[discussie] nVidia GeForce 8xxx - deel 8

Pagina: 1 2 ... 6 Laatste
Acties:
  • 8.214 views sinds 30-01-2008

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 22:07

Thandor

SilverStreak

Topicstarter
Het vervolg op [discussie] nVidia 8xxx Topic - Deel 7. Het achtste deel is volledig van scratch geschreven met als doel om een informatief, overzichtelijk en up-to-date topic te creëren.

Inhoudsopgave:

Algemene informatie over de nVidia GeForce 8xxx series.

De kaarten



De G80 biedt een aantal nieuwe en interessante features. Deze worden hieronder behandeld:

  • Shader Model 4
  • DirectX 10
  • Unified Architecture
  • Execution Core
  • Lumenex Engine
  • Antialiasing filtering modes

  • Voor details over de nVidia GeForce 8800-kaart zelf dient men hier een kijkje te nemen. Daar worden zaken zoals het PCB, de stroomvoorziening, de GPU en dergelijke besproken.

    Terug naar de inhoudsopgave



    Wat is 'Shader Model'?

    Shader Model is een verzamelnaam voor een aantal instructies. Onder die instructies vallen Pixel Shaders en Vertex Shaders. Shader Model 4.0 bevat Pixel Shader 4.0 en Vertex Shader 4.0. Tevens geldt voor iedere Shader Model dat deze de voorgaande versies van Shader Model ook ondersteunt. Shader Model 4.0 zal dus ook applicaties die Shader Model 3.0 vereisen, kunnen draaien.

    Shader Model 4.0 wordt doorgaans aangeduid als SM4.0. Voor Pixel- en Vertex Shaders geldt hetzelfde, respectievelijk PS4.0 en VS4.0.

    Pixel Shader
    Een afbeelding bestaat uit een bepaalde hoeveelheid losse pixels. Pixel Shader zorgt ervoor dat deze pixels kleur krijgen. Vroeger werd dit niet real-time door de videokaart gedaan. Zaken waren dan wel vooraf berekent of de processor kreeg het werk in handen geschoven.

    Sedert de introductie van DirectX 8 kwam hier verandering in. DirectX 8 compatible videokaarten (beginnende vanaf nVidia GeForce 3 en ATi Radeon 8500) bevatten een speciale programmeerbare processor die de Pixel Shader uitvoert. Deze processor heeft 'slechts' een beperkt aantal functies (t.o.v. een reguliere CPU) maar is derhalve wel enorm snel in het berekenen van die functies. De functies zijn o.a. terug te vinden in de vorm van het berekenen van de kleur van een pixel, het uitlezen van textures, de invalshoek en lichtstraal berekenen (dp3) en de standaard rekenkundige instructies zoals optellen, aftrekken, vermenigvuldigen, delen, enzovoort. Nieuwere versies van Pixel Shader hebben nieuwere features meegekregen. Onder andere vertakkingen (wat 'loopings' / lussen mogelijk maakt) en het uitlezen van textures met willekeurige coördinaten.

    Vertex Shader
    Een Vertex Shader is een functie waarmee speciale effecten op 3D objecten toegevoegd worden. Elke scène in een 3D wereld bestaat uit vertices. Deze vertices zijn punten van driehoekjes waar een figuur uit bestaat. Iedere vertex heeft een X, Y en een Z coördinaat waarmee de plaats in de 3D wereld wordt bepaald. Naast de locatie bevat de vertex o.a. ook kleur, fog (mist), alpha (doorzichtigheidfactor) en informatie over textures. Zie onderstaande afbeelding:


    Met vertex shaders kan de programmeur alle informatie in een vertex eenvoudig wijzigen. Deze feature zit ingebakken in DirectX (vanaf versie 8.0) en wordt door de DirectX8-compatible kaarten volledig hardwarematig uitgevoerd.

    Mogelijkheden van vertex shaders zijn o.a.: Skeletal animation, key frame animation en morphing. Er zijn eigenlijk nog veel meer mogelijkheden.

    Terug naar 'Shader Model'

    Verschillen tussen de shader model versies

    PS2PS2aPS2bPS3PS4
    Dependent texture limit4Geen limiet4Geen limietGeen limiet
    Texture instruction limit32Geen limietGeen limietGeen limietGeen limiet
    Position registerNeeNeeNeeJaJa
    Instruction slots32 + 64512512≤ 512≥ 65536
    Executed instructions32 + 64512512≤ 65536Oneindig
    Texture indirections4Geen limiet4Geen limietGeen limiet
    Interpolated registers2 + 82 + 82 + 81032
    Instruction predicationNeeJaNeeJaJa
    Index input registersNeeNeeNeeJaJa
    Temp registers122232324096
    Constant registers32323222416x4096
    Arbitraty swizzlingNeeJaNeeJaJa
    Gradient instructionsNeeJaNeeJaJa
    Loop count registerNeeNeeNeeJaJa
    Face register (2-sided lightning)NeeNeeNeeJaJa
    Dynamic flow controlNeeNeeNee24Ja

    Terug naar 'Shader Model'

    Wat biedt Shader Model 4.0?

    Kenmerken zijn:
    • Unificatie shaders: Geen verschillen meer tussen pixel en vertex shaders.
    • Geometry shaders: Maak vertices op de GPU zelf
    • Resource virtualisatie: Soort virtueel geheugen op de GPU

    Terug naar 'Shader Model'

    Terug naar de inhoudsopgave


    De nVidia GeForce 8800 (G80) is de eerste grafische processor die DirectX10 (WGF 2.0) ondersteunt.

    DirectX is een populaire en handige API gebruikt voor PC en Xbox spellen. Microsoft ontwikkelt DirectX in samenwerking met hard- en software fabrikanten. Derhalve wordt alles goed opelkaar afgestemd en zijn de features in iedere nieuwe DirectX versie nuttig bij het gebruik van de nieuwste games.

    Wat wou Microsoft o.a. bereiken met de DirectX 10 API?
    • Lager CPU verbruik
    • De programmeur een unified instruction set bieden voor zowel pixel als vertex shaders
    • Functionaliteit van pixel en vertex shaders verhogen
    • Mogelijkheid om nieuwe geometrische effecten te creëren in een shader
    • De GPU de data streams (stream-in/stream-out) zelf laten bepalen waardoor de code efficiënter wordt uitgevoerd.
    • Verhogen van de efficiëntie de manier waarop er gehandeld wordt met textures
    • Maximale resolutie van textures verhogen
    • Support voor nieuwe HDR formaten
    Terug naar de inhoudsopgave


    Lang geleden waren grafische processoren niet zo ver ontwikkeld zoals dat vandaag de dag het geval is. De nVidia GeForce 256 stak vrij eenvoudig inelkaar en kon enkel overweg met een aantal 'vaste functies'. Eigenlijk waren ze niet in staat om echte unieke code te verwerken. De nVidia GeForce 3 bracht hier verandering in. Deze kon pixels en vertex shaders verwerken zoals in de DirectX 8 specificatie beschreven stond.

    Later werden grafische kaarten steeds geavanceerder. Complexe code kon verwerkt worden door de GPU. De maximale lengte en complexiteit van shaders werd bij iedere release van DirectX opgeschroefd. Met de introductie van Shader Model 3.0 konden veel functies praktisch oneindig vaak gebruikt worden. Toch waren er nog steeds limieten: De execution units waren opgedeeld in losse units voor pixelshaders en vertexshaders. Dat betekende dat iedere grafische processor twee losse setjes met units nodig had voor iedere soort shader. De R500 van ATi en de G80 van nVidia brachten hier verandering in.

    De illustratie hieronder weerspiegelt 'de oude situatie' ofwel, losse vertex en pixel shaders.


    Bron: X-bit labs

    Deze opsplitsing had, ondanks er ook een aantal voordelen zijn, een negatief effect op de algehele prestaties van de GPU. Voorbeeld: Zodra een scène veel pixel shaders gebruikt zullen de pixel shaders volledig benut worden (en indien er te weinig capaciteit is zullen er onvoldoende FPS zijn) terwijl de vertex shaders niet of nauwelijks aangeroepen worden. Dit kan in bepaalde situaties erg inefficiënt zijn.


    Bron: X-bit labs

    Bovenstaande illustratie laat de werking zien in geval van 'unified shaders'. Alle beschikbare shaders zijn in staat om zowel pixel als vertex berekeningen te verwerken. Mocht een scène veel pixel shaders gebruiken dan kunnen de vertex shaders - die voorheen enkel vertex konden - nu ook aanvullen en pixel shaders gaan berekenen. Gevolg is dat er geen onbenutte shaders meer zijn en de prestaties omhoog gaan.
    nVidia was overigens niet de eerste met 'unified shaders', de techniek is dus niet nieuw bij de nVidia GeForce 8xxx series (G80). ATi bracht met de 'Xenos' (ook wel bekend als R500) als eerste 'unified shaders'. Echter is de G80 de eerste nVidia kaart met dergelijke techniek.

    Terug naar de inhoudsopgave


    De nVidia GeForce 8800 zit nog dichterbij unificatie dan de ATi Xenos (R500). Het hart van de GPU is een universele execution core die uit 128 losstaande processoren bestaat. Deze core werkt op een aanzienlijk hogere klokfrequentie dan de rest van de G80.


    Bron: nVidia

    De stream processoren zijn gegroepeerd in 8 blokken met elks 16 processoren en ieder blok beschikt over 4 texture modules en een gedeelde L1 cache. Een blok bestaat uit twee shader processoren die elks uit 8 stream processoren bestaan. De 8 blokken hebben toegang tot alle 6 L2 caches en naar alle zes arrays van 'general-purpose' registers. Dat betekent dat data die door de een bepaalde shader gegenereerd is direct door een andere shader processor gebruikt kan worden.

    Een belangrijk detail: In het bovenstaande ontwerp kunnen shader blokken, L2 cache, 'general-purpose' registers en de memory controllers (64 bits) uitgeschakeld worden. Dit maakt het mogelijk om beschadigde onderdelen uit te schakelen zodat de chip toch goed werkt. Dat de uiteindelijke snelheid daarmee omlaag gaat zal geen probleem vormen; nVidia plakt er dan een stickertje op van een langzamer model.

    De data wordt door de Input Assembler omgezet in FP32 formaat. De Thread Processor werkt als verdeler en zorgt ervoor dat de belasting gelijkmatig verdeelt wordt over de stream processors.


    Bron: X-bit labs

    De GigaThread technology is een geavanceerde analoge naar Ultra-Threading omzetter die ATi in de ATi Radeon X1000 series reeds in gebruik nam. GigaThread deelt de shader blokken voor het verwerken van vertex, geometrische en pixel shaders in op basis van de belasting. GigaThread zal proberen om ervoor te zorgen dat de shader blokken niet gaan 'niksen' zodra zogenaamde 'texture sampling' berekeningen uitgevoerd worden.

    Elke stream processor kan twee tegelijk toegewezen 'scalar' bewerkingen zoals MAD+MUL per cycle verwerken. Volgens nVidia kan hiermee een totale verwerkingskracht van rond de 520 gigaflops bereikt worden. Dit is meer dan twee keer de kracht van een ATi R580 welke aldus ATi, rond de 250 megaflops verwerken kan.

    Zeggen die getallen veel? Nee. Elke pixel processor in de R580 bevat 2 scalar, 2 vector ALU's en een branch prediction unit. Dat betekent dat de R580 tot 4 arithmatische instructies en een branch instructie per cycle kan verwerken. Daarmee lijkt het erop dat de efficiëntie van één pixel processor in de G80 lager is dan in de R580. Echter is de overall performance van de G80 hoger omdat deze meer execution units heeft (128 versus 48) en omdat deze op een hogere klokfrequentie werken.
    Zoals altijd maar weer blijkt, ga nooit af op pronkende getallen met "wij kunnen maar liefst zoveel flops per seconde verwerken!" zonder de achterliggende techniek te kennen. Dit soort getallen zeggen in de praktijk namelijk niet zoveel over de uiteindelijke performance van een chip.

    Iedere stream processor (van totaal 128) in de G80 is een ordinaire ALU die in staat is om data in floating-point formaat te verwerken. Dat betekent dat een stream processor niet alleen in staat is om als elke soort shader (vertex, pixel, geometrische) te werken. Het kan ook, onafhankelijk van andere processoren, berekeningen in het framework van the 'Compute Unified Device Architecture' (CUDA) uitvoeren. Met andere woorden: Een deel van de G80 kan bepaalde berekeningen uitvoeren terwijl een ander deel bijvoorbeeld reeds bezig is met het visualizeren van die resultaten. Dit kan omdat de streaming architecture het toestaat om de output van de éne processor direct als input voor de ander te gebruiken.


    Bron: X-bit labs

    De efficiëntie van de GPU in geval van het verwerken van shaders met dynamic branching is verbeterd in vergelijking met de ATi Radeon X1900 (R500 / Xenos).

    Terug naar de inhoudsopgave



    De G80 processor kan worden gezien alsof het uit twee delen bestaat. De Execution Core en de Lumenex Engine. Deze is verantwoordelijk voor het samplen en filteren van textures en voor full-screen antialiasing (FSAA), HDR en de output van de gerenderde resultaten naar het beeldscherm. In andere woorden: Dit deel van de G80 omvat texture caches, memory access interface, TMU's en ROP's.

    De flowchart van de G80 laat zien dat er 128 stream processoren zijn die in 8 blokken met 16 processoren elks zijn. Elke groep heeft een texture sampling en filtering unit die bestaat uit 4 TMU's. Ofwel, de G80 bevat in totaal 32 TMU's welke als volgt ontworpen zijn:


    Bron: X-bit labs

    Elke TMU bevat één sampling en twee filtering units. De snelheid van bi-linear en 2x anisotropisch filtering is 32 pixels per cycle voor elke filtering type. Bi-linear filtering van FP16 textures wordt op dezelfde snelheid als de snelheid berekend. De snelheid van FP16 2:1 anisotropisch filtering is 16 pixels per cycle. De Lumenex Engine van de nVidia GeForce 8800 GTX werkt met een klokfrequentie van 575MHz. De theoretische fill rate is 18.4 gigatexels per seconde indien zowel bi-linear als 2x anisotropisch filtering in gebruik zijn.

    De raster operators zijn gegroepeerd in 6 delen waarvan elk 4 pixels (met 16 subpixel samples) kan verwerken. Dit levert in totaal 24 pixels per cycle met kleur en Z-waardes op. Zodra enkel het Z-buffer gebruikt wordt kunnen er 192 pixels per cycle in de normale modus verwerkt worden. In 4x multisampling modus is dit 48 pixels per cycle.


    Bron: nVidia

    Het ROP subsystem ondersteunt alle soorten antialiasing: multisampling, supersampling en transparante antialiasing. Als toevoeging op de standaard selectie van FSAA modes: de nieuwe GPU kan overweg met 8x, 8xQ, 16x en 16xQ FSAA. Antialiasing van textures in FP16 en FP32 formaat is volledig ondersteunt, daarmee kan de nVidia GeForce 8800 in tegenstelling tot de nVidia GeForce 7 series ook FSAA op HDR toepassen.

    nVidia zegt dat het geheugen subsystem van de nVidia GeForce 8800 een nieuwe controller bevat. Echter is de geheugen controller niet drastisch veranderd. Het aantal sections is van 4 naar 6 gegaan. Dat betekent dat de totale geheugen bus breedte van 256 bits (4x64) naar 384 (6x64) bits gegroeid is. Ondersteuning voor GDDR4 is ook toegevoegd ondanks GDDR3 op 900MHz (DDR1800) met 86,4GB/s voorlopig wel voldoende bandbreedte kan leveren.

