Punkbuster schreef op woensdag 29 september 2010 @ 12:07:
Ik heb het hele forum door gelezen en heb gemengde gevoelens bij je berichten.
--
In alle games waar je wat over zegt is alles oppervlakkig, niet echt een winnaars gedachte.
GTA games zijn niet gericht op het doden of martelen van mensen, maar het draait om macht.
De macht om alles te bepalen, de grootste baas te worden en succes behalen. *( in het geval van GTA dan, wel een beetje oppervlakkige amerikaanse droom gedachte maar ja.)*
Het gevoel wat ik ook krijg bij je stukken tekst is dat je wilt vluchten uit je real life.
Denk dat het ook belangrijk is om in je reallife iets te vinden waarmee je tot rust komt, je vertelt dat veel boeken hebt gelezen kwam je daar niet goed van tot rust dan?
Wat ik mis in games; - Meer competitie gericht.
Ik wil dat het meer een sport wordt, waarom zijn er geen game-clubs ofzo.. Als ik kijk naar japan of china, daar heb je echt hele competities en ook een soort Studio Sport, maar dan voor de game comp.
Waarom is dit er nog niet in Europa?
Toen ik op latere leeftijd inzage mocht doen van de beoordelingen van mijn cito toets, stond daar een "zorgelijke" opmerking die ik heel vreemd vond.
Verleemen wil niet winnen...
Pas later werd me duidelijk dat dit een instelling is die veel mensen niet met mij delen.
Te veel mensen op deze wereld willen eigenlijk alleen maar dat, winnen.
Dat merk ik ook op het forum hier vaak, tussen alle constructieve en mededelende berichten kom ik maar al te vaak mensen tegen die het niet te doen is om een oplossing voor een probleem te vinden maar ongeacht of ze gelijk hebben de discussie willen winnen, hier in dit topic valt dat reuze mee, maar kijk maar eens in de reacties van het frontpage nieuws hier. Veel reacties zijn daar in de trant van hoe dom de vorige poster was of hoeveel beter iemand denkt te zijn. Die oorlog tussen mac en pc gebruikers is daar een briljant voorbeeld van. Voor dit soort mensen is een game waar je iedereen aan gort schiet dua ideel. Lekker simpele wereld, jij bent de held, zij zijn het tuig, en die moetten dood. Hoe meer doodshoofjes je op je stok kan kerven des te beter mens je bent.
Zo zit ik dus totaal niet in elkaar. Ik hou van constructieve dingen doen, samenwerken om iets te produceren. Ik heb hier dus een mac EN een pc staan, een onmogelijke werkwijze voor velen blijkbaar.
Het maakt mij niet zozeer uit of nou ajax of feyenoord een voetbalwedstrijd wint, het gaat mij erom dat het een briljante wedstrijd is. Voor mij is de winnaar niet die met de hoogste score , maar die van het briljanste spel. Daar mag best competitie in zitten, maar dan wel zodat er een win-win situatie uit onstaat en niet een ik zit straks boven in het torentje en jullie liggen in het slijk verhaal.
Als ik bv blij meld dat ik een ipad heb en vertel wat voor interresante dingen ik daar mee doe is dat niet om aan te geven dat ik een betere computer heb dan jij, maar om het voorbeeld te geven hoe jij het eventueel ook beter zou kunnen. Ik heb ook bv een best grote film en mp3 verzameling die ik regelmatig aan anderen weggeef, nou ja laat over copieren. Het is niet mijn wens om een betere en grotere verzameling te hebben dan jou. In die strategie zit een heel groot voordeel. Mocht mijn harde schijf namelijk crashen, dan heb ik een wereldwijde back up, waar ik mijn verzameling weer terug kan halen. Zo heb ik een tijd geleden mijn prive foto en files bestanden vrij ter download op rapidshare gezet ( exclusief een paar intieme prive dingen dan)
als kunstenaar geef ik eregelmatig dingen die ik gemaakt heb weg inplaats van dat ik dat allemaal op sla in de hoop t ooit te verkopen, dat levert een hoop blije gezichten op, en dat komt op de een of andere manier ook weer terug, ik ga bv regelmatig gratis op vakantie....
Ik ben dus ook een enorme voorstander van open source soft en hardware. Ik wil een wereld waar het niet nodig is om elkaar te bevechten omdat er te korten zijn door er gewoon weg voor te zorgen dat er overvloed is. Heelaas blijken sommige mensen dat niet te snappen. Ik mwrk nog te vaak dat als ik iemand de helfd van mijn broodje geef, dat de ander zal proberen mijn stukje brood ook maar in te pikken, niet omdat ie dat nodig heeft, maar gewoon om boven mij te staan. Die mentaliteit zie ik in games ook terug.
