![]() |
iPad: Cases, covers, sleeves, protectors & bescherming |
iPad bescherming? Waarom? Apple heeft toch geen bescherming nodig, iedereen roept altijd dat je er geen virus op kan krijgen! Nee, niet dat soort bescherming, maar bescherming tegen krassen! Of om je iPad juist makkelijk mee te nemen. Een case, cover, hoes, tas, of folie. Natuurlijk is de iPad gemaakt van een materiaal dan best wel wat kan hebben. Maar ondanks alle zorgvuldigheid, zit een ongeluk(je) in een klein hoekje. Je bent zuinig op je spullen, dus bescherming hoort er gewoon bij. De achterkant is van aluminium. Het touchpad is van glas en is niet makkelijk te vervangen. Beter voorkomen dan genezen! Er zijn op dit moment best veel soorten bescherming, dus laten we die eerst eens doornemen.
Vormen van bescherming |
Aller eerst moet je jezelf afvragen, hoe je de iPad gaat gebruiken. Zoveel mensen, zoveel wensen. Feitelijk zijn er 3 vormen van bescherming. Welke vorm jij kiest, hangt af van hoe je hem gebruikt. Een tas zal je niet nodig hebben als je de iPad niet mee naar buiten neemt.
De basis van goede bescherming begint feitelijk bij een screenprotector. Die is een doorzichtige folie, die na het aanbrengen niet of nauwelijks zichtbaar is. Vele gebruikers van de iPhone hebben ook al zo’n folie. De folie is krasbestendig. Zo’n folie is zelfs handig als je van plan bent de iPad in een hoes te stoppen. De glasplaat wordt namelijk blootgesteld aan mogelijk kras gevaar op het moment dat je de iPad gaat gebruiken.
Na de screenprotector komt de vraag of je de iPad nog ergens in op wil kunnen bergen, en of de je iPad mee wilt kunnen nemen. Blijft de iPad thuis op de kast, dan is in principe de screenprotector voldoende. Maar je kan de iPad ook netjes na gebruik opbergen in een hoes. En ook die zijn er weer in vele soorten en maten. Zo zijn er hoezen van leder met een microvezel voering. Of silicone, plastic en fleece met schapenwol! De voor- en nadelen bespreken we verder in dit topic. En dan zijn er nog tassen, waar een handgreep aan zit zodat de iPad makkelijk mee te dragen is. Mogelijkheden genoeg, zoals je ziet!
Bij iedere vorm van bescherming zijn er ook enkele voorbeelden te vinden. Door verschillen op te noemen krijg je een beeld van wat er mogelijk is. Er zijn echter zo veel mogelijkheden en leveranciers, dat het onmogelijk is om alles op te noemen. Belangrijke kenmerken krijgen extra aandacht, maar kunnen ook toegepast worden op andere vergelijkbare modellen. Dit topic geeft je de mogelijkheid vragen te stellen, voorstellen te doen, en andere relevante zaken te bespreken over de aankoop van beschermingsmateriaal voor je iPad. Ervaringen zijn ook zeker welkom!
Screenprotectors |
Er zijn diverse merken en soorten screenprotectors reeds op de markt. In de basis zijn ze allemaal hetzelfde, maar voelen ze soms net even iets anders aan, of zien ze er anders uit. Feitelijk is het een doorzichtige folie, die je over het scherm plakt. De vorm is precies uitgesneden voor de iPad. Doordat de folie doorzichtig is, en aangebracht wordt op een speciale manier, zijn er geen lelijke vouwen of luchtbubbels te zien. Je ziet er vrijwel niets van, je iPad behoudt zijn natuurlijke schoonheid. Ook de werking wordt er niet minder van. Soms is een bepaald materiaal wat stroever, zodat bepaalde veeg bewegingen wat lastiger zijn, maar na een paar keer ‘swipen’ met een vettige vinger verdwijnt die stroeve laag. Oftewel, een optimale bescherming die vrijwel niet te zien is!