    Terug naar de inhoudsopgave


    Ook wat betreft beeldkwaliteit zijn de nVidia GeForce 8xxx kaarten erop vooruit gegaan. In zowel full-screen antialiasing (FSAA) en anisotropisch filtering zijn er verbeteringen aangebracht.

    Antialiasing (AA)
    Voor de launch van de nVidia GeForce 8xxx series had nVidia hybrid 8xS mode als beste Antialiasing. Deze mode combineert super- en multisampling AA. Dit leverde een goede beeldkwaliteit op, enig nadeel is dat super-sampling enorm zwaar was waardoor de mode praktisch niet gebruikt kon worden in moderne games. Het (praktisch) maximaal haalbare op de nVidia GeForce 7 was dus de 'oude' 4x multi-sampling modus. De ATi Radeon X1xxx series konden hier makkelijk 6x multisampling tegenaan gooien en hadden wat betreft FSAA een stapje voor.

    nVidia heeft nu x8 multisampling toegevoegd (genaamd 8xQ in de ForceWare drivers). Tevens ondersteunt de GPU drie nieuwe antialiasing modi: 8x, 16x en 16xQ die alledrie de zogenaamde Coverage Sampling Antialiasing (CSAA) methode gebruiken.

    Theoretisch gezien kon 16x multisampling reeds eerder toegepast worden (afgezien van de performance hit). Met CSAA kan de 16x modus gebruikt worden met slechts dezelfde performance hit als 4x multisampling AA.

    Het grote verschil tussen CSAA en multisampling is het verminderen van het aantal gecombineerde samples. Met 16x multisampling antialiasing zijn er 16 samples per pixel op het scherm. Met CSAA zijn dit er minder en dat zal dus minder zwaar zijn voor de GPU.

    Belangrijk om hierbij te weten is dat de CSAA methode enkel bespaart op het aantal kleuren/Z samples. Niet op het aantal samples van de coverage mesh. Het percentage van samples dat in een triangle, die refereert naar de originele pixel, zit is dus veel hoger dan bij 4x multisampling AA.
    Dat het enkel bespaart op kleuren / Z samples is niet negatief omdat juist die informatie het zwaarste is in het memory subsystem. Dat er bij 4 color / Z sampels per pixel en 16 coverage samples lichte verlies in beeldkwaliteit is, valt bijna niet op.

    Het zou zichtbaar kunnen worden zodra er een hoog contrast tussen de antialiased polygon en de achtergrond is. Dit omdat 4 samples ontoereikend kunnen zijn om een gemiddelde van de kleur te berekenen' waardoor de kwaliteit van de antialiasing weer dicht bij de 4x multisampling in de buurt komt.

    De nVidia GeForce 8xxx ondersteunt drie CSAA modi in totaal: 8x, 16x en 16xQ. De eerste twee modi werken met respectievelijk 8 en 16 coverage samples en 4 color / Z samples. De 16xQ modus zorgt voor de hoogste beeldkwaliteit en gebruikt 8 color samples waarmee het de kwaliteit van 16x multisampling AA bereikt.


    Bron:X-bit labs

    De nieuwe aanpak van nVidia vermindert geheugen gebruik en bespaart bandbreedte waardoor er meer prestaties geleverd kunnen worden dan met 16x multisampling. Wat kwaliteit betreft ligt het dicht bij 16x multisampling en is de beeldkwaliteit veel beter dan de SLI AA 16x modus wat enkel wazige textures met zich mee brengt. Volgens nVidia zijn de prestaties ongeveer 10% tot 20% lager in 16x CSAA modus dan in 4x MSAA modus.

    Anisotropisch filtering (AF)
    De nVidia GeForce 8xxx bevat een filtering algoritme die niet afhankelijk is van de hoek van de inclinatie ( glooiingshoek ) van de texture. Het is vergelijkbaar met de techniek van ATi zodra de High Quality AF optie in werking wordt gezegd. Volgens nVidia is de nieuwe manier van AF echter nog nét even iets beter.

    Terug naar de inhoudsopgave


    Terug naar de inhoudsopgave

    Problemen eerste nVidia GeForce 8800GTX kaarten

    Allereerst: eerste kaarten. Dit geldt enkel voor een aantal kaarten ten tijde van de introductie!
    De kans dat deze kaarten in omloop zijn is zo goed als niet aanwezig.

    nVidia berichtte destijds aan de launch-partners dat de kaarten niet helemaal correct waren en artifacts genereren. Ook zou de PC met een foutieve kaart kunnen rebooten na 30 á 120 minuten werktijd. Het probleem zat in een weerstand met een verkeerde waarde. Er was een 50K ohm weerstand geïnstalleerd in plaats van een 30K ohm weerstand.

    Bron:DailyTech - Some GeForce 8800GTX Cards Defective, Vendors Unfazed

    Terug naar Wetenswaardigheden

    Past mijn nVidia GeForce 8800 GTX / Ultra wel in de behuizing?

    Het PCB van de nVidia GeForce 8800GTX is maar liefst 27,9CM lang. Niet alle behuizingen zijn lang en groot genoeg om deze kaart onderdak te kunnen geven. Op het NVNews forum is een topic verschenen met een lijst welke systeemkasten geschikt zijn voor de lange kaart. Gemakshalve zal ik de informatie ook in dit topic zetten. Het zou mooi zijn als de lijst door mede-GoT'ters wordt geupdate.

    BehuizingBijzonderheden
    Antec P180/P180BEventueel verwijdering / verplaatsing van een hardeschijf.
    Antec P160
    Antec SLK3000-BHeel krap, millimeter werk.
    Antec Nine HundredFanbracket uit bovenste HDD cage verwijderen.
    Antec NSK 6000Modificatie aan HDD bracket.
    Antec NSK 6500Modificatie aan HDD bracket.
    AOpen H600BEventueel verwijdering / verplaatsing van een hardeschijf.
    Antec Sonata Lifestyle V112CM fan bij de HDD's vervalt
    Cooler Master Stacker 830
    Cooler Master Stacker STC-101
    Cooler Master Mystique series
    Cooler Master Centurion 534Krapjes, maar past
    Enermax CS-718
    Gigabyte 3D AuroraKan krap worden, past echter wel.
    Lian-Li Warrior Special Edition/P65
    Lian-Li Warrior PC-A10B
    Lian-Li Warrior 6077AHDD cage moet tijdens het installeren weg.
    MGE Sidewinder XGMogelijk verplaatsing van HDD's nodig.
    Silverstone TJ-09
    Silverstone TJ-07
    Silverstone TJ-03
    Thermaltake Mozart TX
    Thermaltake Kandalf
    Thermaltake Tsunami VA3000SNA
    Thermaltake Mambo
    Thermaltake Armor V8000Lichte modificatie nodig aan plastic.

    Terug naar Wetenswaardigheden

    Driverinformatie

    Nee, hier komt geen lijst met welke driver, welke score haalt in 3DMark. Dat is simpelweg teveel werk en men kan er gerust van uitgaan dat de nieuwste driver het snelste is. Naast dat zal een prestatieverschil van 1% geen zoden aan te dijk zetten dus zoeken naar de optimale driver voor game x is in principe niet nodig. Wat betreft stabiliteit van de drivers: Elke driver anders. Wil je weten welke driver het stabielste is? Probeer het simpelweg uit, zodra je problemen ondervindt dan test je een oudere/nieuwere driver.

    Wat wel interessant is zijn de drivers voor Microsoft Windows Vista. nVidia heeft de driverontwikkeling flink onderschat. Als ik de berichten van gebruikers over de laatste drivers mag geloven is het alsnog niet super voorelkaar. Tevens zou de support voor bepaalde kaarten van de nVidia GeForce 7-serie achterblijven.

    Download: nVidia.com - Drivers

    Terug naar Wetenswaardigheden

    Koeling

    Zalman komt binnenkort met nieuwe koeling voor de nVidia GeForce 8800 videokaarten. Reviews zijn nog niet voorhanden. Zie Tweakers.net - Nieuwe vga-koelers GeForce 8800-serie. Thermalright heeft reeds de HR-03 Plus op de markt gebracht. Een aantal reviews daarvan:De Thermalright HR-03 Plus is overigens een grote koeler zoals hier te zien is. Bekijk van te voeren goed of het wel gaat passen!

    Terug naar Wetenswaardigheden

    Aanschaffen van een nVidia GeForce 8; waar op letten?

    Er zijn een aantal punten waar rekening mee gehouden moet worden, te weten:
    1. De behuizing

    2. Past mijn nVidia GeForce 8800 wel in de behuizing?

    3. De voeding

    4. De voeding is groot belang bij een high-end kaart. Zoals in dit topic te lezen is zal een nVidia GeForce 8800GTX al ongeveer 175W nodig hebben. nVidia beveelt minimaal een 450W voeding aan met een gecombineerd vermogen van 30A op de 12V lijn.

      Reviews over voedingen kunnen vertellen welke goed is. Met behulp van Google zijn deze wel te vinden. Een interessant topic op GoT is Welke voeding heb ik nodig? Deel 17.

    5. Customized modellen

    6. Niet zozeer iets waarover men 'kan vallen'. Wel iets om in het achterhoofd te houden. Bepaalde fabrikanten zullen zogenaamde 'OC' of 'TOP' versies uitbrengen. Ook kan het zijn dat fabrikanten juist ervoor kiezen om iets een paar MHz lager te laten draaien. Zodra de klokfrequenties van jouw kaart afwijken met diegene die in dit topic aangegeven staan dan is het verstandig om even op de website van de fabrikant te kijken, daar staat waarschijnlijk aangegeven met welke klokfrequenties de kaart dient te opereren. De klokfrequenties die in dit topic staan zijn de referentiewaarden van nVidia.

    De Tweakers.net - Pricewatch - nVidia GeForce 8 Serie komt van pas bij het vinden van een nVidia GeForce 8xxx.

    Terug naar Wetenswaardigheden

    Piepende nVidia GeForce 8800 kaart

    Bepaalde nVidia GeForce 8800 kaarten zouden piepen.
    Informatie daarover vind je in een reactie van Help!!!! in één van de nVidia discussie topics.

    Terug naar Wetenswaardigheden

    Slechte prestaties en frame-drops

    Zijn de prestaties onder de maat?

    1. Zorg er eerst voor dat je zeker weet dat ze onder de maat zijn. Draai benchmarks en vergelijk deze met anderen
    2. Zijn alle drivers geïnstalleerd? Denk aan chipsetdrivers, videokaartdrivers, geluidskaart, etc..
    3. Probeer nieuwere of juist oudere drivers
    4. Draait alles wel op de juiste snelheid? Het PCIe slot moet wel daadwerkelijk op PCIe 16x draaien, op PCIe 1x - of nog erger, PCI modus - zal de performance niet bijster hoog zijn.
    5. Hoe staat het met de koeling? Bekijk temperaturen van alle onderdelen binnen de PC.
    6. Is de voeding wel goed genoeg? Lees hier informatie over de voeding en controleer de voltages.
    7. Probeer even de GoT Search en vind topics zoals deze.

    Terug naar Wetenswaardigheden

    Overclocken van een nVidia GeForce 8800 (met o.a. voltmods)

    MADSHRIMPS heeft een overclock-guide opgezet. De guide is geschreven voor nVidia GeForce 8800GTS en GTX kaarten. Naast wat informatie over tools en de basis, wordt er ook gesproken over het toepassen van volt-mods. Hier is de guide te vinden.

    Terug naar Wetenswaardigheden

    Terug naar de inhoudsopgave

    [ Voor 255% gewijzigd door Thandor op 02-06-2007 19:45 ]

    Profiel | https://thandor.net - hardware
    And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Thandor
    • Registratie: Juni 2002
    • Laatst online: 22:07

    Thandor

    SilverStreak

    Topicstarter

    Alvorens de soorten van de nVidia GeForce 8800 aan bod komen worden eerst de onderdelen van de nVidia GeForce 8800 besproken. De inhoudsopgave ziet er hier als volgt uit:
    Terug naar de inhoudsopgave

    PCB ontwerp

    De nVidia GeForce 8800 is een zware kaart. Niet enkel wat prestaties betreft maar ook het ontwerp van de kaart en het hoge energieverbruik. Dit heeft als gevolg dat er een groot PCB nodig is. De derde afbeelding laat een vergelijkenis zien met een ATi Radeon X1900XTX. De afbeeldingen hieronder zijn klikbaar.


    Bron: Xbit-labs

    Het PCB van de nVidia GeForce 8800 GTX is 27,9CM. Dat is een stuk langer dan de 23CM van de ATi Radeon X1900 XTX. Bij menig videokaart (met uitzondering van de 3dfx Voodoo5) is de powerconnector achter aan de kaart te vinden. Bij de nVidia GeForce 8800GTX is dit niet het geval. Ze zijn op dezelfde manier geplaatst als bij eerder genoemde 3dfx kaart. Indien dat niet zo was zou de kabel de kaart nóg langer maken waardoor het lastiger wordt om de kaart te installeren.
    Sparkle Calibre GeForce 8800 GTX
    Bron: Tweakers.net

    Zonder de grote koeler ziet de kaart er als volgt uit:

    Bron: X-bit labs

    Terug naar nVidia GeForce 8800

    Stroomvoorziening

    Meer dan één derde van het PCB wordt gebruikt voor de stroom voorziening. De 681 miljoen transistors tellende chip verbruikt veel stroom op full-load. Een stevige 450W voeding met een gecombineerd vermogen van 30A op de 12V rail is geen overbodige luxe. Beide PCI Express power connectors moeten worden aangesloten. Gebeurd dat niet, dan zal de kaart simpelweg niet werken. Afhankelijk van welke connector in gestoken is zal de kaart een pieptoon genereren of werken op lagere klokfrequenties. De pieptoon wordt mede mogelijk gemaakt door de piezo-speaker die rechts onder van de kaart te vinden is.


    Bron: X-bit labs

    De Primarion PX3540, een PWM, is het hart van de stroomvoorziening. De chip is te vinden aan de achterkant van het PCB.

    Terug naar nVidia GeForce 8800

    NVIO

    De rest van het PCB ziet er vrij normaal uit. Enig uitspringend detail is de kleine FCBGA chip, met opdruk NVIO-1-A3, waarvan de 'die' open en bloot ligt.


    Bron: X-bit labs

    nVidia wilde de G80 niet nog complexer maken (waardoor yields omlaag gaan) door er een TMDS transmitter en een RAMDAC bij in te plaatsen. Normaal gesproken zouden dergelijke zaken wel in een GPU gezet worden. Losse RAMDAC's zag men vroeger, meer dan tien jaar geleden, bij kaarten zoals de 3dfx Voodoo 1.


