Waarom? Had je anders de eerste alinea niet gelezen ofzo? Sla je arbitrair alinea's over als je een tekst leest? Had je anders niet doorgehad dat na de eerste </p> de alinea voorbij was?Cookie schreef op vrijdag 02 februari 2007 @ 23:37:
Ik vind jouw post een uitstekend voorbeeld van de bestaansreden van een lead in een iets vettere letter.
Een lead? Ja, nuttig, helder, makkelijk. Afwijkend van de ganse overige layout? NEE, alstublieft niet zeg...
Ik sta hier een beetje strooien poppen omver te rijden, maar bij gebrek aan argumentatie moet ik zelf dingen gaan verzinnen.
De eerste alinea heeft (in een goed opgezet stuk) _altijd_ een andere status dan de daaropvolgende alinea's, het is een intro. Dat weet en verwacht iedere Jan Doedel, dus ik snap nog steeds niet waarom dat nog eens extra benadrukt moet wordenDe in vet gezette lead visualiseert duidelijk dat deze een andere status en functie heeft t.o.v. de andere alinea's. Form follows function. Dank.
<blink class="lead"><marquee class="lead">Kijk eens, we hebben een lead \o/ *pats* *pats* </marquee></blink>
Het gaat NIET om het hebben van een lead!Lees anders plan: Lichte aanpassing in opmaak nieuwsberichten nog even voor de verdere overwegingen van het waarom van een lead/intro.
Durf eens op het forum een post te maken met een alinea bold (of strong of whatever) zonder functie, je krijgt eerst een lading boze gebruikers over je heen, dan een lading replies met Policy m.b.t. replies in 'slechte' topics en vervolgens een modje die alles opschoont en je bold-tags weghaalt (als hij de moeite al neemt en niet meteen een slotje gooit). Niet dat dan die alinea bold het slotje verdient, eerder de reacties van de gebruikers erop, maar nu wil men het potjandorie standaard invoeren op de FP
Maar goed. de heilige graal, de reden achter het extra opvallend maken (die had ik overigens al had gelezen, het beantwoord echter geenszins mijn vragen):
Om de inleiding los te rukken van de tekst maken we hem flink verschillend, klinkt mij niet echt in balans?Om de leads, die slechts enkele regels 'hoog' zijn, in balans te brengen met de rest van een artikel en om het inhoudelijke verschil tussen de lead en de rest van het artikel te accentueren, wordt de tekst voortaan in een vettere letter in een donkergrijze kleur gezet.
Om het inhoudelijke verschil tussen de inleiding en de rest van het artikel zichtbaar te maken zetten we deze boven het artikel met een afwijkende fontgrootte, -kleur en -emphasis neer.
Ik ben het helemaal met je eens dat er een inhoudelijk verschil is. Immers, in de uitwerking kun je veel meer kwijt dan in de inleiding. Daarvoor is het ook een inleiding, en veel belangrijker, daarom staat hij vooraan. Door het F-patroon leest men ALTIJD de eerste alinea het beste, de locatie van het ding geeft al aan dat dat het belangrijkste deel van het bericht is.
De lead is er schijnbaar al een paar maanden. Waarom is dat ineens niet goed genoeg meer en moet men met de technische kant van de journalistiek gaan lopen patsen? Een lead heeft niet als primaire doel zo veel mogelijk op te vallen, een lead heeft als doel je zo veel mogelijk info in zo kort mogelijke tijd te geven, zodat je kunt beslissen of je meer details wilt weten of niet. Wat een vetter font daaraan bijdraagt zie ik dus echt totaal niet.
Ik zou het dus waarderen als men op de argumenten inging in plaats van mijn lelijke sarcastische misbruik van de features die het forum mij biedt te loven.
[ Voor 12% gewijzigd door Paul op 03-02-2007 00:36 . Reden: Offtopic rant die niets toevoegt weggehaald. ]
"Your life is yours alone. Rise up and live it." - Richard Rahl
Rhàshan - Aditu Sunlock