Verwijderd schreef op dinsdag 17 november 2009 @ 15:46:
Je loopt achter
Ook voor jou: schrijf eens voor de grap op wat je persé nodig hebt voor zo'n vlucht. Zelfs als je zoveel mogelijk recycled. Als er met je kweektuin wat mis gaat ben je dood. Dus een backup is sowieso nodig. En die kweektuin is niet 100% efficiënt. Over 6 maanden moet je dus hoe dan ook grondstoffen toevoegen. Stiekem veel meer dan je denkt.

Daarom zou ik ook graag zien dat dit soort praktische zaken getest worden. Veel nuttiger dan vele wetenschappelijke experimenten. Maar het is maar waar je meer waarde aan hangt.
Wat ik voorstel is niet realistisch voor NASA, maar dit is was ik zou doen met 0,5 miljard euro.
Mijn redenatie is simpel, je basispakket bestaat uit datgene wat je nodig hebt om te overleven, dus adembare lucht, genoeg luchtdruk, water en voedsel. In principe is het dat om puur te overleven. Voedsel is hiervan het grootste punt aangezien daar nauwelijks tot geen onderzoek naar verricht is. Mijn inziens zou je het beste met de laagst mogelijke druk voor planten kunnen werken zodat de mechanische eisen simpelweg laag blijven. Onderzoek is nodig welke stoffen precies nodig zijn die toegevoegd moeten worden aan de aarde van Mars. Maar bedenk je ook dat slechts een klein gedeelte van een plant daadwerkelijk voedsel is en met hydroponics kan een zogenaamde compostthee handig gebruikt worden.
- Maximaal 6 astronauten. Liefste eigenlijk 4.
- Een 'stijf' habitat wat ook dient als spacecraft ernaar toe. Hierin dient dus ook parachute, heatshield, landingsraketten en guidance te zitten. In principe is dit niks nieuws.
- Indien mogelijk een of meerdere opblaasbare Bigelow-achtige modules voor meer leefruimte.
- 1 kuub water. genoeg ijs op Mars.
- Waterfilterinstallatie
- Voedingsstoffen: op dit moment is dit een gok maar zeg even voor het gemak 1000 liter van supergeconcentreerde voedingsstoffen;
- Voedsel om in ieder geval 6 maanden de reis heen uit te houden en in ieder geval 1 groeiseizoen dus voor 18 maanden voedsel meenemen.
- De opblaasbare groeikassen.
- Zonnepanelen voor energie
- Ruimtepakken 8/6 stuks.
Ik zal vast wat vergeten zijn, maar als ik zo 1,2,3 denk is dit wel de minimie basis. Ik kan wel heel specifiek ingaan op comprossoren en elk schroefje, maar daar is dit niet de plek voor.
Dit is wel een high-risk no-return suggestie. En ja, voor NASA is dit niet realistisch, dat snap ik ook wel. Ik geef alleen aan dat het op deze manier doable is en financieel haalbaarder dan de NASA-weg. En dan voeg je verder zaken toe die je per se wilt doen, wetenschappelijk of whatever.
Dr. Strangelove schreef op dinsdag 17 november 2009 @ 16:43:
Zelf ben ik er voorstander van om eerst het geld te steken in een grondige verkenning van het zonnestelsel voordat we min of meer blind naar een planeet gaan die mogelijk weinig te bieden heeft. Ik zou het fantastisch vinden om tijdens mijn leven mee te maken dat de mens op een andere planeet staat, maar zou het niet veel praktischer zijn om eerst eens goed te kijken naar hemellichamen als Titan en Europa, waar mogelijk veel interessantere dingen te vinden zijn?
We weten meer over Mars dan de Maan. En we weten dat dit gewoon de planeet is binnen ons zonnestelsel die het makkelijkste (afgezien van de tijdsduur die zo'n reis in beslag neemt) te koloniseren valt. Het heeft best wel wat zwaartekracht, beetje atmosfeer, erg veel waterijs op relatief lage latitudes en praktisch alles in de grond afgezien van biologische activiteit wat we hier op aarde ook vinden, min of meer.
Het grondig verkennen van het zonnestels is wel zo'n beetje gedaan. Het hangt er maar van af wat je grondig vindt. Moet op elke planeet/planetoide of dwergplaneet een lander zijn geweest? Ik bedoel, Jupiter vind ik intrigrerend, maar als locatie is het bij voorbaat geen optie. Alles voorbij de asteroid belt moet al praktisch gezien met nucleaire technologie gedaan worden waar veel weerstand tegen blijft en Mercury en Venus zijn te heet. Europa is heel interessant vanwege de mogelijkheid van vloeibare oceanen onder de ijskorst. Maar ook daar is het voor de mens an sich niet interessant voor kolonisatie. Voor ontginning dan weer wel. Een idealere kandidaat dan Mars is er in ons zonnestelsel helaas niet.
En nogmaals, het is wat je interessanter vind. Wetenschappelijke kennis is in mijn ogen net zo interessant als het principe van koloniseren, maar het is maar waar de persoon die er voor betaald het meeste waarde aan hecht. Als je iemand als Paul Allen geinteresseerd kan krijgen om een basis te starten op Mars zodat hij zijn laatste jaartjes daar kan slijten, dan kan dat best. De beste man heeft het geld.
[
Voor 28% gewijzigd door
siggy op 17-11-2009 17:21
]