Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
M2M schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 10:55:
niet mee eens. Een kleinere kast is prefereerbaar. Een server zal niet vaak in het zicht staan en kabelmanagement is ook niet echt noodzakelijk. Waarom zou je in een server bak je kabels willen managen? Het is niet zo dat het verschil tussen 30 graden HD temp of 33 graden HD temp zo dramatisch is. Voor de looks hoef je het ook niet te doen.
Ok, fair enough, maar kan je ook een goed alternatief noemen waar 5 x 3.5" in kan?
M2M schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 10:55:
Heatspreaders op geheugen.... ook helemaal niet noodzakelijk voor het correct presteren van hardware. Gewoon het goedkoopste geheugen nemen, met een snelheid die overeen komt met de FSB.
Kan zijn dat je gelijk hebt, maar we hebben het hier over een verschil van welgeteld € 0,38. Geen issue toch?
M2M schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 10:55:
CPU is een goede vervanging. Extra megahertzen voor eigenlijk dezelfde prijs... Maar een TDP van 73W? is er niet iets zuinigers te vinden? Of valt de TDP voor dit model erg mee?
Jep, terechte opmerking, zie Atom-config van hierboven.
M2M schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 10:55:
En het moederbord keuze, waarop heb je die keuze gebaseerd? Sata 2 is zelfs overbodig (gigabit ethernet is langzamer dan SATA 1) en meer dan 4 SATA aansluitingen heb je eigenlijk toch niet nodig. Desnoods kun je genoeg uitbreidingskaarten kwijt om er meer van te maken. Ik zou dus gaan voor de goedkoopste, momenteel een Asus P7H55-M LX
Zoals eerder gezegd is een thuisserver volgens de BBG van nov 2009 voornamelijk gericht op storage. Ik denk dat voor velen 4 x SATA te weinig is (1 voor OS, 3 voor data over). En als dat al wel het geval is is het minder futureproof dan 6 x SATA.
M2M schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 10:55:
Nee, ik zou een SSD toch echt schrappen. De brute kracht van een SSD ligt bij de random read IO. En die is een server echt niet noodzakelijk. een standaard notebookschijf, het liefst een zo zuinig mogelijke, is voldoende voor tempfiles en het OS. Let wel dat zo'n SSD nogal veel slijt als je 'm gebruikt als temp rar unrar en par schijf voor usenetdownloads. En voor de snelheid hoef je het niet te doen. Huidige notebookschijven zijn ook rap zat om die taak op zich te nemen.
Goede optie idd. Ik had zelf het idee dat een SSD minder kans op uitval kent, maar misschien is dat onzin.
M2M schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 10:55:
Goede keuze, maar ik schat dat een 300W voeding al voldoende is. Minder zou zelfs nog kunnen. Het ding staat voornamelijk niets te doen, dus hoe minder verlies je draait bij een laag opgenomen vermogen, hoe beter.

bijvoorbeeld deze: pricewatch: be quiet! Pure Power L7 300W
300 Watt is ook voldoende, maar dan ben je beperkt met het aansluiten van hdd's. Of is dat eenvoudig op te lossen met een soort splitters? Persoonlijk zou ik vooralsnog de Seasonic nemen, omdat die naar verwachting stiller en efficienter is. En dat voor een tientje t.o.v. de Be Quiet.
-The_Mask- schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 11:12:
Atom is echt stukken trager dan een i3, performance/watt is ook stukken slechter bij de Atom.
Trager hoeft geen probleem te zijn toch? Zolang de taken maar ruimschoots kunnen worden uitgevoerd. Ik heb trouwens de indruk gekregen dat een Atom in ieder geval in absolute zin zuiniger is dan een i3. Is dat onjuist?

Bottomeline is dat als een Atom-config het klusje kan klaren, dat bijna 150 euro in de aanschafprijs scheelt t.o.v. een i3. Geen highend, maar wel ruim voldoende voor een download- en fileserver.

[ Voor 8% gewijzigd door -Moondust- op 21-10-2010 11:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-09 17:01

M2M

medicijnman

-The_Mask- schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 11:12:
Atom is echt stukken trager dan een i3, performance/watt is ook stukken slechter bij de Atom.
en daar komt het dus weer. Heb je die performance ook echt nodig. Zo'n i3 is heel erg snel in vergelijking met een Atom. Maar als de processor voor 99.9% van de tijd toch minder dan 30% cpu verbruik heeft (de atom heb ik het dus over), is een i3 overbodige luxe en een stuk onzuiniger.

Het is dan dus de afweging die je maakt. Wil ik meer met mijn home server, of niet. Ga ik gebruik maken van de processorkracht. Want mijn atom 230 is al snel zat voor het standaard downloadwerk.

Net mijn servert even een gigabyteje laten unrarren: (Atom 230 + Samsung HD501)

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/uT8ykWkgyD29G8AupKh3qDmp/full.jpg

Het lijkt mij vooralsnog een HD bottleneck te zijn. Een copieeractie op dezelfde schijf (ik heb maar 1 schijf in mijn server) geeft ook ongeveer 30 MB/s

Edit:

Aansluitingen voor harde schijven kun je altijd bij splitten. Harde schijven kosten niet zoveel power, dus voor de hoeveelheid aansluitingen moet je geen andere keuze maken. Als de seasonic stiller is, is dat natuurlijk wel een groot pluspunt. Dan is die 10 euro gerechtvaardigd. Hoewel dat ook als alternatief gezien kan worden. De bedoeling is niet dat de server midden in de woonkamer komt te staan. Ik zie zo'n ding meer in de meterkast staan. Echt stil en bijna stil maakt dan ook niet zoveel meer uit.

4x SATA zou inderdaad te weinig kunnen zijn. Maar je hebt ook uitbreidingskaartjes Gewoon zo'n simpel sweex SATA PCI kaartje levert ook voldoende performance voor simpele storage of om die gigabit vol te trekken. Normaliter ben ik ook niet zo'n fan van sweex materiaal, maar ik heb inmiddels al twee maal zo'n PCI-Sata kaartje moeten gebruiken, en voor simpel ongecompliceerd werk is het uitstekend.

In het geval van een ITX bordje, ben je wel je PCI gleuf kwijt. Die zou je kunnen gebruiken voor een degelijke gigabit (intel chip) kaart. Iets wat de broadcom chippies niet kunnen is genoeg bandbreedte leveren. Tenminste, de eerdere atom bordjes met 330 processors er op.

Een SSD (degelijke SSD) heeft een error corrigerende laag. De kans dat de schijf faalt zoals een traditionele schijf dat doet, is een stuk kleiner. En meestal is de data gewoon nog leesbaar. De SSD voert zelf ook correcties uit, vlagt brakke sectoren automagisch als bad sector en pakt een nieuwe ongebruikte sector zolang die nog voorradig zijn.
Maar voor veiligheid hoef je eigenlijk geen SSD te pakken. Sowieso als je zo'n ding gebruikt om etterlijke gigabytes aan temp troep op te zetten en eigenlijk de SSD volledig met schrijfacties overlaad, gaat de kwaliteit van de celletjes rap achteruit. Het zijn ook de schrijfacties die een SSD beschadigen. Kleine schrijfacties van een OS bijvoorbeeld worden elke keer op nieuwe sectoren geschreven. Zo heb je wear leveling waarbij elke sector ongeveer hetzelfde slijt.

[ Voor 47% gewijzigd door M2M op 21-10-2010 11:41 ]

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • shades
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 14-07 13:45

shades

huh ?

M2M schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 11:30:
[...]


en daar komt het dus weer. Heb je die performance ook echt nodig. Zo'n i3 is heel erg snel in vergelijking met een Atom. Maar als de processor voor 99.9% van de tijd toch minder dan 30% cpu verbruik heeft (de atom heb ik het dus over), is een i3 overbodige luxe en een stuk onzuiniger.

Het is dan dus de afweging die je maakt. Wil ik meer met mijn home server, of niet. Ga ik gebruik maken van de processorkracht. Want mijn atom 230 is al snel zat voor het standaard downloadwerk.

Net mijn servert even een gigabyteje laten unrarren: (Atom 230 + Samsung HD501)

[afbeelding]

Het lijkt mij vooralsnog een HD bottleneck te zijn. Een copieeractie op dezelfde schijf (ik heb maar 1 schijf in mijn server) geeft ook ongeveer 30 MB/s
Voor standaard downloadwerk /unrarren/fileserver misschien wel maar ik ben toch heel benieuwd wat er gebeurd als je er wordpress op gaat draaien en de site wordt gemiddeld (wat is dan gemiddeld - geen idee) bezocht. Mijn qnap ging al over de z31k bij het genereren van een pagina.. Een atom heeft dan wel 2 cores maar dan nog...

[ Voor 60% gewijzigd door shades op 21-10-2010 11:41 ]

https://k1600gt.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
@M2M
Is jouw Atom (230) een dualcore? Een Atom D510 in ieder geval wel. Maar goed, stel dat de server een volle torrent applicatie moet bedienen en tegelijkertijd 6MB/sec trekt vanaf usenet, moet parren en er op dat moment ook 2 datastreams voor het gigabit netwerk gaan, kan de Atom D510 dat dan nog fatsoenlijk verwerken. Daar gaat het om. Ik verwacht dat het wel kan, maar kan dat niet staven.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-09 17:01

M2M

medicijnman

nee een Atom 230 heeft hyperthreading. Net zoals de oude P4's dat hadden. Daardoor lijkt het een dual core, maar is het het eigenlijk niet. Een 330 is wel een dual core, maar ook met hyperthreading waardoor het lijkt als een quad core.

Als je trouwens HT uit zet, is de processor sneller in single thread applicaties.

Verder schat ik zelf dat de Atom eigenlijk niet de bottleneck gaat zijn. Als je al die zooi van 1 harde schijf moet halen, zal de schijf zelf het niet meer vol houden. Sowieso moet je een behoorlijk stevige router hebben staan als je een torrent applicatie draait die vol aan staat (200 - 300 connecties, volle upload) en daarnaast nog 6 MB/s uit usenet trekt.

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
M2M schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 12:09:
Sowieso moet je een behoorlijk stevige router hebben staan als je een torrent applicatie draait die vol aan staat (200 - 300 connecties, volle upload) en daarnaast nog 6 MB/s uit usenet trekt.
Misschien even offtopic, maar heb je een goede suggestie? Ik sta namelijk voor de keuze eenbovengemiddeld goede gigabitrouter aan te schaffen. Ik zit zelf te denken aan een D-Link DIR-855 Draadloze N Gigabit-router.

En om toch nog even ontopic te gaan. Wat vinden jullie van de onderstaande lijstjes?

Highend thuisserver

#ProductPrijsSubtotaal
3Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 80,-€ 240,-
1Antec Performance One Mini P180 (Zwart)€ 97,95€ 97,95
1Cooler Master Hyper TX3€ 14,28€ 14,28
1Nexus Real Silent D12SL-12, 120mm€ 4,22€ 4,22
1Intel Core i3 540€ 92,62€ 92,62
1Seasonic S12II-330€ 46,98€ 46,98
1OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 60GB€ 110,91€ 110,91
1Corsair CMV4GX3M2A1333C9 (2 x 2GB)€ 58,83€ 58,83
1Zotac H55ITX-A-E€ 109,60€ 109,60
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 775,39


Midrange thuisserver

#ProductPrijsSubtotaal
1Zotac NM10-DTX WIFI€ 96,-€ 96,-
3Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 80,-€ 240,-
1Samsung Spinpoint M7 HM251HI , 250GB SATA-300, 8MB, 5400rpm€ 32,58€ 32,58
1Antec Three Hundred€ 54,56€ 54,56
1Nexus Real Silent D12SL-12, 120mm€ 4,22€ 4,22
1Kingston ValueRAM KVR667D2N5/2G (1 x 2GB)€ 23,-€ 23,-
1be quiet! Pure Power L7 300W€ 34,90€ 34,90
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 485,26


Een kleinere kast voor de midrange zou wel aardig zijn, maar als je tenminste 4 x 3.5" kwijt wilt kunnen naast de laptopschijf (OS), dan wordt dat toch wel lastig denk ik. Wie heeft er een idee?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fuzzynl
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 12:04
Ik vraag me af of je de aanschafkosten van een 2,5" laptopschijf als OS disk er wel uithaalt.

Samsung Spinpoint M7 HM251HI , 250GB SATA-300, 8MB, 5400rpm € 32,58

Deze schijf gebruikt in read/write 2,5W Klik!
Als je dit vergelijkt met een 2TB WD20EARS gebruikt deze in read/write 6.0W Klik!

Een 2,5" schijf gebruikt dus op jaarbasis (2,5*24*365)/1000=21,9kWh*0,20=4.38e
Een 3,5" schijf gebruikt dus op jaarbasis (6,0*24*365)/1000=52,6kWh*0,20=10,51e

Op jaarbasis is dit dus maar een verschil van 6 euro, het duurt dus zo'n 5-6 jaar voordat je goedkoper uit bent met een laptopschijf.

Voor zover ik weet zijn er niet zo veel andere voordelen om een laptopschijf aan te schaffen in plaats van een gewone zuinige 3,5". Het lijkt mij dus beter om 32 euro te besparen op een laptopschijf en gewoon een partitie voor je OS + wat andere dingen aan te maken op een grote 3,5"

Ik ben zelf van plan om mijn 4 jaar oude Pentium 2 server te vervangen, die heeft zijn beste tijd ook wel gehad :P

#ProductPrijsSubtotaal
1Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB€ 78,-€ 78,-
1Intel Core i3 530€ 89,95€ 89,95
1be quiet! L7 350W€ 37,50€ 37,50
1Kingston ValueRAM KVR1333D3N9/2G€ 29,56€ 29,56
1MSI H55M-E33€ 73,89€ 73,89
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 344,90

[ Voor 49% gewijzigd door Fuzzynl op 21-10-2010 13:21 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-09 17:01

M2M

medicijnman

Fuzzynl schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 13:19:
Ik vraag me af of je de aanschafkosten van een 2,5" laptopschijf als OS disk er wel uithaalt.

Samsung Spinpoint M7 HM251HI , 250GB SATA-300, 8MB, 5400rpm € 32,58

Deze schijf gebruikt in read/write 2,5W Klik!
Als je dit vergelijkt met een 2TB WD20EARS gebruikt deze in read/write 6.0W Klik!

Een 2,5" schijf gebruikt dus op jaarbasis (2,5*24*365)/1000=21,9kWh*0,20=4.38e
Een 3,5" schijf gebruikt dus op jaarbasis (6,0*24*365)/1000=52,6kWh*0,20=10,51e

Op jaarbasis is dit dus maar een verschil van 6 euro, het duurt dus zo'n 5-6 jaar voordat je goedkoper uit bent met een laptopschijf.

Voor zover ik weet zijn er niet zo veel andere voordelen om een laptopschijf aan te schaffen in plaats van een gewone zuinige 3,5". Het lijkt mij dus beter om 32 euro te besparen op een laptopschijf en gewoon een partitie voor je OS + wat andere dingen aan te maken op een grote 3,5"
je zou nog kunnen denken aan het geluidsoverlast, maar als je het zo stelt heeft een notebookschijf inderdaad weinig toegevoegde waarde. Het is dan dus wel zaak om een zo zuinig mogelijke "normale" schijf te gebruiken, waarbij de hoeveelheid opslagruimte minder van belang is.

Ik ben nog even door de cases aan het bladeren gegaan, maar midi towers hebben standaard slechts twee externe 5.25" inbouwmogelijkheden. Als er een miditower te vinden is met 3 5.25" dingen zouden we kunnen denken aan zoiets:
productreview: Cooler Master 4-in-3 Device Module review door Andijvie42

Wat betreft de offtopic router vraag, ben ik groot fan van routers waar je alternatieve firmware op kwijt kunt. (ik houd van alles tweaken, inclusief router). Deze dus bijvoorbeeld, maar zoals altijd is het verstandig wat reviews en overviews van de verschillende routers op te zoeken. Neem wel recente reviews, want sinds dat snel internet gemeen goed geworden is, zijn routers ook sneller geworden.

