Wat ook opmerking is is dat wanneer ik met een "telnet www.ipv6.surfnet.nl 80" gevolgt door een "GET /" wel gewoon in index pagina kan opvragen, en dat dit via IPv6 loopt.
Firewall's kunnen dus wel uitgesloten worden
>ping www.ipv6.org
Pingen naar shake.stacken.kth.se [2001:6b0:1:ea:202:a5ff:fecd:13a6] met 32 byte gegevens:
Ping-statistieken voor 2001:6b0:1:ea:202:a5ff:fecd:13a6:
Pakketten: verzonden = 4, ontvangen = 4, verloren = 0
(0% verlies).De gemiddelde tijd voor het uitvoeren van één bewerking in milliseconden:
Minimum = 25ms, Maximum = 26ms, Gemiddelde = 25ms
En de screen van wireshark, het bovenste gedeelte is met de browser waar ik na 4 seconden het opvragen van de pagina afbreek. Het onderste gedeelte met een telnet sessie waar ik een "GET /" doe.
Hmm, ik kan me nog herinneren dat ik vóór dat Sixxs er was bij IPng 'zat' en dat die toen weg ging of overging naar Sixxs en dat ik me toen daarvoor aan moest melden. Maar da's al jaaaren terug
Je zegt inderdaad op zich iets heel raars, maar dat IP is idd toegewezen aan Multikabel dus het zal kloppen. Had nog niet gehoord dat ze IPv6 space uitdeelden aan klanten. Leuk dus.
Helaas voor jou lijkt Ziggo je welgeteld één IPv6-adres uit te reiken Dat dat zou gebeuren is precies waar ik al bang voor was. Dat laatste stuk van je IPv6-adres is namelijk je IPv4-adres in hex. (82.217.240.115 == 0x52d9f073, en dat staat achteraan je v6-adres). Dat houdt in dat er weinig door te routen valt.
Dit is wat ik te zien krijg op mijn WAN netwerkkaart:
Er zijn weer wat top-level domeinen bij gekomen met ondersteuning voor IPv6. Onder andere .name (waar mijn persoonlijke domein in zit) ondersteunt het nu ook, en ik heb eindelijk de Hurricane Electric IPv6 certificatie kunnen afronden:
This post is warranted for the full amount you paid me for it.
Hm, dat RDNSS is leuk en aardig in radvd en werkt ook:
Máár... Zodra ik alles comment in /etc/resolv.conf, dan vindt m'n systeem dus mooi geen DNS-server meer, ondanks dat er in `man radvd.conf` staat dat de meegegeven RDNSS in de RA's resolv.conf aanvullen cq. overrulen..
Moet ik 't nog "aanzetten" op m'n Linux-bak ofzo? Ik kon er niets over vinden in /proc/sys/net/ipv6/conf/all...
edit:
Grom, daar heb je blijkbaar weer losse tooltjes voor nodig als rdnssd e.d...
Mooizo, dat werkt ook weer
Nu nog een DNS-"proxy" op m'n server die bij 't opvragen van een AAAA-record een A-record opvraagt (bij afwezigheid van daadwerkelijk AAAA-record) en daar een AAAA-record van bouwt met een 6to4-IPv6-IP, zodat mijn bak daarmee gaat connecten. En uiteraard moet m'n server dan ook weer de conversiestap 6to4-IPv6-IP -> IPv4 maken en vica versa.
Op die manier zou m'n LAN compleet IPv6 kunnen worden mét backwards compatibility
[Voor 33% gewijzigd door Osiris op 01-10-2010 02:49]
Mijn test-pc (met XP SP3) krijgt geen verbinding met IPv6 sites (Google even als voorbeeld):
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Microsoft Windows XP [versie 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.
C:\Documents and Settings\Administrator>ping6 ipv6.google.com
Bezig met pingen van ipv6.l.google.com [2a00:1450:8001::63]
vanaf 2001:470:1f14:e04:fca2:5a6:af78:e7ad met 32 bytes aan gegevens:
Antwoord van 2001:470:1f14:e04:fca2:5a6:af78:e7ad: Doeladres niet bereikbaar.
Antwoord van 2001:470:1f14:e04:fca2:5a6:af78:e7ad: Doeladres niet bereikbaar.
Antwoord van 2001:470:1f14:e04:fca2:5a6:af78:e7ad: Doeladres niet bereikbaar.
Antwoord van 2001:470:1f14:e04:fca2:5a6:af78:e7ad: Doeladres niet bereikbaar.
Ping-statistieken voor 2a00:1450:8001::63:
Pakketten: verzonden = 4, ontvangen = 0, verloren = 4
(100% verlies),
C:\Documents and Settings\Administrator>
edit: Ook niet via de browser dus
Ik vermoed dat de firewall nog dwarszit, ondanks het aanvinken van "allow all IPv6 traffic":
edit: net even reboot van pfSense gedaan, zie deze melding nog wel in log:
code:
1
rtadvd[843]: <getconfig> em0 isn't defined in the configuration file or the configuration file doesn't exist. Treat it as default
Dat screenshot is ook vaag.
Net weer ping6jes zitten doen vanaf router zelf, die worden netjes beantwoord maar staan wel als blocked in firewall log
En ik ben net tot de ontdekking gekomen dat bij het starten van die 2 scripts het CF-kaartje schrijfbaar moet zijn en niet read-only.... (Draai embedded versie.)
[Voor 21% gewijzigd door Raven op 04-11-2010 20:30]
After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...