    Bron: nVidia

    De losse NV I/O chip biedt ook andere voordelen dan enkel een minder complexe 'hoofdchip'. De G80 werkt met een hoge klokfrequentie, dit zou interferentie kunnen veroorzaken in de RAMDAC.

    Terug naar nVidia GeForce 8800

    De G80 GPU

    G80
    Op de GPU zien we een aantal nummers staan. In dit geval staat er 0637A2 op. Dat wil zeggen dat de kaart uit de 37ste week van het jaar 2006 komt. A2 verteld ons dat het om A2 silicon gaat. Ofwel, de derde versie van de GPU (A0 is de eerste versie).

    507 is handmatig opgeschreven, waarschijnlijk om de kaart te identificeren. De afbeelding komt van een review-kaart die naar X-bit labs is verzonden, nVidia zal waarschijnlijk registeren wie, welke kaart kreeg.

    Chip details
    OntwikkelaarNVIDIA
    Process90nm
    ProducentTSMC
    Transistors681 miljoen
    Die-size484mm² (21,5mm x 21,5mm)
    Chip PackageFlipchip + HSM

    Terug naar nVidia GeForce 8800

    Geheugen

    Over de plaatsing van het geheugen valt niet veel te zeggen, die zijn 'gewoon' geplaatst. Andere zaken zijn wel interessant, elke chip bestaat uit een 16Mx32 configuratie. In geval van de nVidia GeForce 8800GTX zijn er 12 chips geplaatst die aangesproken kunnen worden middels een 384-bits geheugenbus. De kleinere broer, de 8800GTS, bevat 'slechts' 10 chips en heeft derhalve een geheugenbus van 'slechts' 320-bits.

    De 8800GTX heeft geheugen dat werkt op 900MHz (DDR1800). Dat in combinatie met een 384-bits geheugenbus levert maar liefst 86,4GB/s aan bandbreedte op. GDDR4 is dus voorlopig nog niet nodig.

    Terug naar nVidia GeForce 8800

    SLI connector

    Er zijn twee MIO connectors aanwezig op het PCB (Iinks boven) van de nVidia GeForce 8800GTX. Dit kan verschillende betekenissen hebben: a) bi-directionele data overdracht, b) verhoogde bandbreedte door twee MIO interfaces in één GPU te implementeren, 3) een mogelijkheid om vier kaarten in een Quad-SLI opstelling te zetten.

    Dat laatste is erg onwaarschijnlijk. Er zijn dan 8 PCI Express power connectors vereist en een verbruik van 500W voor enkel de videokaarten is teveel van het goede.

    Terug naar nVidia GeForce 8800

    Aansluitingen

    De nVidia GeForce 8800 heeft twee DVI-I poorten met ondersteuning voor dual-link en HDCP. Tevens zit er een universele 7 pin S-Video/YpbPr poort op. De kaart heeft overigens geen VIVO functionaliteit.

    Terug naar nVidia GeForce 8800

    Terug naar de inhoudsopgave



    Stream processoren128
    Core klokfrequentie612MHz
    Shader klokfrequentie1500MHz
    Geheugen klokfrequentie1080MHz (DDR2160)
    Geheugen grootte768MB
    Geheugen bus384-bit
    Geheugen bandbreedte103.7GB/s
    Texture Fill Rate39.2 Gigatexels/sec.
    Energieverbruik~175W
    Eigenschappen van de G80 GPU zijn hier te vinden.

    De nVidia GeForce 8800GTX had sedert november 2006 de performancekroon. Een halfjaar later werd het tijd om die lat nog wat hoger te leggen. Zodoende introduceerde nVidia de Ultra versie.

    De klokfrequenties (zie tabel hierboven) zijn nét iets hoger dan bij de GTX versie. Naast een aantal kleine tweaks om de chip te verbeteren (De Ultra versie gebruikt A3 silicon) is er niets noemenswaardigs veranderd aan de chip. Voor de overclockers zou de A3 chip wel interessant zijn. Althans, nVidia meldt dat de klokfrequenties nu hoger opgeschroefd kunnen worden dan bij de GTX. Anandtech bevestigd dat en haalde al vlot 684MHz GPU klokfrequentie. HardOCP haalde ietwat lagere waardes, namelijk 670Mz.

    Links m.b.t. de nVidia GeForce 8800 Ultra

    Tweakers.net - Nvidia GeForce 8800 Ultra officieel geïntroduceerd
    Anandtech - New Ultra High End Price Point With GeForce 8800 Ultra
    bit-tech.net - Nvidia GeForce 8800 Ultra
    Guru3D - NVIDIA GeForce 8800 Ultra review
    HardOCP - NVIDIA GeForce 8800 Ultra & SLI
    HotHardware - NVIDIA GeForce 8800 Ultra
    Legit Reviews - The $829 GeForce 8800 Ultra Video Card Arrives
    PC Perspective - NVIDIA GeForce 8800 Ultra Review - The Best Just Got Better
    Tech Report - Nvidia's GeForce 8800 Ultra graphics card

    Afbeeldingen van de nVidia GeForce 8800 Ultra


    Bron:HardOCP & Legit Reviews

    Terug naar de inhoudsopgave



    Stream processoren128
    Core klokfrequentie575MHz
    Shader klokfrequentie1350MHz
    Geheugen klokfrequentie900MHz (DDR1800)
    Geheugen grootte768MB
    Geheugen bus384-bit
    Geheugen bandbreedte86.4GB/s
    Texture Fill Rate36.8 Gigatexels/sec.
    Energieverbruik~177W
    Eigenschappen van de G80 GPU zijn hier te vinden.

    De nVidia GeForce 8800GTX zag in november 2006 het daglicht. De kaart werd tegelijk met de nVidia GeForce 8800GTS gelanceerd.

    Voor een 0,90 micron proces met 681 miljoen transistoren is 575MHz een nette prestatie. De Ultra gaat daar met 612MHz een stap overheen en overclockers weten er uiteraard nóg meer uit te persen. De shader processoren van de kaart werken echter met een hogere klokfrequentie, namelijk 1350MHz. De G80 lijkt hier trekjes van 'Netburst' te vertonen, deze had namelijk double-pumped ALU's die een 2x zo hoge klokfrequentie hadden als de eigenlijke CPU zelf.

    Links m.b.t. de nVidia GeForce 8800 GTX

    Note: De links bij de nVidia GeForce 8800 Ultra leiden naar reviews waar deze kaart meestal ook aan bod komt.
    Guru3D - GeForce 8800 GTS & GTX review
    PC Perspective - NVIDIA GeForce 8800 GTX Review - DX10 and Unified Architecture
    HEXUS.net - NVIDIA GeForce 8800 GTX
    Tech Report - Nvidia's GeForce 8800 graphics processor
    RegHardware - Nvidia GeForce 8800 GTX graphics card
    bit-tech.net - G80: NVIDIA GeForce 8800 GTX

    Terug naar de inhoudsopgave


    Stream processoren96
    Core klokfrequentie500MHz
    Shader klokfrequentie1200MHz
    Geheugen klokfrequentie800MHz (DDR1600)
    Geheugen grootte640MB of 320MB
    Geheugen bus320-bit
    Geheugen bandbreedte64GB/s
    Texture Fill Rate24 Gigatexels/sec.
    Eigenschappen van de G80 GPU zijn hier te vinden.

    Links m.b.t. de nVidia GeForce 8800 GTS

    Note: De links bij de nVidia GeForce 8800 Ultra (en GTX) leiden naar reviews waar deze kaart meestal ook aan bod komt.
    Guru3D - GeForce 8800 GTS & GTX review
    Anandtech - Power Within Reach: NVIDIA's GeForce 8800 GTS 320MB
    Extremetech - Midrange Graphics Card Shootout
    RegHardware - Nvidia GeForce 8800 GTS graphics card
    bit-tech.net - NVIDIA GeForce 8800 GTS 320MB
    BeHardware - NVIDIA GeForce 8800 GTX & 8800 GTS

    Terug naar de inhoudsopgave



    De nVidia GeForce 8600 is het kleine broertje van de nVidia GeForce 8800. Omdat de G84 gebaseerd is op de G80 is het aan te raden om eerst de uitleg bij nVidia GeForce 8800 te lezen alvorens de materie hieronder door te nemen.
    Terug naar de inhoudsopgave

    De G84 GPU

    De G84 is een stuk kleiner. De G80 had maar liefst 681 miljoen transistors, de G84 heeft aan 289 miljoen transistor al genoeg. Naast minder transistors is de chip ook kleiner geworden dankzij een kleiner productie procedé. Er wordt gebruik gemaakt van een 80nm procedé, de G80 is vooralsnog op 90nm gebakken. Dit alles zorgt voor een chip die ruwweg 169 mm² groot is. Ter referentie: De G73 van de nVidia GeForce 7600 ias 125 mm² groot. De RV570 die zich ook laat kennen als ATi Radeon X1950 Pro is ongeveer 230 mm².
    Bron: Tech Report
    De G84 op de afbeelding is gemaakt in de 5de week van 2007. Dit is af te lezen aan de marking 0705A2. A2 geeft de revisie van de chip aan. Dit is de derde soort G84 gezien A0 de aller eerste versie was. De kans dat je A0 en A1 tegenkomt op een productiekaart is overigens erg klein. Dergelijke eerste chips zijn waarschijnlijk enkel op 'engineering samples' te vinden.

    Terug naar nVidia GeForce 8600

    Veranderingen in G84 t.o.v. G80

    De G80 heeft zoals hier te lezen is 128 stream processors. De G84 is daar minder royaal en bevat 'slechts' 2 blokken met 16 stream processors. De vlotte, en waarschijnlijk minder ook minder vlotte, rekenaars weten al dat er dus 32 stream processors in totaal aanwezig zijn. Echter heeft nVidia geprobeerd om de prestaties acceptabel te houden door de 'texturing capacity' op te schroeven. In de G80 kon elke texture processor vier adresseringen per kloktik aan. De G84 is getweaked en kan het dubbele aan; acht adresseringen per kloktik. De texture filtering capaciteit van elke stream processor bleef echter hetzelfde als bij de G80, ofwel acht bilinear gefilterde texels per kloktik.


    Bron: nVidia

    Kijkende naar de vorige generatie videokaarten dan lijken 32 streamprocessors vrij veel. Immers heeft de G73 (ook wel bekend als nVidia GeForce 7600) 12 shader processoren en heeft de G71 (nVidia GeForce 7900) er 24. Vergeet echter niet dat de stream processoren in de G84 'scalar' zijn. Ze verwerken één pixel-onderdeel per keer terwijl de vector units in de meeste GPU's vier delen tegelijk verwerken. Men zou kunnen stellen dat de 32 stream processoren van de G84 vergelijkbaar zijn met 8 traditionele shader units. Dat klinkt niet bepaald indrukwekkend. Toch valt het wel mee, de G84 leunt op de klokfrequentie van de streamprocessors die bijna twee keer zo snel draaien als de klokfrequenties van de vorige generatie GPU's. Verder heeft de G84 in algemene zin een betere architectuur en dat komt de prestaties ook ten goede.

    Naast de stream processoren heeft de G84 ook 8 ROP's waarmee het 8 pixels per kloktik naar het geheugen kan transporteren. De twee ROP delen in de G84 hebben elks een 64-bits bus naar het geheugen wat gecombineerd uitkomt op een 128-bits geheugen bus. In het middensegment zagen we voorheen ook 128-bits bussen (waar de high-end 256-bits had). Het verschil is nu groter geworden, high-end doet het namelijk met 384-bit.

    Terug naar nVidia GeForce 8600

    VP2

    Een andere vooruitgang t.o.v. de G80 is de nieuwe VP2 video processor. Deze bevat hardware om bepaalde delen van HD video te decoderen. Aldus nVidia heeft de VP2 in de G84 volledige acceleratie voor H.264 decodering. In hoeverre dit volledig is, is niet helemaal duidelijk. H.264 decoding bestaat uit veel verschillende fases en bepaalde daarvan zullen ongetwijfeld door de CPU verwerkt worden.

    Niettemin heeft de G84 nieuwe logica om het decoderen van H.264 context-adaptive-encoding schema's en decryptie van 128-bits AES beveiligde content. Deze features zullen goed van pas komen in midrange systemen met een ietwat tragere processor.

    Interessant artikel rondom H.264 is Tweakers.net - H.264-acceleratie GeForce 8600 beproefd.

    Terug naar nVidia GeForce 8600

    NVIO

    De G84 heeft, in tegenstelling tot de G80, geen losse, externe display chip nodig. De G84 heeft de display-logica reeds ingebouwd en is in staat om een tweetal dual-link DVI connectors tegelijk aan te sturen op een resolutie van maximaal 2560x1600. HDCP support is ook inbegrepen.

    Terug naar nVidia GeForce 8600

    Terug naar de inhoudsopgave


    Stream processoren32
    Core klokfrequentie675MHz
    Shader klokfrequentie1450MHz
    Geheugen klokfrequentie1000MHz (DDR2000)
    Geheugen grootte256MB
    Geheugen bus128-bit
    Geheugen bandbreedte32GB/s
    Texture Fill Rate10.8 Gigatexels/sec.
    Energieverbruik~71W
    Eigenschappen van de G84 GPU zijn hier te vinden.

    Een midrange kaart met een nauwe geheugenbus die enigszins gecompenseerd wordt door een hoge klokfrequentie. Voor de overclockers is het interessant dat de kaart reeds 1GHz GPU-clock heeft weten te halen.

    Links m.b.t. de nVidia GeForce 8600GTS

    Tech Report - Nvidia's GeForce 8600 series graphics cards
    Extremetech - Midrange Graphics Card Shootout
    TrustedReviews - nVidia GeForce 8600 GTS - MSI and Leadtek Head2Head
    HardwareZone - NVIDIA GeForce 8600 GTS: The Full Review!
    HotHardware - NVIDIA GeForce 8600 GTS and 8600 GT
    bit-tech.net - Nvidia GeForce 8600 GTS
    FiringSquad - NVIDIA GeForce 8600 GTS/GT Performance Preview
    PC Perspective - BFG Tech NVIDIA GeForce 8600 GTS - DX10 hits mid-range
    AnandTech - DX10 for the Masses: NVIDIA 8600 and 8500 Series Launch
    Tweakers.net - GeForce 8600 GTS-kaarten duiken op
    Tweakers.net - Details over energieverbruik GeForce 8600 GTS

    Afbeeldingen van de nVidia GeForce 8600GTS


    Bron: Tech Report

    Terug naar de inhoudsopgave


    Stream processoren32
    Core klokfrequentie540MHz
    Shader klokfrequentie1190MHz
    Geheugen klokfrequentie700MHz (DDR1400)
    Geheugen grootte256MB
    Geheugen bus128-bit
    Geheugen bandbreedte22.4GB/s
    Texture Fill Rate8.64 Gigatexels/sec.
    Energieverbruik~43W
    Eigenschappen van de G84 GPU zijn hier te vinden.