Invisible Shield |
![]() |
De bekendste screenprotector is de Invisible Shield van Zagg. Ze zijn bekend geworden door enorm veel protectors te leveren voor de iPhone, en hebben dus al een bewezen en beproefde kwaliteit. Zagg heeft inmiddels ook een protector voor de iPad, die ze zelfs mishandelen met een Dremel! Het filmpje hieronder geeft eigenlijk het beste weer wat ik bedoel. Dit filmpje zegt meer dan duizend woorden:
De Invisible Shield for iPad is te leveren in meerdere varianten. Zo kun je er voor kiezen om alleen het scherm te beschermen. Perfect als je de iPad in een cover stopt. Maar er is ook een kit met voor én achterkant. De achterkant is wel glanzend, dus de mooie matte achterkant krijgt dan ook een glanslaag. Of dit mooi is, moet je zelf bepalen. In de filmpjes is het redelijk goed te zien. Het voordeel van de Invisible Shield is dat deze gemakkelijk te verwijderen is (zoals ook te zien in het filmpje). Het laat geen lijmresten of andere blijvende schade achter. Het verwijderen of vervangen van de protector is dus een fluitje van een cent! De Invisible Shield heeft nog een ander voordeel, namelijk dat het materiaal stroef aanvoelt. Voor het scherm is dit even wennen (maar zeker niet storend!), maar de achterkant zorgt juist voor extra grip. De iPad zal niet zo snel uit je hand glijden. De kans op vallen is daarmee dus een stuk kleiner.
Voordelen:
- Geeft optimale bescherming tegen krassen;
- Heeft weinig invloed op de natuurlijke schoonheid van je iPad;
- Geeft extra grip bij het vasthouden;
- Is makkelijk ongedaan te maken;
- Aanbrengen is een fluitje van een cent.
- Scherm voelt iets stroever aan;
- De achterzijde is ook hoogglans;
- Heeft een lange ‘droogtijd’ nodig na het aanbrengen;
- Geeft weinig bescherming bij vallen en stoten;
- Door de film wordt het scherm iets (maar minimaal!) donkerder.
BodyGuardz |
![]() |
Een andere bekende leverancier van screenprotectors is Bodyguardz. Zij hebben feitelijk hetzelfde systeem als Zagg. De pasvorm is ook perfect. Het grote verschil is dat de BodyGuardz wat minder dik aanvoelt, en volledig glad is. Je krijgt er dus geen extra grip mee aan de achterzijde, maar het nadeel van de stroeve voorkant is hiermee ook weg. De achterkant lijkt ook iets matter te zijn dan de Invisible Shield.
Voordelen:
- Geeft optimale bescherming tegen krassen;
- Heeft nauwelijks invloed op de natuurlijke schoonheid van je iPad;
- Is makkelijk aan te brengen;
- Verwijderen is een fluitje van een cent;
- Heeft geen invloed op de werking van het scherm;
- Levenslange garantie.
- Geeft geen extra grip, de film is erg glad;
- Heeft een lange tijd nodig om te drogen na het aanbrengen;
- Geeft weinig bescherming bij vallen en stoten;
- Voelt erg fragiel aan bij het aanbrengen.
ScratchStopper van Artwizz |
![]() |
Artwizz heeft ook een eenvoudige screenprotector, vergelijkbaar met bovenstaande. Het grote verschil is dat deze in een anti-vingerafdruk variant te verkrijgen is. Door een speciale matte laag krijg je minder snel vingerafdrukken op het scherm. Nu zijn vingerafdrukken bijna niet te zien als je iPad aan staat, maar er is wellicht interesse voor een dergelijke feature. Er is op het moment van schrijven alleen een voorkant leverbaar.
Voordelen:
- Geeft optimale bescherming tegen krassen;
- Vingerafdrukken worden beperkt door de anti-fingerprint coating;
- Heeft nauwelijks invloed op de natuurlijke schoonheid van je iPad;
- Is makkelijk aan te brengen;
- Verwijderen is een fluitje van een cent;
- Heeft geen invloed op de werking van het scherm;
- Geeft geen extra grip, de film is erg glad;
- Heeft een lange tijd nodig om te drogen na het aanbrengen;
- Geeft weinig bescherming bij vallen en stoten;
- Voelt erg vreemd aan bij het aanbrengen;
- Er is op dit moment geen bijpassende achterkant verkrijgbaar.
