Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Het 'kleine projectjes'-topic

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:
  • 2.464 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • Jochem_
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
ssj3gohan schreef op vrijdag 25 mei 2007 @ 15:31:
Ik durf gewoon mn eigen beunprojecten niet te posten omdat ze niet kunnen tippen aan wat hier wordt gepost. Man, wat een geweldig spul. Zit ik te klooien met drie NPN transistortjes....
JUIST posten als je een beun-projectje hebt. Dit topic IS daar juist voor toch?

(Overigens: voor alle beunprojectjes, zie mijn sig.. uiterst interessant voor het geld, en NEE het is niet mijn eigen IA, heb er wel zelf besteld :) )

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 07:51
Hoi,
Ik volg met veel interesse dit topic, vind het erg leuk wat hier allemaal gemaakt word :D

Ik heb zelf hier nog een oude Sagem MY C5-2 telefoon, waar de aansluiting aan de onderkant is afgebroken, waardoor hij niet meer wil opladen. Ik heb de draadjes van de oplader al binnenin de telefoon gesoldeerd, en hij laad weer op.

Maar wat kan ik met deze telefoon doen? Niemand in m'n familie heeft interese in de telefoon, en verkopen brengt ook niks op omdat hij toch niet helemaal goed meer is.

Het is nog een best leuke telefoon, kleurenscherm, extern scherm, camera e.d

Afbeeldingslocatie: http://www.actu-mobile.com/sagem/139-sagem-MY-C5-2.jpg

Ik zat zelf al te kijken of ik 1 van de schermpjes kon aansluiten, maar ik zou niet weten of dat kan.

het buitenste LCD heeft nog de meeste kans denk ik.

  • BamiHap
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 21-10 20:20
Mwoa, reken er maar niet op...
9 van de 10, of beter, 95 van de 100 LCD's die in apparaten zitten, worden aangestuurd door controllers die speciaal daarvoor gemaakt zijn.
Misschien dat je even kan googlen, maar ik vrees dat je er weinig mee kan.

Dit is er bij mij allemaal met de paplepel ingeslagen.


  • SA007
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 20-11 21:12

SA007

Moderator Tweaking
Nah, mijn mod van gisteravond/vanmiddag:

Heb een externe ontspanner op mijn camera gebouwd. Nu kan ik foto's maken zonder dat ik me camera vast hoef te houden == meer kans op scherpe foto's ;)

De cam:
Afbeeldingslocatie: http://www.gejanssen.com/nieuwecamera/aldi410z3.jpg
Jup van de aldi :)

Foto's van de mod heb ik niet, het is nogal lastig om foto's te maken van een camera als je geen 2e hebt :P

  • willyfreak
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 18-08 22:45
spiegel _/-\o_

  • Sprite_tm
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 29-10 06:07

Sprite_tm

Semi-Chinees

Topicstarter
Ik doe normaliter vrij veel met digitale pruttel, dus meestal heb ik aan een vaste spanning van 5V of 3.3V genoeg. Soms is een labvoeding wel verrekte handig, tho', daarom heb ik een oude Conrad 30V/3A-voeding staan. Het nadeel van het kreng is echter dat 'ie nogal snel warmte genereert (het is een trafo/lineaire regelaar-combo) en dan in de over-temperature-stand schiet. Zeker als je 'm gebruikt om een accu op te laden ofzo, kan het best irritant zijn. Ik heb dus besloten om even een tweetal fannetjes erin te zetten, plus een regeling die ze alleen aan laat slaan als dat nodig is.
Afbeeldingslocatie: http://sprite.student.utwente.nl/~jeroen/foto/foto/misc6/tmb-IMG_2093.JPG
De koelplaat. De fannetjes worden op een ghetto-manier vastgezet met tie-rips.
Afbeeldingslocatie: http://sprite.student.utwente.nl/~jeroen/foto/foto/misc6/tmb-IMG_2094.JPG
En dit zijn de fans zelf; professioneel gesloopt van een paar 486-koelblokjes. Ze zijn niet nieuw, maar ze zullen ook niet zo verschrikkelijk vaak aangaan, dus dat boeit niet echt.
Afbeeldingslocatie: http://sprite.student.utwente.nl/~jeroen/foto/foto/misc6/tmb-IMG_2095.JPG
Deze NTC gaat de temperatuur aanvoelen. Zit dmv de schroefdraad vast aan het koelblok
Afbeeldingslocatie: http://sprite.student.utwente.nl/~jeroen/foto/foto/misc6/tmb-IMG_2097.JPG
Afbeeldingslocatie: http://sprite.student.utwente.nl/~jeroen/foto/foto/misc6/tmb-IMG_2096.JPG
De schakeling zelf. Jaaja, ik moet eigenlijk een print gebruiken en het vastzetten met iets beters dan hot glue, maar hell, het werkt.

