Verwijderd
1: VipTweak heeft gelijk en je kan door wat solderen of wat aftapen en eventueel wat in het bios instellen inderdaad de MP veranderen. Dit zou natuurlijk het mooiste zijn, maar ik ben zelf bang dat er toch iets niet klopt in zijn verhaal.
2: VipTweak heeft ons allemaal beet genomen en wij hebben met z'n allen al doodleuk 5 pagina's vol gepost en hij lacht zich helemaal rot terwijl wij discussieren. Dit lijkt mij best waarschijnlijk, maar hij heeft er volgens mij wel verstand van dus ook hieraan twijfel ik.
3: Viptweak is wat minder snugger dan wij allen dachten (?). Hij heeft in het Bios de optie manual gekozen en ziet nu een hele rij van cpu snelheden (CUSL2 bezitters weten waarover ik het heb). En hij denkt misschien dat dit met de multipier te maken heeft. Dit laatste lijkt mij niet echt waarschijnlijk omdat hij er volgens mij meer verstand van heeft dan de 'gemiddelde' tweaker.
Zelf hoop ik op optie 1, maar ik ben bang dat het 2 wordt. 3 lijkt me niet echt waarschijnlijk.
VipTweak, houdt ons niet langer in spanning en vertel op wat jij weet en wij niet. MAW welke is het? 1,2 of 3?
Thijs
Verwijderd
Ik ga voor optie 4
virtual fantasy
Volgens zeggen van VIPTWEAK, aleen denk ik dat we lang kunnen wachten, want als die net zo eerlijk is als die onzin uitkraamt, nou dan zitten we hier eind 96745632 nog
Ik zie nog geen antwoord van die jongen
het is toch echt dinsdag avond....
Mess with the best,DIE Like The Rest !
Als je in de poep gaat roeren, gaat het stinken!
In je broek poepen is hetzelfde als verliefdheid, iedereen weet het, alleen jij hebt het speciale gevoel!
I Ignore Fools, who Ignore Rules.
nu we toch al off topic zijn Gefeliciteerd!
maar we wachten nog steeds in spanning af!
Mess with the best,DIE Like The Rest !
Als je in de poep gaat roeren, gaat het stinken!
In je broek poepen is hetzelfde als verliefdheid, iedereen weet het, alleen jij hebt het speciale gevoel!
I Ignore Fools, who Ignore Rules.
Bedankt heOp dinsdag 06 februari 2001 21:53 schreef psygho het volgende:
ha ik durf te wedden dat dit HITMANVWU's DE post is met zijn meeste reply's!!!
nu we toch al off topic zijn Gefeliciteerd!
maar we wachten nog steeds in spanning af!
Hopen dat Viptweak het tegendeel kan bewijzen
Verwijderd
Ik heb gezegd dat ik alleen via E-mail reageer op mensen die hier serieus waren tegen mij..en mensen die mij lopen af te kraken/zeiken zoeken het zelf maar uit, JA, er zijn al mensen die hun mailtje hebben ontvangen.
Veel plezier en vergeet niet:
Ik kijk eerst wie ik het antwoord geef, al die grote jongens die alleen maar kunnen schelden hebben nu vette pech, 1 lichtpuntje...waarschijnlijk zal iemand anders zeker de oplossing posten.
Dit is echt te zielig voor woorden... gewoon 5 pagina's laten vulln en dan NOG volhouden dat je de oplossing hebt, en dan alles laten aflopen met een lullig sisertje... tsssss echt ZIELIG!
Dat die het nog durft om hier te komen, valt me erg mee, maar ja dan wel ff lopen zieken van "aleen degene die ik mag" , ja ja . zo kennen we er nog wel een paar!!
Ha mooie drol.. Nee post eens je gelijk en zet die zooi online!, nee dat doe je niet, wel ff lekker zieken.. dat wel.. gewoon doorgaan met zeiken, vooral doen, dat word je ooit nog wel dankbaar genomen, NOT !
Mess with the best,DIE Like The Rest !
Als je in de poep gaat roeren, gaat het stinken!
In je broek poepen is hetzelfde als verliefdheid, iedereen weet het, alleen jij hebt het speciale gevoel!
I Ignore Fools, who Ignore Rules.