    Links m.b.t. de nVidia GeForce 8600GT

    Tech Report - Nvidia's GeForce 8600 series graphics cards
    bit-tech.net - Nvidia GeForce 8600 GTS
    HotHardware - NVIDIA GeForce 8600 GTS and 8600 GT
    FiringSquad - NVIDIA GeForce 8600 GTS/GT Performance Preview
    Guru3D - GeForce 8600 GT and GTS review and Shootout

    Afbeeldingen van de nVidia GeForce 8600GT


    Bron: Tech Report

    Terug naar de inhoudsopgave



    Nog kleiner dan de G84. Ten opzichte van de G86 heeft de G84 één blok stream processoren minder. Dat betekent dat er maar één blok in totaal aanwezig is. Die blok heeft overigens - net zoals de G84, maar niet als de G80 - de mogelijkheid om 8 texture adressen per kloktik te verwerken. Ook zitten er 8 ROP's in, de verbeterde video decoding unit en dezelfde 128-bits geheugenbus als bij de G84.

    De GPU heeft in totaal 210 miljoen transistors. Dat zijn er 79 minder dan de G84. We kunnen dus stellen dat een blok streamprocessors (16 stuks) zo'n 79 miljoen transistors kost. De low-budget Tweaker hoeft overigens niet te rekenen op eenvoudig 'unlocken' van een blok. De budget modellen worden uitgerust met de G86 en die chip bevat fysiek maar één blok; een tweede 'unlocken' is er dus niet bij.

    Terug naar de inhoudsopgave



    Stream processoren16
    Core klokfrequentie450MHz
    Shader klokfrequentie900MHz
    Geheugen klokfrequentie400MHz (DDR800)
    Geheugen grootte256MB of 512MB
    Geheugen bus128-bit
    Geheugen bandbreedte12.8GB/s
    Texture Fill Rate3.6 Gigatexels/sec.
    Energieverbruik~40W
    Eigenschappen van de G86 GPU zijn hier te vinden.

    Links m.b.t. de nVidia GeForce 8500 GT

    Phoronix - NVIDIA GeForce 8500GT 256MB
    techPowerUp! - Zotac GeForce 8500 GT

    Terug naar de inhoudsopgave



    Stream processoren16
    Core klokfrequentie450MHz
    Shader klokfrequentie900MHz
    Geheugen klokfrequentie400MHz (DDR800)
    Geheugen grootte256MB
    Geheugen bus64-bit
    Geheugen bandbreedteGB/s
    Texture Fill Rate?Gigatexels/sec.
    Eigenschappen van de G86 GPU zijn hier te vinden.

    Hetzelfde als de nVidia GeForce 8500GT maar dan met een 64-bits geheugenbus. Deze kaart zal enkel in de OEM markt beschikbaar komen.

    Terug naar de inhoudsopgave



    Stream processoren16?
    Core klokfrequentie450MHz
    Shader klokfrequentie900MHz
    Geheugen klokfrequentie400MHz (DDR800)
    Geheugen grootte256MB
    Geheugen bus64-bit
    Geheugen bandbreedte?GB/s
    Texture Fill Rate?Gigatexels/sec.
    Eigenschappen van de G86 GPU zijn hier te vinden.

    Hetzelfde als de nVidia GeForce 8500GT maar dan met een 64-bits geheugenbus en een uitgeschakelde VP2 video processor. Deze kaart zal enkel in de OEM markt beschikbaar komen.

    Afbeeldingen van de nVidia GeForce 8300 GS



    Terug naar de inhoudsopgave

    [ Voor 7% gewijzigd door Thandor op 18-05-2007 01:09 ]

    Profiel | https://thandor.net - hardware
    And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Mr. Detonator
    • Registratie: Februari 2003
    • Laatst online: 05-03 19:55
    Mooie startpost

    ik vroeg me al af of dit topic nog bestond :)

    [ Voor 4% gewijzigd door Mr. Detonator op 18-05-2007 00:11 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • -Eraser-
    • Registratie: Maart 2005
    • Laatst online: 22-04 22:29
    mooie topicstart :9 (heeft even geduurd voor een nieuw topic :z )

    over die 8300/8400, is die 64-bits bus niet een grote bottleneck (als de 128-bits dat al is voor de 8500/8600..), of scheelt het gewoon veel in productiekosten?

    sorry als dit een noobvraag is :>

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • TweakerNummer
    • Registratie: September 2001
    • Niet online
    -Eraser- schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 00:13:
    mooie topicstart :9 (heeft even geduurd voor een nieuw topic :z )

    over die 8300/8400, is die 64-bits bus niet een grote bottleneck (als de 128-bits dat al is voor de 8500/8600..), of scheelt het gewoon veel in productiekosten?

    sorry als dit een noobvraag is :>
    PEAK GeForce 8500 GT 256MB DDR2 € 74,95 <- goedkoopste 8500
    Asus GeForce 8500 GT 512MB DDR2 € 99,84 <- duurste 8500
    Sparkle GeForce 8600 GT 256MB DDR3 € 113,60 <-goedkoopste 8600 GT
    XFX Geforce 8600 GT 256MB DDR3 € 149,- <- duurste 8600 GT
    PEAK GeForce 8600 GTS 256MB DDR3 € 164,95 <- goedkoopste 8600 GTS
    BFG GeForce 8600 GTS 256MB DDR3 € 235,- <- duurste 8600 GTS

    Of de prestaties het verschil waarmaken mag je zelf beoordelen: http://translate.google.c...air=es%7Cen&hl=en&ie=UTF8

    (antwoord is nee, want de 8500 GT is 2 tot 3x trager als de 8600 GT)

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 159816

    Als je het over de zalman koeler voor de 8800 serie hebt, waarom voeg je dan niet gelijk even de Thermalright HR-03 Plus toe? Die is voor de 8800GTS/GTX gemaakt en blijkt enorm goed te koelen.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 158317

    PEAK GeForce 8500 GT 256MB DDR2 € 74,95 <- goedkoopste 8500

    en dan

    PEAK Radeon 8500 GT 128MB DDR € 54,95 <- goedkoopste 8500

    Volgens mij gaan een paar blije bezitters van een radeon 8500 gelukkig worden .
    Slechte naamgeving van nvidia volgens mij .

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • TweakerNummer
    • Registratie: September 2001
    • Niet online
    Anoniem: 159816 schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 00:30:
    Als je het over de zalman koeler voor de 8800 serie hebt, waarom voeg je dan niet gelijk even de Thermalright HR-03 Plus toe? Die is voor de 8800GTS/GTX gemaakt en blijkt enorm goed te koelen.
    http://www.madshrimps.be/...&artpage=2426&articID=557 <- review

    Probleem A : is het gewicht niet teveel voor de kaart?
    Probleem B : kan je eventueel een normale 3-pins fan op de 8800 aansluiten?

    Handig dat je hem ondersteboven kan installeren. Dat hebben de passieve 8600 kaarten ook. Echter bij veel mobo's gaat dit niet passen.

    [ Voor 11% gewijzigd door TweakerNummer op 18-05-2007 00:54 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Thandor
    • Registratie: Juni 2002
    • Laatst online: 22:07

    Thandor

    SilverStreak

    Topicstarter
    -Eraser- schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 00:13:
    mooie topicstart :9 (heeft even geduurd voor een nieuw topic :z )

    over die 8300/8400, is die 64-bits bus niet een grote bottleneck (als de 128-bits dat al is voor de 8500/8600..), of scheelt het gewoon veel in productiekosten?

    sorry als dit een noobvraag is :>
    De nVidia GeForce 8500GT biedt minder dan de helft van de performance die een nVidia GeForce 8600GT kan leveren. Het missende blok met streamprocessoren en - waarschijnlijk in mindere mate - de lagere klokfrequenties zorgen voor een flinke performancedrop. De nVidia GeForce 8300GS en 8400GS zullen écht lowbudget zijn, wat prestaties betreft mag je dan ook niets verwachten.
    Anoniem: 159816 schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 00:30:
    Als je het over de zalman koeler voor de 8800 serie hebt, waarom voeg je dan niet gelijk even de Thermalright HR-03 Plus toe? Die is voor de 8800GTS/GTX gemaakt en blijkt enorm goed te koelen.
    Ik heb er zojuist het e.e.a. over bijgevoegd.
    TweakerNummer schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 00:57:
    [...]

    Kun je erbij zetten dat de mensen bij deze kaart moeten oppasen dat hij past? Zoals je op http://www.madshrimps.be/...&artpage=2429&articID=557 kan zien is het nogal extreem ruimte-vretend.
    Staat erbij :).

    [ Voor 33% gewijzigd door Thandor op 18-05-2007 01:00 ]

    Profiel | https://thandor.net - hardware
    And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • TweakerNummer
    • Registratie: September 2001
    • Niet online
    Thandor schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 00:53:
    [...]

    De nVidia GeForce 8500GT biedt minder dan de helft van de performance die een nVidia GeForce 8600GT kan leveren. Het missende blok met streamprocessoren en - waarschijnlijk in mindere mate - de lagere klokfrequenties zorgen voor een flinke performancedrop. De nVidia GeForce 8300GS en 8400GS zullen écht lowbudget zijn, wat prestaties betreft mag je dan ook niets verwachten.

    [...]
    Ik heb er zojuist het e.e.a. over bijgevoegd.
    Kun je erbij zetten dat de mensen bij deze kaart moeten oppasen dat hij past? Zoals je op http://www.madshrimps.be/...&artpage=2429&articID=557 kan zien is het nogal extreem ruimte-vretend.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • iceheart
    • Registratie: December 2005
    • Laatst online: 26-02 23:43
    Anoniem: 159816 schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 00:30:
    Als je het over de zalman koeler voor de 8800 serie hebt, waarom voeg je dan niet gelijk even de Thermalright HR-03 Plus toe? Die is voor de 8800GTS/GTX gemaakt en blijkt enorm goed te koelen.
    reality check: die kost zo ongeveer meer dan de kaart. verder zit ik er inderdaad wel over te denken m op mijn 8800GTS te plaatsen maar ik ben ietwat bang voor mn garantie (geplakte heatsinks vind ik niet zo'n tof plan)

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 159816

    iceheart schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 01:01:
    [...]


    reality check: die kost zo ongeveer meer dan de kaart. verder zit ik er inderdaad wel over te denken m op mijn 8800GTS te plaatsen maar ik ben ietwat bang voor mn garantie (geplakte heatsinks vind ik niet zo'n tof plan)
    Die koeler kost iets van 40-50 euro?$45 geloof ik. Maar hij is nog nergens te koop in NL :X

    [ Voor 6% gewijzigd door Anoniem: 159816 op 18-05-2007 01:11 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • tjtristan
    • Registratie: Augustus 2005
    • Laatst online: 15-11-2023
    er bestaat ook nog een 8500GTS, of is dat een typo?
    pricewatch: MSI GeForce 8500 GTS 256MB DDR3 (PCI-e, DVI DL/D-Sub) NX8500GT-T2D256E

    [ Voor 4% gewijzigd door tjtristan op 18-05-2007 01:14 ]

    http://specs.tweak.to/15535


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • -Eraser-
    • Registratie: Maart 2005
    • Laatst online: 22-04 22:29
    TweakerNummer schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 00:50:
    [...]

    http://www.madshrimps.be/...&artpage=2426&articID=557 <- review

    Probleem A : is het gewicht niet teveel voor de kaart?
    Probleem B : kan je eventueel een normale 3-pins fan op de 8800 aansluiten?

    Handig dat je hem ondersteboven kan installeren. Dat hebben de passieve 8600 kaarten ook. Echter bij veel mobo's gaat dit niet passen.
    Thandor schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 00:53:
    [...]

    De nVidia GeForce 8500GT biedt minder dan de helft van de performance die een nVidia GeForce 8600GT kan leveren. Het missende blok met streamprocessoren en - waarschijnlijk in mindere mate - de lagere klokfrequenties zorgen voor een flinke performancedrop. De nVidia GeForce 8300GS en 8400GS zullen écht lowbudget zijn, wat prestaties betreft mag je dan ook niets verwachten.
    ok, tnx voor de uitleg ;)

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 107573

    Mijn complimenten voor de mooie TS zeg.

    Mijns inziens een waardige tegenhanger voor het al net zo mooie Ati/Amd topic :)

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • TweakerNummer
    • Registratie: September 2001
    • Niet online
    Ik denk erover om binnenkort een 8800 GTS 320/640 kopen. Alleen het energie verbruik in 2D bevalt me niet, net zomin al de extra warmte die daar bij vrijkomt. Nu zijn er mensen die hun kaart in 2D onderklokken, en ik zie hier wel wat in. Ik heb gelezen dat de kaart boot op 200/400 MHz. Er zijn ook wat mensen die de 8800 underklokken naar 300/400 in 2D mode, dus dat zal ik dan waarschijnlijk ook wel halen. Nu mijn vraag: hoeveel scheelt dit qua warmte & stroom? En hoe is het fan-lawaai als je hem zo stil mogelijk zet (zonder dat je kaart frituurt in 2D mode). Ik heb zelf een standaard Intel Core 2 Duo op 40% (via speedfan) en die hoor ik niet, dus het handigst is om daarmee te vergelijken.

    Sorry voor de lastige vraag.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • kutkip
    • Registratie: Oktober 2001
    • Laatst online: 06-03 06:40
    TweakerNummer schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 02:09:
    Ik denk erover om binnenkort een 8800 GTS 320/640 kopen. Alleen het energie verbruik in 2D bevalt me niet, net zomin al de extra warmte die daar bij vrijkomt. Nu zijn er mensen die hun kaart in 2D onderklokken, en ik zie hier wel wat in. Ik heb gelezen dat de kaart boot op 200/400 MHz. Er zijn ook wat mensen die de 8800 underklokken naar 300/400 in 2D mode, dus dat zal ik dan waarschijnlijk ook wel halen. Nu mijn vraag: hoeveel scheelt dit qua warmte & stroom? En hoe is het fan-lawaai als je hem zo stil mogelijk zet (zonder dat je kaart frituurt in 2D mode). Ik heb zelf een standaard Intel Core 2 Duo op 40% (via speedfan) en die hoor ik niet, dus het handigst is om daarmee te vergelijken.

    Sorry voor de lastige vraag.
    Hoeveel RPM maakt je cpu fan op dat moment? Anders is het niet te zeggen.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • anandus
    • Registratie: Februari 2001
    • Niet online
    TweakerNummer schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 02:09:
    En hoe is het fan-lawaai als je hem zo stil mogelijk zet (zonder dat je kaart frituurt in 2D mode). Ik heb zelf een standaard Intel Core 2 Duo op 40% (via speedfan) en die hoor ik niet, dus het handigst is om daarmee te vergelijken.
    De kaart is verbazingwekkend stil.

    Ik heb een C2D (niet ondergeklokt), maar die maakt sowieso niet zoveel herrie en om eerlijk gezijn weet ik niet wat meer 'herrie' maakt: De CPU, de videokaart of de harde schijf :)
    edit:
    Op dit moment hoor ik duidelijk harde schijf als het luidste, de rest hoor ik niet/nauwelijks (maar ik zit nu in 2D)

    [ Voor 8% gewijzigd door anandus op 18-05-2007 02:26 ]

    "Always remember to quick save" - Sun Tzu


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Bever!
    • Registratie: Maart 2004
    • Laatst online: 21:26

    Bever!