[ Voor 12% gewijzigd door M2M op 21-10-2010 13:28 ]

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fuzzynl
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 12:04
M2M schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 13:22:
[...]


je zou nog kunnen denken aan het geluidsoverlast, maar als je het zo stelt heeft een notebookschijf inderdaad weinig toegevoegde waarde. Het is dan dus wel zaak om een zo zuinig mogelijke "normale" schijf te gebruiken, waarbij de hoeveelheid opslagruimte minder van belang is.

Ik ben nog even door de cases aan het bladeren gegaan, maar midi towers hebben standaard slechts twee externe 5.25" inbouwmogelijkheden. Als er een miditower te vinden is met 3 5.25" dingen zouden we kunnen denken aan zoiets:
productreview: Cooler Master 4-in-3 Device Module review door Andijvie42
Waarschijnlijk staat de server toch in de meterkast of ergens anders weggestopt, dan maakt geluidsoverlast ook niet zo veel uit. Verder zijn de 2TB GP schijven van Western Digital sowieso niet zulke hele luidruchtige schijven.

Ik heb zelf nog mijn oude kast staan, Antec NSK6580 waar wel 3x5,25" sloten zitten, ook zitten hier nog 5 normale 3,5" sloten in, in totaal zou je in deze kast dus 9 schijven kwijt kunnen wat me wel genoeg lijkt :P
Ook de koeling in deze kast is dik in orde, standaard wordt een 120mm fan meegeleverd aan de achterkant, aan de zijkant en voorkant is ook nog plaats voor in totaal 3x90mm fans.
Nadeel van deze kast is wel dat hij vrij zwaar is, mar ik verwacht niet dat er veel gesleept wordt met een thuisserver.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crahsystor
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 11:45
Fuzzynl schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 13:19:
Een 2,5" schijf gebruikt dus op jaarbasis (2,5*24*365)/1000=21,9kWh*0,20=4.38e
Een 3,5" schijf gebruikt dus op jaarbasis (6,0*24*365)/1000=52,6kWh*0,20=10,51e

Op jaarbasis is dit dus maar een verschil van 6 euro, het duurt dus zo'n 5-6 jaar voordat je goedkoper uit bent met een laptopschijf.

Voor zover ik weet zijn er niet zo veel andere voordelen om een laptopschijf aan te schaffen in plaats van een gewone zuinige 3,5". Het lijkt mij dus beter om 32 euro te besparen op een laptopschijf en gewoon een partitie voor je OS + wat andere dingen aan te maken op een grote 3,5"
Houd er wel rekening mee dat als je server niets doet de schijven in hibernation kunnen gaan. Als je het OS en data op dezelfde schijf hebt staan, zal die niet in hibernation gaan maar steeds actief zijn.

Wat wel veel zou kunnen schelen is het OS op een USB flashdrive laten draaien. Dan heb je nog wat minder verbruik en een 32GB stick is niet veel duurder dan een laptopschijf.

Addicted to silent computing


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Matis
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 13-09 22:03

Matis

Rubber Rocket

Ik raad in ieder geval aan om in de BBG aan te geven dat een RAID-parity te laten berekenen op een relatief eenvoudige CPU erg veel gevraagd kan zijn.
Dit heb ik zelf aan den lijve ondervonden.
4 x 1TB in RAID5 was voor mijn CPU te veel gevraagd. Zie ook: [dilemma] RAID-controller of nieuw moederbord met RAID 5

Leuke BBG overigens, * Matis had ook op thuisserver gestemd :P

If money talks then I'm a mime
If time is money then I'm out of time


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fuzzynl
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 12:04
Crahsystor schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 13:35:
[...]

Houd er wel rekening mee dat als je server niets doet de schijven in hibernation kunnen gaan. Als je het OS en data op dezelfde schijf hebt staan, zal die niet in hibernation gaan maar steeds actief zijn.

Wat wel veel zou kunnen schelen is het OS op een USB flashdrive laten draaien. Dan heb je nog wat minder verbruik en een 32GB stick is niet veel duurder dan een laptopschijf.
Klopt maar je laptopschijf gaat ook niet in hibernation, dus die gebruikt 24/7 2.0W hetzelfde geldt voor een 2TB schijf die 24/7 6.0W gebruikt, hier had ik mijn berekening ook op gebaseerd.

Edit:
Wanneer je RAID draait gaat dit verhaal natuurlijk niet op, dan is het wel slim om een aparte (laptop)schijf als OS schijf te gebruiken zodat je data schijven gewoon kunnen downspinnen.

[ Voor 12% gewijzigd door Fuzzynl op 21-10-2010 13:59 . Reden: opmerking over raid toegevoegd ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

-Moondust- schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 12:22:
[...]

Misschien even offtopic, maar heb je een goede suggestie? Ik sta namelijk voor de keuze eenbovengemiddeld goede gigabitrouter aan te schaffen. Ik zit zelf te denken aan een D-Link DIR-855 Draadloze N Gigabit-router.
offtopic

Prima router heb hem zelf staan alleen tijdens firmware updaten hoeven te resetten voor de rest nooit.
En om toch nog even ontopic te gaan. Wat vinden jullie van de onderstaande lijstjes?

Highend thuisserver
Persoonlijk vind ik een Fractal Design Define R3 (Zwart) beter omdat daar meer HDD's inkunnen.

Zelf heb ik dit in mijn wenslijst als server staan;)

#ProductPrijsSubtotaal
6Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB€ 78,-€ 468,-
1Fractal Design Define R3 (Zwart)€ 96,90€ 96,90
3Serial ATA Power Adapter, 4pin Molex to 15pin S-ATA€ 1,25€ 3,75
1Scythe Shuriken Rev. B€ 21,94€ 21,94
1Intel Core i3 540€ 92,62€ 92,62
1be quiet! L7 350W€ 37,50€ 37,50
1OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 60GB€ 110,91€ 110,91
1Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G€ 58,45€ 58,45
1Gigabyte GA-H57M-USB3€ 109,-€ 109,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 999,07
Midrange thuisserver

Een kleinere kast voor de midrange zou wel aardig zijn, maar als je tenminste 4 x 3.5" kwijt wilt kunnen naast de laptopschijf (OS),
De kast houden en veranderen naar een AMD variant toch nog wat snelheid overhouden bijv:

#ProductPrijsSubtotaal
4Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB€ 78,-€ 312,-
1Western Digital Scorpio Blue WD5000BEVT, 500GB SATA-300, 8MB, 5400rpm€ 47,41€ 47,41
1Antec Three Hundred€ 54,56€ 54,56
1Serial ATA Power Adapter, 4pin Molex to 15pin S-ATA€ 1,25€ 1,25
1Bracket converter 2.5 in 3.5 inch€ 3,55€ 3,55
1Cooler Master Hyper TX3€ 14,28€ 14,28
1AMD Athlon II X2 240€ 42,83€ 42,83
1be quiet! L7 350W€ 37,50€ 37,50
1Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G€ 58,45€ 58,45
1MSI 785GM-E51€ 62,-€ 62,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 633,83

[ Voor 15% gewijzigd door Verwijderd op 21-10-2010 13:47 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dirk
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 00:55

Dirk

Coördinator frontpagemoderatie
Matis schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 13:39:
Ik raad in ieder geval aan om in de BBG aan te geven dat een RAID-parity te laten berekenen op een relatief eenvoudige CPU erg veel gevraagd kan zijn.
Dit heb ik zelf aan den lijve ondervonden.
4 x 1TB in RAID5 was voor mijn CPU te veel gevraagd. Zie ook: [dilemma] RAID-controller of nieuw moederbord met RAID 5

Leuke BBG overigens, * Matis had ook op thuisserver gestemd :P
Ik heb het topic even doorgelezen, maar iedereen geeft aan dat de softwareraid van jou veel beter had moeten werken en bovendien had jij er een sempron in zitten die volgens mij nog minder krachtig is dan de hier genoemde atom. Jouw voorbeeld lijkt me dus een geïsoleerd geval waar we ons niet te veel door moeten laten afleiden.

All statements are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-09 17:01

M2M

medicijnman

Matis schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 13:39:
Ik raad in ieder geval aan om in de BBG aan te geven dat een RAID-parity te laten berekenen op een relatief eenvoudige CPU erg veel gevraagd kan zijn.
Dit heb ik zelf aan den lijve ondervonden.
4 x 1TB in RAID5 was voor mijn CPU te veel gevraagd. Zie ook: [dilemma] RAID-controller of nieuw moederbord met RAID 5

Leuke BBG overigens, * Matis had ook op thuisserver gestemd :P
een van de redenen waarom ik raidsets niet leuk vind. Het rebuilden :X

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
Fuzzynl schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 13:19:
Ik vraag me af of je de aanschafkosten van een 2,5" laptopschijf als OS disk er wel uithaalt.

Samsung Spinpoint M7 HM251HI , 250GB SATA-300, 8MB, 5400rpm € 32,58

Deze schijf gebruikt in read/write 2,5W Klik!
Als je dit vergelijkt met een 2TB WD20EARS gebruikt deze in read/write 6.0W Klik!

Een 2,5" schijf gebruikt dus op jaarbasis (2,5*24*365)/1000=21,9kWh*0,20=4.38e
Een 3,5" schijf gebruikt dus op jaarbasis (6,0*24*365)/1000=52,6kWh*0,20=10,51e

Op jaarbasis is dit dus maar een verschil van 6 euro, het duurt dus zo'n 5-6 jaar voordat je goedkoper uit bent met een laptopschijf.

Voor zover ik weet zijn er niet zo veel andere voordelen om een laptopschijf aan te schaffen in plaats van een gewone zuinige 3,5". Het lijkt mij dus beter om 32 euro te besparen op een laptopschijf en gewoon een partitie voor je OS + wat andere dingen aan te maken op een grote 3,5"
Good point. Misschien dat alleen een snellere 7200rpm schijf een voordeel biedt t.o.v. de relatief trage 5400rpm 3.5". Als dat de moeite waard is, is wellicht de Hitachi Travelstar 7K500, 250GB SATA-300, 16MB, 7200rpm iets. Deze is van alle 160-250GB 7200rpm laptopschijven onder de 40 euro het zuinigst volgens de specs (prestaties allemaal vergelijkbaar).
Waarom een i3 530? Voor 2-3 euro meer heb je een i3 540.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dutch Lion
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 31-08 18:45
-Moondust- schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 14:57:

Good point. Misschien dat alleen een snellere 7200rpm schijf een voordeel biedt t.o.v. de relatief trage 5400rpm 3.5". Als dat de moeite waard is, is wellicht de Hitachi Travelstar 7K500, 250GB SATA-300, 16MB, 7200rpm iets. Deze is van alle 160-250GB 7200rpm laptopschijven onder de 40 euro het zuinigst volgens de specs (prestaties allemaal vergelijkbaar).
Volgens mij zit er niet heel veel verschil meer in de huidige 5400 rpm schijven en 7200 rpm schijven.
Point van fuzzy is trouwens dat als je geen RAID gebruikt, je ook een partitie kunt maken en het dus met 1 schijf minder kunt doen. Je haalt dus 1 schijf uit het hele systeem. Je kunt er hier ook één voor in de plaats doen maar dat kan dan ook een 2TB schijf.

Persoonlijk, met de nadruk op persoonlijk, vind ik Hitachi een beetje brak. Ik heb in m'n pc een Hitachi schijf liggen maar die wordt sowieso heter dan mn Samsungs en qua snelheden is het meestal ook niet om naar huis te schrijven. Doet voor de rest wel z'n werk daar niet van. Maar nogmaals dat is mijn ervaring.

Edit: of begrijp ik jouw idee niet Moondust? :P

"it's better to live one day as a lion, than a hundred years as a lamb."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
Dutch Lion schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 15:42:
[...]


Volgens mij zit er niet heel veel verschil meer in de huidige 5400 rpm schijven en 7200 rpm schijven.
Point van fuzzy is trouwens dat als je geen RAID gebruikt, je ook een partitie kunt maken en het dus met 1 schijf minder kunt doen. Je haalt dus 1 schijf uit het hele systeem. Je kunt er hier ook één voor in de plaats doen maar dat kan dan ook een 2TB schijf.

Persoonlijk, met de nadruk op persoonlijk, vind ik Hitachi een beetje brak. Ik heb in m'n pc een Hitachi schijf liggen maar die wordt sowieso heter dan mn Samsungs en qua snelheden is het meestal ook niet om naar huis te schrijven. Doet voor de rest wel z'n werk daar niet van. Maar nogmaals dat is mijn ervaring.

Edit: of begrijp ik jouw idee niet Moondust? :P
Als je geen RAID gebruikt is de meerwaarde van een laptopschijf voor het OS misschien marginaal, maar een 2TB niet in RAID zetten om daarop het OS te kunnen draaien...hmmm.... Intuitief heb ik de neiging zoveel mogelijk uit elkaar te trekken, d.w.z. te isoleren om onderdelen zoveel mogelijk dedicated hun werk te laten doen. Ik gruwel b.v. van een pc waarbij het OS en alle soorten data op 1 schijf staat. Daarom kies ik graag voor het OS een aparte schijf, dan is dat geisoleerd en kan daar iig geen beperking door vermenging van functionaliteit plaatsvinden. misschien is het soms wel overbodig, maar in dit geval lijkt het me voor 40 tientjes wel ok om een laptopschijf erin te zetten. De rest van het systeem is toch al niet heel erg duur als je een beetje midrange blijft. De Hitachi kan vervangen worden door een Western Digital Scorpio Black WD2500BEKT, 250GB SATA-300, 16MB, 7200rpm met zo goed als dezelfde specs. Is ook nog eens een tikkie goedkoper.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
Verwijderd schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 13:42:
Prima router heb hem zelf staan alleen tijdens firmware updaten hoeven te resetten voor de rest nooit.
Welke snelheden haal jij bij het kopiëren van grote bestanden van de ene pc naar de andere?
Verwijderd schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 13:42:
Persoonlijk vind ik een Fractal Design Define R3 (Zwart) beter omdat daar meer HDD's inkunnen.
Grappig hoe dit gaat. Ik besluit naar aanleiding van jouw opmerking eens goed naar de kast te kijken op de website van de fabrikant, valt mijn oog ineens op de Fractal Design Array R2 Mini ITX NAS Case.

Afbeeldingslocatie: http://www.fractal-design.com/img_thumb/FD-CA-ARRAYR2-BL-NOPSU_1_medium.jpgAfbeeldingslocatie: http://www.fractal-design.com/img_thumb/FD-CA-ARRAYR2-BL-NOPSU_2_medium.jpg
Afbeeldingslocatie: http://www.fractal-design.com/img_thumb/FD-CA-ARRAYR2-BL-NOPSU_3_medium.jpgAfbeeldingslocatie: http://www.fractal-design.com/img_thumb/FD-CA-ARRAYR2-BL-NOPSU_4_medium.jpg

Aanvankelijk denk ik "Stijlvol compact ding, maar zal ongetwijfeld te weinig ruimte voor hdd's hebben", maar een vreugde komt in me op als ik bij de specs lees dat er 6 x 3.5" in kan plus nog een 2.5" SSD. En er kan een DTX mobo in en dat was bij de Antec nog maar de vraag. De opsteller van deze review is erg positief over de eerste versie van deze kast. Inmiddels is er een revisie uit. De meegeleverde 80 plus 300Watt voeding heeft ook nog eens 7 x SATA, alsof men mijn ultieme behoefte heeft geroken. Wow, dit niche product is echt precies wat ik zoek! Bedankt dat je me op het sppor hebt gezet van deze leuke kast.

Mijn persoonlijke lijstje voor een mooie thuisserver is nu als volgt.

#ProductPrijsSubtotaal
1Zotac NM10-DTX WIFI€ 96,-€ 96,-
6Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 80,-€ 480,-
1Fractal Design Array R2 Mini ITX NAS (Zwart)€ 159,51€ 159,51
1OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 60GB€ 110,91€ 110,91
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 846,42

DDR2 geheugen zit er niet bij, omdat ik dat thuis nog heb liggen. Voor de rest is het bovenstaande volgens mij helemaal compleet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dutch Lion
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 31-08 18:45
-Moondust- schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 16:28:
[...]

