Bij Caiway is er sprake van een groot aantal kanalen dat zonder encryptie digitaal wordt doorgegeven. Voor die kanalen heb je geen smartcard nodig bij Caiway en dus ook geen AlphaCrypt Classic CAM. Met een Sony TV kan je die in principe bekijken mits het model beschikt over een DVB-C tuner en Caiway geen digitale kanalen uitzendt via de 396 MHz frequentie. Caiway is wat dat betreft dus een positieve uitzondering in Nederland onder de kabelbedrijven aangezien de meeste grote kabelbedrijven nagenoeg niets doorgeven zonder encryptie toe te passen.Facundo schreef op vrijdag 23 mei 2008 @ 22:35:
Wat gebruik jij dan voor het ontvangen van die CaiWay stream, de alphacrypt of heb je gewoon het decoder kastje laten staan?
Je kan dus eerst zo'n TV aanschaffen zonder AlphaCrypt Classic CAM en zonder smartcard en eens kijken hoe de ontvangst van digitale TV je bevalt. Wil je dan ook nog extra kanalen waar je wel voor moet betalen bij Caiway dan kan je altijd alsnog besluiten om een AlphaCrypt Classic CAM en een smartcard aan te schaffen al zul je je dan eerst nog wat moeten verdiepen in de risico's en problemen van het CAM gebruik.