Ik moest ergens beginnen en dit was het. Als ik weet welke commando's er nodig zijn valt dat vast wel ergens in te passen. IK zal me even moeten verdiepen in het geheel.
Overigens staat een 6to4 adapter oid ook op het plan. Alleen zit CARP failover nu even net iets hoger in de lijst.
Dat snap ik. Het is een "nice-to-have"
En opzich is de werkwijze van SixXS niet heel erg anders. Zij gebruiken 3 verschillende aansluitvarianten.
Standaard protocol 41 tunnel (voor vaste IP-adressen), werkt zo goed als hetzelfde als bij HE.
Heb ik ook gelezen. Maar die onzekerheid is maar relatief. Waar de voorspellingen van Lagerholm en Huston een paar jaar geleden nog bijna een jaar uit elkaar lagen, zijn ze elkaar nu tot bijna een maand genaderd.
Er is nu zo weinig over dat het eindspel nog maar voor weinig verassingen kan zorgen. Het gaat tussen Kerstmis van dit jaar en Pasen van volgend jaar gebeuren.
De eerste consument die het met alleen een IPv6 adres zal moeten doen woont waarschijnlijk in Azië. Maar die is dan wel alleen bereikbaar voor degenen in de rest van de wereld die overgeschakeld is op IPv6. Dus in die zin betreft dat iedereen. Wanneer dat gaat gebeuren? Binnen drie jaar schat ik. Ik zeg er bij dat mijn voorspellingen notoir onbetrouwbaar zijn.
De eerse ipv6-only abo's zijn er volgens mij allang in india e.d. landen, waarbij je of ipv6 krijgt, of door 5-6 nat lagen heen mag.
Verder; we zijn er echt mee bezig hoor
"Een serveradmin, voluit een serveradministrator, is dan weer een slavenbeheerder oftewel een slavendrijver" - Rataplan
Het blok 45/8 wat van Interop was, staat nu weer gerigistreerd bij Arin als niet toegewezen. Dus de pool van Arin staat nu weer op 2,6 /8 blokken. http://www.ipv4depletion.com/
Grappig is dat het script van Huston dat niet aankon. Zijn voorspelling is ineens naar 2030 opgeschoven.
[Voor 5% gewijzigd door Roetzen op 21-11-2010 18:35]
Ik heb zojuist mijn Netgear WNDR3700v1 voorzien van de laatste firmware (V1.0.6.98) en daar zit nu ook ipv6 ondersteuning in. Als ik die aanzet krijg ik netjes een ipv6 van Ziggo:
Kennelijk heeft Ziggo een 60to4 tunnel in gebruik.
Mijn win2k3 webserver (waar ik eerst met een sixxs.net tunnel draaide) krijgt ook netjes een ipv6 in de reeks die achter mijn WNDR3700 ligt, maar IIS6 herkent nog geen ipv6 adressen, dus een aparte website voor ipv6 draaien moet nog even met wat truukjes (alle IP's toestaan en de hostname in de header gebruiken).
Robert Elsinga =8-) | IT security, Scouting, zendamateur (PC5E, AC2E) | www.elsinga.net/robert, www.pc5e.nl
Bij http://ipv6-test.com/speedtest/ is mijn ipv6 4% langzamer dan ipv4.
Ik heb 25 Mbit/s glasvezel van Concepts ICT en een 6in4-tunnel van Sixxs, met de Concepts ICT PoP
“If debugging is the process of removing software bugs, then programming must be the process of putting them in.” — Edsger W. Dijkstra
Ik denk dat de server waar tegenaan getest wordt geen al te beste performance biedt, news downloads (over IPv4) halen gewoon de volle snelheid (20mbit)
Zojuist even heel snel met behulp van een speciale Tomato firmware en SixXS de IPv6 capaciteit van mijn WRT54GL getest:
Het subnet routen gaat goed, alleen de DNS servers doorgeven aan clients gaat wat minder, zo lijkt. Ook duurt het best lang voordat een Windows 7 client doorheeft dat de router IPv6 adressen beschikbaar stelt.
Overhead in latency is hier ongeveer 4/5 ms, dat valt reuze mee voor een tunnel, maar ik zou graag zien dat Ziggo gewoon zelf IPv6 verzorgen ging..
[Voor 3% gewijzigd door AndriesLouw op 03-07-2011 23:29. Reden: Nieuwe speedtest gedaan]
Ok, sinds mijn laatste post van een paar weken terug heb ik een tweede range aangevraagd voor het interne netwerk hier.
Alles werkt nu wel naar behoren met het volgende resultaat:
En dat voor een test naar frankrijk over een 100 mbit lijn
[Voor 9% gewijzigd door Anoniem: 182269 op 14-07-2011 10:52]
Oud nieuws ondertussen aangezien dit allemaal al bekend was.
Maar in het artikel staat vanaf volgend jaar, komen er volgend jaar dan al IPv6-only sites? En ISP's die daadwerkelijk IPv6 aanbieden? (XS4All is toch niet nog steeds de enige....?)
After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...
Na mijn verhuizinig ben ik even van IPv6 af geweest omdat hier in het studentenstadspad een ADSL verbinding van Telfort ligt. Met een Netgear router waar iedereen alles mee over WiFi deed ()
Dus ik heb op eigen kosten een TP-Link WD1043ND geplaatst met OpenWRT er op en die achter de Netgear gehangen zodat er getest en gehacked kon worden zonder de huisgenoten zonder internet te zetten. Daarna gezorgd dat alle bekabelde wandcontacten bij iedereen werken, helaas ben ik nog steeds de enige die het gebruikt, maar ach... Iedereen een eigen VLAN gegeven en een eigen WiFi AP SSID voor de drie VLANs.