Als je geen RAID gebruikt is de meerwaarde van een laptopschijf voor het OS misschien marginaal, maar een 2TB niet in RAID zetten om daarop het OS te kunnen draaien...hmmm.... Intuitief heb ik de neiging zoveel mogelijk uit elkaar te trekken, d.w.z. te isoleren om onderdelen zoveel mogelijk dedicated hun werk te laten doen. Ik gruwel b.v. van een pc waarbij het OS en alle soorten data op 1 schijf staat. Daarom kies ik graag voor het OS een aparte schijf, dan is dat geisoleerd en kan daar iig geen beperking door vermenging van functionaliteit plaatsvinden. misschien is het soms wel overbodig, maar in dit geval lijkt het me voor 40 tientjes wel ok om een laptopschijf erin te zetten.[...]
Intuïtief heb ik dat zelfde gevoel maar als ik er over nadenk maakt het mijns inziens niks uit.
Enige is dat 1 data schijf altijd draait ( maar in hoeverre levert dit meer kans op uitval op?)
Het is al met al dus een beetje een afweging en de vraag wat de gevolgen zijn van het altijd draaien.

[ Voor 1% gewijzigd door Dutch Lion op 21-10-2010 17:43 . Reden: zin moet je wel afmaken ]

"it's better to live one day as a lion, than a hundred years as a lamb."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-09 17:01

M2M

medicijnman

-Moondust- schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 17:01:


Mijn persoonlijke lijstje voor een mooie thuisserver is nu als volgt.

#ProductPrijsSubtotaal
1Zotac NM10-DTX WIFI€ 96,-€ 96,-
6Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 80,-€ 480,-
1Fractal Design Array R2 Mini ITX NAS (Zwart)€ 159,51€ 159,51
1OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 60GB€ 110,91€ 110,91
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 846,42

DDR2 geheugen zit er niet bij, omdat ik dat thuis nog heb liggen. Voor de rest is het bovenstaande volgens mij helemaal compleet.
je zult dus wel een externe SATA --> normale SATA kabel moeten halen. Ik vraag me alleen af of er geen interne SATA poort gedisabled wordt als je iets aan de externe hangt.

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
M2M schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 18:25:
je zult dus wel een externe SATA --> normale SATA kabel moeten halen. Ik vraag me alleen af of er geen interne SATA poort gedisabled wordt als je iets aan de externe hangt.
Ik denk dat ik dat probleem ga ondervangen door te kiezen voor de relatief nog dure WD 3TB schijven. Dan heb ik er maar 4 nodig naast de SSD. Dan zijn 5 SATA-aansluitingen bezet en heb ik nog ruimte om later eventueel nog uit te breiden. Overigens denk ik niet dat dat zal gebeuren, want over 2-3 jaar zijn er weer nog grotere hdd's te krijgen en vervang ik de oude waarschijnlijk. Maar goed, om de kosten toch wat te drukken begin ik denk ik met 2 x WD 3TB en bouw het later uit. Of ik start gelijk vollebak met 2 x WD 3TB + 3 x Samsung 2TB. Moet ik nog even bekijken.

[ Voor 7% gewijzigd door -Moondust- op 21-10-2010 20:10 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
I.p.v. het Fractal Design kastje is de Lian Li PC-Q08 Zwart (geen prijs in pricewatch bekend, maar o.a. hier wel verkrijgbaar) i.c.m. met b.v. een Seasonic S12II-330 ook een hele mooie optie. Qua specs zo goed als gelijk (o.a. 6 x 3.5"). Zelfs nog iets goedkoper ook. Ik moet wel zeggen dat ik de Fractal Design mooier vind, dus bij gelijke of betere prestaties is de Fractal Design te verkiezen boven de Lian Li, met name als de kast in het zicht staat. Enige nadeel t.o.v. het Fractal Design kastje is dat hier standaard geen 2.5"bay in zit. Maar goed, dan maar een 3.5" ombouwen tot 2.5". Alles behalve onoverkomelijk. Overigens staat er bij de Lian Li wel weer de aanwezigheid van een 5.25" bay tegenover. Dus dan geen gehannes met losse/externe dvd-writer bij de installatie van het os zoals bij de Fractal Design.

Afbeeldingslocatie: http://lian-li.com/v2/tw/product/upload/image/pc-q08/q08-01s.jpg

[ Voor 29% gewijzigd door -Moondust- op 22-10-2010 09:35 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mektheb
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 14:14
Heb zelf al jaren een thuis server, alleen is het stroom verbruik niet erg zuinig :)
Tis eigenlijk een verkapte pc met een hoop schijven erin.

Ik ben dan ook sinds vandaag overgegaan op het volgende

Apple G5 kaste gemod voor ATX ( ziet er wel zo netjes uit tussen alle apple spullen )
AMD Sempron 145
MSI Moederbord Socket am2+
2GB GEIL DDR800mhz
4x WD Caviar Green 1TB
32GB USB STICK ( OS )
Voeding had ik nog een 700W Thermaltake cablemanagement. Moet nog even opmeten hoeveel W het nu verbruikt maar het is ongetwijfeld minder dan met een x4 + ati 3850 en een Dell Perc5i.

Ik gebruik het puur voor shared media, verder eigenlijk niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
@Mektheb
Kan je wat uitweiden over de 'zuinigheid' van je oude server en van de zuinigheid van de nieuwe? Ik heb zelf namelijk totaal geen inzicht in hoe zuinig diverse configuraties werkelijk zijn. Zelf ben ik b.v. heel erg benieuwd hoeveel zuiniger een Intel Atom D510 (of D525 als die op een 6 x SATA bordje beschikbaar komt) is t.o.v. een Intel i3 530 of 540. Scheelt het 10-20 Watt of hebben we het over 30-40 Watt?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Willianv
  • Registratie: Juni 2006
  • Niet online
Ik volg dit topic al een paar dagen, en ook het zuinige server discussie topic.

Ik ben van plan om mijn server te gaan vervangen voor een exemplaar welke windows 2008r2 gaat draaien i.c.m. Exchange. Tevens wil ik enkele virutele machines gaan draaien voor diverse doeleinden.

Ik denk aan de volgende opstelling (sorry weet niet hoe ik linkjes moet maken):

#ProductPrijsSubtotaal
1Cooler Master Hyper TX3€ 14,28€ 14,28
1Intel Core i3 540€ 92,32€ 92,32
1be quiet! Pure Power L7 300W€ 34,90€ 34,90
1OCZ Gold DDR3 PC3-10666€ 150,20€ 150,20
1MSI H55M-E33€ 71,50€ 71,50
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 363,20


Kast heb ik nog, een coolermaster centurion. Keuze voor geheugen omdat ik 4 banken op het moederbord heb, met 4g modules kan ik tot max 16gb gaan.

Goede keuze, of zal ik andere onderdelen in overweging moeten nemen?

[ Voor 58% gewijzigd door Willianv op 22-10-2010 11:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mektheb
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 14:14
-Moondust- schreef op vrijdag 22 oktober 2010 @ 09:39:
@Mektheb
Kan je wat uitweiden over de 'zuinigheid' van je oude server en van de zuinigheid van de nieuwe? Ik heb zelf namelijk totaal geen inzicht in hoe zuinig diverse configuraties werkelijk zijn. Zelf ben ik b.v. heel erg benieuwd hoeveel zuiniger een Intel Atom D510 (of D525 als die op een 6 x SATA bordje beschikbaar komt) is t.o.v. een Intel i3 530 of 540. Scheelt het 10-20 Watt of hebben we het over 30-40 Watt?
Nou ik heb gekeken bijvoorbeeld het verschil in onderdelen.

Mijn Grafische kaart gebruikte tussen de 60 / 100 Watt
De CPU gebruikte 95 Watt
Dell Perc5i SAS controller weet ik eigenlijk niet hoeveel die gebruikte.

Maar goed die 3 onderdelen zijn der uit, en de cpu vervangen voor 1 van 45 Watt.
Duat is dus al 50 Watt alleen op de CPU winst, de GPU is eruit dat is 60watt laat maar zeggen winst.
En dan nog die controller.
Dus op het zelfde systeem alleen nu dan wat minder harddisks en grafische power en cpu power ben ik wel al ruim 150 Watt als het niet meer is zuiniger uit.
Terwijl eigenlijk kwa opslag het zelfde ben gebleven. en de snelheid van het systeem voor me gevoel niet eens anders is.

En ik denk een Atom en een I5 misschien 40 Watt schelen?, zou het niet durven zeggen maar ik heb al wel geleerd alle beetjes helpen dus hoe zuiniger hoe beter voor mij.
Tenzij die preformance moet afleveren maar dat is nergens voor nodig ik hoef alleen maar me data te kunnen streamen via apple tv.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
Willianv schreef op vrijdag 22 oktober 2010 @ 10:24:
(sorry weet niet hoe ik linkjes moet maken)
Je kan producten in de pricewatch op een wensenlijstje zetten en één van de opties van het wensenlijstje is dat je het kan omzetten in bbcode. Met een eenvoudige copy&paste actie kan je het zo in je forumbericht gooien.
Willianv schreef op vrijdag 22 oktober 2010 @ 10:24:
OCZ geheugen 2x4GB OCZ3G1333LV8GK

Kast heb ik nog, een coolermaster centurion. Keuze voor geheugen omdat ik 4 banken op het moederbord heb, met 4g modules kan ik tot max 16gb gaan.
Op basis van wat jij beschrijft lijkt 8GB mij wel erg veel ram. 4GB schijnt al zeer zeer ruim te zijn. Ook het type geheugen lijkt me overkill en absoluut niet merkbaar. Ik heb begrepen dat gewoon 4GB simpel geheugen dat gelijk draait met de FSB ruim voldoende is voor serveractiviteiten. Supergeheugen met snelle timings is meer iets voor een game-pc.

[ Voor 13% gewijzigd door -Moondust- op 22-10-2010 11:56 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
@Mektheb
No offense, maar ik merk dat wat betreft het energieverbruik het bij jou ook gissen is (same here ;) ). De Wattages die je noemt lijken TDP-waarden (Thermal Design Power) te zijn, maar die zeggen niets over het verbruik in een bepaalde config die op een bepaalde manier functioneert/wordt gebruikt. Eigenlijk wil ik weten hoeveel KWh een i3-config en een Atom-config verbruiken in zeg een week of maand. Dan heb ik alle kennis die ik nodig heb om een beslissing te maken. Ik ga nog wel even wat googlen.

[edit]
Ik heb een aardig artikel gevonden op Tom's Hardware over de i3 versus de Atom. Er wordt uitgebreid ingegaan op het energieverbruik van beide cpu's. Onderstaande grafiekjes vertellen het verhaal.

Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/T/T/246017/original/psu_idle_power_.png

Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/pinetrail-clardkale,T-U-246018-13.png

Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/T/R/246015/original/efficiency_total-runtime.png

Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/T/H/246005/original/efficiency_avg_power.png

Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/T/Q/246014/original/efficiency_total_wh.png

Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/T/M/246010/original/efficiency_score.png

Samenvatting: De i3 trekt tijdens de uitvoering van de taken wel veel meer stroom, maar aangezien de i3 veel sneller klaar is daarmee is het totale stroomverbruik ongeveer de helft lager dan dat van de Atom (D510). Kortom, de i3 is niet alleen sneller maar dus ook zuiniger als deze aan het werk wordt gezet. En dat had ik niet verwacht. Tom zet het bij de conclusie van het artikel netjes in perspectief. De Atom is gemaakt voor nettops en netbooks. De i3 is een entry-level cpu voor een desktop-pc. Het zijn twee verschillende werelden. Als de cpu meer stilstaat dan iets doet (naast idlen hooguit verwerking van email, documenten en simpele spreadsheets, webbrowsen, etc.) dan is een Atom een prima keuze, maar als je ook maar de geringste verwachtingen hebt t.a.v. de uit te voeren taken is zonder meer de i3 aan te raden.

Aangezien torrenting, downloaden van usenet inclusief parren en unrarren tamelijk intensieve taken zijn die ik z.s.m. snel uitgevoerd wil hebben om langdurige piekbelasting zoveel mogelijk te voorkomen, lijkt het mij fair om te concluderen dat een Atom cpu voor mij geen verstandige keuze is. Een i3 doet het sneller en bovenal zuiniger. Feit blijft wel dat als een server naast hooguit wat simpele taken meestal niets te doen heeft, de Atom wel weer interessant kan zijn, maar het verschil in energieverbruik tussen de i3 en Atom in idle mode is vrij klein (7%). Met de Atom lever je voor dat beetje (potentiële) winst in energieverbruik veel performance in. Dus, geen Atom voor mij, zoveel is duidelijk. Tegenover deze keuze staat wel een mobo + cpu + koeler die qua kosten op ongeveer 225 euro uitkomt en dat is ruim 2x meer dan een Atom-based config. Maar goed, zoals Tom al zegt valt dat in het licht van de kosten van het hele systeem eigenlijk best mee. Niets is bij pc-gebruik irritanter dan dat je op een pc moet wachten. Toch?

Mijn nieuwe lijstje voor een highend thuisserver.

#ProductPrijsSubtotaal
2Western Digital Caviar Green WD30EZRSDTL, 3TB€ 213,26€ 426,52
1Fractal Design Array R2 Mini ITX NAS (Zwart)€ 159,51€ 159,51
1Scythe Big Shuriken€ 24,-€ 24,-
1Intel Core i3 540€ 92,32€ 92,32
1D-Link DIR-855 Draadloze N Gigabit-router€ 118,-€ 118,-
1OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 60GB€ 110,91€ 110,91
1Corsair VS2GB1333D3€ 28,73€ 28,73
1Zotac H55ITX-A-E€ 109,60€ 109,60
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.069,59

[ Voor 107% gewijzigd door -Moondust- op 26-10-2010 16:31 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

-Moondust- schreef op vrijdag 22 oktober 2010 @ 11:53:
@Mektheb
..
Een heel verhaal met de conclusie dat de i3 kort door de bocht toch een betere keuze is.
..
Inderdaad de i3 wint de ' race to idle' met 2 vingers in de neus en de 2 Watt verschil in idle is met wat voltage tweaken en moederbord settings veranderen wel te winnen.

Destijds in juni 2008 een mITX op basis van een Via Epia vervangen door een van de eerste Atom plankjes op de markt (Intel D945GCLF). Onder de streep was de vernieuwde home-server een tikkeltje zuiniger (de gebruikte i945 chipset was de grootste boosdoener qua verbruik) maar was wel veel sneller dan de Epia M10k, deze had btw echt zijn dienst wel gedaan.

Inmiddels heeft de Atom 230 wel zijn beste tijd gehad, na ca. 2 1/2 jaar trouwe dienst is het tijd voor wat anders. Dit anders zal dan wederom rondom het zelfde idle verbruik uit moeten komen (ca. 40W, met haalbaar zijn) en voldoende snelheid bieden om fullHD materiaal 1080i/p te streamen naast alle huis,tuin en keuken dingen die de Atom nu ook doet.

Het wachten is op de kerst gratificatie :P en dan t volgende gaan bestellen:

#ProductPrijsSubtotaal
3Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB€ 78,-€ 234,-
1Western Digital Scorpio Blue WD2500BPVT, 250GB SATA-300, 8MB, 5400rpm€ 32,85€ 32,85
1Lian Li PC-Q08B€ 109,48€ 109,48
1Intel Core i3 530€ 89,95€ 89,95
1Seasonic S12II-330€ 46,90€ 46,90
1OCZ Gold DDR3 PC3-6400€ 62,08€ 62,08
1Intel Desktop Board DH57JG€ 99,40€ 99,40
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 674,66


Op dit moment zijn de 3TB wel aanlokkelijk :9~, maar niet echt betaalbaar te noemen |:(

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
Pantagruel schreef op vrijdag 22 oktober 2010 @ 20:57:
Het wachten is op de kerst gratificatie :P en dan t volgende gaan bestellen:
[...]
Op dit moment zijn de 3TB wel aanlokkelijk :9~, maar niet echt betaalbaar te noemen |:(
Als je toch nog wacht tot kerst, dan heb je kans dat de WD 3TB nog een stukje goedkoper zijn. Zeker als er voor die tijd nog concurrentie komt. En desnoods begin je met 1 x 3TB en koop je er een half jaar later nog 1.
Mooie setup. Ik vraag me bij een paar onderdelen wel af wat je motivatie is om daarvoor te kiezen.

