Bedankt voor het antwoord. Sorry dat het een beetje beperkt was.
Bedankt voor je tijd
Bedankt voor je tijd
Je kan het beter als volgt bekijken: stel dat een TN-panel maximaal 10% afwijkt van de optimale kleurweergave, op wat voor manier dan ook. Hij kan dus kleuren te licht maar ook te donker weergeven, of constrast-problemen, of teveel rood, of whatever. Als je vervolgens een ontwerp maakt op een ander TN-panel, dan kunnen mensen dus een afwijking van 20% krijgen (ie jouw ontwerp-panel geeft dingen te licht weer, dus je stelt je plaatje bij naar beneden, en het viewer-panel geeft kleuren te donker weer -> resultaat, een super-donker plaatje op het viewer-panel).Phrantic schreef op donderdag 15 februari 2007 @ 13:58:
Ik vraag me af waarom je zo'n duur Dell of Apple scherm voor fotobewerking, graphics en webdesign zou kopen als je bedenkt dat de mensen die het op hun beeldscherm zien bijna altijd een TN-panel hebben en de printers waarmee je het zou kunnen printen, niet zoveel kleuren kunnen onderscheiden... denk ik? Dus het is alleen voor jezelf kleurecht, maar niet voor de mensen die het te zien krijgen.
Verwijderd
Qua uiterlijk vind ik de 215TW ook stukken minder. Ik heb 'em sinds een kleine week en hij bevalt verder erg goed.Alieunited schreef op vrijdag 16 februari 2007 @ 11:04:
Gister kon ik eindelijk mijn 215tw ophalen, nadat ik vorige week mijn 226bw heb terug gebracht.
Vind de 226bw wel een stuk mooier, da's persoonlijk en ik had bij salland de 215tw besteld.
In mijn volle veronderstelling dat ik een zwart scherm kon bestellen had ik dat dus gedaan, maar die blijkt dus niet leverbaar, heb nu de zilveren versie ondanks dat die niet mijn voorkeur heeft, maar het is maar uiterlijk vertoon.
Het gaat uiteindelijk om de prestaties en ik moet zeggen dat dat het uiterlijk ruimschoots compenseerd. Zonder de schermen naast elkaar te houden zie ik na het bekijken van een aantal (vooral donkere) foto's dat de kleurweergave echt superieur is aan de 226bw. Veel natuurlijker verloop en nog details in de donkere partijen. Bij de 226bw had ik op sommige gedeeltes van het scherm een beetje een wazige gloed (onscherp leek het) over het scherm heen lopen. Dat heb ik bij de 215 dus niet.
...
Bijna alle games ondersteunen het wel is mijn ervaring met mn 226BW. Zelfs oude games als quake 3 zijn zo aan te passen dat ze een breedbeeldresolutie kunnen toepassen zonder dat alles uitgerekt wordt. (In quake 3, om bij dat voorbeeld te blijven, wordt wel de HUD uitgerekt, maar voor de rest is je gezichtsveld gewoon lekker groottweak_dude schreef op vrijdag 16 februari 2007 @ 13:24:
Dit is het 20" en groter topic
Maar breedbeeld gamen blijkt wel gaaf te zijn mits het spel het ondersteunt.
Verwijderd
[ Voor 4% gewijzigd door Verwijderd op 16-02-2007 15:08 ]
DMV. dit topic te lezen, is al heel vaak aan bod gekomen!Verwijderd schreef op vrijdag 16 februari 2007 @ 14:35:
Ik heb net mijn Samsung Syncmaster 226BW binnen en gemonteerd op een qware tft arm (qw-ma004). Het staat als een huis en ziet er gelikt uit.
Mijn resolutie staat op 1680x1024 maar ik krijg mijn refresh rate niet op de gewenste 75hz maar kan 'slechts' kiezen uit 59/60hz. Pas bij 1024x768 kan ik uit 60/70/75 kiezen.
Hoort dit? Zo nee, hoe kan ik het oplossen.
Mag ik misschien een foto?Verwijderd schreef op vrijdag 16 februari 2007 @ 14:35:
Ik heb net mijn Samsung Syncmaster 226BW binnen en gemonteerd op een qware tft arm (qw-ma004). Het staat als een huis en ziet er gelikt uit.
de 226bw is NIET in hoogte verstelbaar.. enkel kantelbaarbartbh schreef op vrijdag 16 februari 2007 @ 15:56:
[...]
Mag ik misschien een foto?Ik zit er zelf namelijk ook aan te denken om deze arm aan te schaffen bij mij (nog te kopen) 226BW.
Makkelijk in hoogte verstelbaar etc?
