Erm, je reageert op iedereen zo heftig ongeacht wat er ook aangedragen wordt of hoe er ook gereageerd wordt. Afgezien daarvan bagatelliseer ik niks maar hekel ik de uiterst merkwaardige manier waarop je met het probleem om gaat. Het probleem an sich valt ook wel mee vergeleken met andere zaken en er zijn ook meerdere oplossingen die heel wat handiger kunnen zijn maar dan moet je er wel voor open staan en ze ook vooral gewoon eens doen i.p.v. blijven miepen.
Waarom spreekt niet iedereen gewoon 1 taal? Een diversiteit aan formats zal er altijd zijn...
*zucht* lees dan ook gewoon wat er staat. Ik maak er ook geen punt van dat er zoveel formaten zijn, ik maak er een punt van dat je zoveel players nodig hebt om al die formaten af te kunnen spelen omdat het voornamelijk om licenties en patenten draait i.p.v. de content. Vanuit gebruikersoptiek is dat natuurlijk mega fail omdat die nu tig mediaplayer apps en allerlei codecs moet hebben (ja ook in Windows moet je met Perian-achtige pakketten te werk gaan net als in Linux). Denk alleen al aan het feit dat bepaalde distro's geen mp3 mogelijkheid meeleveren wegens "legal issues". Ik ben een gebruiker en wil gewoon dubbelklikken op dat bestand waarna hij afgespeeld wordt. Als ik dan nog codecs nodig heb dan mag je me best vragen of ik ze wil downloaden (zoals dat in Ubuntu gebeurd en zoals dat nu ook met de printers in Snow Leopard gaat), ben ik de beroerdste niet om daar "ja" op te antwoorden. Op dit moment is VLC de player die op dat gedachtegoed het beste aansluit.
Mijn bewoordingen heb ik gaandeweg in het topic verzwaard omdat het niet aangegrepen werd. Het klinkt vrij extreem, maar ik wil gewoon geen seconde met QuickTime te hoeven werken. Precies wat ik zeg: elke keer vliegen mijn nekharen weer stijf overeind.
Best dat je een hekel hebt aan Quicktime (welkom bij de club trouwens) maar de reactie daarop hoeft niet zo explosief te zijn. Het is wat prettiger communiceren en oplossingen aandragen als men ook voor andere wegen open staat en ook naar andere zaken wil kijken.
Net klaarzitten om een filmpje te kijken, gemakzuchtig klik je de videofile aan en QuickTime wordt (default) opengetrokken. Vervolgens ben je weer een volle minuut bezig om de crashende QuickTime af te sluiten en hem wel in een fatsoenlijke player te openen. Of dat je net 5 minuten in het intro ziet en merkt dat er geen subtitles zijn.
Dat vind ik niet echt terreur omdat je na een paar dat meegemaakt te hebben je dat soort zaken ook wel kunt wijzigen. Je kunt files ook in een andere app laten openen, je moet er dan alleen niet op dubbelklikken. In OS X kun je dat bijv. via Get info doen, je kunt rightclicken en dan voor "open with" kiezen, je kunt de betreffende player openen om vanuit daar de file te openen, etc. Op moment dat je het na x keer weer hebt dan lijkt mij dat je het zelf ergens niet goed hebt aangepakt. Continue dreiging om bij een aanslag om het leven te komen zoals in Bagdad is pas echte terreur, dat wat jij hebt is gewoon erg irritant omdat de app steeds crasht. Dat je dan een vervanger wil kan ik me dan heel erg goed voorstellen.
Als het enige voordeel nu compatibiliteit is maar niet de stabiliteit, dan is er toch wat mis imo.
Dat maakt niet uit, het gaat erom dat er 2 kanten aan een verhaal zitten en iets ouds niet per definitie iets slechts hoeft te zijn. Overigens hebben dingen als compatibiliteit en stabiliteit nou ook niet echt wat te maken met leeftijd, dat is een kwestie van goed programmeerwerk of niet. Beetje suf voorbeeld wat je gaf dus.
Blijkbaar heeft QuickTime jou nog niet te pakken gehad, als dat wel zo was geweest piep je heel anders.
[...]