Mooi, gescheiden netwerk.
Dat nu een maand getest en ik heb nul klachten gehad terwijl uit mijn stats blijkt dat iedereen inmiddels van de router ("olifant" zo heet ie) gebruik maakt.
Gisteren dus de Netgear er tussenuit getrokken en olifant direct aan het Telfort modem gehangen. It works.
Mooi, nu kan ik eindelijk IPv6 voor mezelf gaan regelen (en als de andere behoefte hebben hun ook, maar het is mijn tunnel op mijn naam, dus...).
Gisteren dus een tunnel bij HE.net aangemaakt en OpenWRT geconfigureerd. Kwartiertje verder en hopla IPv6. IPv6 pingen, ipv6 google werkt. Alleen op test-ipv6 kreeg ik maar 9/10 punten omdat de DNS niet IPv6 only was. Ok, maar het werkt nu wel al, mooi. Kijken we nog wel naar.
Gisteravond radvd ook rDNS laten aanbieden met de IPv6 adressen van OpenDNS.
En zo net nog eens een testje gedraaid:
Is XMS hier inderdaad mee bezig?
Want de laatste keer dat ik hier over informeerde is mij verteld dat dit nog wel een flinke poos ging duren en het glasvezelnet voorlopig IPv4 zou blijven.
Want ik moet daar hun jaar oude OpenWRT firmware eens voorzien van een nieuwe versie, dus ik dacht ik zet ook gelijk een tunnel voor hun op. Maar als XMS hier binnen een half jaar mee komt dan hoeft dat natuurlijk niet.
Eens kijken of ik wat meer info kan vinden hierover...
Als je stil blijft staan, komt de hoek wel naar jou toe.
Begint dat adres met "fe80::"? Dat is een link-local adres, en werkt alleen binnen je lokale ethernet. Het betekend wel dat je laptop en pc ipv6 ready zijn, en als je router een IPv6-prefix aanbiedt zullen ze dat waarschijnlijk automatisch gebruiken. Je router moet dan wel een externe IPv6 verbindingen hebben, en een subnet daarvan kunnen gebruiken voor het interne netwerk.
[...]
Dat wil je niet, je wilt dual-stack IPv4 en IPv6 naast elkaar draaien, in ieder geval tot de grote meerderheid van internet ook op IPv6 zit. Met alleen IPv6 wordt het bijv. lastig om hier op het forum te komen, want Tweakers heeft alleen nog maar IPv4
Even gecheckt, is idd een fe80 adres. Ik heb denk ik geen externe ipv6 verbinding, ondanks dat dus alles hier in huis ipv6 geschikt is (?)
Mijn site is nu IPv6 compatible, verbinding via een XS4all tunnel.
Alleen moet ik m'n clients handmatig een gateway vertellen, omdat de IPv6 router op een PC draait, en m'n modem/IPv4 router de rest verzorgd. Is er een manier om via netsh een gateway te vertellen?
Huh? 2.3 (redelijk vanilla Motorola image) op de Milestone en nergens IPv6 te bekennen. 4.0 met MiUI op de Xiaomi MiOne+ (MiUi 2.7) en nergens IPv6 te bekennen...
Ook bij testen niets gezien. Ding hangt aan router met /57 prefix, maar IPv6 only sites (of sites zoals www.kame.net met IPv6 extras) doen niets.
Óf dan draai je brakke ROM's óf je IPv6-setup is niet Android-compatible:
Klikbaar voor fullsize
Geen zin om een animatie van een dansende schildpad te maken via m'n telefoon (kan wel ), maar dansen doet 'ie
Maasluip schreef op maandag 01 oktober 2012 @ 11:49:
De distributie IPv4/IPv6 heeft afgelopen nacht voor het eerst zijn tweede streepje IPv6 laten zien:https://www.ams-ix.net/technical/statistics/sflow-stats/ether-type
Midden mei was het eerste streepje IPv6 en vanaf begin juni was dat standaard.
Helaas zijn de graphs op logarithmische schaal weggehaald, dus het detail is slecht te zien. Het is wel tijdens de nacht als IP-verkeer toch al een stuk lager is.
MORCIK schreef op zondag 05 mei 2013 @ 18:26:
Met die AICCU client heb ik geen al te beste ervaringen. Ik gebruik 6in4. Doe een trace naar je doel, in zijn geval dus YouTube. Mijn MTU van de tunnel is 1280. Deze moet zowel bij Sixxs op de instellingenpagina gelijk zijn met de instelling van je router.
Een goede downloadtest is het downloaden van grote binary's vanaf IPv6 nieuwsgroepen. Met XS News haal ik tegen de 80mbit. Of vanaf ftp://ftp.surfnet.nl/ een willekeurige ISO downloaden, net iets meer dan 80mbit.
OK, zie inderdaad dat ik een 6in4 tunnel kan configureren op mijn Draytek. Heb even zitten klooien, maar krijg het niet aan de praat. Enig idee wat ik moet invullen in de volgende velden:
[list]
• Remote Endpoint IPv4 Address --> Hier heb ik een IP-adres (192.99.88.1) ingevuld die ik tegen kwam @ Sixxs.net forum
• 6in4 IPv6 Address --> Hier heb ik mijn IPv6 tunneladres ingevuld
• LAN Routed Prefix --> Hier heb ik mijn subnet ingevuld
[/list]
Thanks!
Het is ondertussen gelukt! Ik moest de tunnel ook nog aanpassen naar "6in4 static"
Nu even checken wat de snelheid doet
Snelheid getest bij ipv6-test.com, dit ziet er een stuk beter uit:
Met AICCU gaf hij bij IPv4 hetzelfde aan, maar bij IPv6 maar 4 Mbit/s... Hele vooruitgang dus! Zal ook nog eens een ISO downloaden van Surfnet
Ook dat gaat stukken sneller: 4,6 MB/s (=36,8 Mbit/s) via mijn WLAN waar ik op IPv4 vrijwel nooit veel hogere snelheden haal
Thanks voor de tip MORCIK
Nog een handige link. Hiermee kan je kijken of je Path MTU Detection problemen hebt
[Voor 26% gewijzigd door _Arno_ op 05-05-2013 22:26]
Ik heb een tijdje terug toch maar eens een 6in4 SixXS tunnel aangevraagd, die rechtstreeks via m'n OpenWrt router loopt. Het verbaasde me om te zien hoeveel traffic er nu eigenlijk via IPv6 loopt (jammer genoeg geen data vanaf het begin, heb nu 21 weken uptime op de tunnel, maar Cacti draait nog niet zo lang):
[Voor 17% gewijzigd door ihre op 29-07-2013 12:33]
Hebben jullie ook de indruk dat SixXS de maximale snelheid verhoogd heeft van 80 naar 100 Mbit/s? Als ik over Ipv6 van ftp.surfnet.nl download gaat dit met c.a. 12,5 MByte/s. Benchmark is ook een stuk hoger dan ruim een maand geleden:
IPv6 groeit, niet alleen absoluut maar ook in verhouding tot IPv4. Google zit al een tijdje rond de 2% IPv6 traffic en op de AMSIX beginnen de eerste puntjes zichtbaar te worden.
This post is warranted for the full amount you paid me for it.
DDX schreef op donderdag 20 februari 2014 @ 13:01:
Klant die we binnenkort naar nieuwe server migreren, op de nieuwe server uiteraard ook ipv6.
Krijgen we deze reactie nadat we nieuwe ipadressen (ipv4 en ipv6) hadden gestuurd :
Even een vraagje tussendoor.
Sinds kort heb ik ons thuisnetwerk voorzien van IPv6. Alle sites zijn bereikbaar en diverse testsites geven 100% IPv6-functionaliteit. Echter kan ik geen traceroutes doen naar IPv6 adressen. Nou is dit niet zo'n probleem aangezien alles verder normaal werkt, maar toch vraag ik me af waar dit probleem ligt.
De opzet van het netwerk is vrij simpel: Alle verkeer komt binnen via een DD-WRT router, waaraan een ESXi-bak hangt. Hierop draait een eenvoudige ubuntu installatie welke via een tunnel is verbonden met Hurricane Electric. Mbv. radvd wordt de IPv6-prefix gepropageerd naar de rest van het netwerk. Ik moet erbij vermelden dat dit over dezelfde netwerkinterface gaat.
Op zowel de ubuntu tunnel-client als elke andere client in het netwerk krijg ik de volgende situatie:
Ik heb al geprobeert de ubuntu-server in een DMZ te plaatsen en ICMPv6 requests worden toegestaan. Ik heb het probleem ook al proberen te googlen maar ik ben nog niemand met dezelfde situatie tegengekomen.
Mijn vraag is dus of dit een beperking van de tunnelbroker is, of dat ik het toch in mijn eigen instellingen moet zoeken.
Beetje wazige testsite Dan kan ie weer niet pingen, dan doet mijn browser zogenaamd weer geen fallback. En waarom precies is het niet hebben van een hostname slecht? Behalve "gemak"?
Editje: Nu een nog mooiere:
Ben ik met de postduif verbonden ofzo?
[Voor 20% gewijzigd door Nakebod op 30-04-2014 18:55]
Hmm, iemand enig idee wat de oorzaak kan zijn dat mijn sixxs tunnel sinds een paar weken deze mate van loss vertoont? Ik kan me niet herinneren dat ik aan mijn kant iets veranderd heb en ik kan ook niet zeggen dat ik er merkbaar last van heb gehad, maar ik ben toch wel benieuwd wat hier achter zit.
Het betreft een static 6in4 tunnel die uitkomt op mijn AC66U router die in de DMZ van mijn Ziggo modemrouter staat. Bij mijn ouders heb ik dezelfde router staan, met eenzelfde 6in4 tunnel en die gedraagt zich wel gewoon normaal. Enige verschil is dat daar een wat ouder Ziggo modem staat dat nog geen router functie aan boord heeft.
[Voor 8% gewijzigd door Orion84 op 29-07-2014 12:56]
The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr
Ik bedoel met de MTU in mijn router de Tunnel MTU setting bij de IPv6 settings, niet de algemene MTU setting voor ethernet, hè:
Lijkt mij dat dat gewoon moet matchen met de SixXS setting? Verder heb ik de TTL op 255 staan, wat volgens mij de default is, maar ik kan niet echt vinden of daar voor SixXS een andere instelling nodig is.
The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr
Hoe is het met je IPv4-verkeer? Kun je daar een pingplotter op loslaten?
Prima voor zover ik weet. Ik heb er geen langdurige pingplotter op losgelaten, maar paar minuten lang de PoP IPv4 pingen geeft geen loss en stabiele ping van ~10ms. Terwijl Sixxs over de afgelopen 5 minuten rapporteert dat er 22 latency packets verstuurt zijn en maar 14 ontvangen.