Verwijderd
nog even voor de duidelijkheid
Ik had de regel geen enkel nieuw idee te verwerpen. Maar er van uit gaande dat het hier om een p3 gaat die ik ook had etc. of iig een vergelijkbare chip, zeg ik nu al. LUL NIET GAST! p3`s zijn hardcoded locked.
Niets software matigs, maar puur in de chip gebakken. simpele electronische schakelingen die zeggen, i don`t care about what you say about the multiplier! The multiplier remains the same.
VIPTWEAK is een zeer irritant persoon die andere mensen lekker maakt met ONZIN. de meeste mensen die een fcpga nog niet van een slot a kunnen onderscheiden weten wel dat een p3 [en de latere p2`s] LOCKED zijn. Dat is helaas een HARDCORE feit. simpel. is dat zo moeilijk voor te stellen? [blijkbaar wel]
Is viptweak dom? nope integendeel, best leuk aangepakt deze thread. Is ie irritant? ZEKER WETEN. Het zou me nix verbazen als ie zich helemaal gek lacht achter z`n pc. En er bijna in gelooft dat ie een p3 kan unlocken.
Sensatie belust dus. Triest dat ie daar het forum voor misbruikt. Het inspelen op de hoop p3`s te kunnen unlocken. Iedereen weet dat het onzin is, maar men zou zoooo graag willen dat het niet zo is dat men het bijna gaat geloven. Diep triest. [het is inmiddels 11:45 en viptweak komt alleen met het verhaal dat je em moet mailen]
Het doet me een beetje aan "hitlers" salami worstje denken.
[anecdote]
In wereld oorlog twee waar hitler constant als sluw diplomaat aan het onderhandelen was deed hij constant alsof hij voor vrede was. Tevens deed hij steeds alsof hij gedowngen werd zich te verdedigen. Als hij wat belooft had, hield hij zich niet aan die belofte. ZO viel een land binnen, [naar aanleiding van een in scene gezet grens incident met verklede buitenlandse soldaten]
De rest van europa wilde kostte wat het kost geen oorlog. Hun redenatie was het is niet zo heel erg wat hitler nu doet. Wel vervelend maar niet de moeite waard om een wereld oorlog voor te beginnen.
hitlers tactiek was dus steeds een belofte breken, totdat hij alle beloftes stukje voor stukje had verbroken. Zeg maar het snijden van een salami, steeds een heel dun plakje.[/anecdote]
viptweak belooft eerst dinsdag te zullen posten hoe je een p3 unlocked. Claimd dat z`n leven om real life draait [alsof dat voor de rest hier niet geld] en breekt z`n belofte en claimt dat we em maar moeten mailen. Leuk he? plakjes salami snijden.
" Play the violent strings of my symphony "
ik weet al op wie ik stem
simpel gezegd: VIPtweak je bent een sukkel, een misselijk ventje dat hier niet hoort. we willen jou hier niet! ok, begrijp je dat? je hebt er nog HELEMAAL niets van begrepen. dus ga weg en blijf want we mogen je niet!!
This too shall pass
Mess with the best,DIE Like The Rest !
Als je in de poep gaat roeren, gaat het stinken!
In je broek poepen is hetzelfde als verliefdheid, iedereen weet het, alleen jij hebt het speciale gevoel!
I Ignore Fools, who Ignore Rules.
Canon EOS | DJI M2P
Fotoblog · Mijn werk aan jouw muur
Verwijderd
Nope het is 0:06.Op woensdag 07 februari 2001 00:04 schreef MrK het volgende:
Inderdaad het is 12.03
Wel bij de les blijven jongens.
Verwijderd
[voor iemand opneem mode]Op dinsdag 06 februari 2001 23:55 schreef sharkyOnline het volgende:
ok, ik stel voor dat we op de tweakers galerij ff wat polletjes neerzetten. wie is het populairst en wie is het iritantst (lekker woord)
ik weet al op wie ik stem
simpel gezegd: VIPtweak je bent een sukkel, een misselijk ventje dat hier niet hoort. we willen jou hier niet! ok, begrijp je dat? je hebt er nog HELEMAAL niets van begrepen. dus ga weg en blijf want we mogen je niet!!
Nee, op deze manier ben JIJ een lekker mannetje
[/ voor iemand opneem mode]
Ik was vanaf het begin al serieus tégen jouw stelling. Waarom krijg ik dan geen mailtje?Op dinsdag 06 februari 2001 22:48 schreef VipTweak het volgende:
Lache dat ik zoveel aandacht krijg, maarre:
Ik heb gezegd dat ik alleen via E-mail reageer op mensen die hier serieus waren tegen mij..