    3

    In 3d is die koeler zelfs nagenoeg onhoorbaar :)

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Jedi_Pimp
    • Registratie: April 2006
    • Laatst online: 23-09-2024
    Ik begrijp het doel van dit topic niet helemaal. Er is al een nVidia nieuwsdiscussietopic, waarom dan nog een extra topic over de 8xxx serie? Met de komst van de G84/G86 is de hele line-up van de 8-series gearriveerd, en hier wordt dan ook zeer veel over gesproken waardoor er bijna niemand meer komt in het nVidia nieuwsdiscussietopic, een beetje lullig imo. Don't get me wrong, complimenten voor de TS, maar (nogmaals) er zijn toch ook geen 'ATi X1xxx series' topics geweest?

    "Ich verteidige den Atheismus als die notwendige und selbstverständliche Form menschlicher Intelligenz" - Max Bense, Professor der Philosophie und Wissenschaftstheorie, 1910-1990


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 162692

    Jedi_Pimp schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 10:12:
    Ik begrijp het doel van dit topic niet helemaal. Er is al een nVidia nieuwsdiscussietopic, waarom dan nog een extra topic over de 8xxx serie? Met de komst van de G84/G86 is de hele line-up van de 8-series gearriveerd, en hier wordt dan ook zeer veel over gesproken waardoor er bijna niemand meer komt in het nVidia nieuwsdiscussietopic, een beetje lullig imo. Don't get me wrong, complimenten voor de TS, maar (nogmaals) er zijn toch ook geen 'ATi X1xxx series' topics geweest?
    Volgens mij wel hoor ;)
    Dit topic moet er zijn.. hier kan je problemen over de 8xxx series in posten , algemene vragen.
    Performance verbeteringen , drivers , etc.. Dat hoort imo niet in het nieuwstopic.. dat handeld eerder over algemene nieuwe dingen 'zoals videokaarten' en etc.. En is er niet voor specifieke vragen te stellen.
    Dit topic wel.

    Verder ; Zeer mooie topic start :9~

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • joh14vers6
    • Registratie: November 2001
    • Laatst online: 13-06-2024
    Ja, dat is een typo. Net als die DDR3 bij de 8500 GT. M.i. is dit zelfs misleidend in de pricewatch.

    Systeem van Joh14vers6 Team Joh14vers6 Gear: Sony 550, HS3600, Minolta 50mm/1.7, Tamron 10-24mm, Minolta 24-105, Minolta 100-300 (D) Te koop: Sigma 10-20mm KM 18-70mm


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Piedojng
    • Registratie: Maart 2007
    • Laatst online: 07-12-2024
    Je mag aan je lijstje toevoegen van case's waar hij in past de Antec NSK 6000 (en ook dus de 6500, is zelfde maar met voeding al erbij). Je moet wel een inkeping maken in het rekje voor de harde schijven en zo één schijf opofferen.

    http://tweakers.net/ext/i/productsurvey/4419/2936.jpg

    Feel the fear and do it anyway...


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 49966

    Eindelijk mijn 8800GTS 320MB binnen en ik ben onder de indruk...voor het eerst dat ik een recente game op max settings kan spelen met een fps die niet onder de 30 komt. Net even wat FEAR benchmarks gedraaid met C2D E4300@3,050Ghz en GTS op 620/940
    1680x1050 met alles op max, 4xAA en 16xAF:

    Min: 34fps
    Av: 67fps
    High: 189fps

    Tussen 0-25fs 0%
    Tussen 25-40fps 4%
    Boven 40fps 96%

    En wat ziet dat er goed uit! :*)

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Format-C
    • Registratie: Maart 2005
    • Laatst online: 17-03 09:05

    Format-C

    Tracing Rays

    Mooie openingspost voor de beste videokaarten die momenteel te koop zijn. :)

    Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Vin87
    • Registratie: Juli 2006
    • Laatst online: 22-01-2024
    Nette TS!! en je kan de Cooler Master Mystique serie ook bij de 'passende' behuizingen zetten. Daar past de GTS / GTX ook gewoon in :)
    Anoniem: 49966 schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 11:07:
    Eindelijk mijn 8800GTS 320MB binnen en ik ben onder de indruk...voor het eerst dat ik een recente game op max settings kan spelen met een fps die niet onder de 30 komt. Net even wat FEAR benchmarks gedraaid met C2D E4300@3,050Ghz en GTS op 620/940
    1680x1050 met alles op max, 4xAA en 16xAF:

    Min: 34fps
    Av: 67fps
    High: 189fps

    Tussen 0-25fs 0%
    Tussen 25-40fps 4%
    Boven 40fps 96%

    En wat ziet dat er goed uit! :*)
    Tof he zo'n 8 serie 8) , Ik ben zelf ook nog steeds onder de indruk van m'n GTS..

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • TweakerNummer
    • Registratie: September 2001
    • Niet online
    kutkip schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 02:21:
    [...]


    Hoeveel RPM maakt je cpu fan op dat moment? Anders is het niet te zeggen.
    Dom van me, er zijn ook veel mensen met standaard Intel Quiet Fan, die hebben niks aan 40% in speedfan alleen.

    40% speedfan - 975 RPM
    50% speedfan - 1180 RPM (dit is ook nog wel te doen)
    Bij 60% hoor ik hem, en ervaar hem als irritant. Doordat er iets begint te piepen (resonatie?).
    Bij 70% is het ook nog wel acceptabel - 1450 RPM
    Daarboven vind ik het niet echt acceptabel meer.
    anandus schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 02:21:
    [...]
    De kaart is verbazingwekkend stil.

    Ik heb een C2D (niet ondergeklokt), maar die maakt sowieso niet zoveel herrie en om eerlijk gezijn weet ik niet wat meer 'herrie' maakt: De CPU, de videokaart of de harde schijf :)
    edit:
    Op dit moment hoor ik duidelijk harde schijf als het luidste, de rest hoor ik niet/nauwelijks (maar ik zit nu in 2D)
    Het heeft ook heel lang geduurd om het systeem redelijk stil te krijgen. Eerst alle case-fans op 5 volt. Sommige fans wilden niet starten in 5 volt (die moest je dan handmatig even aandraaien en dan gingen ze wel, maar dat is niet de bedoeling). 7 volt was iets te luid, dus moest ik met Zalman weestandjes aan de slag. Ik heb ook al heel wat HD's gehoord voordat ik er een had die stil was. De voeding die bij de kast zat moest vervangen worden, door een 120mm temp-gestuurde (heeft ook lang geduurt voordat ik een besluit kon nemen). En dan moet je natuurlijk ook nog binnen het krappe budget blijven....

    Het meest irritante is dat bij mijn/(ons) cheapo mobo de 775-DUAL-VSTA de 3-pins fan de voltage niet kan veranderen (of ik mis iets).

    Bij 100% vind ik de CPU fan toch iets te luid, dat gaat mij irriteren.

    Het liefst heb ik een 8600 GT passief (lekker stil), maar ik heb er een geprobeerd en die werkt om de een of andere reden niet samen met het mobo (is een lang verhaal). Overigens heb ik toen ook geprobeerd de 8800 drivers op de 8600 te draaien, maar nadat ik de inf ge-edit had en de drivers installeerde, crashte het systeem, dus kennelijk zijn de drivers voor de 8800 en de 8600 verschillend.

    [ Voor 16% gewijzigd door TweakerNummer op 18-05-2007 12:54 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • kutkip
    • Registratie: Oktober 2001
    • Laatst online: 06-03 06:40
    TweakerNummer schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 12:49:
    [...]

    Dom van me, er zijn ook veel mensen met standaard Intel Quiet Fan, die hebben niks aan 40% in speedfan alleen.

    40% speedfan - 975 RPM
    50% speedfan - 1180 RPM (dit is ook nog wel te doen)
    Bij 60% hoor ik hem, en ervaar hem als irritant. Doordat er iets begint te piepen (resonatie?).
    Bij 70% is het ook nog wel acceptabel - 1450 RPM
    Daarboven vind ik het niet echt acceptabel meer.

    [...]
    Ik heb de situatie even nagebootst voor je want ik weet hoe vervelend een systeem is dat teveel geluid maakt. Casefans uitgezet en Q-fan op silent mode gezet. Het resultaat: De Intel cpu fan op 1100RPM is dan even stil als fan van de 8800GTS. Het type geluid is echter wel anders. Van de Intel fan hoor je voornamelijk een hoge toon uit de 'motor' en van de videokaart voornamelijk lucht dat tegen de heatsink en pci-bracket geblazen wordt. Echter je moet er wel rekening mee houden dat de 8800GTS, ondanks dat er aan de achterkant een luchtopening is, een bak warme lucht je kast in blaast door die 5 of 6 roosters aan de onderkant. Als je 2 of 3 pci-brackets eronder uithaald dan kun je dat wel weer wat verminderen maar je moet er toch wel rekening mee houden dat je meer koeling in je kast nodig hebt dan zonder zo'n kaart, anders loopt de temperatuur in je kast rap op.

    [ Voor 7% gewijzigd door kutkip op 18-05-2007 13:36 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • JCS
    • Registratie: Januari 2007
    • Laatst online: 20:19

    JCS

    Ik heb een vraagje omtrent de afkortingen die Asus gebruik in de benaming van hun kaarten. Ik heb al een beetje informatie vinden maar ik wil alleen even checken of ik het goed begrijp.

    Asus heeft twee afkortingen de 2DHT en de HTDP. Nou heb ik gelezen dat de HTDP wel HDCP ondersteund en de 2DHT dit niet doet. Nou vroeg ik me af wat dat HDCP nou helemaal inhoud het heeft iets te maken met het afspelen van HD materiaal, maar is dit dan die hardware acceleratie?

    Bvd

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • TweakerNummer
    • Registratie: September 2001
    • Niet online
    kutkip schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 13:29:
    [...]


    Ik heb de situatie even nagebootst voor je want ik weet hoe vervelend een systeem is dat teveel geluid maakt. Casefans uitgezet en Q-fan op silent mode gezet. Het resultaat: De Intel cpu fan op 1100RPM is dan even stil als fan van de 8800GTS. Het type geluid is echter wel anders. Van de Intel fan hoor je voornamelijk een hoge toon uit de 'motor' en van de videokaart voornamelijk lucht dat tegen de heatsink en pci-bracket geblazen wordt. Echter je moet er wel rekening mee houden dat de 8800GTS, ondanks dat er aan de achterkant een luchtopening is, een bak warme lucht je kast in blaast door die 5 of 6 roosters aan de onderkant. Als je 2 of 3 pci-brackets eronder uithaald dan kun je dat wel weer wat verminderen maar je moet er toch wel rekening mee houden dat je meer koeling in je kast nodig hebt dan zonder zo'n kaart, anders loopt de temperatuur in je kast rap op.
    Dank je! Ik hoor geen hoge toon op 1100 RPM, maar wel bij 1300 RPM en 1600+ RPM, dus ik denk dat ik weet wat je bedoelt (vreselijk irritant rot-geluid).

    Er zitten 2 vrije PCI-brackets tussen de 8800 en mijn TV-kaart. Voor de rest is er nog een 92 mm fan die aan de zijkant zit en de warme lucht uit de kast trekt (die zit precies tussen de 2 vrije PCI-brackets). Dus dat gaat wel goed komen denk ik.
    JCS schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 13:43:
    Ik heb een vraagje omtrent de afkortingen die Asus gebruik in de benaming van hun kaarten. Ik heb al een beetje informatie vinden maar ik wil alleen even checken of ik het goed begrijp.

    Asus heeft twee afkortingen de 2DHT en de HTDP. Nou heb ik gelezen dat de HTDP wel HDCP ondersteund en de 2DHT dit niet doet. Nou vroeg ik me af wat dat HDCP nou helemaal inhoud het heeft iets te maken met het afspelen van HD materiaal, maar is dit dan die hardware acceleratie?

    Bvd
    http://en.wikipedia.org/wiki/HDCP
    High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) is a form of Digital Rights Management (DRM) developed by Intel Corporation to control digital audio and video content as it travels across Digital Visual Interface (DVI) or High-Definition Multimedia Interface (HDMI) connections.

    Content providers for HD-DVD and Blu-ray media can set an Image Constraint Token (ICT) flag that will only output full-resolution digital signals using a digital HDCP connection. If a HDCP enabled player is connected to a non-HDCP-enabled television set with a non-HDCP-compliant analog connection (VGA or Component), and the content is flagged, the player will output a downsampled 960x540 pixel signal. If using non-HDCP-compliant DVI connection (with HDMI to DVI cable), the user will not get any picture at all.
    Overigens wordt het geluid ook gedownsampled als er geen HDCP is. Daarom heeft de HD2900XT ook een 5.1 geluidschip onboard (wat de 8800/8600 dus niet heeft).

    Zie ook http://nl.gizmodo.com/200...ook_geen_ict_op_hdfi.html & http://arstechnica.com/news.ars/post/20060327-6473.html

    Echter betekent dit niet dat ze het alsnog kunnen gaan gebruiken...

    Wat je ervan moet denken zou ik niet weten. Persoonlijk vind ik het idee van een geluidschip op een videokaart maar vreemd.

    [ Voor 40% gewijzigd door TweakerNummer op 18-05-2007 14:29 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • bokkow
    • Registratie: November 2005
    • Laatst online: 17:42
    Vraagje:
    Ik heb mn kaart (8800GTS) met de nVidia drivers overgeclockt naar 690/1050 en nu zie ik met rivatuner dat ie alleen ingame op die snelheid draait en idle terugkoppelt naar 500 voor de core maar het geheugen nog wel op 1050 laat lopen, is dat normaal? want bij de regelgeving in de drivers heb ik de optie aangezeten:
    690/1050 draaien WHEN Windows is opgestart.. :/

    Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • TweakerNummer
    • Registratie: September 2001
    • Niet online
    bokkow schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 15:15:
    Vraagje:
    Ik heb mn kaart (8800GTS) met de nVidia drivers overgeclockt naar 690/1050 en nu zie ik met rivatuner dat ie alleen ingame op die snelheid draait en idle terugkoppelt naar 500 voor de core maar het geheugen nog wel op 1050 laat lopen, is dat normaal? want bij de regelgeving in de drivers heb ik de optie aangezeten:
    690/1050 draaien WHEN Windows is opgestart.. :/
    Yep, dat is normaal. De 3D & 2D mem-clocks zijn gelinked. Ik geloof wel dat je het probleem kan omzeilen: zie http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=224691#2

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • JCS
    • Registratie: Januari 2007
    • Laatst online: 20:19

    JCS

    TweakerNummer schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 14:21:
    Zie ook http://nl.gizmodo.com/200...ook_geen_ict_op_hdfi.html & http://arstechnica.com/news.ars/post/20060327-6473.html

    Echter betekent dit niet dat ze het alsnog kunnen gaan gebruiken...

    Wat je ervan moet denken zou ik niet weten. Persoonlijk vind ik het idee van een geluidschip op een videokaart maar vreemd.
    Ok thanks, ben toch maar voor de HTDP gegaan. Helaas iets duurder maarja ik heb niet voor niks een HDtv aangeschaft. Beter nu een paar euro dan straks weer een nieuwe kaart.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • -Eraser-
    • Registratie: Maart 2005
    • Laatst online: 22-04 22:29
    Ik zag net dat er een lijst in de ts staat met behuizingen waar de 8800's in passen. Ik heb een Antec Sonata II, met een gts erin, dus dat past ook ;) misschien is er zelfs nog ruimte voor een fan tussen de kaart en het hdd bracket (zitten schroefgaten in), maar dat weet ik niet zeker ;)

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Format-C
    • Registratie: Maart 2005
    • Laatst online: 17-03 09:05

    Format-C

    Tracing Rays

    -Eraser- schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 18:52:
    Ik zag net dat er een lijst in de ts staat met behuizingen waar de 8800's in passen. Ik heb een Antec Sonata II, met een gts erin, dus dat past ook ;) misschien is er zelfs nog ruimte voor een fan tussen de kaart en het hdd bracket (zitten schroefgaten in), maar dat weet ik niet zeker ;)
    Ik denk dat die lijst meer voor de GTX bedoeld is.

    Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • SuX DeLuXe
    • Registratie: Oktober 2005
    • Laatst online: 06-07-2023
    8800 GTS is toch niet zo schokkend lang?
    die zal wel in iedere behuizing passen...moet je wel je hdd er boven of er onder hangen anders past het niet
    ik ben nog steeds aan het sparen voor mijn 8800 GTS :(

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • -Eraser-
    • Registratie: Maart 2005
    • Laatst online: 22-04 22:29
    RappieRappie schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 18:55:
    [...]


    Ik denk dat die lijst meer voor de GTX bedoeld is.
    inderdaad, niet gezien

    [ Voor 5% gewijzigd door -Eraser- op 18-05-2007 22:52 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Jordi
    • Registratie: Januari 2000
    • Niet online

    Jordi

    #1#1

    In mijn Coolermaster Centurion 534 past die 8800GTS nét zonder een harddisk te hoeven verplaatsen of verwijderen (vooral het plaatsen van de PCI-E power connector aan de achterkant was even fiemelen en foemelen). Maar goed ook, de kast biedt ruimte voor 5 harddisks en ik heb er 5. Een GTX was een probleem geworden zo :o. Anyway, ik heb een 8800GTS kaartje van ASUS aangeschaft. Er is zoals bekend bepaald niet beknibbeld op accessoires en de Linux drivers van nVidia zijn wederom van heerlijke kwaliteit. Ik had nog nooit spijt gehad van een nVidia kaart en dit is, 2 weken na aankoop, geen uitzondering gebleken. Heerlijk ding! :)

    Het zal wel niet, maar het zou maar wel.


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Format-C
    • Registratie: Maart 2005
    • Laatst online: 17-03 09:05

    Format-C

    Tracing Rays

    De GTX past trouwens ook in een Stacker STC-101. Zou ook niet best wezen als dat niet paste. >:)

    Ook past de GTX in een Thermaltake Tsunami, maar dan moet de HDD bracket bij de front intake er wel uit. (Dit is met een draaischroef te doen). Of je kan een klein stuk van de HDD bracket afzagen zoals ik zelf gedaan heb voordat ik mijn Stacker kocht. :Y)

    Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • albatross
    • Registratie: September 2006
    • Laatst online: 11-10-2024
    De GTX past trouwens ook in een Silverstone TJ-09.

    i9 12900K | MSI Meg CoreLiquid S360 | ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 | G.Skill Trident Z Royal Elite 2x32GB 4266Mhz Gold | AORUS RTX 4090 MASTER | Dark Power 13 1300W | Samsung 980/860/970/990 Pro | Logitech Z-906 | Phanteks Evolv X | Dell AW3821DW


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Thandor
    • Registratie: Juni 2002
    • Laatst online: 22:07

    Thandor

    SilverStreak

    Topicstarter
    Jedi_Pimp schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 10:12:
    Ik begrijp het doel van dit topic niet helemaal. Er is al een nVidia nieuwsdiscussietopic, waarom dan nog een extra topic over de 8xxx serie? Met de komst van de G84/G86 is de hele line-up van de 8-series gearriveerd, en hier wordt dan ook zeer veel over gesproken waardoor er bijna niemand meer komt in het nVidia nieuwsdiscussietopic, een beetje lullig imo. Don't get me wrong, complimenten voor de TS, maar (nogmaals) er zijn toch ook geen 'ATi X1xxx series' topics geweest?
    Mijn inziens is het andere topic voor nieuws en algemene zaken omtrent nVidia. Wat zijn de plannen van nVidia, hoe staat het met de opvolger van de nVidia GeForce 8, etc. :). Dit topic behandeld de zaken specifiek over de nVidia GeForce 8. Hoe steekt de architectuur inelkaar, welke problemen kan ik verwachten bij de kaart, welke behuizing is correct, enzovoorts.
    joh14vers6 schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 10:50:
    [...]

    Ja, dat is een typo. Net als die DDR3 bij de 8500 GT. M.i. is dit zelfs misleidend in de pricewatch.
    Ik heb hier een topic over gemaakt: [PW] Foute benaming nVidia GeForce 8500 GTS. Het zal binnenkort wel aangepast worden.
    Piedojng schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 11:03:
    Je mag aan je lijstje toevoegen van case's waar hij in past de Antec NSK 6000 (en ook dus de 6500, is zelfde maar met voeding al erbij). Je moet wel een inkeping maken in het rekje voor de harde schijven en zo één schijf opofferen.

    http://tweakers.net/ext/i/productsurvey/4419/2936.jpg
    Staat erbij, bedankt.
    Vin87 schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 11:28:
    Nette TS!! en je kan de Cooler Master Mystique serie ook bij de 'passende' behuizingen zetten. Daar past de GTS / GTX ook gewoon in :)
    Toegevoegd, bedankt.
    RappieRappie schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 18:55:
    [...]
    Ik denk dat die lijst meer voor de GTX bedoeld is.
    Klopt. Ik heb nu ietwat duidelijker aangegeven dat het om de nVidia GeForce 8800 GTX en Ultra kaarten gaat.
    RappieRappie schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 23:42:
    De GTX past trouwens ook in een Stacker STC-101. Zou ook niet best wezen als dat niet paste. >:)

    Ook past de GTX in een Thermaltake Tsunami, maar dan moet de HDD bracket bij de front intake er wel uit. (Dit is met een draaischroef te doen). Of je kan een klein stuk van de HDD bracket afzagen zoals ik zelf gedaan heb voordat ik mijn Stacker kocht. :Y)
    De Cooler Master Stacker STC-101 is toegevoegd. Wat die Thermaltake Tsunami betreft: dit is de VA3000-series versie of een andere? Voor zover ik weet zijn alle Thermaltake Tsunami kasten een VA3000 met een bepaalde lettercombinatie erachter. Indien dat zo is zal ik de huidige benaming in de TS ietwat aanpassing met de vermelding dat er modificaties nodig zijn.
    albatross schreef op vrijdag 18 mei 2007 @ 23:53:
    De GTX past trouwens ook in een Silverstone TJ-09.
    Toegevoegd. Bedankt.

    Profiel | https://thandor.net - hardware
    And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 218209

    Nou iedereen lijkt blij met een 8800GTS .. maar ik denk toch dat ik een probleem ermee heb :s (kan het dik verkeert hebbe) zoals eerde vermeld, ik krijg lage fps in bepaalde games, CSS bv, 80-120 max, mss 140(ik hoorde dat CSS een CPU - based game is?oude engine?) CnC3 schokt beetje op alles full en AA 2x,

    Specs, E6600 @ 3ghz, Asus 8800Gts 320m , p5b dlx, 2gb 5300, ik speel op 12**x1***

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • TweakerNummer
    • Registratie: September 2001
    • Niet online
    Anoniem: 218209 schreef op zaterdag 19 mei 2007 @ 01:13:
    Nou iedereen lijkt blij met een 8800GTS .. maar ik denk toch dat ik een probleem ermee heb :s (kan het dik verkeert hebbe) zoals eerde vermeld, ik krijg lage fps in bepaalde games, CSS bv, 80-120 max, mss 140(ik hoorde dat CSS een CPU - based game is?oude engine?) CnC3 schokt beetje op alles full en AA 2x,

    Specs, E6600 @ 3ghz, Asus 8800Gts 320m , p5b dlx, 2gb 5300, ik speel op 12**x1***
    Lees 8800GTS 320 mb fps drops na 10 minuten eens door (begin maar bij het einde, daar wordt het pas nuttig) en kijk of je hetzelfde probleem hebt als daar.

    Anders kan het nog zo zijn dat je last hebt van de PCI-E bug en je PCI-E op 1x staat opv 16x. De oplossing daarvan vind je http://gathering.tweakers.net/forum/view_message/27885891 maar lees je wel even in over de PCI-E bus voordat je dit doet (als je PCI-E niet op 100 staat, moet je hem zeker niet naar 105 verhogen).

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 107573

    Thermaltake Armor Black past de GTX ook prima, sterker nog ik heb nog zo'n kleine 10 cm over.

    Oeps, sry die stond al in de lijst |:(

    Hmm waarschijnlijk toch een andere, want ik heb hier geen plastic moeten verwijderen of iets dergelijks. Het gaat in mijn geval om de Thermaltake Armor VA8000BWS Black.

    [ Voor 60% gewijzigd door Anoniem: 107573 op 19-05-2007 02:05 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 182096

    Weet even niet waar ik deze vraag kan stellen.

    Maar heb bij alle drivers tot nu toe als ik de computer opnieuw opstart de volgende melding:

    "Beeldschermstuurprogramma NVLDDMKM reageert niet meer en is hersteld."

    Met als gevolg dat mijn Acer AL2051w om de minuut wel zwart beeld geeft :?

    Weet iemand hoe ik dit kan oplossen of anders waar ik deze vraag kan stellen ?

    Alvast bedankt.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • hattorihanzo
    • Registratie: Augustus 2005
    • Laatst online: 19-05-2024
    Is er al iets bekend over de opvolger van de 8 serie? Ik denk dat ik daar beter op kan wachten gezien ik het geld toch nog niet bij elkaar heb voor een nieuw systeem...

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • fast-server
    • Registratie: April 2003
    • Laatst online: 23-04 07:21
    Anoniem: 182096 schreef op zaterdag 19 mei 2007 @ 10:23:
    Weet even niet waar ik deze vraag kan stellen.

    Maar heb bij alle drivers tot nu toe als ik de computer opnieuw opstart de volgende melding:

    "Beeldschermstuurprogramma NVLDDMKM reageert niet meer en is hersteld."

    Met als gevolg dat mijn Acer AL2051w om de minuut wel zwart beeld geeft :?

    Weet iemand hoe ik dit kan oplossen of anders waar ik deze vraag kan stellen ?

    Alvast bedankt.
    Heb het zelfde gehad...

    Een gedeelte van de oude driver bleef achter, wat je kan doen.

    Reboot en start in veilige modus, deinstalleer de driver en reboot.
    Start weer in veilige modus, verwijder nu alle files die met nv beginnen in system32 en in system 32 drivers.
    Reboot nu en start in de normale modus en installeer de laatste driver, het zou dan weer goed moeten werken.

    PV Output SolarEdge SE5000H, 12x Jinko JKM390N-6RL3 Tiger> 4,68 kWp, Helling 42°, Oriëntatie 196° (ZZW)


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • pbd
    • Registratie: Juli 2001
    • Laatst online: 13-04 10:07

    pbd

    Eindelijk alle onderdelen van mijn nieuwe systeem binnen dus vol goede moed aan de slag. Na een voeding die dood was (zucht) nu problemen met de videokaart. Dit is mijn setup:

    videokaart: Club3D Geforce 8800 GTS 320MB DDR3
    moederbord: ASUS P5B Deluxe
    processor: Intel Core 2 Duo E6600
    geheugen: 2GB 6400 Kingston
    HD: 2x Barracuda 7200.10 320GB SATA
    DVDRW: Asus 1814BLT DVDRW SATA
    kast: Lian Li A05A
    voeding: Antec NeoHE 500 voeding
    overige: WinTV pvr150mce tvkaart, Scythe Infinity

    Bij de eerste boot naar het bios werkte alles prima, alles werd gedetecteerd, ik blij. Daarna pc een paar uurtjes uit gezet om later verder te willen gaan. Sindsdien start de pc op met artifacts, verticale strepen, dan weer blokjes klein en groot, verschillende kleuren. Meteen vanaf het begin dus, zelfs in de bios (bios schermen nog deels leesbaar). Heb het volgende al geprobeerd:
    - andere pci-e voedingskabel
    - andere aansluiting op de modulaire voeding
    - overige pci devices (tvkaart) losgekoppeld
    - ander dvi/vga koppelstukje (ivm Iiyama 19" CRT monitor)
    - andere vga kabel
    - andere monitor
    - ander pci-e slot op moederbord
    - bios geupdate naar laatste versie (1101)
    - bios settings op default (alhoewel ik nog niets out-of-the-box gewijzigd had)

    Ik denk dat dit dus (ook) een rma wordt maar aangezien de eerste boot wel goed ging, vraag ik me af of ik toch iets over het hoofd zie. Herkent iemand dit?

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • --MeAngry--
    • Registratie: September 2002
    • Laatst online: 19-04 22:14

    --MeAngry--

    aka Qonstrukt

    Ik vermoed dat je geen anti-statisch polsbandje hebt gedragen? Kan namelijk zijn dat de kaart door statische elektriciteit pas iets later de geest geeft. (In dit geval dan waarschijnlijk de geheugenchips.)

    Tesla Model Y RWD (2024)


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • pbd
    • Registratie: Juli 2001
    • Laatst online: 13-04 10:07

    pbd

    --MeAngry-- schreef op zaterdag 19 mei 2007 @ 12:13:
    [...]

    Ik vermoed dat je geen anti-statisch polsbandje hebt gedragen? Kan namelijk zijn dat de kaart door statische elektriciteit pas iets later de geest geeft. (In dit geval dan waarschijnlijk de geheugenchips.)
    Inderdaad geen polsbandje maar ontlaad mezelf altijd wel eerst aan de kast. Ben hier altijd erg voorzichtig in (heb al aardig veel met hardware gewerkt in de afgelopen 15 jaar) dus kan me dit niet voorstellen maar 100% uitsluiten kan ik het natuurlijk niet. Heb trouwens nooit gehoord dat de chips 'later' de geest geven (in dit geval met gesloten kast tussen 2 boots in) maar zou kunnen.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • RuudBurger
    • Registratie: Oktober 2003
    • Laatst online: 07-04 19:11
    Ik heb gister de Gigabyte 8500GT besteld, één van de weinige passief gekoelde 8500 MET HDCP.
    Hopen dat alles past in mijn Antec Fusion (zal wel 1 PCI slot moeten opgeven).

    De reden dat ik deze heb gekocht is omdat de 6200TC welke ik nu gebruik het niet trekt als ik in Vista MCE digitale TV aan heb staan en dan bijvoorbeeld door het menu ga scrollen of de transparante EPG erover komt (dan gaat hij schokken).
    Dacht, doe ik het meteen goed voor als ik een BluRay speler erin gooi over een jaartje ofzo.