Kun je je modem uitlezen? Hoe zijn die waardes?
Welke waardes had je in gedachten? Betreft een Ziggo Ubee EVW321. Docsis status is alsvolgt:
[Voor 9% gewijzigd door Orion84 op 02-08-2014 18:05]
The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr
Mijn NetGear R7000 met Tomato heeft last van een wazig probleem met ping/ latency. Schijnen meer mensen last van te hebben. De 6e heb ik mijn router opnieuw geflashed en geconfigureerd:
Nog raarder: pingen via LAN levert ook zulke rare uitschieters op, over WLAN is het 1 ms of <1ms.
[Voor 88% gewijzigd door Jaap-Jan op 07-08-2014 21:56]
| Last.fm | "Mr Bent liked counting. You could trust numbers, except perhaps for pi, but he was working on that in his spare time and it was bound to give in sooner or later." -Terry Pratchett
Iemand enig idee wat er op de AmsIX aan de hand is? De traffic zou als je het patroon volgt op ongeveer 32 Gbit ofzo moeten uitkomen. Is bezig te pieken naar >=40...
No trees were harmed in creating this message. However, a large number of electrons were terribly inconvenienced.
Maareh, die lijst lijkt me geen volledige lijst met peering-afspraken tussen ISP's? Want ik mis geloof ik nogal wat grote spelers in de Nederlandse markt UPC/Ziggo zie ik niet staan?
Nouja als het eenmalig was en dan dezelfde snelheid en prijzen, maar met een klein v4 blokje erbij had ik het nog wel kunnen verantwoorden, maar de snelheid gaat ook door drie. En dan nog geen garantie dat je een fatsoenlijke v6 implementatie krijgt.
Ziggo Zakelijk Internet Plus Extra 50 Mbps down en 10 Mbps up kost €49,- ex btw en eventuele kortingen
Ziggo TV + Internet Z1 30 Mbps down en 3 Mbps up kost €42,50 per maand incl. btw, ex. kortingen
Even snel gerekend betaal je dus bij Ziggo Zakelijk €1,19 per maand per Mbit download snelheid en bij Ziggo Particulier €1,42. De aansluitkosten niet meegerekend lijkt Ziggo Zakelijk dus goedkoper?
De trendlijn is nog niet helemaal bijgewerkt, want die zegt 13 juni 2015 als exhaustion date voor ARIN, maar als ik naar dit plaatje kijk zie ik toch echt wat anders:
Dat betekend dat er binnen nu en een paar dagen alleen nog in Afrika een beetje fatsoenlijk IP4 adressen te verkrijgen zijn.
Hier in Roosendaal is op mijn EVW320 nu inderdaad ook een IPV6 tabje verschenen, eerder deze week was dit nog niet. Nog geen IPv6 adres overigens.
Programmer's Drinking Song: 99 little bugs in the code, 99 bugs in the code, Fix one bug, compile it again, 100 little bugs in the code. (go to start if bugs>0)
Het IPv6 verkeer bij Akamai afkomstig van Ziggo. In April is de eerste groep ingeschakeld, in mei meer dan verdubbeld. Dus zal in juni wel weer een grote uitbreiding plaatsvinden denk ik.
Het IPv6 verkeer bij Akamai afkomstig van Ziggo. In April is de eerste groep ingeschakeld, in mei meer dan verdubbeld. Dus zal in juni wel weer een grote uitbreiding plaatsvinden denk ik.
Net even thuis gecheckt wat er in mijn hostfile stond, en ::140 werkt voor gathering.tweakers.net
Wist vanmiddag even niet of dat correct was, geen IPv6 beschikbaar
GoT
T.net
En er is schijnbaar een static.tweakers.net welke ik nog niet ken. Gaat ook naar een ander IPv4 adres dan t.net en GoT zelf.
En dan zie je ook toevallig een imgur link in het topic, en denk je: Die is toch ook wel hipster site, en doet aan IPv6. Jup, in 2012 deden ze aan IPv6. Geen idee wat er na die trotse melding van ze mis is gegaan, maar IPv6 is ver te zoeken.
Waarom zou ripe.net het via IPv6 only niet goed doen?
Ik kom niet vaak op die site, maar ik zie geen enkele IPv4 connectie? Sterker nog, überhaupt geen externe 3th party connecties.
Ik vroeg mij dus met een collega gisteren af of Vodafone zodra ze IPv6 gaan uitrollen weer poorten gaan blokkeren richting telefoons.
Bij NAT is het een bijwerking, maar bij IPv6 niet. Dus ik vraag mij af of Vodafone wel inkomende poorten naar mijn telefoon mag blokkeren onder de wet netneutraliteit.
Iemand enig idee? Lijkt mij namelijk een interessant verhaal!
Ik gebruik een SixXs tunnel die vanuit mijn Cisco 1841 routertje opgezet wordt. Dat is leuk, want op mijn LAN waar alles bedraad of met wifi aanhangt heb ik nu native IPv6 zonder dat er een tunnel client nodig is.
Maar zoals ik al eerder gemeld heb, zijn mijn Usenet downloads ingestort sinds dat mijn usenet provider IPv6 is gaan ondersteunen
Op http://ipv6-test.com/ kan ik ook zien dat mijn IPv6 snelheid blijft hangen op een fractie van de IPv4 snelheid.
Ik heb de CPU load van de router in de gaten gehouden, maar dat is geen bottleneck.
