D-e-n schreef op dinsdag 04 augustus 2009 @ 20:52:
[...]
Omdat het bedrijf graag klanten houdt wellicht? Omdat men de klanten graag het beste voorschotelt?
Ter vergelijk: men heeft in het verleden wel de moeite genomen mij tot drie keer per post een mediabox aan te smeren en heeft er zelfs eentje ongevraagd opgestuurd. Die moeite doet men dan weer wel. Het is dus wel zo klantvriendelijk om mij ook even op nieuwe abonnementen te wijzen. Ik weet het: je bent tegenwoordig een watje als je wat vriendelijkheid verwacht maar dan is dat maar zo
Laten we wel wezen: de enige reden dat de meeste mensen bij UPC zitten is omdat er geen ander alternatief is voor internet via de kabel en digitale kabeltv. Het ADSL-netwerk is gewoon minder qua capaciteit. Het netwerk en de snelheid van UPC is prima maar de service en dienstverlening van het bedrijf is verder gewoon kut. Een onbetrouwbare emailserver, een proefabonnement op Eredivisie Live wat ik nooit gekregen heb, mijn online factuur die ik nog steeds niet in kan zien, helpdesken die niet reageren enzovoort.
En juridisch zal het allemaal wel dichtgetimmerd zijn. Ik constateer ook dat geen enkele snelheid in de nieuwe abonnementen gelijk is aan de oude en de triple-snelheden zijn weer anders dan de gewone. Anders zou het zelfs juridisch een probleem zijn. Men kan men mij als vaste klant geen 50 euro laten betalen voor een abonnement waar een nieuwe abonnee voor een gelijkwaardig abonnement 40 euro betaalt. Dat lijkt mij tenminste. Als de prijs van de krant daalt betaal ik ook niet meer dan iemand die pas lid wordt hoor.

Wanneer houden mensen nou toch eens op met dat aansmeerverhaal ? Het ding is je
gratis aangeboden, kon je
gratis weigeren, kon je
gratis proberen
zonder verplichtingen en als je het ding geprobeerd had en het niets vond dan werd er
gratis een doos naar je opgestuurd en
gratis kon je de box weer terugsturen, kostte je letterlijk geen cent. Waar in dat hele verhaal ben je iets aangesmeerd ? Als je via een of andere actie een maand lang een blitse auto mag rijden voor helemaal nop, zonder verplichtingen, ga je dan ook zitten zeiken over waar je dat kutding dan wel niet moet parkeren, wat je dan met je oude auto moet doen, hoe onveilig zo'n sportauto wel niet is, wat je dan met je kinderzitjes moet ?
Over de service kan ik weinig oordelen, de keren dat ik contact met ze gehad heb is omdat ik wat van ze wilde hebben, veelal meer snelheid of minder betalen. Elke keer kwamen we er prima uit en elke keer binnen een paar uur (in plaats van de beloofde 72 uur) al doorgevoerd. Ja, tuurlijk moet ik een nieuw jaarcontract afsluiten, dat vind ik niet meer dan logisch, dat moet een nieuwe klant ook, waarom zou dat bij mij anders zijn ? Ik wijzig toch de voorwaarden van mijn contract ? Ze verplichten me toch niet om hetzelfde te nemen als die nieuwe klant ? Dat ze het aantrekkelijker maken voor die nieuwe snap ik best, maar hou even goed in de gaten dat jij ook in zo'n situatie je abo hebt afgesloten. De marketing is niet gaan werken nadat jij je abo afsloot, die draaide daarvoor al op volle toeren. Ook jij zult meer voor minder hebben gekregen ten opzichte van nog oudere klanten.
En voor nieuwe klanten is er voor de krant zo'n beetje op elke straathoek wel een kortingsbon te vinden en regelmatig gewoon acties om nieuwe klanten te werven, die klanten mogen dan een half jaar lang voor gereduceerde prijs de krant lezen terwijl de oude klanten nog steeds hetzelfde betalen. Weet je wat daarin nog lulliger is ? Die oude klanten krijgen meestal niet eens de kans om een contract te verlengen, omdat ze gewoon geen recht hebben op acties als ze niet minimaal een half jaar of zelfs een jaar geen lid meer zijn geweest. Bij UPC kan ik op elk gewenst moment bellen om mijn abo te wijzigen, ik kreeg de kaart om over te stappen van Extreme naar Power 60, op de dag dat de monteur alles heeft geinstalleerd kwam ik erachter dat de abo's alweer uitgebreid waren en dat Power 90 me nu hetzelfde zou kosten, twee dagen later gebeld en er werd direct al aangegeven dat we daar wel iets mee konden doen. Ik kon de Power 60 voor de gereduceerde prijs nemen of de Power 90 nemen voor dezelfde prijs, voor de 90 gekozen en 3,5 uur later schoot de snelheid nog meer omhoog.
En wil je het juridisch dichttimmeren ? Prima, het zijn nieuwe abo vormen, jij hebt recht op de snelheidsverhoging die andere mensen met hetzelfde abo krijgen, je hebt niet het recht van de snelheid van een ander abo. Als De Telegraaf besluit een grotere krant uit te brengen met niet alleen het nieuws van de huidige Telegraaf maar aangevuld met weet ik veel wat en die krant naast de huidige Telegraaf uitbrengt dan heb jij niet het recht om met je huidige abo de dikkere variant te ontvangen.
Je bent geen watje als je vriendelijkheid verwacht, het besef van wat je eigenlijk eist is tegenwoordig steeds minder. Company policy, deal with it. Betekent niet dat je je er niet over mag uitlaten, maar betekent wel dat je er niets aan hebt als je dat aan de telefoon met de helpdesk probeert te doen, die mensen zitten er om de regels uit te voeren, niet om ze om te buigen. Zo zal een tuinman best de policy hebben om alleen de achtertuin te doen als het niet is afgesproken om ook de voortuin mee te nemen, kan jij onredelijk vinden, maar is wel ergens op gebaseerd, dan kun je met zijn personeel in discussie gaan, maar als die het toch doen zijn ze ontslagen, ik weet op voorhand al welke keuze ze dan maken dus ga ik ze het niet vragen.
Oh, en voor de mensen die veel distro's downloaden enzo... Power Fiber + Easy Usenet == win !! Om twee uur 's middags en om twee uur 's nachts, zelfs in de weekenden 10,4MB/s tot 10,7MB/s stabiel over de ssl lijn.