    Had alleen de volgende vraag. Overal zie je dat de h264 acceleratie echt geweldig is met de juiste software, maar aangezien ik nu nog normale DVD heb, welke op MPEG2 gebaseerd is. Werkt die PureVideo HD ook op de huidige DVD? De-interlacing en de rest van de beeldverbeterings opties etc.. Aangezien ze in alle test alleen maar BluRay en HD-DVD testen.
    Verder zie ik eigelijk alleen tests over de prestatie en bijvoorbeeld niet de beeldkwaliteit van PowerDVD tegenover de standaard mpeg decoder welke in Vista zit.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • PuckStar
    • Registratie: Juli 2000
    • Laatst online: 19-04 14:33
    ik heb een 8600GT 8500GT gekocht van Club3D. nou maakt die fan een takke herrie niet normaal.
    nu begrijp ik dat er ook een passief gekoelde versie te koop is? iemand een idee hoeveel die kost, en welke dat precies is?

    maar eigenlijk wil ik nu weten welke passieve (of met zachte ventilator) cooler ik hier zelf op kan zetten. kheb al rondgekeken, o.a. bij zalman. maar daar staat de 8600 nergens bij.
    en ik ga een nieuwe kopen (die wel al standaard passief gekoeld wordt)

    [My Home Automations]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • dcell
    • Registratie: Mei 2003
    • Laatst online: 21:32
    PuckStar schreef op zaterdag 19 mei 2007 @ 17:32:
    ik heb een 8600GT gekocht van Club3D. nou maakt die fan een takke herrie niet normaal.
    nu begrijp ik dat er ook een passief gekoelde versie te koop is? iemand een idee hoeveel die kost, en welke dat precies is?

    maar eigenlijk wil ik nu weten welke passieve (of met zachte ventilator) cooler ik hier zelf op kan zetten. kheb al rondgekeken, o.a. bij zalman. maar daar staat de 8600 nergens bij.
    en ik ga een nieuwe kopen (die wel al standaard passief gekoeld wordt)
    voor zover ik weet hebben Asus, MSI en Gigabyte een passief gekoelde versie van de 8600GT. Prijzen liggen rond de 130-150 bij de webshops.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • SuX DeLuXe
    • Registratie: Oktober 2005
    • Laatst online: 06-07-2023
    --MeAngry-- schreef op zaterdag 19 mei 2007 @ 12:13:
    [...]

    Ik vermoed dat je geen anti-statisch polsbandje hebt gedragen? Kan namelijk zijn dat de kaart door statische elektriciteit pas iets later de geest geeft. (In dit geval dan waarschijnlijk de geheugenchips.)
    ik dacht dat de hardware van tegenwoordig daar beter bestand tegen was?
    lijkt me wel onwaarschijnlijk hoor dat het daardoor komt...misschien was de kaart gewoon al gaar
    tegenwoordig gebruikt bijna niemand meer polsbandje etc.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 216617

    Ik ben benieuwd...Ik heb nu een jaar een 7900gto(@720/810) gehad maar ik kon er een leuk prijsje voor krijgen, en had daardoor een leuk budget voor de 8800gts.
    Tot nu toe alle games op high kunnen draaien met m'n 7900 op 1280x1024.
    Ik zit nu te wachten op EVGA GeForce 8800 GTS KO ACS3 320MB serie.
    Ik stond wel even in twijfel tussen deze kaart en de Ati 2900xt maar het werd voor mij toch de gts vooral vanwege het stroomverbruik/SLI moederbord en de huidige voeding waarmee ik nog even vooruit wil.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • pbd
    • Registratie: Juli 2001
    • Laatst online: 13-04 10:07

    pbd

    Thrills33ka schreef op zaterdag 19 mei 2007 @ 17:57:
    [...]

    ik dacht dat de hardware van tegenwoordig daar beter bestand tegen was?
    lijkt me wel onwaarschijnlijk hoor dat het daardoor komt...misschien was de kaart gewoon al gaar
    tegenwoordig gebruikt bijna niemand meer polsbandje etc.
    Maar even los van de discussie of het probleem ontstaan is door statische elektriciteit of iets anders, de problemen die ik omschreven heb worden dus veroorzaakt door defecte memorychips op de kaart?

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • bokkow
    • Registratie: November 2005
    • Laatst online: 17:42
    PuckStar schreef op zaterdag 19 mei 2007 @ 17:32:
    ...maar eigenlijk wil ik nu weten welke passieve (of met zachte ventilator) cooler ik hier zelf op kan zetten...
    Vriend van me heeft een zalman vf900 op zijn 8600 gezet ik neem aan dat die ook bij jouw kaart past...

    Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 182096

    fast-server schreef op zaterdag 19 mei 2007 @ 11:06:
    [...]


    Heb het zelfde gehad...

    Een gedeelte van de oude driver bleef achter, wat je kan doen.

    Reboot en start in veilige modus, deinstalleer de driver en reboot.
    Start weer in veilige modus, verwijder nu alle files die met nv beginnen in system32 en in system 32 drivers.
    Reboot nu en start in de normale modus en installeer de laatste driver, het zou dan weer goed moeten werken.
    Nog bedankt voor je tip. Echter had ik niet alle NV bestanden moeten wissen gezien Vista niet meer opstarte :'(

    Na Vista herstel kreeg ik via windows update de 158.18 driver. Krijg tot nu toe dus niet meer de foutmelding.

    Ga dus ook niet meer naar 158.43 tenzij er weer de nieuwe WHQL driver uitkomt.. Neem aan dat ik deze dan ook via windwos update krijg :)

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 134214

    Misschien is het een idee om er nog een kopje overclocken bij te zetten?
    nTune, rivatuner, atitool en nibitor?

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • SpaceMarine
    • Registratie: April 2003
    • Laatst online: 13-04 16:22
    Heb mijn 8800 GTX in een coolermaster stacker 830 zitten.
    past perfect, maar volgens mij geld dat voor de hele big tower serie van CM (gandalf, armor, stacker)

    nope geen signature


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • deuzige
    • Registratie: Maart 2005
    • Laatst online: 18-02-2023

    deuzige

    2nd best person ever!!

    denk dat ik met een antec nine hundrerd wel in de problemen kom als ik er een 8800gtx in probeer te proppen. Dat word slijpen!
    volgens mij geld dat voor de hele big tower serie van CM (gandalf, armor, stacker)
    p.s gandalf, armor zijn geen cooler-master kasten

    [ Voor 37% gewijzigd door deuzige op 20-05-2007 11:17 ]

    Spawned from the awesomeness of deuZige!


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 206655

    deuzige schreef op zondag 20 mei 2007 @ 11:15:
    denk dat ik met een antec nine hundrerd wel in de problemen kom als ik er een 8800gtx in probeer te proppen. Dat word slijpen!


    [...]


    p.s gandalf, armor zijn geen cooler-master kasten
    Nee idd, zijn thermaltake.

    Btw, ben blij met mn 8600GTS'je ^^ CS:S @ high + 31 bots @ De_dust2 @40FPS , wat wil je nog meer O+

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Wildfire
    • Registratie: Augustus 2000
    • Laatst online: 23:03

    Wildfire

    Joy to the world!

    Ik ontvang komende dinsdag mijn GeForce 8800 Ultra (na lange tijd ATi-user te zijn geweest). Eén belangrijk aspect is voor mij de TV-output via S-Video. Ik mòet overscan hebben, ik neem aan dat dat wel in de drivers terug is te vinden?

    Zal iig weer even wennen worden, terug bij nVidia. Heb een GeForce 256 DDR gehad, een GeForce 2 GTS, een GeForce 3 Ti200, een GeForce 4 Ti4400... daarna heb ik nVidia afgezworen en stapte ik over op een ATi Radeon 9700 Pro, daarna dezelfde kaart maar dan de All-In-Wonder variant... om vervolgens opgevolgd te worden door de ATi Radeon X800 Pro... was ook een lekker kaartje. Vorig jaar september de ATi Radeon X1950XTX gekocht... maar nu dus weer eens terug naar nVidia :)

    * Wildfire wil gewoon de beste performance en de ATi Radeon HD 2900XT blijkt een tegenvaller te zijn

    [ Voor 6% gewijzigd door Wildfire op 20-05-2007 11:58 ]

    Systeemspecs | Mijn V&A spulletjes | Mijn RIPE Atlas probe


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Vinze
    • Registratie: Augustus 2006
    • Laatst online: 21:10
    Hij past net in een Coolermaster Centurion 534.
    Scheelt net 1 krappe centimeter, bewijs:

    Afbeeldingslocatie: http://www.hardware.info/images/usersys/large/000521-1.jpg

    [ Voor 3% gewijzigd door Vinze op 20-05-2007 12:15 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Wildfire
    • Registratie: Augustus 2000
    • Laatst online: 23:03

    Wildfire

    Joy to the world!

    Viasco schreef op zondag 20 mei 2007 @ 12:13:
    Hij past net in een Coolermaster Centurion 534.
    Scheelt net 1 krappe centimeter, bewijs:

    [afbeelding]
    Gezellig gedoe voor sommigen. Gelukkig heb ik een degelijke Coolermaster Stacker, dus weet ik al bij voorbaat dat het gaat passen :)

    (hooguit wat kabels een beetje uit de weg werken als het goed is)

    Systeemspecs | Mijn V&A spulletjes | Mijn RIPE Atlas probe


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 134214

    Mooie how to voor het ocen van een 8800 :)
    http://www.madshrimps.be/...&howtopage=188&howtoID=72

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • PauseBreak
    • Registratie: November 2006
    • Laatst online: 22:13

    PauseBreak

    derp!

    Wildfire schreef op zondag 20 mei 2007 @ 12:51:
    [...]


    Gezellig gedoe voor sommigen. Gelukkig heb ik een degelijke Coolermaster Stacker, dus weet ik al bij voorbaat dat het gaat passen :)

    (hooguit wat kabels een beetje uit de weg werken als het goed is)
    Kabels wegwerken hoef je alleen te doen als je daar zelf zin in hebt. Bij mij waren de kabels niet weggewerkt (had geen tijd om zelf te assembleren dus laten doen) en het paste zonder problemen.
    Heb nu zelf wel de kabels weggewerkt en het ziet er iets netter uit maar maakt volgens mij niks uit qua temps oid.

    Nee, merp!


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 185122

    Lost planet valt btw behoorlijk tegen 20 fps... alles max gezet. wel op 1200nog watx900 nog wat
    Behoorlijk gaar iig.... :O. Heb overigens de 8800gtx/E6600

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 218209

    20 fps? max AA? , ik zet AA 4x ofzo, en krijg 40, 60 fps met een oc'ed 8800GTS

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 185122

    uhhmmmm, yep.....met de directx9 versie haal ik overigens 80/90 fps.
    Na wat onderzoek te hebben verricht is dit toch behoorlijk normaal.

    Had alles 16x gezet :) .... en alles op high... vond hij minder leuk.

    Ben overigens nu laatste drivers aan het downloaden.

    Afbeeldingslocatie: http://www.legitreviews.com/images/reviews/505/lost_planet_12x78.jpg

    [ Voor 79% gewijzigd door Anoniem: 185122 op 21-05-2007 02:02 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • TweakerNummer
    • Registratie: September 2001
    • Niet online
    Anoniem: 185122 schreef op zondag 20 mei 2007 @ 23:33:
    Lost planet valt btw behoorlijk tegen 20 fps... alles max gezet. wel op 1200nog watx900 nog wat
    Behoorlijk gaar iig.... :O. Heb overigens de 8800gtx/E6600
    Alles op max (in DX10) -> Soft Shadows staan aan -> 50% FPS drop

    Soft Shadows zijn gewoon erg traag. De vraag is : waarom is het ook met de 8800 zo een performance killer?

    [ Voor 14% gewijzigd door TweakerNummer op 21-05-2007 00:52 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • joh14vers6
    • Registratie: November 2001
    • Laatst online: 13-06-2024
    PuckStar schreef op zaterdag 19 mei 2007 @ 17:32:
    ik heb een 8600GT 8500GT gekocht van Club3D. nou maakt die fan een takke herrie niet normaal.
    nu begrijp ik dat er ook een passief gekoelde versie te koop is? iemand een idee hoeveel die kost, en welke dat precies is?
    Er zijn diverse fabrikanten die een passief gekoelde 8500GT hebben in de verkoop. Die van Asus is geloof ik daarvan de duurste.
    maar eigenlijk wil ik nu weten welke passieve (of met zachte ventilator) cooler ik hier zelf op kan zetten. kheb al rondgekeken, o.a. bij zalman. maar daar staat de 8600 nergens bij.
    en ik ga een nieuwe kopen (die wel al standaard passief gekoeld wordt)
    Kan je met speedfan de fan niet regelen?

    Als mijn cpu eens binnen krijg zou ik het zelf kunnen testen of de fan van deze Club 3D geregelt kan worden met Speedfan.
    Ik ben in ieder geval niet blij met jou bevinding dat deze fan takke herrie maakt.

    Systeem van Joh14vers6 Team Joh14vers6 Gear: Sony 550, HS3600, Minolta 50mm/1.7, Tamron 10-24mm, Minolta 24-105, Minolta 100-300 (D) Te koop: Sigma 10-20mm KM 18-70mm


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Royer
    • Registratie: Februari 2005
    • Laatst online: 15:47
    Thanx voor deze mooie en meer dan duidelijke how .... _/-\o_

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • anandus
    • Registratie: Februari 2001
    • Niet online
    Maakt het trouwens bij een andere 8800GTS-eigenaar uit in snelheid of je de extra 32 shaders of 4 extra ROP's aanzet (mbv Rivatuner)?

    Bij mij helaas niet, overigens.

    Het zou toch mooi zijn om je GTS om te toveren in een GTX O+

    [ Voor 18% gewijzigd door anandus op 21-05-2007 12:08 ]

    "Always remember to quick save" - Sun Tzu


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Bever!
    • Registratie: Maart 2004
    • Laatst online: 21:26

    Bever!

    3

    anandus schreef op maandag 21 mei 2007 @ 12:01:
    Maakt het trouwens bij een andere 8800GTS-eigenaar uit in snelheid of je de extra 32 shaders of 4 extra ROP's aanzet (mbv Rivatuner)?

    Bij mij helaas niet, overigens.

    Het zou toch mooi zijn om je GTS om te toveren in een GTX O+
    lasercut toch?

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 134214

    Royer schreef op maandag 21 mei 2007 @ 10:10:
    [...]


    Thanx voor deze mooie en meer dan duidelijke how .... _/-\o_
    Alstu, als ie nou in de startpost komt kan iedereen em vinden ;)

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Bramm
    • Registratie: Januari 2002
    • Laatst online: 23-04 11:48
    klopt, het is onmogelijk om van je GTS een GTX te maken

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Rudios
    • Registratie: Juni 2002
    • Laatst online: 11-04 12:44

    Rudios

    Lost in space?

    Het valt me op dat de laatste forceware drivers (158.18) installeer op m'n 8800gtx, dat het bij mij geen optie geeft om de Anti-Aliasing in te stellen. Ook als ik terug ga naar andere drivers krijg ik geen AA optie meer in het Nvidia controlpanel te zien. Zie ik hier iets over het hoofd?