MT Venus E 5KW (V151) P1 HomeWizard | Hackerspace Brixel te Hasselt (BE) - http://www.brixel.be | 9800X3D, 96GB DDR5 6000MHZ, NVIDIA GEFORCE 4090, ASRock X670E Steel Legend, Seasonic GX1000
Verwijderd
lees het bericht nog eens een keer na.Icekiller2k6 schreef op vrijdag 16 februari 2007 @ 16:01:
[...]
de 226bw is NIET in hoogte verstelbaar.. enkel kantelbaar
Verwijderd
[ Voor 12% gewijzigd door Hann1BaL op 17-02-2007 07:43 ]
www.widescreengamingforum.com is waar je moet zijn met vragen over het al dan niet supporten van widescreen resoluties in games.Hann1BaL schreef op vrijdag 16 februari 2007 @ 17:48:
Ik zal er wel vaak overheen gekeken hebben, want ik heb de gesloten topics doorzocht en ook op google gezocht, maar is Day of Defeat (halflife en NIET source) zo in te stellen dat het een reso van 1680 x 1050 ondersteunt? Ik ben niet zo van de zwarte balke, aan de zijkant
Verwijderd
hoi
Verwijderd
Fonts stel je gewoon in zoals je het zelf wil, heeft niks met het scherm te maken.Casio fx-100 schreef op vrijdag 16 februari 2007 @ 18:45:
Ik ben me aan t orienteren op eeen nieuwe monitor. Momenteel heb ik een NEC MultiSync FP1370 22" crt kanon en ik begin me steeds meer te ergeren aan zn omvang.
De dell 2007wfp lijkt me interessant alleen vraag ik me af of de fonts niet te klein worden in de native resonutie. Graag hoor ik van degene met een vergelijkbare monitor of de tekst goed leesbaar is of moet je de font grootte aanpassen (wat ik liever niet doe)? Of is het beter om een 22" monitor aan te schaffen?
Ik gebruik de monitor vooral voor office, photoshop en films. Games vind ik minder belangrijk.
Verwijderd
gewoon de 206bw halenGurbezz schreef op vrijdag 16 februari 2007 @ 23:36:
Goed, ik heb dit topic al even doorgespit, maar ik vind het toch wel handig om even een klein stukje advies te vragen. Ik ben van plan een 20" breedbeeld monitor te gaan kopen en nu zijn mijn ogen op de volgende twee schermen gevallen:
- Samsung Syncmaster 205BW
- Samsung Syncmaster 206BW
De 206BW is qua prijs maar zo'n 15 euro duurder tegenwoordig. Ik heb begrepen dat de 206BW mooiere kleuren heeft en ook beter is voor games en films e.d. maar ik word er niet veel wijzer van... Qua prijs boeit het niet, ik kan beide betalen, dat is wel het maximale budget. Ik ga hem gebruiken voor: Typewerk (logisch) gamen, films kijken en misschien voor tv kijken als ik tv kaart neem.
Wie kan mij wat advies geven over welke ik het beste kan nemen?
Verwijderd
Kan me herrineren ook iets van afstand in armlengtes te hebben gelezen, maar kan er idd ook niks meer over terug vinden. Afstand is natuurlijk afhankelijk van wat je doet. Als je bijvoorbeeld iets op lage resolutie doet, kun je idd beter afstand nemen (anders kun je pixels tellen
7950x/32GB/860 Pro 2TB/MSI Suprim X RTX4090 | MacBook Pro M1 Pro 16"
Input lag heeft invloed op - de naam zegt het al - input. Bij films heb je geen input en dan heb je dus ook geen last van de vertraging, dat gebeurd alleen als je zelf de input stuurt (muis dus). Wat wel kan in een extreem geval is dat het geluid en beeld van een film niet synchroon lopen, omdat het beeld dus later is. Maar ik heb geen idee of dat merkbaar is bij de getallen die gemeten zijn als input lag.Verwijderd schreef op zaterdag 17 februari 2007 @ 23:02:
En over die 215 TW, de inputlag is verwaarloosbaar klein voor het bekijken van films en office/internet werk als ik het goed heb begrepen? Of zie je, zoals ik heb gelezen tijdje geleden, echt je muis over het scherm schokken?
Verwijderd
Misschien omdat het te duur is?psychodweep schreef op zondag 18 februari 2007 @ 00:57:
Iemand ervaringen met de Dell E228WFP 22" breedbeeld lcd ?
http://accessories.euro.d...s=dhs&cs=bedhs1&sku=88218
Ik vind nergens reacties hier op GoT en in google valt er ook niet veel te vinden behalve een paar korte reacties.
