Ik ben even naar de winkel gegaan, en ze zeggen dat er iets mis is met de luidspreker. Ik kan 'm naar de winkel brengen en krijg ik 'm na 4 tot 6 weken terug, of naar een servicecenter, en dan krijg ik 'm (ook kosteloos) na een uurtje ofzo terug. Ik ga dus binnenkort naar een servicecenter toe, en laat 't even repareren

Nee, dat is niet mogelijk. De witte lamp is namelijk een echte flitser, in tegenstelling tot bijna alle andere telefoons. Andere telefoons hebben een LED lampje als flitser erin zitten, gewoon een lampje van een niet te grote sterkte die je ook aan kan zetten. Deze telefoon heeft een Xenon flitser, een flitser die maar kort kan flitsen, omdat het lampje anders doorbrand. Na 10.000 keer (stond ergens in dit topic) is het lampje dan ook opgebrand... het heeft dus z'n voor- en nadelen. Die torch is trouwens ook goed genoeg hoor, geeft veel licht. En anders kun je (volgens mij stond 't in de startpost) een applicatie downloaden zodat je het scherm op wit kon zetten, zodat je toch een kleine witte lichtbundel hebt.
Er zijn hier verschillende die met Nav4All werken. Ergens heb ik ook gelezen dat qua gps-muis op de k800i icm nav4all, je het best een Holux GPS muis kan kopen. Dat deze beter ontvangt ofzo...
Nog niet opgevallen, ik gebruik deze functie ook alleen met m'n bluetooth headset. Probeer 't anders eens als je de telefoon tegen je oor aan hebt?
De programma's van Xilisoft en ImTOO (ben zelf meer fan van de ImTOO programma's) zijn hier zeer geschikt voor. Alleen moet je deze programma's wel aanschaffen op den duur (het geeft dan ook een veel betere kwaliteit)
Nee, hier heb je de headset voor nodig. De headset is namelijk de radio antenne.
Verwijderd schreef op woensdag 04 april 2007 @ 19:05:
Goeieavond
Ben van plan om binnenkort een mobiel te bestellen de K800i (abonnement) online via hi. (
http://www.hi.nl/)
Alleen is mij de vraag nog alleen hoe zit dat precies met de services of wel de garantie met je mobiel als er iets gebeurd.
Vooral als het bijv gestolen wordt! hoe wordt dit afgehandeld?krijg je een nieuwe of moet ik een externe verzekering aansluiten om me zelf veilig te stellen.
Je hebt gewone fabrieksgarantie, hier doet Hi niks mee, dit is iets van Sony Ericsson. Hi zorgt ervoor dat er telefoons komen en dat je kan bellen. De technische kant ligt bij Sony Ericsson. Als er iets kapot gaat (en 't geen zand/water/val/hufter-schade is), dus iets wat een fabrieksfout is, kan 't door Sony Ericsson gemaakt worden. Ik weet niet zeker of je 1- of 2 jarige garantie hebt. Dit is sowieso gratis, tenzij 't je eigen fout is.
Voor zand/water/val/hufter-schade kun je een verzekering aanschaffen, dat verschilt per telecombedrijf waar je 't koopt. Ik heb er een van TforTelecom, en betaal 7 euro in de maand.
Voor de diefstal-optie erbij kun je ook een verzekering aanschaffen, dit kost 8 euro in de maand. Ik heb dit er niet bij zitten, omdat het niet geld voor zakkenrollen. Je krijgt alleen een nieuwe als je bijvoorbeeld aan 't bellen bent (de telefoon in zicht is) en je een wapen onder je neus krijgt. Dus uit verdediging voor je leven, alleen dan wordt 't vergoed (en je moet dan ook officieel aangifte gedaan hebben etc. etc.). En tja... hoe vaak gebeurd dit nou?
Voor zakkenrollen bestaat geen verzekering...
[
Voor 20% gewijzigd door
brrrt op 04-04-2007 19:49
]