Je zit wel in het zelfde VLAN/L2 segment als alle andere VM's, te zien aan het feit dat je een in een /22 IPv4 zit.RobertMe schreef op maandag 24 maart 2025 @ 16:21:
[...]
Dit is wat ik in in het control panel onder "Network" zie:
[Afbeelding]
Het verborgen IPv4 stukje is dus een specifiek nummer (geen .0 of zo). En dit is ook het IP adres dat ik als static IP heb opgegeven in het OS.
Het verborgen IPv6 stukje is dan ook een "blokje" (tussen twee : in dus), waarmee dus de eerste 64 bits de prefix zijn en 64 bits zelf te kiezen. Waarbij ik de ::1 als static IP heb ingesteld.
[...]
Nee. Ik heb nu een tcpdump op de "fysieke" interface gedaan, en krijg echt een shitload aan neighbor solicits te zien. Echter zijn die allemaal voor andere prefixes. Dus wel "2a0a:4cc0:40:" maar dan gevolgd door een ander "blokje" en niet dat wat bij mij in de interface staat.
Vervolgens dus wel "ja", ze doen geen source filtering, I guess. Zeker gezien een tcpdump doen op mijn Contabo VPS gewoon helemaal niks oplevert.
[...]
Zover was duidelijk. Maar de reden daarvan is dus niet "want je hebt helemaal geen eigen subnet" (voor zover ik kan zien).
Edit:
Stukje Netcup documentatie v.w.b. "additioneel IP adres": https://helpcenter.netcup.com/en/wiki/server/ip
[...]
Hierin zijn ze dus ook niet echt duidelijk in dat je een willekeurige suffix zou moeten gebruiken omdat je binnen een gedeeld subnet zit, zoals jij suggereert. En daarnaast dus ook niet "je moet SLAAC gebruiken" om gegarandeerd een uniek adres te hebben.
And last but not least, spreken ze ook (duidelijk) over dat je een IPv4 adres of IPv6 subnet koopt. En dus geen IPv6 adres.
Nu vermoed ik dat deze partij dan heel veel /64 subnets configureerd op hun routers, voor elke VM 1. Geen idee hoe ze dat precies aanpakken, maar het kan prima. Ze hebben dan fe80::1 als gateway adres staan.
Wellicht doen ze iets aan filteren zodat je dus de gehele /64 op jouw VM mag configureren, maar ze routeren hem niet naar je zoals je zelf al merkte. Je moet inderdaad met die proxy gaan werken.
/f/image/s5SFmGVRHn7JHzbIJzHaxffe.png?f=fotoalbum_large)
/f/image/ZbRR9LoqJhLhWJ5yMtUHpxeP.png?f=fotoalbum_large)
/f/image/lbDpomrVadjVCBp5zDa1cYNT.png?f=fotoalbum_large)