Thema topic: Het melden van beveiligingslekken en incidenten
Introductie
Welkom in weer een nieuw thema topic.Onlangs zijn we gestart met een aantal nieuwe items in het Beveiliging & Virussen forum.
Een nieuw item zijn de thema topics waarin ruimte is voor discussie over een bepaald wisselend onderwerp.
Deze maand hebben we gekozen voor een thema rond het melden van beveiligingslekken en -incidenten.
Dit is een onderwerp wat eigenlijk altijd actueel is. Over dit onderwerp hebben veel mensen een mening over hebben en er bestaan soms erg verschillende opvattingen. Kortom, volgens ons een leuk onderwerp om het eens over te hebben.
Thema: Het melden van beveiligingslekken en incidenten
Regelmatig komen er meldingen van beveiligingslekken en / of -incidenten in het nieuws.Rond de meldingsprocedure en afhandeling hiervan bestaan verschillende opvattingen en vraagstukken:
Mag iemand een lek direct volledig in de openbaarheid brengen of is dat niet verantwoord?
Zou er een wettelijke meldingsplicht moeten zijn voor beveiligingszaken?
Hoe ver ga je bij het achterhalen bij wie je een lek het beste kunt melden?
Wat als je geen respons op een gemeld lek krijgt?
Hanteert het bedrijf waar je werkt een gedragscode welke beschrijft hoe om te gaan met dit soort meldingen wanneer je deze wilt aanmelden of wanneer deze aangemeld worden (afhandelen)?
Voldoende stof voor discussie lijkt ons.
Mogelijke onderwerpen voor discussie
Een interessante reactie in dit topic zou kunnen bestaan uit het beantwoorden van de hier gestelde vragen. Een aantal mogelijke onderwerpen zijn dus al gegeven. Nog interessanter zijn nieuwe inzichten en eigen ervaringen. Alles wat een relatie heeft met dit onderwerp mag worden ingebracht. Het is de bedoeling van elkaars ervaringen en inzichten te leren.Suggesties voor komende thema topics.
Heb je een suggestie voor een volgend thema topic? Dan willen wij van jou horen!Je kunt jouw suggestie achterlaten in het volgende topic: aankondiging: thema topics .
Natuurlijk kun je ook altijd een direct message te sturen naar een van de auteurs van dit thema topic.
Een direct message kun je versturen door te klikken op het

Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum