Na een jaar een E75 gebruikt te hebben ben ik vandaag overgestapt, op een N97.
Waar je alleen maar geklaag hoort over dat dat ding traag zou zijn lijkt mij het meer meepraten. De N is gewoon sneller dan mijn oude E75.

Transitie van portrait naar landscape bijvoorbeeld gaat vele malen sneller. Laden van de afbeeldingen gallerij eveneens.
Het is jammer dat Nokia de E75 afgeschreven heeft door OVI maps niet vrij te geven voor de E75 en de verdere ondersteuning qua firmware is ook niet top. Uiteraard werkt het wel, maar met bijvoorbeeld de laatste FW update is er weinig zichtbaars veranderd. Waar met de voorlaatste update het toestel zichtbaar versneld is. Durf zelfs te stellen dat met de laatste FW update hij trager is geworden.
Maar goed, het is prima toestel geweest verder, geen enkele problemen gehad met de randjes die eraf vallen of stof achter het display. Alleen zit er een klein beetje stof achter de lens van de camera.
Of ik het toestel aan zou raden?
Nee, het probleem zit hem o.a. in de ondersteuning. Het is duidelijk dat de E75 een afgeschreven project is bij Nokia. Tuurlijk is er nog wel ondersteuning maar de echt nieuwe dingen pak je niet mee.
Dan het QWERTY toestenbord; die typt niet lekker door de toetsen die allemaal op gelijke hoogte zitten. Het is lastig om er blind mee te typen. In vergelijking met bijvoorbeeld de N97 die ik nu heb typt de N een stuk meer intuitief.
Maar zoek je juist een makkelijke telefoon die ook nog een QWERTY heeft dan kan je heel blij zijn met de E75 maar hoef je dat numerieke toetsenbord niet dan zou ik toch verder kijken.