Ik heb ook maar gebeld om te achterhalen wat de status is van mijn brief. Kreeg ik te horen dat mijn verzoek afgewezen is en er een brief verstuurd is die ik met enkele dagen hoor te ontvangen. Daarin zal dit dan wel staan:
"Onlangs hebben wij uw opzegbrief ontvangen.In uw brief verzoekt u ons per direct uw contract te beeindigen met als reden het stopzetten van de dienst Orange Webmail per 15 mei jl.
Uit onze gegevens blijkt echter dat u niet aangemeld stond voor de dient Orange webmail.De beeindiging van deze dienst heeft voor u dus ook geen nadelige consequenties.Wij zien dan ook geen reden om aan uw verzoek te voldoen."
Akkoord, ik stond idd niet aangemeld voor de dienst Orange Webmail. Maar ik blijf erbij dat het wel degelijk, ookal maakte je er geen gebruik van, het per saldo een verslechtering is voor ons als klant. Ik wacht de afwijsbrief af en dan stuur ik de 2de brief er naar toe. Want om hetgeen waarom zij mijn brief nu afwijzen in een andere context te zetten:
Volgens hun standpunt zou in het denkbeeldige geval dat als ik geen gebruik had gemaakt van bijvoorbeeld mijn belbundel, en die dienst zou worden opgeheven, ik dus het contract niet had kunnen ontbinden. En dat is natuurlijk kul. Want je sluit een overeenkomst af, waarin je de mogelijkheid hebt om te bellen/smsen/via Orange world te internetten en zodoende via webmail een account aan te maken. Eerst werd die dienst je wel aangeboden maar ging je er niet op in. Nu wordt ie niet meer aangeboden en kun je dus nooit er meer gebruik van maken.
Ofwel: bij het aangaan van mijn abbo kreeg ik de beschikking over 4 diensten: bellen via 't Orange netwerk, smsen via 't Orange netwerk, internetten via 't Orange netwerk en emails sturen via 't Orange netwerk. Bij 't begin had ik de beschikking over 4 stuks, nu nog slechts over 3 stuks. Hoe kan Orange daar nu geen verslechtering in zien?

Kijk, dat ze jou als klant simpel afpoeieren met zo'n antwoord snap ik. Standaard procedure voor iedere telco. Want zoals de klantenservice medewerker tegen mij ook al zei: "Ja, maar dan kan iedereen zijn/haar abonnement opzeggen naar aanleiding van dit" Daar heb ik geen boodschap aan, zij horen zich te houden aan de spelregels die zij zelf hebben opgesteld. Klaar.
Enfin, to be continued. Tweede ronde