Covers en cases |
Een cover is een behuizing waar je de iPad in kunt plaatsen. Ze komen in verschillende soorten en maten. Van een zachte siliconen hoes tot compleet leren case. We kunnen ze simpelweg onderverdelen in:
- zachte covers
- semi-harde covers
- harde covers
- back cover
- full cover
- full cover, scherm vrij met klep
Hier een afbeelding ter verduidelijking:
![]() |
Iedere cover heeft natuurlijk zijn voor- of nadelen, en het is dan ook afhankelijk van het gebruik, welke cover voor jou de juiste is. Feitelijk zou je de cover pas aan moeten schaffen als je het apparaat al enige tijd in gebruik hebt. Pas dan weet je precies wat voor jou de perfecte cover zal zijn.
Back Cover |
De meest eenvoudige covers zijn de zogenaamde back covers. Deze covers bieden bescherming aan de achterkant en de randen van je iPad. Je scherm is hiermee niet beschermd, maar een screenprotector doet natuurlijk wonderen. Bedenk wel dat het scherm van je iPad nog steeds behoorlijk kwetsbaar is als je deze bijvoorbeeld in een schooltas meeneemt. Maar deze covers bieden weer meer bescherming bij vallen en stoten dan een screenprotector.
Siliconen hoes |
Een siliconen hoes is een dunne hoes, vaak zo’n 1 tot 4 mm dik. Het maakt je iPad nauwelijks dikker, maar is optisch wel goed zichtbaar. Het siliconen materiaal is een soepel en dun soort rubberachtig laagje, wat zich om de iPad heen klemt.
SeeJacket® Silicone van Artwizz |
![]() |
Deze siliconen cover ziet er degelijk maar eenvoudig uit. De cover geeft perfecte bescherming aan de achterkant, maar minder aan de voorkant langs de randen van de iPad. Dit zorgt er voor dat je Home knop makkelijk te bereiken is, maar wel wat vreemd in de hand ligt. Je voelt namelijk de overgang van de iPad naar de cover. Je hebt snel de neiging om je duimen alleen op de cover de laten rusten, en dat zorgt er voor dat de iPad minder stevig in je hand ligt. Zeker als je vervolgens met één hand de iPad gaat bedienen. Leg je de iPad neer of laat je hem ergens op rusten, dan zitten er weinig nadelen aan deze cover. De aansluitingen en knoppen zijn allemaal gemakkelijk te bereiken doordat er uitsparingen in de cover gemaakt zijn. Het materiaal is transparant, waardoor de iPad aan de voorkant een wat vreemd contrast krijgt met de zwarte rand, maar de achterkant ziet er juist weer geweldig uit.
Voordelen:
- Geeft prima bescherming tegen stoten;
- Geeft een redelijke bescherming tegen vallen;
- Past goed om de iPad, alle knoppen zijn goed te bedienen;
- Eenvoudig in de cover te steken, redelijk makkelijk om de iPad er weer uit te halen.
- Voelt wat vreemd aan bij de randen aan de voorzijde;
- Maakt de iPad een stukje dikker;
- Ligt soms wat onhandig in de hand, waardoor de grip minder is;
- Materiaal gaat losser zitten naarmate je de iPad er vaker uit haalt;
- Geeft geen bescherming aan het scherm.
Silicone Case iPad Type A |
![]() |
De Silicone Case Type A geeft een redelijke bescherming aan de achterkant en de zijkanten van de iPad. Opvallend is dat de rand aan de voorkant doorloopt tot aan het scherm. Dit zorgt er voor dat je weinig tot geen last hebt van een vervelende rand die niet lekker vastpakt. De pasvorm van deze cover is niet helemaal optimaal, maar wellicht dat de randen naast het scherm nog rechttrekken als de cover wat langer in gebruik is. Er zijn grote duidelijke uitsparingen aangebracht rond de knoppen en de Dockconnector. Maar de Home button is minder makkelijk te bereiken. De cover lijkt iets te ver door te lopen, waardoor de knop half over de cover zit. Verder zit er een motief / reliëf op de cover. Dit ziet er wat eenvoudig en onrustig uit (niet zo strak als de iPad zelf), maar geeft aan de achterkant iets meer grip.