Aah, en die 'mensen' zullen dan vast wel in de toekomst eens hun wereldschokkende ervaringen hier posten. Ow wacht, zo wereldschokkend zullen die ervaringen dan wel niet zijn, anders waren er vast NU wel andere (serieuze) users geweest met een verlossende mededeling.en mensen die mij lopen af te kraken/zeiken zoeken het zelf maar uit, JA, er zijn al mensen die hun mailtje hebben ontvangen.
Argh! Hoe heb ik zo stom kunnen zijn? Ik smeek u om genade. Vergeef mij mijn zonde, eerwaarde VipTweakVeel plezier en vergeet niet:
Ik kijk eerst wie ik het antwoord geef, al die grote jongens die alleen maar kunnen schelden hebben nu vette pech,
Weinig kans, zeker niet als je alleen maar mailtjes naar Hotmail-adressen stuurt die je zelf hebt geopend......1 lichtpuntje...waarschijnlijk zal iemand anders zeker de oplossing posten.
sigloos
Verwijderd
Morgen gezond weer op want daar wacht...
real life !!!!!!!
Verwijderd
Ik zit hier nog steeds te wachten op het antwoord,, heb een Asus CUSL2 ondersteboven gekeerd,, maar ik kan geen spannende extra achterdeur CMOS opties ontdekken...... mmmm, mischien als je ctrl+alt+shift+x+*+m+d+@ tegelijk ingedrukt houdt en dan met je voeten (ala wp5) "unlock me" intikt....Op zondag 04 februari 2001 23:11 schreef VipTweak het volgende:
Met het Asus Mbord CUSL2(of de -C)kan je dit in de BIOS aanpassen, dit hebben we op het werk uitgevonden, zit idd wel verstopt.
Zal dinsdagavond posten hoe je dit moet doen.
Waar werk je trouwens,,,?? mischien dat je collega's wat scheutiger zijn met het antwoord
tss.. heb je het nog niet door? Er komt gewoon geen antwoord...Op woensdag 07 februari 2001 00:56 schreef ]NTT[ het volgende:
[..]
Ik zit hier nog steeds te wachten op het antwoord,, heb een Asus CUSL2 ondersteboven gekeerd,, maar ik kan geen spannende extra achterdeur CMOS opties ontdekken...... mmmm, mischien als je ctrl+alt+shift+x+*+m+d+@ tegelijk ingedrukt houdt en dan met je voeten (ala wp5) "unlock me" intikt....
Verwijderd
Ach,, er zijn ook nog steeds miljoenen mensen die er van overtuigd zijn dat god bestaat,,, het antwoord daarop, wacht ik ook nog steeds afOp woensdag 07 februari 2001 00:59 schreef -BrZ- het volgende:
[..]
tss.. heb je het nog niet door? Er komt gewoon geen antwoord...
Verwijderd
Verwijderd
Op woensdag 07 februari 2001 01:26 schreef Gekko het volgende:
wordtdoor je proc bepaald....en je board moet het wel aankunnen..kijk even naar despecs van je mamma plank...
Ow, dit was nog een serieus antwoord op de originele vraag.
Nee, ik denk dat het nu wel uit is met de pret voor de viptweaker...>:)
Mess with the best,DIE Like The Rest !
Als je in de poep gaat roeren, gaat het stinken!
In je broek poepen is hetzelfde als verliefdheid, iedereen weet het, alleen jij hebt het speciale gevoel!
I Ignore Fools, who Ignore Rules.
En dat is PERSOONLIJK BEDOELD!
Verwijderd
Laat 'm toch ..
Verwijderd
(valt niet mee na maar 3 kopjes koffie..
1) Intel, net als alle andere chipbakkers behalve Smith, kan niet van te voren bepalen welke snelheid een chip precies haalt, is een kwestie van testen. Het kan dus niet in de core chip zelf ingebakken worden.
(bij Smith kijken ze gewoon hoe hard de vrachtwagen naar Albert Heyn mag rijden op de snelweg..
2) Om achteraf de multiplier e.d. te kunnen wijzigen moet je op de substraat of de keramische behuizing (zoals AMD dus..) wat verbindingen kunnen maken/verbreken met een laser.
