Chillz schreef op maandag 13 juli 2009 @ 23:23:
@SpeedingWilly. Jij schreef dat je via een bootable USB drive geinstalleerd had. Heb je toevallig een link naar een gebruikte instructie ofzo?
[sub](Ik heb al gemerkt dat de enige bootable USB drive die ik nog heb liggen niet gepakt wordt, maar daar is dan ook al een paar jaar niks mee gedaan... Anders moet ik met een oude brander in m'n externe harddisk case aan de slag, werkt ook, wel omslachtig).
Ik heb een tijdje geleden iets van het net gelukt (geen link beschikbaar

), maar aangezien dat alleen tekstdocumenten voor uitleg zijn en een aantal batch-files zal ik ze hieronder posten, zodat je ermee aan de slag kunt. Sorry voor de lange post
Sla alle files als tekst-document op en ga ermee aan de slag.
Readme.txt
Controleer voor je begint of je de DVD van Windows Vista of Windows 7 in je DVD speler hebt zitten (Of de iso hebt gemound met bijvoorbeeld Daemon Tools) en de USB stick is aangesloten.
Let er bovendien ook op dat de USB stick 4GB of meer aan capaciteit moet hebben.
Stap 1) Open MENU.bat
Stap 2) Type 1 en druk op enter. Wacht totdat je een lijstje krijgt te zien met alle schijven van je PC. Zodra je Stap 3 hebt gedaan mag je op een willekeurige toets drukken en verdergaan met Stap 4.
Stap 3) Onthoud het nummer van je USB stick (Staat in de eerste kolom met als aanduiding "Disk #" waarbij # een cijfer is).
Stap 4) Open "prepare.txt" met kladblok en verander # op de eerste regel met het nummer van Stap 3. Sla het bestand op en sluit het.
Stap 5) Open STEP3.bat met kladblok (Indien je niet weet hoe: Rechtermuisknop erop en klik dan op Edit/Aanpassen).
NIET DUBBELKLIKKEN OF NORMAAL OPENEN!
Stap 6) Verander op de eerste regel # met de letter van je DVDspeler waar de DVD/Iso van Windows Vista of Windows 7 in zit.
Stap 6-1) Verander op de derde regel # met de letter van je USB stick. Sla nu het bestand op en sluit het. (Doe normaal opslaan, niet opslaan als!)
Stap 7) Open nu STEP4.bat op dezelfde manier als bij Stap 5. Let op dat je niet dubbelklikt of normaal opent.
Stap 7-1) Verander de eerste # en de 2e # op dezelfde wijze als bij Stap 6-1. (Eerste is je DVD/Iso en de tweede je USB stick) Blijf van de parameters /s en /f af! Verander enkel de #. Sla ook dit bestand op en sluit het. (Doe ook hier normaal opslaan, niet opslaan als!)
Stap

Ga weer naar het menu dat nog steeds open staat, type nu een 2 en druk op enter. Wacht nu geduldig tot hij klaar is. Druk op een willekeurige toets zodra hij dit zegt, dan zal het venster sluiten en mag je door naar de volgende stap.
Stap 8-1) Ga nu weer naar het menu, type een 3 en druk wederom op enter. Wacht nu weer tot hij klaar is. Druk op een willekeurige toets zodra hij dit zegt, dan zal het venster sluiten en mag je door naar de volgende stap.
Stap 8-2) Ga nog een keer naar het menu en type nu een 4, en druk op enter. Nu zal hij alle bestanden gaan kopiëren van de DVD naar de USB stick. Wacht geduldig tot hij klaar is, dit kan lang duren! Druk op een willekeurige toets zodra hij dit zegt, dan zal het venster sluiten en mag je door naar de volgende stap.
Stap 9) Sluit het menu door op het kruisje te klikken.
Stap 10) Je USB stick is nu gereed en bootable. Indien je een upgrade gaat doen, dan kan je setup.exe starten vanaf de schijf in Deze Computer en hoef je niet verder te lezen. Indien je een schone installatie gaat doen, lees dan verder.
LET OP: HET VOLGENDE IS NIET NOODZAKELIJK INDIEN JE EEN UPGRADE GAAT UITVOEREN, ENKEL WANNEER HET EEN SCHONE INSTALLATIE BETREFT! IN HET GEVAL VAN EEN UPGRADE KAN JE DE SETUP AL STARTEN VANUIT DEZE COMPUTER EN IS HET TOEWIJZEN VAN PRIORITEITEN EN DERGELIJKE NIET NOODZAKELIJK, IN DIT GEVAL VINDT HIJ DE STICK VANZELF.
Mocht je de USB stick niet kunnen vinden in de BIOS, dan zijn er 2 mogelijkheden:
A: Controleer of de USB stick correct is aangesloten voordat je de BIOS ingaat.
B: Je USB stick wordt niet door de BIOS herkend als geldig apparaat, in dit geval moet je een andere USB stick gebruiken.
Om de PC met de USB stick op te kunnen starten zal je de USB stick een eerste prioriteit moeten geven in de BIOS.
Hierbij kan ik niet helpen, raadpleeg het boekje van je moederbord om de USB stick als eerste apparaat in te stellen.
De optie waar je dat kan doen heet vaak iets als Boot Sequence of Boot Priority.
Zodra dit gedaan is zal je computer de USB stick als een geldige schijf detecteren om vanaf te booten, en kan je Windows gaan installeren!
listdisk.txt
list disk
prepare.txt
SELECT DISK #
CLEAN
CREATE PARTITION PRIMARY
SELECT PARTITION 1
ACTIVE
FORMAT FS=NTFS
ASSIGN
EXIT
MENU.bat
ECHO OFF
CLS
:MENU
ECHO.
ECHO ...............................................
ECHO Type 1, 2, 3 of 4 om te kiezen.
ECHO ...............................................
ECHO.
ECHO 1 - Stap 1
ECHO 2 - Stap 2
ECHO 3 - Stap 3
ECHO 4 - Stap 4
ECHO.
SET /P M=Type 1, 2, 3 or 4, druk dan op ENTER:
IF %M%==1 GOTO STEP1
IF %M%==2 GOTO STEP2
IF %M%==3 GOTO STEP3
IF %M%==4 GOTO STEP4
:STEP1
START STEP1.bat
GOTO MENU
:STEP2
START STEP2.bat
GOTO MENU
:STEP3
START STEP3.bat
GOTO MENU
:STEP4
START STEP4.bat
GOTO MENU
STEP1.bat
diskpart /s listdisk.txt
@echo off
echo =====================================================
echo =====================================================
echo Please remember the correct drive number.
echo Don't forget to edit prepare.txt and exchange # on the first line with your drive number!
echo =====================================================
echo =====================================================
pause
exit
STEP2.bat
@echo off
echo =====================================
echo =====================================
echo Please wait, this might take a while!
echo =====================================
echo =====================================
diskpart /s prepare.txt
pause
exit
STEP3.bat
#:
CD BOOT
BOOTSECT.EXE/NT60 #:
pause
exit
STEP4.bat
xcopy #:\* #:\ /s /f