Voordelen:
- Geeft een goede bescherming tot aan het scherm van de iPad;
- Geeft goede bescherming tegen stoten en vallen;
- Eenvoudig aan te brengen;
- Ligt prettig in de hand, met name bij de duimen die op de voorkant rusten.
De Home-button is slecht bereikbaar;
De hoes zit niet helemaal strak om de iPad;
Geeft geen bescherming aan het scherm;
De cover gaat nog losser zitten als je deze vaker van de iPad haalt.
website: www.i-cheap.nl
muvit miniGEL Waves |
![]() |
Deze cover heeft als grote verschil dat alleen de achterkant en zijkant beschermd is. De voorkant is dus niet voorzien van een cover. Het voordeel is dat je geen last hebt van vervelende randen die raar aanvoelen. Het nadeel is dat de hoes iets makkelijker los raakt, zeker als je deze met één hand vast houdt. Het gewicht van de iPad zorgt er voor dat het randje in je hand blijft zitten, maar los komt van de iPad. Ook geeft het minder bescherming tegen stoten, omdat de voorkant dus volledig vrij is. Het ziet er echter wel weer geweldig uit, en je iPad wordt er ook niet veel dikker van. Feitelijk is het dus hetzelfde als een screenprotector folie aan de achterkant, maar dan iets makkelijker los te maken.
Voordelen:
- Geeft een redelijke bescherming aan de achterkant van de iPad;
- Geeft goede bescherming tegen stoten en vallen;
- Eenvoudig aan te brengen;
- Ligt prettig in de hand, met name bij de duimen die op de voorkant rusten;
- Bediening blijft optimaal, omdat de Home-button perfect te bereiken blijft;
- De cover zit als gegoten.
- Geeft totaal geen bescherming aan de voorkant;
- De cover raakt sneller los dan andere silicone covers.
Hard plastic covers: |
Deze covers zijn gemaakt van plastic. Het voordeel is dat krassen aan de achterkant geminimaliseerd worden, maar het nadeel is dat het plastic niet meegeeft bij vallen of stoten. Het nut van deze covers is vrij ver te zoeken, want een screenprotector folie doet hetzelfde werk. Ze zitten klem op de achterkant van de iPad, en kunnen daardoor sneller losraken. De plastic covers zijn meer bedoelt als accessoire, om je iPad een persoonlijk tintje te geven aan de achterkant. Ze zijn verkrijgbaar in vele kleuren, maar zijn in de basis vrijwel hetzelfde.
SeeJacket® Clip |
![]() |
De SeeJacket Clip van Artwizz is een eenvoudige plastic cover met een speciale gummi-silicone laag. Dit zorgt voor iets meer grip aan de achterkant van de iPad. De voorkant blijft volledig vrij. De pasvorm is perfect, maar niet alle zijkanten geven bescherming. Dit is dan ook de grootste tekortkoming van dit soort covers. De achterkant is wel mooi antraciet, wat helemaal niet verkeerd staat bij de voorkant.
Voordelen:
- Het ziet er leuk uit;
- Geeft bescherming tegen krassen aan de achterkant.
- Geeft te weinig bescherming aan de zijkanten en de voorkant;
- Kan heel weinig hebben met stoten of vallen;
- Klikt om de iPad, en kan daarmee zelfs krassen achterlaten op de zijkant.
- Heeft niet eens een funky kleurtje...
Full Body Case |
Een full body case is meer een soort sleeve. De voorkant en achterkant zijn beschermd, maar je kunt de iPad niet gebruiken. Je zult de iPad dus uit de sleeve moeten halen. Daarbij komt ook de screenprotector folie weer van pas. Ze bieden prima bescherming bij het opbergen en vervoeren van de iPad. Daar zijn deze sleeves dan ook voor gemaakt. Er zit vaak geen handgreep aan, waardoor de iPad minder makkelijk te vervoeren is.