    Whole lot of stars ***


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Bramm
    • Registratie: Januari 2002
    • Laatst online: 23-04 11:48
    Bij mij (158.22 XPhome NL): als je op het NVIDIA icoontje rechts onder in beeld klikt, dan kan je bij 'prestatie- en kwaliteitsinstellingen' kiezen voor 'interferentie-instellingen': Toepassing-gestuurd, Uit, 2x, 2xQ en 4x. Of bedoel je dit niet?

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • bokkow
    • Registratie: November 2005
    • Laatst online: 17:42
    Met de nieuwe 158.22 drivers kan ik de fanspeed op de een of andere manier niet handmatig instellen. Ik heb al wel ntune geinstalleerd en de kaart kunnen overclocken maar dit simpele krijg ik niet voor elkaar zie ik iets over het hoofd wat ik aan meot vinken?

    Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Rudios
    • Registratie: Juni 2002
    • Laatst online: 11-04 12:44

    Rudios

    Lost in space?

    Bramm schreef op maandag 21 mei 2007 @ 17:33:
    Bij mij (158.22 XPhome NL): als je op het NVIDIA icoontje rechts onder in beeld klikt, dan kan je bij 'prestatie- en kwaliteitsinstellingen' kiezen voor 'interferentie-instellingen': Toepassing-gestuurd, Uit, 2x, 2xQ en 4x. Of bedoel je dit niet?
    Die instelling bedoel ik ja, Anistrofic filtering staat er wel bij, maar AA dus niet :?

    Whole lot of stars ***


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • --MeAngry--
    • Registratie: September 2002
    • Laatst online: 19-04 22:14

    --MeAngry--

    aka Qonstrukt

    TweakerNummer schreef op maandag 21 mei 2007 @ 00:51:
    [...]

    Alles op max (in DX10) -> Soft Shadows staan aan -> 50% FPS drop

    Soft Shadows zijn gewoon erg traag. De vraag is : waarom is het ook met de 8800 zo een performance killer?
    Dat viel mij ook wel heel erg op ja. Shadows op Medium => 40FPS avg. Shadows op High => 10FPS 8)7
    Dat is wel met een 8800 GTS 640MB / E6600 @ 3.0 GHz. Maar dan nog, viel me wel tegen.

    Tesla Model Y RWD (2024)


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • bokkow
    • Registratie: November 2005
    • Laatst online: 17:42
    De vraag is dus dan is het verschil te zien tussen soft shadows op high en op low?
    Mijn inziens niet echt vind het redelijk nutteloos..

    Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 218209

    --MeAngry-- schreef op maandag 21 mei 2007 @ 19:29:
    [...]

    Dat viel mij ook wel heel erg op ja. Shadows op Medium => 40FPS avg. Shadows op High => 10FPS 8)7
    Dat is wel met een 8800 GTS 640MB / E6600 @ 3.0 GHz. Maar dan nog, viel me wel tegen.
    raar ik krijg 30, op alles high, AA filter 8x, AA 4x of 8x, Derest high, en krijg 35fps,, Minimum 17FPS met veel vuur enzo.(wel ge'oct)

    ok klein vraagje ik heb nieuwe nvidia drivers gedownload (2may) en ik deed het voor 1x zoals ze op de nvidia website zeggen, (normaal doe IK via configuratiescherm) en hij reboote dus, gaat in de install direct na de REBOOT.Half install, INeens BSOD, fuel dump, ik zo van wtf? ik start pc op, drivers zien er geinstalleerd uit ? maar toch , ik start de install op begint hij van waar hij was? lol

    is hij nu volledig geinstallt? hoe test ik het?
    pic:
    Afbeeldingslocatie: http://i162.photobucket.com/albums/t279/lazerrr/whatdriver.jpg

    [ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 218209 op 22-05-2007 00:34 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 182096

    Kan hem helaas niet downloaden :?

    Call of Juarez DirectX 10 Benchmark (movie)

    http://downloads.guru3d.c...dc244f12268bd6deecc14a5a3

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • bokkow
    • Registratie: November 2005
    • Laatst online: 17:42
    Anoniem: 182096 schreef op dinsdag 22 mei 2007 @ 09:34:
    Kan hem helaas niet downloaden :?

    Call of Juarez DirectX 10 Benchmark (movie)

    http://downloads.guru3d.c...dc244f12268bd6deecc14a5a3
    Vaag ik heb m wel, weinig wereldschokkend kan ik je vertellen. Ik vond het niet zo overdreven mooi, vind de crysis hd filmpjes op crysis-online.com 10 x vetter en veel meer vertellend over directx10...

    Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • SuX DeLuXe
    • Registratie: Oktober 2005
    • Laatst online: 06-07-2023
    vraag me af wanneer die kaarten nou eindelijk eens wat goedkoper worden...
    zit er nou al maanden op te wachten
    kijk je in de pricewatch, zijn ze gewoon weer een paar euro omhoog gegaan ipv omlaag :S
    ik zou graag een 8800 GTS 640 kopen voor 300 euro maar dat zit er nog niet echt in geloof ik

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • roberto652
    • Registratie: Oktober 2006
    • Laatst online: 22-04 23:44
    Ik heb even de demo getest van lost planet dx 9.
    Oke, de fps valt tegen, maar als ik 40 sec speel loopt mijn hele pc vast.
    Het is dan nog net mogelijk om het spel met veel gedult te beeindigen.
    Ligt dit aan de demo dat hij vastloopt of aan mijn hardware?
    Ik speel met een 880 gts 320 mb.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Fly-guy
    • Registratie: Juni 2000
    • Niet online
    Thrills33ka schreef op dinsdag 22 mei 2007 @ 13:23:
    vraag me af wanneer die kaarten nou eindelijk eens wat goedkoper worden...
    zit er nou al maanden op te wachten
    kijk je in de pricewatch, zijn ze gewoon weer een paar euro omhoog gegaan ipv omlaag :S
    ik zou graag een 8800 GTS 640 kopen voor 300 euro maar dat zit er nog niet echt in geloof ik
    Waarom zouden ze überhaupt goedkoper worden?

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • MexxT
    • Registratie: Mei 2005
    • Laatst online: 01-04 20:57
    roberto652 schreef op dinsdag 22 mei 2007 @ 13:29:
    Ik heb even de demo getest van lost planet dx 9.
    Oke, de fps valt tegen, maar als ik 40 sec speel loopt mijn hele pc vast.
    Het is dan nog net mogelijk om het spel met veel gedult te beeindigen.
    Ligt dit aan de demo dat hij vastloopt of aan mijn hardware?
    Ik speel met een 880 gts 320 mb.
    Drivers ;)

    met de 160.02 van Guru3D is het opgelost.

    Hoezo FPS valt tegen?

    ik zit toch altijd rond de 50-60FPS en minimaal (alleen als het heel heftig word) rond de 30-35 :P

    [ Voor 12% gewijzigd door MexxT op 22-05-2007 14:01 ]

    Audi S3


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • SuX DeLuXe
    • Registratie: Oktober 2005
    • Laatst online: 06-07-2023
    Fly-guy schreef op dinsdag 22 mei 2007 @ 13:34:
    [...]

    Waarom zouden ze überhaupt goedkoper worden?
    omdat de kostprijs lager wordt?
    meer verkocht wordt, beter tegen de concurrentie...
    omdat games meer eisen enz. enz. enz.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • William/Ax3
    • Registratie: Augustus 2000
    • Laatst online: 21-04 21:57

    William/Ax3

    We are Starstuff

    Thrills33ka schreef op dinsdag 22 mei 2007 @ 14:20:
    [...]
    omdat de kostprijs lager wordt?
    meer verkocht wordt, beter tegen de concurrentie...
    omdat games meer eisen enz. enz. enz.
    Tja als de concurrent nog net ietsje duurder is waarom zou je? Daarnaast de gtx en ultra hebben geen concurrent 8)7.

    Wat zou jezelf doen als je in hun schoenen stond?

    |WOW Daggerspine | Troll Hunter Axejess |


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 208852

    Ik heb een probleempje (Naja wat je een probleem kan noemen). Gister zowaar toch maar eens de nieuwe drivers geïnstalleerd van mijn 8800 GTS 320 mb..
    De 158.22 drivers
    Ik geïnstalleerd, start men pc opnieuw op.. en oppeens is mijn beeld vele malen donkerder als voorheen. Ik start counterstrike source op (waar ik normaal een vrij stabiele fps heb van 200, met de oude drivers althans) en wat merk ik.. men fps schommelt tussen de 100 en 250! Kan dit komen doordat de drivers nog nieuw zijn of..? (Klinkt misschien dom) Ook heb ik niet mijn oude drivers eerst verwijderd voor ik die nieuwe erop heb gezet (Dat hoeft toch niet als je de zelfde videokaart houd?).. Iemand enig idee waar dit door kan komen? En doe ik er slim aan om dan gewoon mijn oude drivers weer te gaan installeren? 90.nogwat dacht zo even uit mijn hoofd.. (iig die je standaard op een cdtje bij je videokaart krijgt) Nou vraag ik mij af, ik heb 2 x 250 gb schijven in men pc zitten.. en gebruik er op het moment maar 1 en die ander is nog niet geformatteerd.. als ik mijn CSS op die andere schijf zet (helemaal alleen) of als ik die andere hardeschijf eruit gooi.. zal dit fps schelen of iemand een idee waarom NIEUWE drivers juist minder fps geven?

    Uitgebreide specificaties staan in mijn signature..

    Zover ik weet hoor ik trouwens ook een vrij stabiele fps te krijgen met het systeem wat ik heb.

    Ook zit ik met een probleem dat ik een spel niet op OpenGL kan draaien, nou heb ik van een maat gehoord dat je dat aan moet zetten in je videokaart, maar waar ga ik dat in godsnaam doen? Ik had al bij dat control panel gezocht en had toen wat gevonden.. maar toen ik daar iets met OpenGL had aangevinkt crashte men game nogsteeds als ik het naar OpenGL zette..

    [ Voor 16% gewijzigd door Anoniem: 208852 op 22-05-2007 15:30 ]


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • sstoffels
    • Registratie: September 2004
    • Laatst online: 07-05-2024
    Nog een kast waarin de 8800GTX past, de Antec Sonata Lifestyle v1.

    Past zonder aanpassingen in de kast te maken. Je kunt dan alleen niet meer de 12cm fan gebruiken die tegen de harddisks aanzit. Evt. oplossing is de kaart in het onderste PCI-E slot te plaatsen (mits ondersteund door moederbord). Heb alleen nog niet getest of de kaart dan warmer wordt doordat hij bijna tegen de onderkant van de kast aanzit.

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Fly-guy
    • Registratie: Juni 2000
    • Niet online
    Thrills33ka schreef op dinsdag 22 mei 2007 @ 14:20:
    [...]

    omdat de kostprijs lager wordt?
    meer verkocht wordt, beter tegen de concurrentie...
    omdat games meer eisen enz. enz. enz.
    Tsja, ATI kan de hd2900 hype (nog) niet waarmaken, en ook al is dat echt geen slecht kaartje, vraag me af of het in praktijk een "gevaar" vormt voor de GTS.. En als er dus geen gevaar is, zal het verlagen van de prijs de verkopen niet noemenswaardig verhogen.

    En lagere kostprijs betekent dus hogere marge bij gelijkblijvende prijs...

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • albatross
    • Registratie: September 2006
    • Laatst online: 11-10-2024
    Fly-guy schreef op dinsdag 22 mei 2007 @ 15:06:
    [...]

    Tsja, ATI kan de hd2900 hype (nog) niet waarmaken, en ook al is dat echt geen slecht kaartje, vraag me af of het in praktijk een "gevaar" vormt voor de GTS.
    Goh, 'tis net alsof ik het verhaal van de Barcelona zit te lezen.

    i9 12900K | MSI Meg CoreLiquid S360 | ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 | G.Skill Trident Z Royal Elite 2x32GB 4266Mhz Gold | AORUS RTX 4090 MASTER | Dark Power 13 1300W | Samsung 980/860/970/990 Pro | Logitech Z-906 | Phanteks Evolv X | Dell AW3821DW


    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 142799

    Ik ben van plan een 8800gts 320mb te kopen, maar ik zie de 320mb versie's bijna alleen met een groene pcb. Dus mijn vraag; zijn er eigelijk wel 8800gts 320mb's met een zwarte plaat?

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    Anoniem: 134214

    Nope... Allemaal een reference board...
    Helaas :( Wilde namelijk ook een mooie zwarte ;)

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • biobak
    • Registratie: Augustus 1999
    • Laatst online: 22:03
    Nvidia Human Head demo voor 8800 Ultra: http://www.nzone.com/object/nzone_humanhead_home.html. Werkt overigens ook gewoon op de 8800 GTX :) Ziet er wel even wat mooier uit dan bijvoorbeeld de Adriennne demo.
    NVIDIA Demo: Human Head—Home
    NVIDIA's GeForce 8800 Ultra demo "Human Head" delivers a startling leap forward in realism for real-time characters. A new sum-of-Guassians formulation of subsurface scattering within a multi-layered skin model coupled with the blazing shading performance of GeForce 8800 Ultra enables rendering of realistic human skin at a level never before seen in real-time.

    To evaluate the complex skin shader and HDR lighting, "Human Head" computes 17 offscreen textures every frame totaling over 40 Million pixels, each shaded with lengthy pixel shaders. That's more than 1.2 billion pixels every second! 4096 x 4096 color and normal textures provide photo-realistic detail even at extremely close ranges. All this shading and texture processing requires both a level of shader performance and memory bandwidth unavailable until now thanks to GeForce 8800 Ultra.

    The presets at the lower left allow quick access to a variety of lighting rigs and the menu controls allow complete control of light positions. The Shader FX menu allows control of the translucency of the skin (the "waxy" slider) as well as controls for chrome skin (or even a mix of skin and chrome). The number keys "1" through "5" show some of subsurface scattering textures that are computing each frame when evaluating the skin shader. "0" restores normal rendering.

    Special thanks to actor Doug Jones (Hellboy, Pan's Labyrinth, Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer) for allowing us to use his likeness to deliver the next level in realistic real-time characters

    Acties:
    • 0 Henk 'm!

    • Jorn1986
    • Registratie: Mei 2004
    • Laatst online: 22:30
    Ben hem aan het downloaden, zal ook eens kijken. De vorige demo's met de cascades en 1 of ander vaag vrouwtje van Nvidia vond ik maar niks. Ik hoop dat deze wel de moeite waard is om te bekijken, screenshots zijn in ieder geval veelbelovend :)

    [ Voor 11% gewijzigd door Jorn1986 op 22-05-2007 19:53 ]

    Pagina: 1 2 ... 6 Laatste

    Dit topic is gesloten.

    Let op:
    Ongewenst zijn o.a. :
    - 3DMark scores posts, dit soort replies 'vervuilen' enkel het topic. Benchmarks kunnen jouw prima vertellen hoe de kaart zal presteren.
    - 'Ik heb besteld (en de boel is onderweg... etc)' Dat draagt helemaal niets bij