Lian Li PC-Q08B
Waarom de Lian Li en niet de Fractal Design?

Intel Core i3 530
Waarom de 530 en niet de 540 voor 3 euro meer?

OCZ Gold DDR3 PC3-6400
Waarom DDR3-800 en niet b.v. DDR3-1066 of DDR3-1333? Ik kan me alleen voorstellen dat je het geheugen aanpast aan de FSB, maar kan neit vinden wat de FSB is op het Intel bordje?

Intel Desktop Board DH57JG
Waarom specifiek dit bordje en niet een andere?

Ben benieuwd naar je motivatie.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

-Moondust- schreef op vrijdag 22 oktober 2010 @ 21:19:
[...]

Als je toch nog wacht tot kerst, dan heb je kans dat de WD 3TB nog een stukje goedkoper zijn. Zeker als er voor die tijd nog concurrentie komt. En desnoods begin je met 1 x 3TB en koop je er een half jaar later nog 1.


[...]
Klopt, nog even geduld en dan zie ik t wel.
Mooie setup. Ik vraag me bij een paar onderdelen wel af wat je motivatie is om daarvoor te kiezen.

Lian Li PC-Q08B
Waarom de Lian Li en niet de Fractal Design?
Ik vind de Fractal Design (de Array R2 Mini ITX NAS neem ik aan) de ca € 60 meerprijs niet waard en daarnaast is de ruimte binnen in vergelijkbaar krap ;) . De Lian Li vergt nog wel wat licht mod werk om wat geluid en/of resonantie te ondervangen, maar dat is een eitje.
Intel Core i3 530
Waarom de 530 en niet de 540 voor 3 euro meer?
Inderdaad voor die € 3 meer hoef je t niet te laten, heb gewoonweg t goedkoopste geklikt
OCZ Gold DDR3 PC3-6400
Waarom DDR3-800 en niet b.v. DDR3-1066 of DDR3-1333? Ik kan me alleen voorstellen dat je het geheugen aanpast aan de FSB, maar kan niet vinden wat de FSB is op het Intel bordje?
Klopt, kan evt. goedkoper en dus ook al aangepast. De OCZ is low voltage, zal dus een pietsie schelen en voldoet verder aan de 1066 MHz (t/m 1333MHz) eis vd chipset. Probleempje blijft wel dat ik niet zo snel een HQL kan vinden voor t bordje mbt geheugen modules, maar Intel is meestal goed qua ondersteuning.

Voor een euro of 5 kun je evt. voor Corsair modules kiezen die wel sneller zijn
Intel Desktop Board DH57JG
Waarom specifiek dit bordje en niet een andere?
Een stabiel basis bordje van Intel wat eigenlijk alles wel bied (6 USB, RAID) niet al te veel verbruikt en dus niet te warm wordt. Dit op basis van een hand vol htpc bouw logs met verbruiksdata

Evt. 2e keuze is een MSI H57M-ED65 (ca € 27 duurder) en deze komt ook zeer goed uit de bus (Tomshardware 25W computer artikel), vraag dan wel een andere behuizing want is m-ATX ipv m-ITX.
Ben benieuwd naar je motivatie.
Bij deze ;)

Aangepast:
#ProductPrijsSubtotaal
3Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB€ 78,-€ 234,-
1Western Digital Scorpio Blue WD2500BPVT, 250GB SATA-300, 8MB, 5400rpm€ 33,42€ 33,42
1Lian Li PC-Q08B€ 109,48€ 109,48
1Intel Core i3 540€ 92,32€ 92,32
1Seasonic S12II-330€ 46,-€ 46,-
1OCZ Gold DDR3 PC3-8500 Low Voltage Dual Channel€ 54,90€ 54,90
1Intel Desktop Board DH57JG€ 99,40€ 99,40
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 669,52

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Pantagruel schreef op zondag 24 oktober 2010 @ 15:32:
[...]

Evt. 2e keuze is een MSI H57M-ED65 (ca € 27 duurder) en deze komt ook zeer goed uit de bus (Tomshardware 25W computer artikel)
Dan moet je je Lian kast flink modden wil je dat MSI bordje erin krijgen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

Verwijderd schreef op zondag 24 oktober 2010 @ 16:07:
[...]


Dan moet je je Lian kast flink modden wil je dat MSI bordje erin krijgen.
Klopt, gezien, ging meer om t alternatief, dit vereist dan wel een andere kast, wellicht de geliefde P180 wat wel flink meer ruimte biedt.

'T MSI bordje heeft 7x S-ATA en de P180 heeft 5x3,5" en 3x 5,25" die dan wel weer een minder handig verdeling hebben met 2x beneden, 1x boven.

[ Voor 17% gewijzigd door Pantagruel op 24-10-2010 16:59 ]

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
Pantagruel schreef op zondag 24 oktober 2010 @ 15:32:
Ik vind de Fractal Design (de Array R2 Mini ITX NAS neem ik aan) de ca € 60 meerprijs niet waard en daarnaast is de ruimte binnen in vergelijkbaar krap ;) . De Lian Li vergt nog wel wat licht mod werk om wat geluid en/of resonantie te ondervangen, maar dat is een eitje.
De Fractal Design Array R2 Mini ITX NAS wordt verkocht incl. 300Watt 80 plus voeding. Dat brengt het prijsverschil met de Lian Li terug tot een verwaarloosbaar niveau, afhankelijk van de voeding die je uitkiest voor de Lian Li. Wat wat mij betreft heeft de Fractal Design Array R2 het voordeel dat de voeding 7 x SATA heeft en er een plekje is gereserveerd voor een 2.5" hdd. De Lian Li daarentegen heeft 2 fans ipv 1, dus wellicht een betere koeling. Maar goed, Fractal Design Array R2 gebruikers klagen niet over teveel warmte, dus dat zal wel geen issue zijn.
Pantagruel schreef op zondag 24 oktober 2010 @ 15:32:
Evt. 2e keuze is een MSI H57M-ED65 (ca € 27 duurder) en deze komt ook zeer goed uit de bus (Tomshardware 25W computer artikel), vraag dan wel een andere behuizing want is m-ATX ipv m-ITX.
Het aanbod in behuizingen van het formaat van de Lian Li en Fractal Design is zeer beperkt, zeker als je een aantal hdd's erin wil kunnen stoppen. Een aardig en vooral zuinig alternatief voor het Intel bordje is de Zotac H55ITX-A-E. Zie ook de tweakers-review van aug dit jaar.

Wat betreft het geheugen zou ik niet al te ingewikkeld doen. Het geheugen speelt bij een server geen hoofdrol. Simpel geheugen dat gelijk loopt met de FSB is al prima. Low voltage e.d. maakt denk ik amper een verschil.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

-Moondust- schreef op zondag 24 oktober 2010 @ 17:46:
[...]

De Fractal Design Array R2 Mini ITX NAS wordt verkocht incl. 300Watt 80 plus voeding. Dat brengt het prijsverschil met de Lian Li terug tot een verwaarloosbaar niveau, afhankelijk van de voeding die je uitkiest voor de Lian Li. Wat wat mij betreft heeft de Fractal Design Array R2 het voordeel dat de voeding 7 x SATA heeft en er een plekje is gereserveerd voor een 2.5" hdd. De Lian Li daarentegen heeft 2 fans ipv 1, dus wellicht een betere koeling. Maar goed, Fractal Design Array R2 gebruikers klagen niet over teveel warmte, dus dat zal wel geen issue zijn.

[...]

Het aanbod in behuizingen van het formaat van de Lian Li en Fractal Design is zeer beperkt, zeker als je een aantal hdd's erin wil kunnen stoppen.
Klopt, had ik over t hoofd gezien en dat trekt 't inderdaad wel gelijk. De keuze is inderdaad zeer beperkt vooral als je een beetje de WAF (Wife Acceptance Factor) in de gaten wilt houden. Mbt WAF scoort de R2 mini beter. Met een beoogt plekje achter 't 'rook' glas van t meubel valt de kast toch al niet te veel op. De huidige thuisserver is zo lelijk als t achter end van een aap, maar staat veilig uit 't zicht achter de zolder beschotting. Deze nieuwe thuisserver is krachtig genoeg om full HD af te spelen en dan moet t min of meer wel passen in t geheel (TV/AV-receiver/Blu-ray speler, etc).
Een aardig en vooral zuinig alternatief voor het Intel bordje is de Zotac H55ITX-A-E. Zie ook de tweakers-review van aug dit jaar.

Wat betreft het geheugen zou ik niet al te ingewikkeld doen. Het geheugen speelt bij een server geen hoofdrol. Simpel geheugen dat gelijk loopt met de FSB is al prima. Low voltage e.d. maakt denk ik amper een verschil.
Klopt, ook een leuk alternatief.
Mbt de geheugen modules zal t low voltage weinig zoden aan de dijk zetten, je moet de keuze dan ook vooral zien in de budget hoek.

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
Nee toch?! De R2 heeft met zijn neutrale voorkomen toch een veel hogere WAF? De Lian Li heeft voorop zo'n lelijk rooster met de fan erachter (N.B. met een LED) terwijl de R2 aandoet als een eindversterker met alleen de aan/uit-knop voorop.

Fractal Design Array R2
Afbeeldingslocatie: http://www.indomo.se/img_main/6900347.jpg

Lian Li PC-Q08B
Afbeeldingslocatie: http://lian-li.com/v2/tw/product/upload/image/pc-q08/q08-01s.jpg

[ Voor 4% gewijzigd door -Moondust- op 24-10-2010 21:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Borromini
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online

Borromini

Mislukt misantroop

-Moondust- schreef op donderdag 21 oktober 2010 @ 11:10:
[...]

Jouw opmerking zette mij op het spoor van de Zotac NM10-DTX WIFI. Atom (dualacore) cpu (D510) met 6 SATA-aansluitingen. Best of both worlds?
Ik meen mij te herinneren dat er iets vaags was met de 6 S-ATA-poorten. Twee ervan zijn rechtstreeks aanspreekbaar, de andere vier alleen via de onboard RAID-controller (FakeRAID dus). Het komt er op neer: zes aansluitingen, waarvan maar twee met normale functionaliteit.

Got Leenucks? | Debian Bookworm x86_64 / ARM | OpenWrt: Empower your router | Blogje


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
Borromini schreef op zondag 24 oktober 2010 @ 21:12:
Ik meen mij te herinneren dat er iets vaags was met de 6 S-ATA-poorten. Twee ervan zijn rechtstreeks aanspreekbaar, de andere vier alleen via de onboard RAID-controller (FakeRAID dus). Het komt er op neer: zes aansluitingen, waarvan maar twee met normale functionaliteit.
Waardevolle info, bedankt! Even voor de duidelijkheid. Deze problematiek heeft alleen betrekking op de Zotac NM10-DTX WIFI met Intel Atom D510. De Zotac H55-ITX WIFI (socket 1156) kent dit probleem niet, omdat de SATA daarop anders is geimplementeerd. Op het Zotac NM10-DTX WIFI mobo delen 4 SATA-porten technisch gezien samen 1 SATA-port. De beschikbare bandbreedte wordt dus gedeeld. De verdeling van de bandbreedte schijnt daarbij zeer onevenwichtig te zijn waarbij bij data via 1 SATA-port slechts met enkele MB's/sec gaat. Ze kunnen bovendien niet of nauwelijks op een normale manier als 4 individuele SATA-porten worden gezien. Kortom, veel problemen met de SATA-implementtie van dit Atom-bord. Vermijden dus!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

-Moondust- schreef op zondag 24 oktober 2010 @ 21:08:
[...]

Nee toch?! De R2 heeft met zijn neutrale voorkomen toch een veel hogere WAF? De Lian Li heeft voorop zo'n lelijk rooster met de fan erachter (N.B. met een LED) terwijl de R2 aandoet als een eindversterker met alleen de aan/uit-knop voorop.

Fractal Design Array R2
[afbeelding]

Lian Li PC-Q08B
[afbeelding]
LOL, chill dude, relax ;)

De fan van de Lian Li zal t veld ruimen voor een stil en led loos exemplaar (Pabst hoogstwaarschijnlijk).
Maar ik moet de duimstok er eens bij pakken en even heel goed opmeten of de kast (welke van de twee dan ook) wel past. Heb niet zo veel zin om de rug van t meubel eruit te halen om t kastje er in en uit te kunnen schuiven. Wat dat betreft zal ik echt moeten uit testen wat de BD speler nu exact aan mkv's aan kan (bitrate en dergelijke) dan kan de server evt. gewoon op zolder of in de gangkast.

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • servies
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 13-09 20:55

servies

Veni Vidi Servici

-Moondust- schreef op zondag 24 oktober 2010 @ 21:08:
[...]

Nee toch?! De R2 heeft met zijn neutrale voorkomen toch een veel hogere WAF? De Lian Li heeft voorop zo'n lelijk rooster met de fan erachter (N.B. met een LED) terwijl de R2 aandoet als een eindversterker met alleen de aan/uit-knop voorop.
Ik weet niet wat jij met een server doet maar bij mij staat deze verstopt in een kast, volledig uit zicht... dus wat heeft de WAF voor nut?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
Ja sorry, ben een beetje enthousiast over het bouwen van een thuisserver. Zal bij mij thuis een enorme verbetering zijn t.o.v. de huidige chaotische situatie. In alle pc's zitten hdd's en ben altijd aan eht zoeken waar wat nu staat. Alles centraal must be heaven! ;-)
servies schreef op maandag 25 oktober 2010 @ 10:22:
Ik weet niet wat jij met een server doet maar bij mij staat deze verstopt in een kast, volledig uit zicht... dus wat heeft de WAF voor nut?
Voor mij maakt de WAF niets uit, de server komt uit het zicht te staan, maar ik kan me voorstellen dat dat bij sommige mensen anders is, zeker als de pc (ook) als htpc dienst doet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Olaf
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 23-07-2024
Eensch met servies. Ik zie geen reden van de Antec af te stappen en ook het vervangen van de fans lijkt me niet nodig.

Ik blijf voorstander van de H57 vanwege de raid-opties: anders maak je het afhankelijk van de software. Wel moet de H55 als alternatief worden genoemd met verwijzigin naar de software-oplossingen.

Ik heb verder de snellere Core i3 en de iets krachtiger voeding toegevoegd.

Ook heeft de ssd het veld moeten ruimen voor een laptopschijf: ik twijfel aan de voordelen van de ssd voor een thuisserver. De toevoeging van een 2,5"-schijf is misschien niet veel zuiniger, maar ik wil de optie behouden om de overige schijven in raid te kunnen zetten.

En dan komen we op zoiets:

#ProductPrijsSubtotaal
3Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 80,-€ 240,-
1Western Digital Scorpio Blue WD2500BPVT, 250GB SATA-300, 8MB, 5400rpm€ 33,73€ 33,73
1Antec Performance One Mini P180 (Zwart)€ 97,95€ 97,95
1Scythe Shuriken Rev. B€ 23,05€ 23,05
1Intel Core i3 540€ 92,32€ 92,32
1be quiet! L7 350W€ 37,50€ 37,50
1Kingston ValueRAM KVR1066D3N7/2G€ 28,63€ 28,63
1Gigabyte GA-H57M-USB3€ 109,-€ 109,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 662,18


Blijft de vraag wat er met het zuinige low-end systeem moet gebeuren. Toch maar een Atom-variantje van maken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dutch Lion
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 31-08 18:45
Of je verwijst naar de BBG waar al een atom inzit en geeft daar enige aanvullingen op. (upgrades o.i.d.)

Low end is misschien toch ook AMD systeem nog een optie? (heb zelf even geen indicatie van de prijzen/verbruik dus miss sla ik de plank volledig mis )

"it's better to live one day as a lion, than a hundred years as a lamb."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Dutch Lion schreef op maandag 25 oktober 2010 @ 12:41:
Of je verwijst naar de BBG waar al een atom inzit en geeft daar enige aanvullingen op. (upgrades o.i.d.)

Low end is misschien toch ook AMD systeem nog een optie? (heb zelf even geen indicatie van de prijzen/verbruik dus miss sla ik de plank volledig mis )
Zoiets?