Bij de iPhone zijn er ook full body cases (hard plastic cover) waarbij het scherm wel vrij is. Voor de iPad ben ik deze nog niet tegen gekomen. Feitelijk heeft zo’n case dezelfde voor- en nadelen als de hard plastic cover, met het grote verschil dat ook de voorkant en de zijkanten meer bescherming bieden. Het nadeel is wel dat de iPad flink dikker zal worden. het geeft je natuurlijk wel de mogelijkheid je iPad weer persoonlijk te maken, door voor een cover te kiezen met een leuke kleur.
Vaja Retro Slim Jacket |
![]() |
Vaja heeft een hele mooie lederen sleeve voor de iPad. Deze is speciaal gemaakt voor de iPad zodat deze perfect past. De binnenkant is gevoerd met een zacht materiaal, waardoor de iPad makkelijk in en uit de sleeve te halen is. De Slim Jacket geeft een goede bescherming tijdens opslag en transport. De buitenkant is door het leer redelijk hard, maar geeft wel mee bij vallen en stoten. De flap klikt zelf dicht door een eenvoudig magneetje.
Voordelen:
- Geeft prima bescherming tijdens transport en opslag;
- Sluit prima door eenvoudige magneetsluiting.
- De iPad moet uit de sleeve om deze te gebruiken, en biedt dan bescherming.
Marware Eco-Envy |
![]() |
Deze stijlvolle lederen sleeve heeft dezelfde flap als een envelop. Dit geeft de hoes een mooi uiterlijk. De flap sluit door klittenband. De binnenkant is niet gevoerd, waardoor de hoes iets minder bescherming geeft bij stoten en vallen.
Voordelen:
- Geeft goede bescherming tijdens transport en opslag;
- Sluit prima door eenvoudige klittenbandsluiting.
- De iPad moet uit de sleeve om deze te gebruiken, en biedt dan bescherming;
- Heeft geen voering, waardoor er minder bescherming is tegen vallen en stoten.
Luis Vuitton iPad sleeve |
![]() |
Deze sleeve is een sleeve in de meest eenvoudige vorm, met een apart design. De iPad past er perfect in, maar wordt niet compleet afgesloten. Er zit geen klep voor, dus de iPad is er gemakkelijk uit te halen. Door de speciale uitsparing pak je de iPad eenvoudig beet.
Voordelen:
- Eenvoudig design en gebruiksgemak;
- Prima bescherming bij stoten;
- iPad is eenvoudig uit de hoes te halen
Nadelen:
- Bij vallen kan de iPad uit de sleeve vallen, met kans op beschadigingen;
- Geeft geen bescherming als deze uit de hoes is.
Belkin Pleat Sleeve |
![]() |
De Belkin sleeve is een goede beschermer voor de opslag van de iPad. Door de neopreen binnenkant en de gevoerde, berschermende binnenkant geeft de sleeve goede bescherming tegen vallen en stoten. De sleeve voelt stevig maar ook flexibel aan. De ritssluiting is iets onhandig, met kans op krassen aan de zijkant van de iPad, als deze niet goed in de sleeve zit.
Voordelen:
- Goede bescherming bij vallen en stoten;
- Voelt stevig maar flexibel aan, ideaal om de iPad er makkelijk in te stoppen.
- De iPad moet uit de sleeve om deze te gebruiken;
- De ritssluiting kan krassen veroorzaken.
Tom Bihn Ristretto Messenger |
![]() |
Deze tas is eigenlijk een sleeve met een draagband. Daardoor is de iPad makkelijk te vervoeren. Enig nadeel is dat deze niet specifiek voor de iPad gemaakt is, en daardoor wat groot uit valt. Hij is eigenlijk geschikt voor iedere 10” notebook. De binnenkant is compleet gevoerd, wat optimale bescherming geeft tijdens het vervoer van de iPad. Er zijn ook meerdere vakjes voor accessoires, zoals een laadsnoer of USB kabel.