Verwijderd
Zover ik weet levert Samsung altijd een DVI kabel mee. Althans, mijn 930BF en 226BW zijn beide gelevert met een DVI kabel.blacktarantulaX schreef op zondag 18 februari 2007 @ 14:38:
Weet iemand of er standaard een DVI kabel bij de 206BW wordt geleverd?
(Als dat wel zo is ga ik nl. voor deze en anders voor een 205BW.)
Lijkt me onzin. Wat je meestal tegenkomt is dat schermen ongeveer op een armlengte afstand moeten staan. De bovensterand van je scherm net op/onder ooghoogte.Verwijderd schreef op zaterdag 17 februari 2007 @ 23:02:Nu liep ik van de week toevallig even langs bij de dixons en die verkoper vertelde me doodleuk dat je bij een groot scherm veel verder van je beeldscherm af moet zitten...
Krijg je er dan een gratis verrekijker bij?Hij had het over armlengtes, bij 17 inch 1 armlengte, 19 inch twee en bij 21/22 dus minstens 3 armlengtes....
Breedbeeld hangt er vanaf waar je je pc voor gebruikt, websites zullen bijvoorbeeld vaak wat minder mooi gerenderd worden omdat die een fixed breedte hebben. Voor films is breedbeeld wel weer mooi. Maar net wat je zelf wil dus. Zelf heb ik liever een gewoon scherm. (Ik heb de samsung 203B, bevalt me erg goed).
Nu ben ik alweer een avondje aan het zoeken op google en hier, maar ik zie daar geen berichten over. Hoe zit dit??? En met breedbeeld?
Het idee van een groot scherm is meestal dat je ook een hogere resolutie kan plaatsen, dan past er meer op je scherm. Letters en objecten worden dus niet noodzakelijk groter of kleiner, je hebt gewoon meer ruimte.Merkte laatst wel ff bij een vriend van me op zn 19" 4:3 scherm dat ik het gevoel had dat ik helemaal verdwaalde in het scherm. Of heeft dat weer te maken met resoluties/te hoge lichtsterkte?
Een CRT op lage frequentie kan aan last van je ogen bijdragen. De grootte van het scherm lijkt me minder bijdragen. Volgens mij is het een goed idee de achtergrond van je scherm ook te verlichten (een lamp achter je pc scherm dus). Dan heb je minder licht/donker contrast en dat is als het goed is beter voor je ogen.Is een 21 inch widescreen dan ook weer lekkerder dan 20 inch? (zelfde resolutie, maar grotere letters etc? Ik begrijp het begrip pixelafstand niet zo goed.....
Ik merkte afgelopen week ook dat ik door het vele lezen van alle forums last van mn ogen kreeg, nu weet ik dat dat ook te maken heeft met licht/knipperen/bril (net alles laten checken, dus is goed) etc maar kan het formaat scherm daar ook mee te maken hebben? Moet denk ik niet te veel turen.....
[ Voor 10% gewijzigd door JasperE op 18-02-2007 16:45 ]
Verwijderd
Dat kan hij waarschijnlijk wel, maar alleen op de native resolution ziet het er perfect uit. Dan is 1 pixel vanaf de videokaart ook daadwerkelijk 1 pixel op het scherm.Verwijderd schreef op zondag 18 februari 2007 @ 17:29:
Ik wil graag deze gaan kopen: Samsung SyncMaster 204B
Maar welke resoluties kan hij nog meer aan behalve 1600x1200?
Ook 1280x1024, 1024x768, 800x600?
Verwijderd
[ Voor 109% gewijzigd door SqnLdr op 19-02-2007 14:09 ]
Als een beetje breedbeeldmonitor gebruikt, ga je natuurlijk niet alle websites op fullscreen bekijken, maar houd je ze in vensters. Het is bijv. uitermate geschikt om op de 226BW 2 vensters naast elkaar te gebruiken om te browsen. Bijna alle websites zijn op die manier volledig te bekijken. (Ik weet dat Safari de mogelijkheid heeft om automatisch de grootte van het venster van een website aan te passen aan een ideaal formaat. Of er ook een windows browser is die dat kan weet ik niet, maar ik plaats gewoon 2 vensters naast elkaar.)JasperE schreef op zondag 18 februari 2007 @ 16:34:
Breedbeeld hangt er vanaf waar je je pc voor gebruikt, websites zullen bijvoorbeeld vaak wat minder mooi gerenderd worden omdat die een fixed breedte hebben. Voor films is breedbeeld wel weer mooi. Maar net wat je zelf wil dus. Zelf heb ik liever een gewoon scherm. (Ik heb de samsung 203B, bevalt me erg goed)
Dit topic is gesloten.
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq