doe ik wel dan..
bij de vorige contest (HD3850) hielp pci-e verhogen wel, zo 10+ fps van pci-e op 110-115..
blijkbaar zit dat weer anders met deze kaart.. achja
ik ga morgen ff mooie pics maken, maar hier alvast de tekst beschrijving:
tutorial voltmodden:
benodigdheden:
-2 stuks 20k trim potmeters 20 slagen
-20 cm massieve kern draad.. (stukje netwerk kabel) of ander *dun* draad
-dubbelzijdig plakband of lijm
-1 molex connector van een oude voeding, met +/- 10cm draad eraan
-dipswitch, schakelaar of jumpertje (om de voltmod mee in/uit te schakelen)(optioneel)
-krimpkous voor het dunne draad (optioneel)
-soldeerbout met zeer dunne/fijne punt, liefst 7.5-15w,
-soldeerbout met wat meer vermogen, +/- 40w "standaard" soldeerbout
-soldeertin (met harskern)
-kniptang
-klei
(met de 7w soldeerbout)
-vertin van de potmeters het middelste pootje, en het pootje dat het dichtst bij de instelknop zit
-vertin het einde van de draad, en soldeer die aan een van de pootjes van de potmeter.
-zoek een goed plekje uit op de kaart voor de potmeter. op de rand aan de kant van de deur is daar (genoeg) ruimte voor
- maak een ruime lus naar het correcte pootje van de volt regel IC. (of je de draad van "over" de ic, of naar de IC toe wilt solderen mag je zelf weten.) je wilt niet dat deze draad strak komt te staan, daarom de lus.
-knip de draad op de goede lengte af, en vertin het uiteinde.
-vertin de losse draad weer aan het uiteinde, en soldeer die aan het andere pootje.
-(optioneel) vertin de 2 pootjes van de schakelaar of jumper
-(optioneel) zoek een mooi plekje voor de schakelaar of jumper
-knip de 2e draad af op de juiste lengte om bij de pootjes van de schakelaar te komen. als je geen schakelaar gebruikt, maak de draad dan de juiste lengte om bij een GND punt te komen
-(optioneel) doe stukjes krimpkous om de pootjes van de draaiweerstand.
-het niet gebruikte pootje afknippen. (dit moet een van de buitenste zijn)
-draai de weerstand zo dat de weerstand tussen de 2 draden het hoogste is. (dit kun je meten met een multimeter)
-herhaal de voorgaande stappen voor het andere regel ic (behalve de optionele schakelaar, die hoeft maar 1x)
-(optioneel) gebruik optioneel 2 stukjes krimpkous bij de volgende 2 stappen
-(optioneel) soldeer de kabels naar de weerstanden aan een poot van de schakelaar vast (doe dit nog niet op de kaart, maar gewoon op je bureau/werkblad, zodat je niet kan uitschieten)
-(optioneel) vertin en soldeer een draad aan de andere poot van de schakelaar, en knip deze op lengte om naar een GND punt te komen. (en vertin het eindje)
(met de 40w soldeerbout)
-knip een van de zwarte draden van de molex af. deze heb je niet nodig.
-strip het einde van de andere zwarte, gele en rode draad, en vertin deze.
-soldeer de zwarte draad aan een GND punt
-soldeer de gele draad aan het VGPU punt
-soldeer de rode draad aan het VGDDR punt
-soldeer de gnd draad aan de schakelaar aan een GND punt (dit kan dezelfde zijn als die van de molex) (als je geen schakelaar gebruikt, dan soldeer je nu ipv de schakelaar, de draden van de weerstand aan het GND punt)
(met de 7w soldeerbout)
-soldeer de draden aan de respectievelijke IC's met de 7w soldeerbout(!) (dit is waarschijnlijk de moeilijkste stap, want dit zijn de kleinste pinnetjes om te solderen)
-gebruik de dubbelzijdige tape (of lijm) om de molex, draaiweerstanden en schakelaar mee vast te zetten.
-(optioneel) druk voorzichtig een stukje klei over je gesoldeerde punten heen zodat je de draad er niet perongeluk af kan trekken.
-check nog even of alles goed is aangesloten, en of je geen stappen gemist hebt, en of je
nergens onbedoeld kortsluiting hebt gemaakt.
-de isolatie hoeft maar een klein stukje van de draad af, hoe meer, hoe groter de kans op kortsluiting
-installeer de kaart in je pc
-steek de multimeter in de molex connector, hiermee lees je vgpu en vgddr uit. standaard vgpu is 1V, standaard vgddr = standaard 1.8V
-door rustig aan de draaiweerstanden te draaien (waarschijnlijk schroevendraaier nodig, ze gaan nogal stroef vaak) kan je het voltage verhogen, en aflezen op je multimeter. (hint: let erop dat je niet het ene voltage omhoogschroeft en het andere bekijkt, dan draai je onbedoeld veel te ver

)
/lap tekst
morgen maak ik wel wat foto's dr bij
[
Voor 92% gewijzigd door
AlexanderB op 04-03-2009 23:34
]