Zijn er nog meer mensen die een soortgelijke setup hebben? Ik kan haast niet anders dan concluderen dat SixXs de snelheid beperkt. Mijn tunnel termineert bij Surfnet in A'dam.
Ik gebruik een SixXs tunnel die vanuit mijn Cisco 1841 routertje opgezet wordt. Dat is leuk, want op mijn LAN waar alles bedraad of met wifi aanhangt heb ik nu native IPv6 zonder dat er een tunnel client nodig is.
Maar zoals ik al eerder gemeld heb, zijn mijn Usenet downloads ingestort sinds dat mijn usenet provider IPv6 is gaan ondersteunen
Op http://ipv6-test.com/ kan ik ook zien dat mijn IPv6 snelheid blijft hangen op een fractie van de IPv4 snelheid. [afbeelding]
Ik heb de CPU load van de router in de gaten gehouden, maar dat is geen bottleneck.
Zijn er nog meer mensen die een soortgelijke setup hebben? Ik kan haast niet anders dan concluderen dat SixXs de snelheid beperkt. Mijn tunnel termineert bij Surfnet in A'dam.
Dan doet mijn HE-tunnel het toch wat beter , al is de IPv4 snelheid bij die test wel érg laag, heb een Gb verbinding. Volgens mij nogal trage server daar.
After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...
Roetzen schreef op zaterdag 27 juni 2015 @ 15:02:
Je wilt ook het systeem via een hostnaam kunnen benaderen. Dat gaat niet samen met privacy. Je zult moeten kiezen. De keus lijkt me niet heel moeilijk. Die privacy extensions zijn voor een vaste aansluiting toch een wassen neus. De prefix blijft immers hetzelfde, dus daarmee geef je toch al je identiteit weg. Het heeft alleen zin voor een mobiel apparaat zodat het niet aan het MAC adres over de wereld gevolgd kan worden.
Ja, maar die DNS adverteer ik alleen binnen mijn eigen netwerk. Dus ik kan dan bijvoorbeeld de computer van mijn ouders bereiken, maar naar buiten wordt de hostname niet bekendgemaakt. Dus ik zal slechts die 19 punten blijven scoren van de 20.
Qua snelheid heb ik op IPv6 via HE ook een mindere snelheid, heb het hier getest.
[Voor 9% gewijzigd door Dennis op 27-06-2015 16:00]
Bij KPN lijkt er wat te gebeuren, van 0,3% begin van de maand naar 4,7% op dit moment.
Helaas zie je bij Ziggo weer een afname.
Staat dus waarschijnlijk samen met die vriend van mij in Groningen die ineens IPv6 had.
Alleen stuurde hij mij deze speedtest toe:
Dat is best raar, hoe kan de upload over IPv6 zó langzaam zijn terwijl het over IPv4 wel prima werkt? Lijkt mij iets van een traffic shaping die raar doet. Per ongeluk op 1Mbit gezet ipv 100Mbit oid.
Bij KPN lijkt er wat te gebeuren, van 0,3% begin van de maand naar 4,7% op dit moment.
Helaas zie je bij Ziggo weer een afname.
Ook bij mij is vannacht de stekker eruit gehaald na een modem herstart door Ziggo terwijl het allemaal zo mooi werkte. Die grafiek gaat wel steil naar beneden, ze zitten nu op 0,2%, binnen een maand misschien op 0% als de trend zich doorzet en alle modems herstart zijn.
randomnumber schreef op dinsdag 30 juni 2015 @ 08:39:
Ik zou het naar de IPv6 taskforce mailen, volgens mij kijkt daar ook een KPN project manager op want dit kan beter via het project worden aangepakt van via de helpdesk denk ik.
Misschien (kleine kans) dat http://test-ipv6.com/ sectie "Voor de helpdesk" wat oplevert.
Goed nieuws van de Google IPv6 statistics. Na tijdenlang rond de 2.90% te hebben geschommeld is Nederland een week geleden definitief door de 3% gebroken. Op dit moment op 3.29%
Waarschijnlijk komt het door KPN die volgens Akamai erg goed bezig zijn:
Tja, wat Ziggo betreft, als ik naar deze grafiek kijk dan denk ik te kunnen zien wat er aan de hand is. Eerst wordt de UWB321 aan gezet, vervolgens de UWB320 even later gevolgd door de Technicolor TC7210. Inmiddels is de UWB320 weer uitgezet en wordt er waarschijnlijk gewacht op een update met een fix van de fabrikant.
Ik vermoed dat ze eerste deze drie modems goed werkend willen hebben (en misschien ook wel eerst nog de Cisco's) voordat ze in meer gebieden gaan uitrollen.
De cijfers zijn weer geactualiseerd (7 juli) bij State of the internet. Bij Ziggo is het percentage nu gedaald naar ongeveer het niveau van toen het eerste modem ingeschakeld werd.
Jerrythafast schreef op maandag 13 juli 2015 @ 19:23:
De IPv6-functies in mijn Ubee 321B zijn nog gewoon aanwezig (nog altijd zonder prefix weliswaar), dus ik vermoed dat alleen de firmware van de Ubee 3200 teruggedraaid is. Ik denk dat je het effect van het eventueel aan/uitstaan van IPv6 op de Technicolor niet in die grafieken gaat kunnen zien omdat er maar heel weinig mensen zijn met zo'n modem en er maar een heel beperkte groep klanten daadwerkelijk voor een IPv6-prefix in aanmerking is gekomen.