Hoe zit het inelkaar? Ik ben te lame om een schakeling te tekenen, maar globaaly werkt het als volgt: de 24V uit de hoofd-trafo van de voeding word gelijkgericht en afgevlakt tot de voeding voor het geheel. De NTC is samen met een weerstand geschakeld als spanningsdeler en aan de inverterende kant van een opamp gehangen. De andere kant hangt aan een potmeter die ook als spanningsdeler geschakeld is. De opamp werkt als comparator: de uitgang word hoog zodra de temperatuur meer is dan ingesteld is met de potmeter. De uitgang is geknoopt aan een BC550'je die dan weer vrolijk de fans aanzwengelt.

Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog


  • SA007
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 20-11 21:12

SA007

Moderator Tweaking
willyfreak, hoe wil je met spiegels een foto maken als je cam in stukken ligt :P

^^ typische Sprite_tm oplossing :)
Ik heb hier nog een paar verdwaalde regelprintjes liggen uit voedingen, werken ook prima, gewoon aansluiten en je hebt een fan regeling.

  • Hekking
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 02-02-2020

Hekking

Can of whoopass

Hey even een vraagje: Ik heb gisteren me Zalman voedingtje gesleeved en een paar overbodige stekkers verweiderd. Hoe kun je het beste die loze draden isoleren? Tape vind ik niet echt een oplossing en ik heb gisteren ook nog lopen zoeken op Conrad maar ik weet natuurlijk niet hoe die dingen heten die ik zoek 8)7

Facts and perspective don't care about emotion. This was offensive? Hold my beer. When you tear out a mans tongue you not prove him evil, you're telling the world that you fear what he might say


  • Paul
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-11 19:01
Krimpkous :) Of lossolderen, maar dat gaat vaak lastig omdat er 100 draadjes samengesoldeerd zitten.

"Your life is yours alone. Rise up and live it." - Richard Rahl
Rhàshan - Aditu Sunlock


  • mux
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 19-11 16:51

mux

99% efficient!

Dat heb ik nou ook, ik zit constant met tape en Hot "Sprite_TM" Glue (r) te klooien, maar misschien moet ik maar eens een föhn en krimpkousjes kopen.

Ah, of ik kan mn vriendin op tactische momenten uitnodigen, zij heeft een föhn :-)

  • joopv
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
De lucht uit een haarfohn is te koud voor krimpkous...

Je moet een heteluchtpistool hebben (verfafbrander).

  • naftebakje
  • Registratie: Februari 2002
  • Nu online
Vlammetje uit een aansteker (5cm onder de krimpkous om roet/verbranden te voorkomen) werkt ook goed, desnoods kan je ook met je soldeerbout over de krimpkous wrijven (niet met de punt zelf, want soldeer zal daar niet meer hechten, en het stinkt nogal).

Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.


  • Sprite_tm
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 29-10 06:07

Sprite_tm

Semi-Chinees

Topicstarter
Ik kan een heteluchtpistool aanraden; die krengen kosten op bepaalde momenten bij bepaalde Duitse discountzaken (ik zal de naam, Aldi, niet noemen :P ) slechts een tientje ofzo, en je kan 'm meteen gebruiken om allerhande shit makkelijk te kunnen desolderen.

Maareuh, dit is allemaal eigenlijk een beetje off-topic :) Het gaat hier over interessante projectjes, niet hoe die projectjes inelkaargezet kunnen worden.

[ Voor 23% gewijzigd door Sprite_tm op 04-06-2007 19:43 ]

Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog


Verwijderd

Zojuist even een mini Weller Magnastat voeding gemaakt :)
De standaard voeding is nogal lomp en raar gevormd, zodat hij eigenlijk nergens normaal inpast als je hem eens mee moet nemen. Daarom dus een kleinere :)
Hij is niet voor permanent gebruik geschikt, de trafo is eigenlijk te zwak (geen idee hoeveel VA dat ding is). De spanning kakt in van 27V naar 20 als de heater aangaat :P
Daar heb ik ook even misbruik van gemaakt, met een simpele opamp schakeling heb ik nu ook een heater indicator led (schaamteloos het idee van sprite_tm gejat :) ).

Afbeeldingslocatie: http://vuurvliegje.ath.cx/filedumpshit/weller_mini2.jpg
Afbeeldingslocatie: http://vuurvliegje.ath.cx/filedumpshit/weller_mini.jpg

  • SA007
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 20-11 21:12

SA007

Moderator Tweaking
Nah, in de navolging van mijn externe sluiterknop mod op mijn medion digitale camera heb ik er nu een pc bediening voor gemaakt.

http://fotos.sa007.nl/Cam_remote

Kan nu op de pc commando geven om een foto te maken en kan nu dus ook timelapse filmpes maken, waar ik atm ook mee bezig ben, als test, er is nl geen zak te zien :P
Pagina: 1 2 Laatste