#ProductPrijsSubtotaal
3Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB€ 78,-€ 234,-
1Western Digital Scorpio Blue WD5000BEVT, 500GB SATA-300, 8MB, 5400rpm€ 46,-€ 46,-
1Antec Three Hundred€ 52,29€ 52,29
1Bracket converter 2.5 in 3.5 inch€ 3,55€ 3,55
1Cooler Master Hyper TX3€ 14,28€ 14,28
1AMD Athlon II X2 240€ 42,83€ 42,83
1be quiet! L7 350W€ 37,50€ 37,50
1Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G€ 57,55€ 57,55
1MSI 785GM-E51€ 62,-€ 62,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 550,-

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • servies
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 13-09 20:55

servies

Veni Vidi Servici

-Moondust- schreef op maandag 25 oktober 2010 @ 11:43:
Voor mij maakt de WAF niets uit, de server komt uit het zicht te staan, maar ik kan me voorstellen dat dat bij sommige mensen anders is, zeker als de pc (ook) als htpc dienst doet.
Dan heb ik maar 1 advies aan die personen: stap van dat onzalige idee af om een HTPC samen te voegen met een server.
Overigens vind ik die Antec 300 iets minder geschikt als serverkast.
Reden: je hebt maar 3 van buitenaf bereikbare 5,25" slots... en als je harddisks hotswap wilt maken heb je een praktisch probleem...
Qua ruimte is de Antec 300 wel voldoende...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dutch Lion
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 31-08 18:45
Zoiets is is wel een idee ja. Alleen denk dat we voor de low-end (of kunnen we beter overgaan op mid-range :P) minder schijven nodig zijn. 2*2 TB met dan de optie om later nog wel extra schijven erbij te zetten.

Daardoor wordt ook het prijsverschil wat groter waardoor je meer scheiding hebt.

"it's better to live one day as a lion, than a hundred years as a lamb."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Olaf
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 23-07-2024
Ik denk dat het verschil in prijs-prestatie/prijs/verbruik van ^^ ten opzichte van het high-end systeem niet groot genoeg is.

Het AMD-systeem is misschien een mooi systeem voor tussen de high-end en het Atom-systeem.

#ProductPrijsSubtotaal
2Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 80,-€ 160,-
1Antec New Solution NSK1380€ 103,41€ 103,41
1AMD Athlon II X2 250E€ 67,-€ 67,-
1Kingston ValueRAM KVR1066D3N7/2G€ 28,63€ 28,63
1Asus M4A78LT-M€ 49,05€ 49,05
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 408,09


Aangepast Atom-systeem zou er zo uit kunnen zien:

#ProductPrijsSubtotaal
1Intel D510MO€ 61,28€ 61,28
1Kingston DataTraveler G3 4GB Zwart€ 6,-€ 6,-
1Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 80,-€ 80,-
1AOpen H360B€ 55,38€ 55,38
1Serial ATA Power Adapter, 4pin Molex to 2x 15pin S-ATA€ 2,75€ 2,75
1Kingston ValueRAM KVR800D2N6/2G€ 34,-€ 34,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 239,41

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

Olaf schreef op maandag 25 oktober 2010 @ 11:55:
Eensch met servies. Ik zie geen reden van de Antec af te stappen en ook het vervangen van de fans lijkt me niet nodig.

Ik blijf voorstander van de H57 vanwege de raid-opties: anders maak je het afhankelijk van de software. Wel moet de H55 als alternatief worden genoemd met verwijzigin naar de software-oplossingen.

Ik heb verder de snellere Core i3 en de iets krachtiger voeding toegevoegd.

Ook heeft de ssd het veld moeten ruimen voor een laptopschijf: ik twijfel aan de voordelen van de ssd voor een thuisserver. De toevoeging van een 2,5"-schijf is misschien niet veel zuiniger, maar ik wil de optie behouden om de overige schijven in raid te kunnen zetten.

En dan komen we op zoiets:
..
snip
..

Blijft de vraag wat er met het zuinige low-end systeem moet gebeuren. Toch maar een Atom-variantje van maken?
Het laten vallen van de SSD is een goede optie, de snelheid zul je niet of nauwelijks merken. Als je voor de aanschafprijs van een SSD een laptopschijf aanschaft (kom je rondom de 500GB uit) kun je je downloads op de laptop HDD bufferen en later richting je data schijf/array verbannen. Tijdens de download/par/unrar is de relatief zuinige 2,5" aan t werk, terwijl de 3,5" stroomvreter is ingeslapen, de 2,5" kun je eveneens na X minuten inactiviteit in laten slapen.

Of een Atom servertje nu werkelijk de zuinigste oplossing is valt te betwijfelen. Los van de kwaliteit van de test van Ome TomsHardware, want daar zijn de geleerden het in de "Nieuwe zuinige Server (discussie) draad" het niet over eens [o.a. het gebruik van een PC Power & Cooling, Silencer 750EPS12V 750W PSU voor de test van systemen met een laag verbruik], laat het wel zien dat een D510 1,8x minder zuinig is in de threaded efficiëntie test.

Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/T/K/246008/original/efficiency_multi_wh.png

en aan het einde van het verhaal is de overall score voor de i3 ook de beste.

Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/T/Q/246014/original/efficiency_total_wh.png

Of te wel de core i3 wint " the race to idle" (linkje naar de .png ) en is dus als eerste terug in zijn meest zuinige staat en de 2 watt meer (30 vs 28) is gezien de feature set van t gebruikte bordje (Zotac H55 ITX WiFi) niet slecht en waarschijnlijk met wat voltage tweaking terug te winnen.

De vraag blijft wel of dit soort belastingtests relevant zijn voor wat bestandjes delen met wat gebruikers. Waarschijnlijk zal de netwerkdoorvoersnelheid weinig voor elkaar onder doen en heb je dus eigenlijk geen ' race to idle' en is de Atom met een verbuik van ca.40 W onder volledige last (vs ca. 80 W voor de i3) wel zwaar in het voordeel.

Als je vervolgens kijkt naar dowloaden uit het net (NNTP) zal de bandbreedte van je adsl/kabel/vezel/nntp provider beperkend zijn en en enkel de par/unrar het verschil maken.

Wat voorbeeld data van een recente download:

Transferred 3021.8MB in 43m 59s at 1172.4KB/s
Verifying via par group: X*.{par2,PAR2}..
Finished par verify (1 par group, took: 2m 27s)
Unraring X*.part001.rar..
Finished unraring (1 rar group, took: 12m 51s)
Finished processing (took: 15m 27s) (total: 59m 26s)

De huidige Atom 230 setup verbruikt dus 44/60 * 37W = 27Watt voor de download.
Post-processing verbruik dus 15/60 * 37W = 9 W.
De atom 230 gebruikt dus totaal ca 36W

Een Atom D510 is 1,67 x sneller dan de aftandse Atom 230 en zal de post processing dus in ca 9 min doen, 9/60 * 33W = 5 W, de download verbruikt: 44/60 * 33W = 24W;
totaal dus 29W (7 Wat verschil)

De core i3 is bij post-processing 6,3x sneller, ca 2,4 minuten 2.38/60 * 82W = 3,25W, de download verbruikt 44/60 * 82W = 60 W;
totaal dus ca 63 W (27W meer dan de Atom 230 en 34 W meer dan de D510) AUWTSCH! -O-

Ziet er naar uit dat ik beter in een snellere vezel kan investeren ipv een snellere server voor de download taken.

De vraag blijft voor mij wel of een uurtje files delen/1080p streamen richting een NMT voor een core i3 100% belasting is. De Atom 230 lijkt met files delen niet volledig belast te worden (gevoelsmatig), met 1080p streamen over t netwerk is het wel tenen lopen. (de i945 chipset is flink belast met de data vanaf de SATA disk naar de Gbit NIC in t PCI slot schuiven.

[ Voor 28% gewijzigd door Pantagruel op 25-10-2010 23:13 . Reden: data aangepast en gedeeltelijk herschreven ]

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
Pantagruel schreef op maandag 25 oktober 2010 @ 20:52:
[...]
Als ik het even kort door de bocht vergelijk met mijn huidige Atom setup dan duurt de download ca 30 min (20Mbit adsl) en de post-processing ca 1 1/2 uur. De atom verbruikt dan ca (2x 40W) 80 W.
Toms i3 zal ook 30 min voor de download nodig hebben en als we de post processing 6,3x sneller doen met de i3 (zeg 15 min) komen we op 45 min max. verbruik, maakt een totaal van ca. 60W verbruikt voor een vergelijkbare taak. Een 20 Watt verschil voor dezelfde taak.
Interessante vergelijking! Is natuurlijk wel even de vraag wat het idle verbruik is. Daar heb je dus ook nog eens een keer 22*delta+0,75*i3 Watt om in je vergelijking mee te nemen.

Bovendien ga je nu toch geen D510 meer kopen?! Ik zou dezelfde vergelijking graag gemaakt zien worden voor de D525 ;)

pricewatch: Gigabyte GA-D525TUD
pricewatch: Kingston ValueRAM KVR1333D3N9/2G
kast chenbro es34169 staat gek genoeg niet in de pricewatch maar wel gezien voor 151,-.

Heb je voor 270 incl porto een mooi Atom 525 systeempje met 2GB ddr3 en een niet lelijke 4bay hotswap kast. Voor iemand die een zuinig bakje zoekt is dat toch perfect lijkt me. Of het nou voor NAS of HTPC doeleinden is.

Uit te rusten met de pricewatch: Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB
indien x1: totaalprijs 355 incl porto.
indien x2: totaalprijs 435 incl porto.
indien x3: totaalprijs 512 incl porto.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

Beus206 schreef op maandag 25 oktober 2010 @ 22:59:
[...]


Interessante vergelijking! Is natuurlijk wel even de vraag wat het idle verbruik is. Daar heb je dus ook nog eens een keer 22*delta+0,75*i3 Watt om in je vergelijking mee te nemen.

Bovendien ga je nu toch geen D510 meer kopen?! Ik zou dezelfde vergelijking graag gemaakt zien worden voor de D525 ;)

pricewatch: Gigabyte GA-D525TUD
pricewatch: Kingston ValueRAM KVR1333D3N9/2G
kast chenbro es34169 staat gek genoeg niet in de pricewatch maar wel gezien voor 151,-.

Heb je voor 270 incl porto een mooi Atom 525 systeempje met 2GB ddr3 en een niet lelijke 4bay hotswap kast. Voor iemand die een zuinig bakje zoekt is dat toch perfect lijkt me. Of het nou voor NAS of HTPC doeleinden is.

Uit te rusten met de pricewatch: Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB
indien x1: totaalprijs 355 incl porto.
indien x2: totaalprijs 435 incl porto.
indien x3: totaalprijs 512 incl porto.
Sorry voor t eerdere type werk, zaten wat fouten in. Bij controle van wat log files bleek de download langer en de post processing korten te duren. Dit veranderd de balans behoorlijk.

Jammer genoeg heeft Ome Tom er de D525 niet bijstaan,m aar deze zal wederom een randje sneller zijn dan de D510.

Voor een pure download server is de Atom dus geen slechte keuze.

Verdere relevante data:

Idle
Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/T/T/246017/original/psu_idle_power_.png

Max.
Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/T/U/246018/original/psu_load_power.png

[ Voor 5% gewijzigd door Pantagruel op 25-10-2010 23:25 ]

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Olaf
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 23-07-2024
ok, Atom-systeem vooralsnog al volgt:

#ProductPrijsSubtotaal
1Gigabyte GA-D525TUD€ 74,30€ 74,30
1Kingston DataTraveler G3 4GB Zwart€ 6,-€ 6,-
1Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB€ 78,-€ 78,-
1AOpen H360B€ 56,-€ 56,-
1Serial ATA Power Adapter, 4pin Molex to 2x 15pin S-ATA€ 2,75€ 2,75
1Kingston ValueRAM KVR1333D3N9/2G€ 28,14€ 28,14
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 245,19


Chenbro-kastje wordt ingevoerd.

Vraag blijft: is het AMD-systeem nog interessant als tussenvorm tussen het high-end en het Atom-systeem?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

Olaf schreef op dinsdag 26 oktober 2010 @ 11:58:
ok, Atom-systeem vooralsnog al volgt:

#ProductPrijsSubtotaal
1Gigabyte GA-D525TUD€ 74,30€ 74,30
1Kingston DataTraveler G3 4GB Zwart€ 6,-€ 6,-
1Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB€ 78,-€ 78,-
1AOpen H360B€ 56,-€ 56,-
1Serial ATA Power Adapter, 4pin Molex to 2x 15pin S-ATA€ 2,75€ 2,75
1Kingston ValueRAM KVR1333D3N9/2G€ 28,14€ 28,14
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 245,19


Chenbro-kastje wordt ingevoerd.

Vraag blijft: is het AMD-systeem nog interessant als tussenvorm tussen het high-end en het Atom-systeem?
Met een slag om de arm, hoogst waarschijnlijk wel.
Uitgaande van een E (X II 240E/245E) variant met een TDP van 45 W of een Sempron (Sargas, idem 45W TDP) kom je onder max. load tussen de 35 a 40W uit.

bijv:

#ProductPrijsSubtotaal
3Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB€ 78,-€ 234,-
1Western Digital Scorpio Blue WD2500BPVT, 250GB SATA-300, 8MB, 5400rpm€ 32,70€ 32,70
1Antec Performance One Mini P180 (Zwart)€ 97,95€ 97,95
1AMD Sempron 145€ 31,48€ 31,48
1Seasonic S12II-330€ 46,-€ 46,-
1OCZ Gold DDR3 PC3-8500 Low Voltage Dual Channel€ 54,90€ 54,90
1MSI 785GM-E51€ 60,-€ 60,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 557,03


In ieder geval zal de XII 240E bergen sneller zijn dan de Atom, of de Sempron nog zal winnen van een D525 Atom??, een nipte zege wellicht.
Met t juiste moederbord en wat geluk kun je de 2e core van de Sargas unlocken, vraag blijft of je dat soort potentiële stabiliteitsproblemen wilt voor je thuis server. Voor de extra €11,= koop je de XII 240 (TDP 65W) en weet je zeker dat de 2e core werkt, idle verbruik zal gelijk zijn aan de 240E broeder en het load verbruik wat hoger (maar zeer zeker niet het TDP verschil van 20W)

Meer info zie bijv. ServeTheHome

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Voor mij is de ideale thuisserver een server en mediacentrum in één. Want waarom kan een systeem die een film afspeelt niet tegelijkertijd als fileserver etc. dienen? Beide systemen zullen toch het grootste deel van de tijd uit hun neus staan vreten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FDMK
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 13:42
Verwijderd schreef op dinsdag 26 oktober 2010 @ 15:55:
Voor mij is de ideale thuisserver een server en mediacentrum in één. Want waarom kan een systeem die een film afspeelt niet tegelijkertijd als fileserver etc. dienen? Beide systemen zullen toch het grootste deel van de tijd uit hun neus staan vreten.
Dan zou eerst de definitie 'thuisserver' gedefinieerd moeten worden.
Als je 'm ook gelijk als HTPC wil inzetten is denk ik een i3 een betere keus.

Any job you can do in your pajamas is not the hardest job in the world.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
Rooke schreef op dinsdag 26 oktober 2010 @ 16:05:
[...]

Dan zou eerst de definitie 'thuisserver' gedefinieerd moeten worden.
Als je 'm ook gelijk als HTPC wil inzetten is denk ik een i3 een betere keus.
Ik ging er per abuis van uit dat het eerder genoemde atom bordje voldoende aansluitingen had op video vlak.

Voor een atom based HTPC is de pricewatch: Asus AT5IONT-I veel interessanter. Voordelen: DVI-D, HDMI, eSATA, 4x USB 2.0, 2x USB 3.0. Nadeel: prijs ;), sodimm ddr3 en slechts 2x SATA.

Then again, als ie dan toch onder je tv komt. Zet er een stille esata (hotswap) behuizing achter en kies een erg mooi kastje voor de voorgrond die tevens een remote heeft.

De D525 kan (NM10 chipset) kan volgens mij met gemak mkv decoderen.
edit:
Of was dat de ION2 icm met de atom?
Blijft er nog wel wat over qua rekenkracht. Zowiezo als je het toch met een torrent/nzb iets aan het binnenhalen bent heb je schijnbaar ook wel geduld om even op de uitpak actie te wachten. Ik bedoel als je geen geduld hebt en een dikke internet verbinding zijn er alternatieven die sneller zijn.