3) Je kunt ook elektrisch programmeren.
(Zoals je in een TV de stations programmeert die erin blijven als je de stroom er af haalt, EEprom en aanverwante)
4) Als het mobo erop zou moeten reageren, moet die info dus ook over de pinnen van de CPU uit te lezen moeten zijn.
Overweeg : bij 2) en 4) zou het in theorie dus mogelijk moeten zijn de verbindingen op die pinnen met stroom/overspanning weg te branden.
!!! riskant ..
En daarna zou je dus een extra schakeling met een slot/socket converter o.i.d. moeten hebben zodat je een andere multiplier kunt instellen.
Bij 3) zou je in theorie de boel van buiten met een extra schakeling opnieuw kunnen instellen. Dan moet je dus een socket met wat electronica moeten hebben om dat uit te voeren.
De overweging bij 2) en 3) lijkt me het waarschijnlijkst ( heb ik zo iets niet eens gelezen bij b.v. Tom's Hardware ??? )
Alleen software matig lijkt me niet direct onmogelijk, maar zouden ze bij Intel niet slim genoeg zijn om dat te voorkomen
Intel zal in alle 3 de opties wel met een bazooka achter je aan komen als je dat op commerciele basis probeert te slijten...
Verwijderd
Ik zal punt voor punt jouw stellingen beantwoorden.
1) Je hebt gelijk in je stelling dat Intel niet van tevoren weet wat een chip aankan. De beperking wordt ook niet in de core gebakken, maar wel IN de chipcasing.
2) Het proces van Intel en AMD verschilt nogal. Potloodstreepjes trekken op je Coppermine heeft een esthetisch effect, maar je multiplier blijft hetzelfde
3) HEEL GOED! Dat is precies wat Intel gedaan heeft! Elektrisch programmeren. Er zijn voor de CuMine pak 'm beet 8 a 9 mogelijke multipliers mogelijk. Door 'elektrisch programmeren' brandt Intel alle mogelijke multipliers -1 weg.
4) klopt. Het mobo 'ziet' dat er maar 1 toegestane multiplier is omdat de rest van de pinnen die de multipliers bepalen geen resultaat meer geven.
Wat ik echter heel interessant zou vinden is te weten hoe intel precies die multipliers kortsluit.
Ik ben namelijk best benieuwd naar het gedrag van de proc als je zelf de laatste mogelijke multiplier OOK kortsluit. Ik denk dat er dan 2 mogelijke uitkomsten zijn: OF je verneukt je processor omdat er 0 multipliers zijn en hij is stuk, OF je proc/moederbord raakt in de war van het 0 multiplier gebeuren en hij unlocked alles. Ik vermoed HEEL sterk het eerste.. maar je weet maar nooit.
Hiermee beweer ik absoluut niet hetzelfde als ons aller geliefde VipTweak dat men zomaar P3's kan unlocken, maar ik lees veel over de P3 en deze methode is naar mijn inzicht nog nooit gebruikt.
Verwijderd
heheh mooie tekeningetjes zijn nooit weg...Op woensdag 07 februari 2001 10:59 schreef CrazyMuppet het volgende:2) Het proces van Intel en AMD verschilt nogal. Potloodstreepjes trekken op je Coppermine heeft een esthetisch effect, maar je multiplier blijft hetzelfde
ROFL![]()
Ik ben namelijk best benieuwd naar het gedrag van de proc als je zelf de laatste mogelijke multiplier OOK kortsluit. Ik denk dat er dan 2 mogelijke uitkomsten zijn: OF je verneukt je processor omdat er 0 multipliers zijn en hij is stuk, OF je proc/moederbord raakt in de war van het 0 multiplier gebeuren en hij unlocked alles. Ik vermoed HEEL sterk het eerste.. maar je weet maar nooit.
Maar als de boel in de war raakt omdat er geen muliplier instellingen wordt gevonden, is dat misschien op te lossen met een converter print ertussen. Helaas zal de firma die dat probeert te verkopen door Big Intel wel een kopje kleiner worden gemaakt vrees ik
hij maakte me duidelijk dat dat niet kon vanwege de lock erop, maar die util kwam er omheen.
flame mij niet, ik heb het van een vriend me, maar wel toevallig dat hij hetzelfde mobo heeft en dat verhaal vertelde...