Jij zegt zeker te weten dat de Technicolor nog wel IPv6 doet, ik zie geen redenen om aan te nemen dat de Ubee 321B's van anderen geen IPv6-firmware meer hebben, dus ik denk dat we kunnen concluderen dat alleen de Ubee 3200 voor problemen heeft gezorgd. Dan zal het nu wachten zijn op een oplossing voor dat model.
Nee, ik denk te weten dat de 320 geen IPv6 meer doet. En "zeker" weten gaat wat ver. Ik heb zelf geen Ziggo, laat staan dat ik alle drie de modems heb. Maar, als je afgaat op wat mensen melden in het topic op Zigoo-gebruikers.nl dan kun je je een beetje een beeld vormen.
Als ik dan kijk naar deze grafiek zoals gepost door easyriider dan zie je duidelijk drie moment waarop er een modem bij is gekomen. Je ziet ook dat er duidelijk dalingen zijn en dat de grafiek ongeveer op het punt is als hij was toen er maar ééntje aan stond. Dat wekt de indruk dat er twee uitgezet zijn. Dat zouden natuurlijk prima de 320 en de Technicolor kunnen zijn die weer uit staan.
Ik heb bij SixXS ook een tunnel aangevraagd en toegewezen gekregen (SURFnet), op een statisch IPv4.
Maar op een of andere manier krijg ik het niet aan de praat op mijn Draytek Vigor 2925. Eerst gebeurde er helemaal niets (hij leek niet eens in te kunnen loggen), maar inmiddels komt ie wel iets verder en staat er dit in de log (van beneden naar boven lezen):
2015-07-15 16:35:55 [IPv6] IPv6 WAN1 DOWN!!!
2015-07-15 16:35:55 Clear AICCU on WAN1
2015-07-15 16:35:55 AICCU tunnel does not support 6in4-static mode
2015-07-15 16:35:55 AICCU tunnel use 6in4-static mode
2015-07-15 16:35:55 Succesfully retrieved tunnel information T****** in AICCU
2015-07-15 16:35:54 AICCU Init: ifno = 3, server = tic.sixxs.net, port = f22
Hoezo "does not support 6in4-static mode"? De tunnel is gewoon geconfigureerd als static.
.edit: wat dingen veranderd, maar ook weer terugveranderd, maar nu ben ik weer terug bij af:
2015-07-15 17:13:40 [IPv6] IPv6 WAN1 DOWN!!!
2015-07-15 17:13:40 Clear AICCU on WAN1
2015-07-15 17:13:30 AICCU Init: ifno = 3, server = tic.sixxs.net, port = f22
2015-07-15 17:13:30 The remaining count of AICCU retry: 3
Mijn settings:
Opvallend genoeg kom ik het Tunnel ID invoerveld nergens tegen in allerlei handleidingen. Als password gebruik ik het password dat ik gezet heb voor TIC voor die specifieke tunnel bij SixXS. Het subnet prefix is de prefix van het subnet dat over de tunnel geroute wordt.
.edit2: Mijn router ingesteld op gewoonweg een static 6to4 tunnel met de IPv4-gegevens van de tunnel endpoint (dus niet via AICCU) en dat lijkt gewoon te werken
[Voor 33% gewijzigd door .oisyn op 15-07-2015 17:32]
If I had a dollar for every time I didn't know what was going on, I'd be like: "Why am I always getting all this money?!"
Ik ben met mijn Asus RT-AC68U aan het testen met IPv6. Vanuit mijn provider (Helden van Nu) heb ik een blok toegewezen gekregen welke ik opvoer in de Asus:
Alleen heb ik nu een keer IPv6 verbinding gehad, maar die was maar van tijdelijke aard en nu weigert die dienst.. Toen die wel een verbinding had, kreeg ik een 10 uit 10 op http://test-ipv6.com/
Ik vermoed zelf dat onder anderen de IPv6 gateway niet juist is. HvN meld daarover dit:
Er moet bij de GW waarschijnlijk een route worden ingesteld (standaard staat dit niet ingesteld bij sommige routers) dit zal iets in de trant van “::/0” die dan verwijst naar de PPP sessie op Ipv6 zodat deze wel de route snapt, bij Mikrotik die wij configureren is dit “::/0” route naar de PPP-out sessie, zodat deze goed routeert naar de PPP sessie Ipv6.
Met ::0 werkt het sowieso niet, dus de vraag is nu wat is de instelling voor een Asus router om hem te laten wijzen naar de PPPv6 sessie. ::1 lijkt mij ook localhost
En de vraag is wat ik dan bij de LAN kant moet invullen. Daar staat nu ook het externe blok maar dat lijkt mij ook niet geheel correct.
Is er iemand die mij een zetje in de juiste richting kan geven?
Vroeger, toen de Batavieren nog met zijn vijven waren.
't Is zat, zo heel veel echt internetverkeer is er niet. Bulk downloads vinden voornamelijk binnen het subnet plaats via DC++, niemand gaat zitten torrenten ofzo (tenzij er iets nieuws uitkomt, dan merk je het ook wel). Dingen als drivers en updates worden natuurlijk wel van het internet getrokken. Overig internetverkeer zoals browsen, emailen en online gaming produceert niet zo heel veel data.
Dit was een speedtest vanaf Campzone:
En een tentgenoot zat gisteren The Witcher III binnen te trekken op Steam met 75MB/s . Dat geeft dus maar weer aan hoe druk de lijn daadwerkelijk bezet is.