De i3 is dan wel krachtiger en niet eens duurder dat bovenstaand asus bordje. De hamvraag is of deze voor hetzelfde gebruik ook zuiniger is...
Want we zijn niet op zoek naar het meeste bang voor buck. We zijn op zoek naar zuinig en dat 24/7.
De besparing zit hem juist in je jaarlijks oplopende stroomrekening. Als dit zich terugverdiend in een x aantal jaar ga ik overstag voor een iets duurder model. Vandaag is groen :+

[ Voor 1% gewijzigd door B3U5 op 26-10-2010 17:30 . Reden: grammatica, ion2 toegevoegd ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bobbika
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 11-09 19:24
Olaf schreef op dinsdag 26 oktober 2010 @ 11:58:

Vraag blijft: is het AMD-systeem nog interessant als tussenvorm tussen het high-end en het Atom-systeem?
Voor de WHS gebruikers, met Vail in de nabije toekomst, lijkt mij de AMD tussenvorm nog steeds zeer interessant.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
Pantagruel schreef op maandag 25 oktober 2010 @ 23:16:
[...]
Jammer genoeg heeft Ome Tom er de D525 niet bijstaan,m aar deze zal wederom een randje sneller zijn dan de D510.
zocht je deze? :+
http://www.tomshardware.c...525-nc98-525-lf,2716.html
Moet bekennen: een tegenvallende conclusie. Ben nu wel erg benieuwd hoe de asus presteert.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

Beus206 schreef op dinsdag 26 oktober 2010 @ 17:29:
[...]

zocht je deze? :+
http://www.tomshardware.c...525-nc98-525-lf,2716.html
Moet bekennen: een tegenvallende conclusie. Ben nu wel erg benieuwd hoe de asus presteert.
Klopt, had ik wel gezien, jammer genoeg gebruikt Ome Tom daar dus weer een andere PSU (Enermax 82+) en scoort dus lichtelijk andere idle en load getallen

Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/T/0/257652/original/power_psu_idle.png
Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/T/1/257653/original/power_psu_load.png

Je zien wel meteen dat de Ion2 gedreven D525 qua verbruik minder goed uit de bocht komt en slechts weinig beter scoort in single threads (ca. 7%), maar wel een stuk beter in multithreaded (ca.18%).

Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/S/X/257649/original/power_efficiency_single-runtime.png
Afbeeldingslocatie: http://media.bestofmicro.com/S/T/257645/original/power_efficiency_multi-runtime.png

Ook overall zijn de verschillen niet groot, dus zoveel sneller is de D525 nu ook weer niet (is ook maar 1.6g vs 1.8 GHz en de toevoeging van de Ion2 chip is de ' groot' verbruiker.

Voor een pure file server is de D510 met de nm10 dus de aanrader.
Wil je de thuisserver toch ook als htpc gebruiken dan kun je beter voor de Ion2 gaan ivm hardware (gpu) versnelling (DXVA) voor je HD materiaal. Alternatief is op zoek gaan naar een NM10 bordje waar je een Crystal HD-versneller van Broadcom in kunt prikken, dat zal t verbruik natuurlijk ook wel wat verhogen (waarschijnlijk minder dan de Ion2 chip)

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

Bobbika schreef op dinsdag 26 oktober 2010 @ 16:58:
[...]


Voor de WHS gebruikers, met Vail in de nabije toekomst, lijkt mij de AMD tussenvorm nog steeds zeer interessant.
Klopt, Vail vereist een x64 CPU.

Hoewel de D510/525 dit wel is, gok ik dat t allemaal niet zo soepeltjes zal lopen.
ServeTheHome haalt 't tussen neus en lippen al aan, WHS Vail is een teruggesnoeide Win2008 R2 en is een N330 eigenlijk no go en zelfs een D510/525 lijkt twijfelachtig.

AMD doet het daar beter, maar ServeTheHome vraagt zich terecht af of een Sempron Sargas streaming en transcoding (on-the-fly neem ik aan) wel zal trekken, file sharing zal wel geen probleem zijn.

De keuze zal bij WHS V2 (vail) dus eerder op een AMD XII 240E vallen dan op de sempron (en wellicht nog liever op een X3 400E)

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
vond hier een interessante overview.
Component TDP
Atom 330 cpu 8 Watts
945GC northbridge 22.2 Watts
ICH7 southbridge 3.3 Watts
Total TDP 33.5 Watts

Component TDP
Atom D510 cpu 13 Watts
NM10 Express southbridge 2 Watts
Total TDP 15 Watts

Component TDP
Atom D510 cpu 13 Watts
NM10 Express southbridge 2 Watts
Nvidia ION2 GPU 13 Watts
Total TDP 28 Watts
En aangezien de D525 dezelfde power rating heeft als de D510...

En:
The desktop Core i3 parts at listed as having a 73 Watt TDP, while most Core 2 Duo desktop parts have a 65 Watt TDP. In laptops the Core i3 has a 35 watt TDP, while Core 2 Duo mobile processors usually have a 25 Watt TDP.
bron
Jammer dat hier geen idle bij staat.

[ Voor 14% gewijzigd door B3U5 op 27-10-2010 17:30 . Reden: i3 tdp add, tabel doet vaag in quote ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technopeuter
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 13-09 23:11
Ik liep dit topic in omdat ik een thuisserver wil neerzetten Na alles te hebben doorgelezen zie ik 2 kanten
-De discssie ATOM vs i3
- Wat doet een thuisserver

Als je weet wat je server precies gaat uitvoeren is het eerste punt pas goed te behandelen
dus wat doet je thuisserver?

Hyper-V/ESX-i
databackup/vault?
e-mail
nntp
streaming
mediacenter
gameserver
VDI
Webserver

diskeltische lurker


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
technopeuter schreef op woensdag 27 oktober 2010 @ 11:57:
Ik liep dit topic in omdat ik een thuisserver wil neerzetten Na alles te hebben doorgelezen zie ik 2 kanten
-De discssie ATOM vs i3
- Wat doet een thuisserver

Als je weet wat je server precies gaat uitvoeren is het eerste punt pas goed te behandelen
dus wat doet je thuisserver?

Hyper-V/ESX-i
databackup/vault?
e-mail
nntp
streaming
mediacenter
gameserver
VDI
Webserver
In mijn geval:
  • databackup/vault.
  • streaming (LDNA server)
  • Webserver (spielerij)
Verwachte takenuitbreiding:
  • nntp
Ik zou het anders indelen overigens:
  • Media center (playback, ?games)
  • NAS (backup, dnla, nntp, torrent etc)
  • LAMP (valt onder bovenstaande twee tenzij je www browsable content host)
  • Virtualisatie (Hyper-V/ESX-i, VDI)
De laatste twee zijn imo een nobrainer i3. De discussie zou moeten gaan over i3 vs i5.
Bij de eerste twee, met name de eerste zijn de eisen aan de kast hoger (design, ir, hotswap).
Voor de laatste drie zou je ook met een simpel kastje af kunnen en zo pieken besparen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
Pantagruel schreef op dinsdag 26 oktober 2010 @ 20:16:

Klopt, had ik wel gezien, jammer genoeg gebruikt Ome Tom daar dus weer een andere PSU (Enermax 82+) en scoort dus lichtelijk andere idle en load getallen
[...]

Ook overall zijn de verschillen niet groot, dus zoveel sneller is de D525 nu ook weer niet (is ook maar 1.6g vs 1.8 GHz en de toevoeging van de Ion2 chip is de ' groot' verbruiker.

Voor een pure file server is de D510 met de nm10 dus de aanrader.

Wil je de thuisserver toch ook als htpc gebruiken dan kun je beter voor de Ion2 gaan ivm hardware (gpu) versnelling (DXVA) voor je HD materiaal. Alternatief is op zoek gaan naar een NM10 bordje waar je een Crystal HD-versneller van Broadcom in kunt prikken, dat zal t verbruik natuurlijk ook wel wat verhogen (waarschijnlijk minder dan de Ion2 chip)
Eh de conclusie is dan toch dat je beter de D525 kan nemen zonder Ion2 voor een fileserver?! Die heeft namelijk dezelfde tdp specs als de D510. (Iets) meer performance voor dezelfde power consumptie.

Daarnaast vermelden waar dat ze aan het stopcontact meten en dus ook de RAM en HDD power consumptie erbij in hebben.

Is even de vraag in hoeverre de Ion2 (GT218) presteert t.o.v. de on die GPU in de i3 (Intel HD Graphics).
Op de desktop-processors heeft de igp geen turbo-modus en de kloksnelheid is vast. De mobiele variant van de Clarkdales, de Arrandales, hebben eveneens de gpu aan boord van de cpu, maar bij deze mobiele igp's is de kloksnelheid van de gpu, net als die van de cpu, variabel en voorzien van turbo.
Toch jammer dat de i3 350M en 330M niet in de pricewatch staat :+ Niet alleen om bovenstaande maar ook de tdp van 35W t.o.v. 73 voor de i3 530 en 540. Even los van de socket (988) waar geen mobo's voor lijken te zijn.

Voor HTPC neig ik toch naar de i3 op het moment.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
Ik dacht, laat ik dan ook maar eens gaan kijken naar de juiste schijf voor een low consumption systeem. Door de grotere goedkopere en dus interessantere schijven te vergelijken kwam ik zo een twee drie op het volgende.

Je wilt deze: pricewatch: Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB


WD Caviar Green, SATA 3 Gb/s, 64 MB Cache
Power Dissipation:

3/2.5 TB
Read/Write 6.00 Watts
Idle 5.50 Watts
Standby 0.80 Watts
Sleep 0.80 Watts

2/1.5TB
Read/Write 6.00 Watts
Idle 3.70 Watts
Standby 0.80 Watts
Sleep 0.80 Watts

1TB
Read/Write 5.40 Watts
Idle 5.40 Watts
Standby 0.40 Watts
Sleep 0.40 Watts

800/640 GB
Read/Write 4.86 Watts
Idle 4.85 Watts
Standby 0.38 Watts
Sleep 0.38 Watts


Samsung: Interface: SATA 3.0 Gbps, Buffer memory: 32 MB
HD154UI, EcoGreen F2, Capacity: 1.5 TB
HD204UI, Spinpoint F4EG, capacity : 2TB
Spin-up Current (Max.) 2.0A
Seek (typical) 5.7W
Read/Write (typical) 6.3W
Idle (typical) 5.1W
Standby (typical) 1W
Sleep (typical) 1W

HD153WI, EcoGreen F3, capacity : 1.5 TB
Spin-up Current (Max.) 2.0A
Seek (typical) 7.1W
Read/Write (typical) 6.2W
Idle (typical) 5.4W
Standby (typical) 1W
Sleep (typical) 1W


Seagate Barracuda LP ST32000542AS
12V start max current 2.0A
Average idle power 4.85W
Average operating power 6.90W

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-09 17:01

M2M

medicijnman

ik vind het allemaal bijzonder dicht bij elkaar zitten. Je zou eigenlijk vooral moeten kijken naar idle en sleep verbruik. De kans dat de schijf de hele tijd staat te pompen is niet zo groot, en ik schat zelf dat net zoals de cpu, de harde schijf ook voornamelijk in sleep / idle mode ronddraait. En dan denk ik dat de WD toch ietsje beter uit de bus komt.

Maargoed, we hebben het over een verschil van 0.2W in standby. 30 seconde langer stofzuigen per jaar en je hebt al meer verbruikt.

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
M2M schreef op woensdag 27 oktober 2010 @ 19:25:
ik vind het allemaal bijzonder dicht bij elkaar zitten. Je zou eigenlijk vooral moeten kijken naar idle en sleep verbruik.
Mee eens.
Maargoed, we hebben het over een verschil van 0.2W in standby. 30 seconde langer stofzuigen per jaar en je hebt al meer verbruikt.
Noem me een mierenneuker, maar als we dan toch aan het min/maxen zijn.
0.2W*24h*365 dagen = 1,752 kwh per jaar. Als je dan al een turbo stofzuiger van 1750 watt hebt is dat geen 30 seconden maar een uur op jaarbasis, of zo'n 10 seconden per dag. d:)b

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

Beus206 schreef op woensdag 27 oktober 2010 @ 18:14:
[...]


Eh de conclusie is dan toch dat je beter de D525 kan nemen zonder Ion2 voor een fileserver?! Die heeft namelijk dezelfde tdp specs als de D510. (Iets) meer performance voor dezelfde power consumptie.
Klopt, ik had even snel in de pricewatch gekeken en eigenlijk enkel nm10 in combinatie met D410/10 gezien.
Naast een veel te dure Jetway Atom plak (€178) is er ook een betaalbare Asus ( AT5IONT-I € 138,37).
Jammer genoeg vreet de plank enkel DDR3 (SODIMM en heeft dus toch een Ion chipset erop :( , nog niet goed gelezen), dit zal t verbuik wat drukken, maar de prijs doen stijgen
.
de Gigabyte GA-D525TUD voor rondom de € 80,- lijkt wel wat, gewoon normale DDR3 modules, 4x SATA en zelfs PATA (mocht je een DOM willen gebruiken voor je OS).
Daarnaast vermelden waar dat ze aan het stopcontact meten en dus ook de RAM en HDD power consumptie erbij in hebben.
Klopt, op zich niets mis mee, het totaal verbruik incl. ram, hdd en je psu wil je weten. Probleem is dan wel dat je iedere keer dezelfde psu/hdd/ram modules zult moeten gebruiken en dat is nu juist wat Ome Tom niet doet.
Is even de vraag in hoeverre de Ion2 (GT218) presteert t.o.v. de on die GPU in de i3 (Intel HD Graphics).

Toch jammer dat de i3 350M en 330M niet in de pricewatch staat :+ Niet alleen om bovenstaande maar ook de tdp van 35W t.o.v. 73 voor de i3 530 en 540. Even los van de socket (988) waar geen mobo's voor lijken te zijn.
Bit-Tech heeft wat getest, de i3/i5 GMA hd lijkt t net wat minder te doen dan een Nvidia 9400.

Klopt, laptop hardware is qua verbruik\performance erg aantrekkelijk, de prijsstelling en de beschikbaarheid is inderdaad beduidend minder.
Voor HTPC neig ik toch naar de i3 op het moment.
Ik hoef me over die keuze niet te buigen, mits ik dingen op de juiste wijze door handbrake laat recoderen, kan de LG BD-390 ze gewoon vanaf stick/usb hdd afspelen (netwerk trekt 720 p wel, 1080p niet altijd even goed)

[ Voor 7% gewijzigd door Pantagruel op 28-10-2010 14:03 . Reden: Leren lezen ;) ]

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-09 17:01

M2M

medicijnman

Beus206 schreef op woensdag 27 oktober 2010 @ 20:42:
[...]

Mee eens.


[...]

Noem me een mierenneuker, maar als we dan toch aan het min/maxen zijn.
0.2W*24h*365 dagen = 1,752 kwh per jaar. Als je dan al een turbo stofzuiger van 1750 watt hebt is dat geen 30 seconden maar een uur op jaarbasis, of zo'n 10 seconden per dag. d:)b
zat ik er toch even een factor 200 ofzo naast... ik en mijn schattingsvermogen :|

Maargoed, het blijft niet veel.

Verder is DDR3 soDIMM geheugen alleen maar fijn. Er zijn veel mensen die een laptop hebben met 1 GB geheugen, en graag willen upgraden naar 4 GB. Daarvoor hebben ze dus staafjes van 1GB over, die handig te gebruiken zijn in zo'n server. Meer dan 2 GB geheugen is toch overkill. En eigenlijk is 1 GB al veel.

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
Pantagruel schreef op woensdag 27 oktober 2010 @ 22:43:
Ik hoef me over die keuze niet te buigen, mits ik dingen op de juiste wijze door handbrake laat recoderen, kan de LG BD-390 ze gewoon vanaf stick/usb hdd afspelen (netwerk trekt 720 p wel, 1080p niet altijd even goed)
Duh. Dat je een blueray speler gebruikt om je content af te spelen maakt van je thuisserver toch per definitie een veredelde NAS i.p.v. HTPC. Of gebruikt ik nou de verkeerde definitie van HTPC. Je hoeft dan je er niet over te buigen, maar het mág wel :P . Meedenken wordt wel gewaardeerd _/-\o_ .

