Mja, daar was de "

" ook voor bedoeld. Overigens vind ik dat het tot op zekere hoogte geen vrije markt hoort te zijn. Dwz. het probleem an sich "security" hoort deels bij de overheid te liggen. Het gaat wel om burger gegevens. Vandaar dat ik daar wel een rol van de overheid bij zie
Ik zou dit enkel willen zien voor partijen die bij verlies van gegevens een serieus probleem veroorzaken voor de betreffende cliënt. De meeste grotere bedrijven doen al vrijwillig aan een vorm van security om te voorkomen dat klantgegevens verloren gaan en toch zie je ook daar zware problemen. Of je nu certificering verplicht stelt of niet het is en blijft mensen werk. Je ziet het bij banken en dergelijke ook terwijl daar de DNB en AFM best zwaar aan tillen.
Eensch. Maar eigenlijk geldt dit natuurlijk in wezen voor bijna alle bedrijven met een klanten bestand. Ook voor de kleine ondernemer met 2 pc's in de winkel waarop een slordig Access database'je staat met daarin NAW gegevens.
Ik zou meer zien in een algemene awareness training zoals ook Lucky al voorstelde dan in een verplichte certificering. Het grootste probleem is dat veel sites standaard webshop accounts zijn bij hosting providers en dat het beheer verder niet in handen is van IT'ers maar van ondernemers. Geloof me, dat zijn per definitie niet de meest IT minded en security minded mensen. Je gaat op deze manier ondernemers verplichten IT kennis op te doen op een niveau dat ze eigenlijk niet hoeven te kennen.
Ja dat is ook ongeveer waar ik op doel. Gewoon een praktisch voorziening om mensen uit te leggen wat er kan gebeuren en waarom je gegevens gewoon goed moet beveiligen. Specifieke cursussen blijven m.i. een taak die bij de werkgever ligt danwel voor een deel bij de overheid.
Ik deel je mening hierin. Zowel de server als de applicatie dienen veilig te zijn. Je kunt veel opvangen middels applicatie beveiliging maar als de server niet goed beveiligd is heb je daar ook niet veel aan. Een goede app. beveiliging echter is wel een stap in de goede richting. Je moet er niet vanuitgaan dat de app veilig is. Je kunt best veel afvangen door de app te beveiligen met application firewalling of iets dergelijks.
Een mooi voorbeeld hiervan is bv. het EPD. Hier is natuurlijk ontzettend veel om te doen in deze huidige tijd. Je zit alleen met het feit dat er meer bij komt kijken. De gebruikerservaring van dit soort applicaties lijdt namelijk verschrikkelijk onder security. De applicatie verstuurt alle gegevens encrypted, zoals het hoort, maar dat heeft een grote impact op performance. Wij krijgen regelmatig te horen dat je een patiënt niet kunt laten wachten omdat dat "verrekte" EPD weer eens zo traag is dat het 5 minuten duurt voordat patiënt gegevens op het scherm verschijnen. En ik kan mij voorstellen dat dat erg irritant is voor een specialist die van die gegevens afhankelijk is.
mcDavid schreef op maandag 26 april 2010 @ 18:24:
't probleem is een beetje dat zoiets als het bericht wat in de TS aangehaald wordt, waarbij een PDF met klantgegevens in een open-dir staat, helemaal geen fout hoeft te zijn van de programmeurs of ict-ers. Iedereen met FTP-toegang, kan het handig gevonden hebben om eventjes dat documentje te uploaden, zonder zich te realiseren dat het daarmee gelijk op straat zou komen te liggen.
Als je zoiets op wilt pakken, zou je IEDEREEN die werkt met een computer voor zijn/haar neus, van receptionist langs CAD-tekenaar naar de directeur, een basiscursus internetveiligheid moeten geven. Dat zou denk ik veel effectiever zijn. Al is het maar de vraag hoeveel daarvan blijft hangen bij "non-computer-people".
Ja dat is dan weer even de vraag. Bewustwording is een eerste stap naar een betere en veiligere omgeving voor onze data. Het aangehaalde voorbeeld zou gewoon al niet moeten kunnen. Daarvoor zijn security groepen. Webbased is toch steeds meer de toekomst en ik zie daarin best een kans waarin dit soort zaken zich eigenlijk niet meer hoeft voor te doen omdat je dat gewoon goed kan afschermen.
Je kunt dit best ver doorvoeren afhankelijk van het product en leverancier. Meestal biedt een goede app firewall out of the box al bescherming voor veel standaard omgevingen zoals Exchange, Lotus Notes, Oracle of Sharepoint.
Klopt, maar EPD-achtige zaken en SAP dingen bv. zijn meestal bijna volledig maatwerk waarbij security, denk ik, nog een ondergeschoven kindje is. Wellicht valt op deze markt nog een slag te slaan.
Zo, dit even op de vroege ochtend met 1,5 bak koffie achter de kiezen