De huidige gamecultuur is die van de walrus in artis, die boven op de hoogste ijsschots wil zitten blaffen, en dat terwijl dat nergens meer voor nodig is, tenminsste niet in west europa. Er heerst nog steeds die zwart witte sfeer van de ander af moetten maken, koste wat kost, en games gaan daar in mee maar houden spelers ook voor dat dit blijkbaar de enige bestaansvorm op deze wereld is. En zo creer je dus mensen die denken dat het natuurlijk is dat je de ander moet bevechten. Een game review zonde deel waarin de wapens worden besproken lijkt haast niet denkbaar.
Ik ben al wat langer bezig met vr, ik heb vroeger dingen gemaakt in freescape op de amiga ( de world builder van oa driller) en ik heb ook hele leuke mods gemaakt in duke nukem. Zonder
Wapens en zonder monsters, (Wat best ff uitzoeken was hoe ik die er uit moest halen, )oa, heb ik de complete kunstacademie in enschede in duke nagebouwd, inclusief in en exterieur waar je door heen kon wandelen, maar het heeft tot de open dag geduurt voordat ze op de academie ook konden zien dat ik niet met een stom spelletje bezig was, maar de game editor tot iets grootsers kon verheffen. Blijkbaar was ik de enige die dat inzicht had. Uiteindelijk heeft me dat een expo in het stedelijk museum opgeleverd met een museum waar mn werk virtueel aan de muur hing.
[
YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=itZBiAfP8ro]
kijk, dit kan daar dus ook mee.... Beetje verouderd, want al 13 jaar oud ondertussen...
In second life lopen ze ds al 13 jaar achter... Conceptueel gezien dan.
Er is zoveel meer mogelijk met total immersion games dan dat 2 dimensionele ik race tegen jou of ik hak me door de zombies heen games. Ik kijk wel eens naar videos van nieuwe games en multiplayer games, en dan vant het me op dat de gamers ongeloofelijk snel door scenerys racen waar een gamedesigner maanden aan gewerkt heeft. Het is duidelijk dat die gamers helemaal niet zien waarin ze vechten. Sommigge van die scenerys zijn ware meesterwerkjes met een ongeloofelijke liefde voor detail. Het is net als een film die je wel 20 keer kan zien en dan nog steeds nieuwe dingen kunt ondekken en dat gaat aan die gamers totaal voor bij, die racen er wham doorheen onderweg naar de volgende kill.
Ik ben op dit moment Alan Wake aan t spelen, fantastische wereld, ik zou daar graag eens rustig door willen wandelen, er is zoveel te zien, heelaas kan dat niet, want elk moment staat er weer zon monster met een kettingzaag achter me, en het is iedere keer weer het zelfde verhaaltje, ik loop ergens en ik word aangevallen, er is nouwelijks plek voor strategie het is alleen maar domme adrenaline, die game had zoveel beter gekunt. Ik ben ondertussen in level 5. Wedden dat ik straks weer door een mistig donker stukje bos moet waar een paar demonen me gaan aanvallen met bijlen en kettingzagen, give mr a break!
Niks tegen af en toe lekker afreageren en mindless schieten. Maar ze hadden er zoveel meer van kunnen maken. Mindless fun af en toe , prima, maar dit is alleen maar mindless.
Ik wil die game, waar ik achteraf kan zeggen, whow, wat was me dat een ervaring, hpier heb ik me enorm vermaakt, en hopelijk het een en ander van geleerd, en dat is dus iets wat ik in games veel te weinig vind.
Ik denk trouwens dat die games er wel komen, alleen dat we daar nog veel te lang op moeten wachten voor er een moedige uitgever komt die dat experiment aandurft en de juiste mix weet te brengen, miwscien gebruik ik dit topic slleen maar om mijn huidige frustratie te uiten in de hoop anderen gelijkdenkenden te vinden. En wie weet pikken mensen hier dat idee wel op en doen er wat mee.
ik zou het zelf ook wel willen doen, maar de huidige level editoren trek ik niet:)
Je moet tegenwoordig 5 jaar naar school om dat aan te kunnen....
Tja, en is mijn gamen een vlucht uit de realiteit? Ligt eraan hoe je t bekijkt. Als ik in de tuin ga zitten, vlucht ik toch ook mn huis uit? Voor. Mij is de virtuele wereld gewoon een extensie van mijn wereld, een nieuwe om te ontdekken met heel veel nieuwe interresante mogelijkheden.
[
Voor 3% gewijzigd door
verleemen op 29-09-2010 20:26
]