Enig idee wat de beperkende factor is? Heb zelf ook wel eens naar een blueray speler gekeken en kwam toen bij de LG serie uit. Dat maakt me erg nieuwsgierig :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

Beus206 schreef op donderdag 28 oktober 2010 @ 16:58:
[...]


Duh. Dat je een blueray speler gebruikt om je content af te spelen maakt van je thuisserver toch per definitie een veredelde NAS i.p.v. HTPC. Of gebruikt ik nou de verkeerde definitie van HTPC. Je hoeft dan je er niet over te buigen, maar het mág wel :P . Meedenken wordt wel gewaardeerd _/-\o_ .
Klopt, de thuis server dient ook als NAS als t gaat om t aanleveren van HD content. (De huidige thuisserver doet: web-/email verkeer/nntp leeg slurpen en bij tijd en wijle wat streamen/file sharen ).

De zijstap HTPC is meer omdat sommige mensen eerder in de draad lieten vallen de thuisserver ook als HTPC in te willen zetten. Dit is redelijkerwijs te doen als je voor een Atom met Ion chipset of een core i3 gaat, dit ivm HD content af kunnen spelen zonder na een plaatjes show te kijken.
Enig idee wat de beperkende factor is? Heb zelf ook wel eens naar een blueray speler gekeken en kwam toen bij de LG serie uit. Dat maakt me erg nieuwsgierig :).
[off-topic content !]

Beperkende factor is de codec ondersteuning van de blu-ray speler zelf. Ik had er destijds niet het geld voor over om een HDI Dune aan te schaffen. Zolang de mkv's maar h264 encoded zijn is t geen probleem om ze door de BD390 afgespeeld te krijgen.
[/off-topic content !]

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
Ik begin me steeds meer af te vragen waar het stroomverbruik nou in zit. Bovenstaande idle powerdrain door Tom is erg bemoedigend voor de ZOTAC H55-ITX WiFi.

We hebben al gezien dat een hdd in sleep mode nog geen twee kwartjes per jaar opslurpt. Dat de ION2 ook niet de zuinigste chipset is en dat de i3 erg goede prestaties levert.

De keus tussen atom en i3 voor het htpc platform lijkt me daarom inmiddels te gaan om hoeveel gebruikt het moederbord.

Zo vraag ik me bijvoorbeeld af hoeveel stroom de in het topicstart genoemde bordje (GA-H57M-USB3) aan stroom verbruikt.
Zo zitten er behalve de northbridge CPU+GPU de volgende chipsets onboard:
  • 'South'bridge: Intel® H57 Express Chipset
  • LAN: RTL8111D / 8111E (site en manual spreken elkaar tegen)
  • IEEE 1394: T.I. TSB43AB23
  • USB3: NEC D720200F1
  • I/O: iTE IT8720 (ps2, floppy, com) & GIGABYTE SATA2 (sata, pata)
Ben benieuwd wat de power consumption specs van deze chips zijn :9

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

Beus206 schreef op donderdag 28 oktober 2010 @ 18:24:
..
snipz
..

Zo vraag ik me bijvoorbeeld af hoeveel stroom de in het topicstart genoemde bordje (GA-H57M-USB3) aan stroom verbruikt.
Zo zitten er behalve de northbridge CPU+GPU de volgende chipsets onboard:
  • 'South'bridge: Intel® H57 Express Chipset
  • LAN: RTL8111D / 8111E (site en manual spreken elkaar tegen)
  • IEEE 1394: T.I. TSB43AB23
  • USB3: NEC D720200F1
  • I/O: iTE IT8720 (ps2, floppy, com) & GIGABYTE SATA2 (sata, pata)
Ben benieuwd wat de power consumption specs van deze chips zijn :9
Xbit labs heeft t bordje getest (samen met een ander Gigabyte bordje).

Niet schrikken van de verbruikscijfers ;), ze steken er namelijk een HD5850 in als discrete videokaart :'( en een alles behalve op zuinigheid geënte PSU.

We performed all our experiments on the following test platform:

* Mainboards
o Gigabyte GA-H55M-USB3 rev. 1.0 (LGA1156, Intel H55 Express, BIOS version F6);
o Gigabyte GA-H57M-USB3 rev. 1.0 (LGA1156, Intel H57 Express, BIOS version F5);
* CPU: Intel Core i3-540 (3.06 GHz, 133 MHz base frequency, 4 MB L3 cache, Clarkdale, 1.025 V Vcore);
* Memory: 2 x 2048 MB OCZ DDR3 PC3-12800 Blade Series Low Voltage OCZ3B1600LV6GK
(1600 MHz, 6-6-6-24, 1.65 V voltage);
* Graphics card: HIS HD 5850, H585F1GDG (ATI Radeon HD 5850, Cypress, 40 nm, 725/4000 MHz,
1024 MB 256 bit GDDR5);
* Storage subsystem: Seagate Barracuda XT, ST32000641AS (2 TB, SATA 6 Gbps, 7200 RPM,
64 MB cache);
* Optical drive: Sony NEC Optiarc AD-7173A DVD±RW;
* CPU cooler: Scythe Mugen 2 Revision B (SCMG-2100);
* Thermal interface: Zalman CSL 850;
* PSU: OCZ GameXStream OCZGXS700 (700 W) with Zalman ZM-F3 fan;
* Case: open testbed.


Ook Anandtech heeft een test gedaan, maar ook wederom met een PCIe videokaart en een gamers PSU 8)7 , zucht.

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mduijvendijk
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 13-09 13:45

mduijvendijk

Flying Rukia ^_^

Ik ben mij op het ogenblik aan het oriënteren op een home server. In eerste instantie zal het appartaat vooral dienen als opslag en backup, maar in de toekomst mogelijk ook als media center.

Ik heb voor de onderstaande configuratie gekozen vanwege de mogelijkheid voor het plaatsen van extra schijven.
#ProductPrijsSubtotaal
1Gigabyte GA-D525TUD€ 74,98€ 74,98
2Western Digital Caviar Green WD15EARS, 1.5TB€ 64,-€ 128,-
1Fractal Design Array R2 Mini ITX NAS (Zwart)€ 158,39€ 158,39
1Corsair CMX4GX3M2A1600C7€ 72,-€ 72,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 433,37

Heeft iemand hier nog tips of suggesties voor :?

Sometimes human's are...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
Pantagruel schreef op donderdag 28 oktober 2010 @ 19:03:
Niet schrikken van de verbruikscijfers ;), ze steken er namelijk een HD5850 in als discrete videokaart :'( en een alles behalve op zuinigheid geënte PSU.
Gelukkig valt die GPU vrij makkelijk af te trekken tdp min/max: 27/151W

Er valt wel af te leiden dat sommige bordjes zuiniger zijn in idle stand (Intel DH55TC met 61W, MSI H57M-ED65 met 66W). Deze missen dan ook wat functionaliteit, zie hieronder. 5 Watt is op jaarbasis toch nog richting 10 euro...

Ander interessante vergelijking:
Asus P7H55D-M EVO Gigabyte GA-H55M-USB3 Intel DH55TC Zotac H55 ITX
Form factor microATX microATX microATX Mini-ITX
Expansion slots 1 PCIe x16
2 PCIe x1
1 PCI
2 PCIe x16
2 PCI
1 PCIe x16
2 PCIe x1
1 PCIe x16
Gigabit Ethernet Realtek RTL8112L Realtek RTL8111D Intel H55 Intel H55
Wi-Fi NA NA NA Atheros AR928X
Auxiliary SATA Marvell 88SE6111 Gigabyte GSATA2 NA NA
USB 3.0 NEC D720200F1 NEC D720200F1 NA NA
Audio codec Realtek ALC889 Realtek ALC889 Realtek ALC888S Realtek ALC888
FireWire VIA VT6315N T.I. TSB43AB23 NA NA
prijs110 €92 € 80 €112 €
pricewatchpricewatch: Asus P7H55D-M EVOpricewatch: Gigabyte GA-H55M-USB3 pricewatch: Intel Desktop Board DH55TC pricewatch: Zotac H55ITX-A-E
pricewatch: Zotac H55ITX-C-E


Afbeeldingslocatie: http://techreport.com/r.x/h55-mobos/power-idle.gif

Komt Intel goed uit de bus... Wil je echter toch functionaliteit achter de hand houden, dan neem ik aan dat als je in de BIOS functionaliteit uitzet in effect de chips uitzet en daarmee hun energie verbruik.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
mduijvendijk schreef op donderdag 28 oktober 2010 @ 21:00:
Ik ben mij op het ogenblik aan het oriënteren op een home server. In eerste instantie zal het appartaat vooral dienen als opslag en backup, maar in de toekomst mogelijk ook als media center.
[...]
Heeft iemand hier nog tips of suggesties voor :?
Yep :+
Ik zou de pricewatch: Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB nemen. ipv de 1.5T variant.

Je systeempje voldoet prima, afhankelijk van de waarschijnlijkheid van media center.. Maar je kan er later altijd nog een low end videokaart bij in prikken.

Leuk kastje overigens! kun je zelfs 6x3.5" en 1x 2.5" in kwijt. Me like :Y
Als je van plan bent om er 6 hdd's in te hangen, ik kan me ook voorstellen dat je rustig uitbreid en vervolgens overstapt op 3 dan wel 4 TB schijven t.z.t., is het zojuist genoemde intel bordje met i3 ook wel interessant. Wel iets duurder, maar dan heb je tegelijk meer performance én ben je HTPC ready.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-09 17:01

M2M

medicijnman

de kast is leuk, maar om daar nu 150! euro aan uit te geven...

Ik weet niet wat jullie met de servers doen, maar de mijne is een half gemodde thin client (dat ding van de HME van 25 euro, incl. voeding, mobo geheugen en IDE flash ding + windows CE, waar momenteel de voeding en de kast nog een functie hebben) en die hangt onder mijn buro. Het zou me verder ook een worst hoe het ding er verder uit ziet.

Heb ik meer schijven nodig, dan pak ik een random grotere kast en zet ik die in de meterkast / in de hoek / onder de bank / waar dan ook als ik 'm maar niet zie.

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
Is het verschil tussen de Zotac H55ITX-A-E en de Zotac H55ITX-C-E alleen USB3.0?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Olaf
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 23-07-2024
Even tussendoor. :P

Ik ga de volgende systemen gebruiken:

#ProductPrijsSubtotaal
1Gigabyte GA-D525TUD€ 74,98€ 74,98
1Kingston DataTraveler G3 4GB Zwart€ 6,21€ 6,21
1Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB€ 77,29€ 77,29
1AOpen H360B€ 53,58€ 53,58
1Serial ATA Power Adapter, 4pin Molex to 2x 15pin S-ATA€ 2,75€ 2,75
1Kingston ValueRAM KVR1333D3N9/2G€ 26,40€ 26,40
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 241,21


#ProductPrijsSubtotaal
2Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 79,-€ 158,-
1Antec New Solution NSK1380€ 103,41€ 103,41
1AMD Athlon II X2 250E€ 67,58€ 67,58
1Kingston ValueRAM KVR1066D3N7/2G€ 28,-€ 28,-
1Asus M4A78LT-M€ 48,62€ 48,62
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 405,61


#ProductPrijsSubtotaal
3Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 79,-€ 237,-
1Western Digital Scorpio Blue WD2500BPVT, 250GB SATA-300, 8MB, 5400rpm€ 32,90€ 32,90
1Antec Performance One Mini P180 (Zwart)€ 97,95€ 97,95
1Scythe Shuriken Rev. B€ 21,94€ 21,94
1Intel Core i3 540€ 92,80€ 92,80
1be quiet! L7 350W€ 37,50€ 37,50
1Kingston ValueRAM KVR1066D3N7/2G€ 28,-€ 28,-
1Gigabyte GA-H57M-USB3€ 110,15€ 110,15
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 658,24


Er is hier veel leerzame info voorbijgekomen en het grootste deel van de systemen is door jullie adviezen totstandgekomen. Dank daarvoor!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • servies
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 13-09 20:55

servies

Veni Vidi Servici

Pantagruel schreef op donderdag 28 oktober 2010 @ 17:22:
[...]

Klopt, de thuis server dient ook als NAS als t gaat om t aanleveren van HD content. (De huidige thuisserver doet: web-/email verkeer/nntp leeg slurpen en bij tijd en wijle wat streamen/file sharen ).

De zijstap HTPC is meer omdat sommige mensen eerder in de draad lieten vallen de thuisserver ook als HTPC in te willen zetten. Dit is redelijkerwijs te doen als je voor een Atom met Ion chipset of een core i3 gaat, dit ivm HD content af kunnen spelen zonder na een plaatjes show te kijken.
Maar mijns insziens volledig niet wat we aan het samenstellen zijn.
Wat gaan we doen wanneer er hier een aantal mensen komen die zeggen dat ze de thuisserver ook willen gaan gebruiken als grafisch werkstation... of als workstation voor audiobewerking...
We zijn bezig met de samenstelling van een thuisserver, niet met die van een HTPC.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

servies schreef op vrijdag 29 oktober 2010 @ 11:48:
[...]

Maar mijns insziens volledig niet wat we aan het samenstellen zijn.
Wat gaan we doen wanneer er hier een aantal mensen komen die zeggen dat ze de thuisserver ook willen gaan gebruiken als grafisch werkstation... of als workstation voor audiobewerking...
We zijn bezig met de samenstelling van een thuisserver, niet met die van een HTPC.
Klopt, hoofddoel is de samenstelling van een thuisserver. Wat dat betreft geeft Olaf een drietal setups weer waarvan de potentie van boven naar beneden toeneemt.
Uiteindelijk moet iedere gebruiker zelf weten wat hij/zij wil doen met/verwacht van de machine, of het nu files delen is achter de knieschotten op zolder (kelder of een meterkast bak) of ook content naar wens in de huiskamer/filmhok weergeven.

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
Olaf schreef op vrijdag 29 oktober 2010 @ 11:39:
Even tussendoor. :P

Ik ga de volgende systemen gebruiken:
[...]
Er is hier veel leerzame info voorbijgekomen en het grootste deel van de systemen is door jullie adviezen voorbijgekomen. Dank daarvoor!
You're welcome :)

Heb een beetje moeite met de kast keuze >:)

Algemeen:
  • Zoals al gezegd door anderen, een thuisserver (niet zijnde htpc) staat niet in het zicht. waarom dan een dure mooie kast aanschaffen en niet gewoon een Cooler Master Elite 333 Zwart 342 voor 30 euro?
  • Qua voeding zou ik wellicht gaan voor de pricewatch: Cougar A300 (3 molex, 4 sata, bronze, ~40€)
Met betrekking tot het atom systeem:
  • Het mobo kan 4 hdd's aan, de kast niet. Nou is de chenbro 34169 niet goedkoop en hoeft ook niet iedereen hotswap. Dus zou ik standaard de CM nemen en de Chenbro als upgrade optie noemen voor mensen die graag een 'high' end zuinig NAS zelfbouw willen met hotswap.
  • 4 GB usb stikkie als OS? nou is linux zuinig maar is dit niet aan de krappe kant als je ook wat logfiles wilt kunnen bijhouden?
Met betrekking tot het amd systeem:Met betrekking tot het i3 systeem: :9~

[ Voor 2% gewijzigd door B3U5 op 29-10-2010 18:40 . Reden: betere airflow kast, added link ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mduijvendijk
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 13-09 13:45

mduijvendijk

Flying Rukia ^_^

Ik denk dat de combinatie van thuisserver en htcp alleen maar toe zal nemen. Microsoft is bezig om Vail ( home server 2 ) te voorzien van Media Center onder delen. Of het zelf ook Media Center krijgt is niet bekend.

Sometimes human's are...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

mduijvendijk schreef op vrijdag 29 oktober 2010 @ 20:43:
Ik denk dat de combinatie van thuisserver en htcp alleen maar toe zal nemen. Microsoft is bezig om Vail ( home server 2 ) te voorzien van Media Center onder delen. Of het zelf ook Media Center krijgt is niet bekend.
In ieder geval is uit de Vail beta wel gebleken dat de media streamen een stuk beter is geworden ( o.a. stream profiling aan de hand van rekenkracht van ontvangende pc).