Voordelen:
- Perfect voor het vervoeren van je iPad, optimaal draaggemak;
- Prima voering en bescherming van de iPad;
- Diverse extra vakjes voor accessoires.
- Is niet speciaal voor de iPad gemaakt, dus valt wat groot uit;
- De iPad moet uit de tas om deze te gebruiken, en bescherming is dan nog ver te zoeken.
- De iPad zit wat los in de tas.
Full cover met klep (agenda vorm) |
Deze categorie is waar Apple zelf het meeste voor voelt. Een klep geeft de voordelen van een sleeve, maar het gebruiksgemak van een back cover. Het scherm blijft namelijk na het openklappen van de klep bruikbaar. De meeste kleppen zijn om te vouwen, zoals een boek. Het is het beste te vergelijken met het lezen van een magazine. Je kunt de bladzijden zo omslaan, dat je met één hand de iPad vast kunt houden. Sommige modellen bieden zelfs de mogelijkheid om de cover als standaard te gebruiken.
Apple iPad Case |
![]() |
Deze case is uitgerust met een verstevigde buitenkant en een zachte binnenkant. De case is redelijk dik door de gebruikte materialen. Dit is goed merkbaar op het moment dat de klep omgevouwen wordt. De iPad heeft zelf een afgeronde achterkant, waardoor deze dunner aanvoelt dan dat de iPad daadwerkelijk is. Het nadeel van deze case is dat de zijkant net zo dik wordt als het midden van het apparaat. De case is perfect om te vouwen tot een houder, waardoor de iPad prima op een bureau of tafel te gebruiken is. De knoppen en Dock-connector zijn prima te bereiken.
Voordelen:
- Prima gebruiksgemak door de meerdere toepassingen die mogelijk zijn;
- Past perfect om de iPad, is door Apple zelf ontworpen;
- Goede bescherming tijdens transport en opslag.
- Maakt de iPad dikker dan nodig is.
iPad Business Case |
![]() |
De iPad Buisiness Case is een van de eenvoudigste cases met klep voor de iPad. De buitenkant is van leer, de binnenkant heeft een zachte voering. Aan de binnenzijde zijn insteek ruimtes te vinden voor visitekaartjes en papieren. Ideaal voor de zakentweaker. Het nadeel is wel dat de iPad niet helemaal beschermd is aan de zijkanten. In gesloten toestand van de case is de iPad goed zichtbaar en dus kwetsbaar.
Voordelen:
- Meest eenvoudige case met klep.
- Geeft weinig bescherming bij stoten en vallen doordat de zijkanten open zijn.
Belkin Leather Folio |
![]() |
Deze beschermcase is gemaakt voor transport en opslag. De Home knop is wat lastiger te bereiken doordat de rand van de case doorloopt tot aan het scherm. De lederen buitenkant is stevig, de binnenkant is van een zacht materiaal. Het is niet duidelijk of de aansluitingen verder gebruikt kunnen worden.
Voordelen:
- Prima bescherming van de gehele iPad.
- Knoppen en aansluiting lastiger te bereiken.
Links |
Links naar diverse sites met accessiores:
- www.iphoneservicepoint.nl
- www.vajacases.com
- www.istuff.nl
- www.bodyguardz.com
- www.ipadaccessoires.net
- www.artwizz.de
- www.belkin.com
Tot slot... |
De informatie in deze TS is ‘as is’. Het bevat de persoonlijke mening van de auteur en deze is niet verantwoordelijk voor mogelijke fouten. Veel van de informatie is verzameld door het lezen van reviews, het bekijken van foto’s, persoonlijke ervaringen en andere bronnen. Aanvullende informatie, spelfouten of andere inhoudelijke vragen over deze TS graag per DM.
Changelog:
13-05 | layout aangepast
13-05 | navigatie aangepast, nu slapen
[ Voor 107% gewijzigd door Nik op 13-05-2010 01:53 ]