(zie eerder punt) Het mag dan wel een samenvatting zijn maar je bagatelliseert het ongenoegen dat sommigen met de software hebben. Je benadert het probleem technocratisch zonder daarbij rekening te houden met de gebruiker en de historie.
Ik bagatelliseer niets, ik erken zelfs de problematiek (het heeft mij dus wel al eens te pakken gehad). Het enige verschil is dat ik me er niet zo druk om maak en gewoon iets anders op zoek dat wel aan mijn wensen en eisen voldoet. Dat doe jij niet, jij gaat hier enorm lopen overdrijven door te doen alsof we hier met de allergrootste crimineel te maken hebben en je leven er van af hangt. Daarbij doe je ook vooral helemaal niets om het probleem op te lossen (de armen gaan niet uit de mouwen) en hou je het bij het gezeur in dit topic. De rest hier is ook absoluut geen fan van Quicktime (ik vraag me dikwijls af of die mensen er uberhaupt wel zijn) maar die maken er lang niet zo'n mega probleem van als jij nu doet, wapperen met hun klauwen en lossen het gewoon op. De hele oplossing is dat je gewoon een andere player moet gebruiken en die als default moet instellen, de rest is gewoon iets wat fors overdreven is en tussen je oren afspeelt. Jij bent hier degene die het probleem op technisch vlak probeert op te lossen en juist niet denkt als een gebruiker (een andere player instellen als default is namelijk de gebruikersoplossing).
Wat is er nou zo erg aan om een andere player als default in te stellen en niet meer naar Quicktime om te kijken? De meest makkelijke oplossing die er is, hoef je het minste moeite voor te doen ook nog (aka is gebruikersvriendelijker dan het sloopwerk wat jij nu kennelijk tot doel hebt gesteld).
Nee de oplossing is dat ik niet word geconfronteerd met baggere software. Dus ga ik dat soort kandidaten preventief van mijn systeem verwijderen. QuickTime is zo'n kandidaat, GTK en zo zijn er nog wel meer. Die psycholoog kan mij niet helpen met het terughalen van mijn tijd die ik verlies met dat soort software. Hooguit er beter mee om te gaan, maar daar win ik nog geen tijd mee...
Zo'n knakker helpt je die overdrevenheid overboord te gooien en met een heldere blik naar de materie te kijken zodat je ook eens de zinnigere oplossingen aanvaart.
Je kunt die confrontatie ook uit de weg gaan door de software gewoon links te laten liggen i.p.v. er zo actief mee aan de slag te gaan waardoor je bij iedere nieuwe update die er gaat komen dat weer opnieuw kunt doen. Je bent nu zelf zo heerlijk dom bezig om een situatie te creëren waarin je juist continu de confrontatie met de door jou o zo gehate software aan te gaan. Krijg je een update, zie je weer Quicktime staan, schieten je nekharen weer overeind, kun je weer alles eruit slopen. Je houdt zo een vicieuze cirkel in stand wat nogal lijkt op een verslaving van problemen met Quicktime. Je moet juist zoeken naar iets wat je 1x uitvoert en daarna nooit meer naar hoeft te kijken of over na hoeft te denken. Zo'n knakker levert je op de lange termijn dus wel degelijk een tijdswinst op
Anyway, whatever je ook besluit, kap gewoon eens met dat continue gezeik over Quicktime en ga eens met die klauwen wapperen. Oftewel, wees eens een vent en pak de boel aan!
Dit hele forum is een verzameling luxeproblemen.
Ik doelde niet eens op dit forum maar over diverse problemen van andere mensen. Sommigen zijn al blij dat ze een dagje pijnvrij zijn of dat ze überhaupt nog die dag op kunnen staan. Overigens zijn computers vandaag de dag al lang niet meer luxe producten, soms zijn ze zelfs broodnodig. Wil niet zeggen dat wij tweakers geen luxe problemen hebben
Overigens is het volgende artikel wel handig om eens door te nemen:
Snow Leopard Snubs Document Creator Codes. Het behandelt hoe je een andere applicatie kunt instellen voor een bepaalde file, met name hoe het vroeger ging en hoe het nu in Snow Leopard gaat.