WeGotServed heeft wel met t nodige wringen en wurgen een HTPC van WHS-2 Vail weten te maken (bereidt je voor op een episode in 7 delen).

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zenix
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 03:56

Zenix

BOE!

Thuisserver is erg persoonlijk. Ik heb zelf een 100/100Mbit connectie en dan is een wat zwaardere server wel fijn om dingen te hosten gameservers etc. Ik heb zelf dit een week geleden samengesteld. Ik heb al een RAID controller een Dell Perc 5/i 256MB met BBU. Dat komt allemaal in een CM 690, die ik nog hier heb staan. Ik heb wat verloopjes op deal extreme besteld voor extra sata power aansluitingen voor uitbreidingen.
En 8GB geheugen aangezien ik veel gameservers ga hosten. Er komt ook Windows Server 2008 R2 op, aangezien ik daar ook graag mee wil spelen voor MCTIP. En de intel netwerkkaart omdat die toch een stuk beter is dan een onboard realtek en dat is wel fijn met 100/100Mbit en daarnaast ook nog netwerkverkeer.
Misschien ook iets om rekening mee te houden. En de scythe mugen, omdat ik een hekel heb aan push-pins en ik hem lekker stil kan draaien.

#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Gigabit CT Desktop Adapter€ 24,74€ 24,74
3Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 79,-€ 237,-
1Samsung Spinpoint F4 HD322GJ, 320GB€ 30,71€ 30,71
1Scythe Mugen 2 Rev. B€ 32,49€ 32,49
1Yate Loon D14SL-12, 140mm€ 7,52€ 7,52
1Intel Core i3 530€ 89,-€ 89,-
1be quiet! Pure Power L7 300W€ 35,56€ 35,56
2Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G€ 55,99€ 111,98
1Gigabyte GA-H55M-UD2H€ 76,50€ 76,50
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 645,50

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
Zenix schreef op vrijdag 29 oktober 2010 @ 21:33:
Thuisserver is erg persoonlijk. Ik heb zelf een 100/100Mbit connectie en dan is een wat zwaardere server wel fijn om dingen te hosten gameservers etc. Ik heb zelf dit een week geleden samengesteld. Ik heb al een RAID controller een Dell Perc 5/i 256MB met BBU. Dat komt allemaal in een CM 690, die ik nog hier heb staan. Ik heb wat verloopjes op deal extreme besteld voor extra sata power aansluitingen voor uitbreidingen.
En 8GB geheugen aangezien ik veel gameservers ga hosten. Er komt ook Windows Server 2008 R2 op, aangezien ik daar ook graag mee wil spelen voor MCTIP. En de intel netwerkkaart omdat die toch een stuk beter is dan een onboard realtek en dat is wel fijn met 100/100Mbit en daarnaast ook nog netwerkverkeer.
Misschien ook iets om rekening mee te houden. En de scythe mugen, omdat ik een hekel heb aan push-pins en ik hem lekker stil kan draaien.

#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Gigabit CT Desktop Adapter€ 24,74€ 24,74
3Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 79,-€ 237,-
1Samsung Spinpoint F4 HD322GJ, 320GB€ 30,71€ 30,71
1Scythe Mugen 2 Rev. B€ 32,49€ 32,49
1Yate Loon D14SL-12, 140mm€ 7,52€ 7,52
1Intel Core i3 530€ 89,-€ 89,-
1be quiet! Pure Power L7 300W€ 35,56€ 35,56
2Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G€ 55,99€ 111,98
1Gigabyte GA-H55M-UD2H€ 76,50€ 76,50
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 645,50
Nice :)
Mag ik vragen wat jou heeft doen beslissen om dit bordje te nemen en niet de pricewatch: Gigabyte GA-H57M-USB3 of de pricewatch: Intel Desktop Board DH55TC? Bij de laatste heb je meteen onboard intel lan :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zenix
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 03:56

Zenix

BOE!

Beus206 schreef op zaterdag 30 oktober 2010 @ 02:53:
[...]

Nice :)
Mag ik vragen wat jou heeft doen beslissen om dit bordje te nemen en niet de pricewatch: Gigabyte GA-H57M-USB3 of de pricewatch: Intel Desktop Board DH55TC? Bij de laatste heb je meteen onboard intel lan :+
verschil tussen H55 en H57 is vooral raid, en ik heb al een raid controller, daardoor is de H55 goedkoper. En de gigabyte omdat dat voor mij een beter merk is dan de intel moederborden. Als je kijkt heeft het Intel moederbord niet solid caps overal en ziet het er wat rommeliger uit dan het gigabyte bord. En solid caps vind ik wel belangrijker ivm met duurzaamheid.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marcks
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 12-09 13:37
Ik zie dat men in de loop van het topic de SSD's is gaan inruilen tegen meer en grotere mechanische harde schijven.

Ik zit zelf nog erg te twijfelen. Mijn oog was eerst gevallen op de OCZ Onyx SATA II 2.5'' SSD 32 GB, misschien wel vooral omdat ik nog nooit met zo'n ding gewerkt heb en het tweakgehalte wel kan waarderen. Daarbij heb ik met voorlopig 2 TB aan externe schijven voorlopig wel genoeg storage om me met 32 GB in m'n serverbak te kunnen redden.

Anderzijds ben ik gaan kijken naar wat goedkope SATA-300 HDD's van rond de 80 GB, maar het prijsverschil met 120 GB is zo klein en die vervolgens naar 160 GB ook, dat... hmm, die 250 GB krengen kosten eigenlijk ook geen drol meer en inmiddels ben ik al bij halve terabytes aanbeland. Waarschijnlijk heb ik er (voorlopig) niets aan, maar voor die twee tientjes wil ik de opslagruimte ook niet laten liggen. Plus, de performancewinst van de SSD is misschien wel net zo overbodig.

Voor de volledigheid, dit staat momenteel op het verlanglijstje:
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i3 540€ 92,44€ 92,44
1OCZ Onyx SATA II 2.5" SSD 32GB€ 53,-€ 53,-
1Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G€ 55,65€ 55,65
1Gigabyte GA-H55M-S2€ 62,13€ 62,13
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 263,22


Heeft iemand hier verhelderende ideeën over?

Ik veronschuldig mij bij voorbaat voor het bovenstaande.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zenix
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 03:56

Zenix

BOE!

Marcks schreef op zaterdag 30 oktober 2010 @ 12:10:
Ik zie dat men in de loop van het topic de SSD's is gaan inruilen tegen meer en grotere mechanische harde schijven.

Ik zit zelf nog erg te twijfelen. Mijn oog was eerst gevallen op de OCZ Onyx SATA II 2.5'' SSD 32 GB, misschien wel vooral omdat ik nog nooit met zo'n ding gewerkt heb en het tweakgehalte wel kan waarderen. Daarbij heb ik met voorlopig 2 TB aan externe schijven voorlopig wel genoeg storage om me met 32 GB in m'n serverbak te kunnen redden.

Anderzijds ben ik gaan kijken naar wat goedkope SATA-300 HDD's van rond de 80 GB, maar het prijsverschil met 120 GB is zo klein en die vervolgens naar 160 GB ook, dat... hmm, die 250 GB krengen kosten eigenlijk ook geen drol meer en inmiddels ben ik al bij halve terabytes aanbeland. Waarschijnlijk heb ik er (voorlopig) niets aan, maar voor die twee tientjes wil ik de opslagruimte ook niet laten liggen. Plus, de performancewinst van de SSD is misschien wel net zo overbodig.

Voor de volledigheid, dit staat momenteel op het verlanglijstje:
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i3 540€ 92,44€ 92,44
1OCZ Onyx SATA II 2.5" SSD 32GB€ 53,-€ 53,-
1Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G€ 55,65€ 55,65
1Gigabyte GA-H55M-S2€ 62,13€ 62,13
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 263,22


Heeft iemand hier verhelderende ideeën over?
Ik zou voor 10 euro meer de UD2H nemen volledig solid caps. En welk OS ga je draaien?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
Zenix schreef op zaterdag 30 oktober 2010 @ 11:03:
[...]


verschil tussen H55 en H57 is vooral raid, en ik heb al een raid controller, daardoor is de H55 goedkoper. En de gigabyte omdat dat voor mij een beter merk is dan de intel moederborden. Als je kijkt heeft het Intel moederbord niet solid caps overal en ziet het er wat rommeliger uit dan het gigabyte bord. En solid caps vind ik wel belangrijker ivm met duurzaamheid.
Verhelderend, thx!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marcks
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 12-09 13:37
Zenix schreef op zaterdag 30 oktober 2010 @ 14:15:
[...]


Ik zou voor 10 euro meer de UD2H nemen volledig solid caps. En welk OS ga je draaien?
Goede tip, dank! Qua OS neig ik naar Fedora, maar dat is alleen omdat het de enige Linux distro is waar ik ooit serieus mee heb gewerkt. In ieder geval wil ik onder andere lighttpd en OpenVPN-AS gaan draaien en ik voel er weinig voor om daar onder Windows mee te gaan prutsen.

Ik veronschuldig mij bij voorbaat voor het bovenstaande.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Olaf schreef op vrijdag 29 oktober 2010 @ 11:39:
Even tussendoor. :P

Ik ga de volgende systemen gebruiken:

Er is hier veel leerzame info voorbijgekomen en het grootste deel van de systemen is door jullie adviezen totstandgekomen. Dank daarvoor!
Waarom word er niet echt rekening gehouden met zuinigheid, dat lijkt mij nogal belangrijk bij een server

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
-The_Mask- schreef op zaterdag 30 oktober 2010 @ 19:00:
[...]


Waarom word er niet echt rekening gehouden met zuinigheid, dat lijkt mij nogal belangrijk bij een server
Waarom denk je dit? Als in wat geeft jou die indruk.

Ik kan je vertellen dat er in deze thread wel een en ander is geminmaxed.
Er is namelijk bewust gekozen voor een atom bordje zonder ion2.
En de i3 heeft meer performance en hogere load power consumption, maar is weer eerder terug in idle stand.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Heb je de voedingen in de eerste twee systemen wel gezien? Vooral de eerste in de Aopen behuizing....

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B3U5
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-11-2024
-The_Mask- schreef op zaterdag 30 oktober 2010 @ 20:52:
Heb je de voedingen in de eerste twee systemen wel gezien? Vooral de eerste in de Aopen behuizing....
Was het zowiezo al niet met die kasten eens, los van de voeding die erin zit.

Niets mis met kritiek. Echter je kan nog een stapje verder, wat voor voeding zou jij erin stoppen dan?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Zou toch minimaal een Be Quiet Pure Power L7 van 300 Watt of PicoPSU nemen.

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 10:44

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

-The_Mask- schreef op zaterdag 30 oktober 2010 @ 22:23:
Zou toch minimaal een Be Quiet Pure Power L7 van 300 Watt of PicoPSU nemen.
De PicoPSU is geen slecht idee.

Echter afhankelijk van de keuze van je PicoPSU,kun je, bij veel HDD's en potentere hardware in je server, problemen krijgen met de bootstrap fase van je server.

De normale PicoPSU sluist de 12V direct door vanaf de omvormer en trekt het wel (zolang je kabels maar niet smelten).
De wide-input variant zet zelf de 12V om uit de aangeleverde spanning en kan niet meer leveren dan de aangegeven max, deze is beter geschikt voor bijv. car-puter projectjes.

Oplossing is dan de 120/150W PicoPSU variant erop prikken, probleem is wel dat deze minder efficiënt zijn bij lage belasting, bij zo'n 25 tot 40 W slechts zo'n 75%.

De Be quiet is een betere keuze, deze doet t niet slecht in t beoogde belasting gebied.

Manufacturer Model Number Form Factor Wattage 20% 50% 100% Rating
Be Quiet BQT L7-300W ATX12V 300 82.04% 85.01% 82.27% Bronze

Het grootste nadeel van de BeQuiet de kabel lengte te zijn.

Liefst zou je nog efficiënter en lager vermogen zien, zeg 150 W tegen 90% eff. bij 20% belasting, probleem is dat je dan in de exotische form factors komt en de OEM markt. Dit betekend nauwelijks te krijgen en geen noemenswaardige garantie.

De Seasonic die her en der staat doet overigens:

Sea Sonic S12II-330 ATX12V 330 83.12% 85.54% 83.60% Bronze

en heeft als nadeel de aanschafpijs van ca. 50,- euro

[ Voor 5% gewijzigd door Pantagruel op 01-11-2010 11:27 . Reden: SeaSonic info ]

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Moondust-
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-09 16:14
Ik denk dat vooral de efficiëntie bij 10% tot 20% van het maximale vermogen interessant is als we het hebben over een thuisserver die het overgrote deel van de tijd weinig tot niets staat te doen. Bij veel voedingen zie je dat onder de 20% de efficiëntie in elkaar zakt. Persoonlijk ben ik voor mijn toekomstige thuisserver geinteresseerd in een voeding die bij 10% belasting nog relatief efficiënt is, d.w.z. tegen de 80% aanzit. Of de voeding moet zo weinig vermogen hebben dat de server bij idlen op 20% van het vermogen van de voeding zit. Helaas zie ik geen ATX-voeding van onder de 300Watt.

[ Voor 33% gewijzigd door -Moondust- op 02-11-2010 20:08 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mduijvendijk
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 13-09 13:45

mduijvendijk

Flying Rukia ^_^

Nog steeds bezig met orienteren op een htpc / thuisserver

#ProductPrijsSubtotaal
1Gigabyte GA-D525TUD€ 75,30€ 75,30
2Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB€ 77,29€ 154,58
1Antec Performance One Mini P180 (Zwart)€ 99,27€ 99,27
1Asus BR-04B2T (4x, SATA-300, dual-layer, Zwart)€ 50,59€ 50,59
1be quiet! L7 350W€ 37,25€ 37,25
1OCZ Platinum DDR3 PC3-10666 Low Voltage Dual Channel€ 69,90€ 69,90
1Sapphire HD 5450 512MB DDR3 PCIE HDMI€ 36,22€ 36,22
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 523,11

Sometimes human's are...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • X1pheR
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-06 12:38
Zenix schreef op vrijdag 29 oktober 2010 @ 21:33:
Thuisserver is erg persoonlijk. Ik heb zelf een 100/100Mbit connectie en dan is een wat zwaardere server wel fijn om dingen te hosten gameservers etc. Ik heb zelf dit een week geleden samengesteld. Ik heb al een RAID controller een Dell Perc 5/i 256MB met BBU. Dat komt allemaal in een CM 690, die ik nog hier heb staan. Ik heb wat verloopjes op deal extreme besteld voor extra sata power aansluitingen voor uitbreidingen.
En 8GB geheugen aangezien ik veel gameservers ga hosten. Er komt ook Windows Server 2008 R2 op, aangezien ik daar ook graag mee wil spelen voor MCTIP. En de intel netwerkkaart omdat die toch een stuk beter is dan een onboard realtek en dat is wel fijn met 100/100Mbit en daarnaast ook nog netwerkverkeer.
Misschien ook iets om rekening mee te houden. En de scythe mugen, omdat ik een hekel heb aan push-pins en ik hem lekker stil kan draaien.

#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Gigabit CT Desktop Adapter€ 24,74€ 24,74
3Samsung EcoGreen F4EG, 2TB€ 79,-€ 237,-
1Samsung Spinpoint F4 HD322GJ, 320GB€ 30,71€ 30,71
1Scythe Mugen 2 Rev. B€ 32,49€ 32,49
1Yate Loon D14SL-12, 140mm€ 7,52€ 7,52
1Intel Core i3 530€ 89,-€ 89,-
1be quiet! Pure Power L7 300W€ 35,56€ 35,56
2Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G€ 55,99€ 111,98
1Gigabyte GA-H55M-UD2H€ 76,50€ 76,50
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 645,50
Dan ga je dus de gameservers virtueel via Hyper-V draaien? Kun je niet beter voor vmware esxi4 gaan? Ik heb eens wat artikelen gelezen welke beide vergeleken en daar kwam Hyper-V niet bepaald goed uit de verf. Qua mogelijkheden maar ook setup gemak en vooral performance.

Out of order...

Pagina: 1 2 Laatste