Ook wel interessant is dat er trouwens geen NAT plaatsvindt op IPv4 - iedere client krijgt zijn eigen publieke IPv4 adres
[Voor 21% gewijzigd door .oisyn op 03-08-2015 12:48]
If I had a dollar for every time I didn't know what was going on, I'd be like: "Why am I always getting all this money?!"
Het verbeterde Happy Eyeballs systeem in iOS9 schijnt al meetbare resultaten in IPv6 op te leveren.
IPv6 and iOS 9
A key part of the iOS 9 announcement was that all iOS apps running on 9.0+ will require IPv6 support. The IPv4 address space is nearly exhausted, and switching to IPv6 is the only way to keep adding more devices to the global Internet.
iOS 9’s IPv6 requirement compliments CloudFlare’s mission to make a better Internet. We’ve been doing our part to encourage IPv6 adoption by providing free IPv6 support to all web properties on our network.
Although it’s still pretty early, we can already see an uptick in IPv6 requests due to iOS 9:
The first chart shows the number of IPv4 vs. IPv6 requests for iOS 8, while the second shows iOS 9. Even after only a few days, we’re seeing a 1.07% increase in IPv6 requests thanks to iOS 9.
Aangezien het niet waarschijnlijk is dat mensen gelijk met de update ook van mobiele provider veranderd zijn zal het dus voornamelijk gaan om mensen die al Dual Stack mobiel internet hadden maar waar iOS toch nog regelmatig de voorkeur gaf aan IPv4 over IPv6.
Bovenstaande plaatje paar posts hierboven is uit de ziggo handleiding. Kan best zijn dat ziggo met slaac 64 uitdeeld. En het hele 48 subnet doorzet naar een bepaald router ip waar onze router nu op zit.
Nakebod schreef op zondag 25 oktober 2015 @ 10:10:
Als ik de tool Network Info II mag geloven: No IPv6 gateway found on device.
Met als opmerking: 'ip -o -f inet6 route show' returned null.
Dus volgens mij zit ik er niet ver naast.
Die melding krijg ik ook op mijn Nexus 4 met 5.1.1, maar IPv6 werkt er wel op gezien aangezien http://ipv6-test.com/ soortgelijk resultaat vind:
Mijn Nexus 7 met 4.4.4 geeft trouwens wel meer IPv6 informatie via Network Info II.
Vroeger, toen de Batavieren nog met zijn vijven waren.
Die gaat niet zo erg op en neer hoor. Ik kijk er al het hele jaar 2 a 3 keer per week.
Op de AMSIX is er juist weer een enorm dip te zien.
In maart dondert de grafiek van de ene op de andere dag op eens 20gbit naar beneden om in juli weer 20gbit omhoog te schieten. Vorige week is er weer 20gbit af gegaan.
Ik vermoed dat een of andere belangrijke route soms via de AMSIX loopt en soms via een ander knooppunt.
This post is warranted for the full amount you paid me for it.
Afrinic is trouwens wel met een aardige versnelling bezig van hun IPv4 depletion:
Nu zij de enige overgebleven RIR met een IPv4-pool zijn gaat het daar toch ook wat vlotter. Als ik die lijn zo in gedachte doortrek gaan ze d'r dit jaar nog doorheen.
De Gateway/Setup pagina laat nu inderdaad mijn IPv6-prefix zien.
En ook in de Gateway/DHCPv6 pagina wordt mijn IPv6-prefix ingevuld (ik kan de delegated prefix niet aanpassen).
Ik heb geen idee wat het effect moet zijn van het aan/uit zetten van de IPv6 DHCP server van de Ubee. Als ik het vinkje bij Enabled uitzet en op Apply klik reboot hij maar ik blijf gewoon IPv6-connectiviteit houden. Heb hem maar weer aangezet. In beide gevallen geeft IPv6-test.com in ieder geval aan dat er geen SLAAC wordt gebruikt. Ook de functie van de andere selectievakjes is me niet duidelijk.
De pagina Gateway/LAN IPv6 toont een tabel met IPv6 adres, MAC adres en Reachability state (daarin staat "REACHABLE" voor al mijn IPv6-enabled apparaten).
Bij Gateway/Options is niets veranderd, maar ik noem hem toch even. Want volgens IPv6-test.com wordt met default instellingen ICMP gefilterd, wat een score van 18/20 geeft. Als ik in het modem de WAN Blocking optie uitzet, wordt mijn score 20/20. Gek genoeg is er ook een ICMP Blocking optie in het modem, maar met alleen deze uitgeschakeld blijft mijn score 18/20. Ik heb geen idee wat het uitschakelen van WAN Blocking verder nog zou doorlaten, dus ik laat het voor nu maar even aan staan zolang ik geen problemen ervaar.
Bij Gateway/Forwarding kunnen ook port forwards worden ingesteld naar IPv6-adressen en er is ook een optie om met "MACv6" port forwarding in te stellen; ik vermoed dat dit dan een SLAAC adres zou gebruiken.
De pagina Firewall/Basic heeft een aan/uit switch voor IPv6 firewalling gekregen, naast de Off/Low/Medium/High switch van de IPv4 firewall.
Let op: Let op: Blijf netjes reageren, en laat dit topic niet verzanden in een "wellus / nietus" discussie.. Opmerkingen als "het werkt hier ook" zijn ook niet gewenst.
Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.
Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.
Functioneel en analytisch
Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie.
Meer details
janee
Relevantere advertenties
Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht.
Meer details
Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.
Ingesloten content van derden
Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden.
Meer details