Op donderdag 08 februari 2001 09:14 schreef Kaap het volgende:
hij maakte me duidelijk dat dat niet kon vanwege de lock erop, maar die util kwam er omheen.
sigloos
Verwijderd
ik denk dat jij gewoon de multiplier lager hebt gezet (dat kan namenlijk wel) zo kan ik ook wel un-locken dan gewoon de fsb opschroeven om de zelfde snelheid te krijgenOp zondag 04 februari 2001 22:55 schreef VipTweak het volgende:
[..]
De multiplier zit in de CPU zelf gelocked, hoe het precies zit, weet ik niet..., in ieder geval heeft de pin-out hier iets mee te maken, maar ik weet wel dat een Asus CUSL2-C een P3 kan unlocken.
Ik zal niet flamen, maar als ik jou was zou ik maar es bij die vriend kijken of het echt zo is want het is gewoon simpelweg onmogelijk...Op donderdag 08 februari 2001 09:14 schreef Kaap het volgende:
een maat van me heeft die Asus C... ook, nu ik dit hoor van die multiplyer denk ik eraan dat hij me vertelde dat er bij dat mobo een tweak util zit of die kan je krijgen en die is dus in staat om de multiplyer te veranderen.
hij maakte me duidelijk dat dat niet kon vanwege de lock erop, maar die util kwam er omheen.
flame mij niet, ik heb het van een vriend me, maar wel toevallig dat hij hetzelfde mobo heeft en dat verhaal vertelde...
En dan niet zeuren blablabla vroeger zeiden ze ook dat blablabla niet mogelijk was en nu wel blablabla...
Het kan gewoon niet.
Toen zei die dat ie alleen maar het antwoord naar bepaalde mensen zou sturen en tot op heden ken ik niemand die al een antwoord heeft gehad.
even een berichtje aan VipTweak: Het heeft geen zin om de oplossing aan de mensen te sturen die weten dat het kan want die weten het dan toch al dus daar bereik je niets mee.
Ik heb via de leverancier met intel en ASML gesproken en zei hebben mij verteld dat het gewoon absoluut ONMOGELIJK IS !!!!!!!!!!!!!!
Het zit voor de duizendste keer ingebakken in de chip en kan niet ongedaan worden.
Dus hou op met die onzin!
SLOTJE,
SLOTJE,
SLOTJE,
SLOTJE,
SLOTJE,
Ik hoop dat ik de laatste ben
Verwijderd
ik zou me er niet zo druk om maken als ik jou was. Dit is een discussie forum, en als het niet kan dan kan het niet.. of misschien toch..
Maar wie Intel gelooft in dit soort zaken is misschien wat naief. Het is bijna hetzelfde als zonder kritisch commentaar te geloven wat er in de Telegraaf staat.....
Als de P3 allang vergeten is in een paar jaar, is het "probleem" ook opgelost. En kunnen we wat anders tweaken.
Internet TV's... daar moet ook een processor inzitten die over te klokken is..
rare gasten die tweakers
Mess with the best,DIE Like The Rest !
Als je in de poep gaat roeren, gaat het stinken!
In je broek poepen is hetzelfde als verliefdheid, iedereen weet het, alleen jij hebt het speciale gevoel!
I Ignore Fools, who Ignore Rules.
Verwijderd
Ja alsof intel of asml gaan zeggen dat het wel mogelijk is ...... even nadenken.Op vrijdag 09 februari 2001 09:36 schreef mikevanrooijen het volgende:
Ik heb via de leverancier met intel en ASML gesproken en zei hebben mij verteld dat het gewoon absoluut ONMOGELIJK IS !!!!!!!!!!!!!!
Het zit voor de duizendste keer ingebakken in de chip en kan niet ongedaan worden.
Dus hou op met die onzin!
SLOTJE,
SLOTJE,
SLOTJE,
SLOTJE,
SLOTJE,
Ik hoop dat ik de laatste ben
Maar het lijkt me ook erg stug tot onmogelijk dat het wel kan aangezien al vele die hard overklokers het sinds de p1 al geprobeerd hebben maar nog nooit is gelukt.
Ik zie het wel op alle websites terug als het gelukt is.
Voor de rest vind ik het wel leuk dat zoveel mensen een kansloze discussie aangaan. VIPtweaker vind ik een eikel dat ie eerst iets heel erg ongeloofwaardigs post en dan nog agressief gaat lopen doen.
.......eikel.....:r|:(
Moest er ff uit.
{\/}/-\[) [_[ \/(-© - Turn off your mind, relax and float downstream. Volg mijn disease outbreak detective en andere geweldige Avonturen
Ik denk dat een slotje niet gaat helpen,
Viptweak zal hem namelijk wel op een een
of andere manier kunnen unlocken
Gr:):)tZZ
Canon EOS | DJI M2P
Fotoblog · Mijn werk aan jouw muur
Shit, het is nog geen 1 April
And The Only One
zoals ik al eerder stelde volstrekte onzin en het blijft groeien
Mess with the best,DIE Like The Rest !
Als je in de poep gaat roeren, gaat het stinken!
In je broek poepen is hetzelfde als verliefdheid, iedereen weet het, alleen jij hebt het speciale gevoel!
I Ignore Fools, who Ignore Rules.
hehe had je daarop gerekend dan?Op maandag 19 maart 2001 09:36 schreef HitmanWVU het volgende:
JA, maar hij stuurt me geen mailtje over hoe het nou precies werkt
Verwijderd
P3 933MHz en mijn multiplier staat op 7
en m'n FSB loopt op 133MHzjes dus conclusie :m'n systeem loopt op zo'n 931MHz (standaard), maar als ik m'n multiplier ga veranderen en ik switch 'm om naar 8x dan zou hij theoretisch op zo'n 1064MHz moeten lopen zou je zeggen, niet dus wat ik ook probeer het mag niet baten, alleen als ik m'n FSB naar 138 zet loopt hij 33MHz meer, vreemd toch,ik kan hem trouwens ook op 152MHz FSB zetten maar dan haakt hij om de haverklap en dat is volgens mij ook niet zo gezond voor de aanwezige hardware dus laat ik dat maar achterwegen.
mijn vraag is nu hoe unlock ik dat kl#te multiplier geneuks zodat ik m'n P3 933MHz
boven die 1GHz grens krijg
BVD
Verwijderd
en ook niet patsen dat je een multiplyer kan veranderen van een P3
als je wilt overclocken koop een amd!!!!
Verwijderd
En met deze zinvolle reply word er weer een antiek topic omhoog gehaald...Op dinsdag 13 november 2001 23:19 schreef Straat het volgende:
vaag
Verwijderd
IDD LEKKER OUD TOPICOp zondag 30 december 2001 19:41 schreef Smokehead het volgende:
sjezus,dat probleem komt me bekend voor zeg, ik heb namenlijk een
P3 933MHz en mijn multiplier staat op 7
en m'n FSB loopt op 133MHzjes dus conclusie :m'n systeem loopt op zo'n 931MHz (standaard), maar als ik m'n multiplier ga veranderen en ik switch 'm om naar 8x dan zou hij theoretisch op zo'n 1064MHz moeten lopen zou je zeggen, niet dus wat ik ook probeer het mag niet baten, alleen als ik m'n FSB naar 138 zet loopt hij 33MHz meer, vreemd toch,ik kan hem trouwens ook op 152MHz FSB zetten maar dan haakt hij om de haverklap en dat is volgens mij ook niet zo gezond voor de aanwezige hardware dus laat ik dat maar achterwegen.
mijn vraag is nu hoe unlock ik dat kl#te multiplier geneuks zodat ik m'n P3 933MHz
boven die 1GHz grens krijg
BVD
JE KAN DE MULTIPLYER NIET VERANDEREN OP EEN P3!!!!!!!!
Je hoeft je fsb maar op 143 te zetten om over de 1Ghz te komen.................
Verwijderd
Dat gaat helaas niet met dat klote Biostar mobo, ik kan 'm namenlijk maar op 3 standen zetenOp maandag 31 december 2001 14:00 schreef gve het volgende:
[..]
IDD LEKKER OUD TOPIC
JE KAN DE MULTIPLYER NIET VERANDEREN OP EEN P3!!!!!!!!
Je hoeft je fsb maar op 143 te zetten om over de 1Ghz te komen.................
1-133MHz (default) loopt dan standaart 933MHz
2-138MHz loopt dan op zo'n 966MHz
3-152MHz loopt dan niet meer (kan dan m'n BIOS reset'n omdat hij niet meer wil booten)