Komt dat zien: demo-avond Nokia N8 en Symbian^3
In september komt hij eindelijk uit: de Nokia N8, het nieuwe paradepaardje van Nokia met het gloedjenieuwe opensource besturingssysteem Symbian^3. Bijna niemand heeft er tot nu toe mee kunnen spelen, maar daar gaat verandering in komen, want....Tweakers.net en Nokia houden op dinsdag 24 augustus van 19.45u tot 22.00u in Seats2Meet in Utrecht (Hoog Catharijne, bij Centraal Station) een demo-avond voor 25 tweakers die graag kennis willen maken met de N8 en met Symbian^3. Het is voor het eerst dat Tweakers.net zo'n avond organiseert en we zijn uiteraard benieuwd of er veel tweakers zijn die het durven om achter hun beeldscherm vandaan te komen (en eerlijk gezegd vinden we dat zelf ook een beetje eng

Wat gaan we doen?
Het is een demo-avond van de Nokia N8 én Symbian^3. Katrien de Mey, services manager van Nokia zal uitleggen hoe de sdk werkt en hoe je makkelijk applicaties kan maken voor Symbian^3. Ook zullen er mensen van Nokia zijn om het toestel te demonstreren.Hmmz, is er ook een agenda met wat we precies gaan doen?
Jazekers, en de agenda ziet er zo uit- 19.30u. Locatie open
- 19.45u. Welkomstwoord: (Arnoud Wokke) vertelt kort over het hoe, waarom en wat van deze avond. Mocht je nog even bij willen slapen, heb je er tijdens dit verhaal nog wat tijd voor
- 20.00u. Software-ontwikkelingen bij Nokia: (Katrien De Mey, services manager Nokia, vertelt over de strategie van Nokia, waarom Nokia met Symbian open source is gegaan, waarom Maemo MeeGo moest worden en waarom Qt volgens haar helemaal de bom is. Waarschuwing: deze presentatie is not 4 n00bs
- 20.45u. Korte pauze
- 21.00u. Exclusieve N8 demo: (Jurgen Thysmans, communicatiemanager Nokia showt het nieuwe topmodel van Nokia.
- 22.00 u. Einde
Voor wie is het?
In de zaal is plek voor 25 tweakers. De avond is het meest geschikt voor ontwikkelaars die interesse hebben in Symbian/Qt, omdat we het veel daarover zullen hebben. Nokia stuurt ook mensen die daar verstand van hebben richting dit evenement.Het is een avond alleen voor tweakers: er zullen mensen van Nokia aanwezig zijn, wellicht wat luitjes van de Tweakers.net Crew, uiteraard de 25 geluksvogels die erbij mogen zijn. Verder niemand
Hoe kan ik mij aanmelden?
Simpel: even een mailtje sturen met echte naam en nick naar n8preview@tweakers.net. Een mail sturen kan tot donderdag 12 augustus 12.00u. Daarna gooien we alle aanmeldingen op een grote virtuele hoop en beslist het lot wie de 25 genodigden zullen zijn.Check wel even in je agenda dat je echt kan. Val je buiten de boot? Dan kun je hopen dat 1 van de eerste 25 afzegt, want dan kom je wellicht alsnog in aanmerking. En 1 van de 25 geluksvogels bedreigen om alsnog een uitnodiging te bemachtigen, is uiteraard niet toegestaan (dus zorg ervoor dat wij dat niet merken
In dit topic onder deze post kun je al je vragen stellen over de N8, de strategie van Nokia of alles wat de ontwikkeling van applicaties voor Symbian/MeeGo te maken. Nokia leest mee en hopelijk worden vragen in de presentaties beantwoord
Quanta costa?
Nada. Voor niets gaat de zon op, en voor niets mag je naar binnen tijdens dit Tweakers.net-event. Okee, je moet zelf nog wel naar Utrecht zien te komen. En terug naar huisRefresh my memory: wat is de Nokia N8 ook alweer?
Remember de N95? N96? N97? De N8 is de volgende in die serie en wordt voor 2010 het toptoestel van Nokia met Symbian. Daarvoor heeft Nokia heel wat uit de kast getrokken: de N8 heeft een 12-megapixelcamera met groothoeklens en mogelijkheid tot 720p-video-opname. Het is bovendien een van de eerste toestellen met een hdmi-uitgang, om beelden vanaf de N8 op je hdtv te toveren. Om daar goed geluid bij te leveren is Dolby Digital Plus toegevoegd.Verder heeft de N8 een 3,5"-amoled-touchscreen, een 680MHz ARM11-cpu met dedicated gpu (Broadcom BCM2727). Afijn, wil je meer weten, lees dan gerust nog eens de uitgebreide preview die we in april hebben gepubliceerd.
En wat is dat Symbian-dakje-drie dan precies?
Symbian^3, uitgesproken als Symbian Three of Symbian Drie, is de eerste opensourceversie van het welbekende Symbian, dat al sinds jaar en dag op Nokia-smartphones staat. Apps die werkten op Symbian S60v5, het OS van de 5800 XpressMusic en N97, werken ook gewoon op Symbian^3. De interface ziet er ook goeddeels hetzelfde uit. Wat er dan wel allemaal is veranderd, zal Nokia uiteraard graag laten zienNokia is ook begonnen met het uitrusten van toestellen met ondersteuning voor Qt, een cross-platform ontwikkelomgeving. Applicaties die met Qt zijn gemaakt, werken niet alleen op Symbian^3-toestellen, maar ook met weinig aanpassing op MeeGo (en ook op Windows en Mac OS X). Over Qt gaan we het ook nog hebben tijdens het event.
Wat is het addertje onder het gras?
Die is er niet. Ja, we verwachten dat je écht komt als je je aanmeldt. Ook hopen we dat je een kleine vragenlijst wilt invullen na afloop, zodat we weten wat we de volgende keer beter kunnen doenKrijg ik een toestel mee naar huis?
Sorry, helaas nietEn waarom doen jullie dit?
Omdat we denken dat we er jullie een plezier mee doen. Omdat veel tweakers het aardig vinden om met de nieuwste hardware te spelen, liefst nog voordat het in de winkel ligt. Omdat... nou ja, eigenlijk vooral omdat het leuk isNokia doet dit, omdat ze graag in gesprek gaan en graag horen wat júllie vinden van de N8 en Symbian^3.
Help, ik wil wel, maar ik kan niet 24 augustus!
Helaas, pindakaas. Hopelijk een volgende keer beter.Huh? Sinds wanneer houdt Tweakers.net events?
Sinds ehhh... 24 augustus[ Voor 98% gewijzigd door arnoudwokke op 10-08-2010 08:57 ]