Verwijderd schreef op woensdag 06 februari 2008 @ 12:15:
Ok ik zal proberen te begrijpen wat men hierboven allemaal heeft gezegd.
Zoals ik hiervoor al zei moet ik dus niet mijzelf blindstaren op bijvoorbeeld het aantal GHz want AMD en Intel gebruiken hier andere technieken voor. Daarnaast geldt hetzelfde voor het aantal cache, want Intel heeft hier meer voor nodig en AMD heeft een andere oplossing bedacht.
Klopt, daarvoor zijn benchmarks.
Het plaatje wat leonpwner1 heeft geplaatst snap ik helaas niet. Maar het komt er op neer dat dat een uitleg is hoe Intel omgaat met de FSB.
Jup, daar heb je niet veel aan als normale gebruiker, alleen als je je er in wilt verdiepen

Over de benchmarks. Degene die ik heb gevonden; waar ze een aantal nieuwe dualcores testen. Dat is toch een (redelijk) betrouwe benchmark? Want daar testen ze niet alleen op gameprestaties maar ook op energievebruik. Dat houdt toch in dat je wel een goed beeld krijgt van de prestaties van de AMD's en Intels?
Alleen testen ze daar alleen dualcores en geen quadcores er naast. Daarom is de CPU Chart van tomshardware die ik gaf mooi. Daar kun je zo ongeveer alle CPU's naast elkaar zetten. Helaas mist de E8400 daar wel. Toch zou je de E6850 daarvoor kunnen bekijken omdat die kwa prestaties in de buurt ligt. Dan weet je gelijk hoe de E8400 presteerd: Net iets beter.
Jullie houden nu een discussie over de FSB en nog wat andere zaken waarin AMD en Intel in verschillen. Lekkere kwal met deze volgende opmerking
Maar je praat alsof het een nuttig voordeel is... Terwijl Core 2's in de praktijk sneller werken ookal heeft de Athlon een hogere geheugenbandbreedte. Daarom is het net zo weinig belangrijk als de kloksnelheid, het gaat erom hoe snel de processor z'n taken uitvoert, niet hoe
Zo'n discussie heeft idd weinig zin als je kijkt naar de performance voor jou desktop. Voor de servers ligt het wat anders, maar nogmaals, daar heb jij niks aan nee.
Dus is het eigenlijk veel benchmarktests en ervaringen opzoeken om een goed beeld te krijgen?
Ja, en pak dan vooral de games en programma's die jij gebruikt. Zoals gezgd, neem de tomshardware CPU chart en pak de voor jou prijstechnisch interessante CPU's. Pak desnoods excel erbij en schrijf de voor jou belangrijke scores op van de voor jou belangrijke kanshebbers en kijk wat het verschil is.
Als laatste hebben jullie over een Hyperthreadeding. Hier begrijp ik dat dat 'vroeger' handig was als je een singlecore had. Dan 'dacht' de computer dat er 2 cores waren en werd de overgebleven rekenkracht alsnog benut. Nu met de dual- en quadcores is dat overbodig geworden?
Omdat de Pentium4 een hele lage IPC had zoals vermeld. Een Athlon 64 deed wel 1,75x zoveel op dezelfde kloksnelheid. Echter was de Pentium4 architectuur zo inneficient dat er kloktikken ongebruikt bleven. Door hyperthreading werden deze onegbruikte kloktikken gezien als een soort 2e core waar een andere thread gebruik van kon maken van de anders onbenutte kloktikken.
De huidige dualcores en quadcore kennen dat probleem niet. De Core 2 is veel effectiever per kloktik en ook de Athlon 64 was dat dus al. Doordat de CPU door die ene bit zegt dat hij hyperthreading ondersteund kan hij wel gebruik maken van programma's die daar voor zijn geoptimalisseerd. Hij zal hem dan wel op 2 cores laten draaien ipv op 1 core wanneer de CPU dit neit zou aangeven. Echter heeft de CPU dus geen echte Hyperthreading ondersteunign en "emuleert" zeg maar het Hyperthreading gebeuren op de 2e core. Overigens zal Intel's volgende generatie wel weer Hyperthreading hebben, de huidige generatie dus niet.
Ok, nu adviseert Rogresalor een dualcore en Genetx een quadcore.
In de toekomst zullen games meer gebruik maken van quadcore, dat begrijp ik. Dat houdt dus in dat het spel meerdere cores tegelijk kan aanspreken wat resulteert in een soepeler lopende game, dat klopt toch? Dat is het voordeel van een quadcore. Maar hoe zeker is dat alle nieuwe games daar gebruik van gaan maken?
Je kan eigenlijk stellen dat alle nieuwe games er gebruik van zullen maken. Eigenlijk de grote titels van het afgelopen half jaar al. Hierdoor kan hij werk verdelelen over de cores en zal het idd sneller gaan. Hij zal nooit opeens 2x zo snel gaan omdat je nooit alle 4 cores evengoed kan opvullen. Veel software heeft namelijk ook antwoorden van een andere thread op een andere core nodig om zelf verder te kunnen gaan. Maar daar ga ik niet op in, voor jou niet relevant aangezien je daarvoor de basis van programmeren moet snappen.
In ieder geval zullen spellen die hier geen gebruik van maken prima spelen op een Phenom 9500. 1 core van de Phenom staat al bijna gelijk aan het topmodel van de Singlecores. Alle software die dus gemaakt is voor een singlecore had destijds niet meer rekenkracht ter beschikking en zal dus prima lopen. Hetzelfde eigenlijk voro dualcores. De Phenom 9500 komt dicht in de buurt van mijn 5600+. dat is een prima CPU. Er zijn wel snelleren, maar over het algemeen moet deze alles prima draaien, iets dat hij ook doet. Verder is die snelheid eigenlijk een lange tijd mainstream geweest, zeker voordat de quads kwamen. Software developers houden daar rekening mee en zal er prima op draaien. In de toekomst zullen alle games voor quadcores worden geoptimaliseerd, of beter gezegd: Multicores. Zo zullen games ook van 8 cores of 16 cores gebruik kunnen maken. Zelfs de laatste games al!
Wat ook belangrijk is hoe lang ik met een computer doe. Dat is ongeveer 3, 4 jaar met ongeveer 95% dezelfde onderdelen. Dat is ook wel handig om in het achterhoofd te houden bij het kiezen vaan een nieuwe processor.
Zeker op zo'n lange termijn moet je een quadcore nemen. Nu is een snellere Dualcore in veel situaties nog net wat beter, zoals ik al aangaf zul je de games ook met gemak op een quadcore spelen. Alle nieuwe games zullen wel voor quadcores worden geschreven en dna haal je dus veel voordeel tegenover een dualcore.
Ik zou voor de Phenom 9500 gaan vanwege de geode prijs. verder kun je in de toekomst, mocht je zelfs aan een quad te weinig hebben, met gemak een Phenom X8 Octo-core op je moederbord kunnen prikken zonder nieuw geheugen en een nieuw moederbord te moeten kopen.
Ik kijk het wat dat betreft meer uit een gebruikers oogpunt, puur omdat ik zelf ook neit het beste van het beste eis, maar wle een mooie tijd door wil met mijn hardware. Rogresalor daarintegen kijkt het vanuit een tweakers oog. Nu de beste performance en ieder jaar upgraden. Jij lijkt wat dat betreft veel meer op mij.