verschijnen.
[APPLE TV2] KOPPELEN BLUETOOTH TOETSENBORD
1. ssh root@IP-adres-van-de-Apple-TV2. typ: apt-get install ch.ringwald.keyboard-atv
3. type: apt-get install org.tomcool.btstack-ui
4. type: killall AppleTV
Nu is alles voorgeinstalleerd en moet je de het toetsenbord koppelen.
5. Ga op je beginpagina naar instellingen > custom instellingen > BTShack en gaan met die banaan
HANDIGE LINKS
XBMC website: http://xbmc.orgXBMC forum: http://forum.xbmc.org
XBMC wiki/handleiding: http://wiki.xbmc.org
XBMC File Repository: http://mirrors.xbmc.org Nightlies voor Mac en Windows
XBMC Addon Repository: http://mirrors.xbmc.org/addons Locatie van addons
Gebruik gemaakt van informatie en screenshots van [ervaringen] XBMC Media Center - Deel XIV
[ Voor 7% gewijzigd door Reverb_ op 29-01-2011 18:17 ]