


Het eerste deel van "het Sony Ericsson M600i topic" is hier terug te vinden.
Oorspronkelijk persbericht
De Sony Ericsson M600i is een volwaardige e-mail tool en mobiele telefoon in één, met een extreem stijlvol en slank uiterlijk. Bovendien heeft het ook nog eens buitengewoon handige features, waaronder een touchscreen display met handschriftherkenning. De M600i is de tweede telefoon in de Sony Ericsson portfolio die Symbian OS 9.1 and UIQ 3.0 enabled is. (De Sony Ericsson P990i was de eerste, maar kwam later beschikbaar). Ook de W950i zal gebruik maken van deze versie van Symbian.
Met de M600i worden je fantastische mogelijkheden geboden om de telefoon te customisen en - om je persoonlijke productiviteit verder te verhogen - applicaties aan te schaffen via de Sony Ericsson Application shop. De UMTS-telefoon is compact, maar zit boordenvol met functionaliteiten, zoals nieuwe push e-mail applicaties, remote synchronisatie en een uitbreidbaar geheugen. De M600i is 15 mm dik en is daarmee een van de dunste UMTS-toestellen van zijn soort die nu op de markt is.
“Schattingen laten zien dat er wereldwijd zo’n 650 miljoen zakelijke e-mail gebruikers* zijn en de vraag voor echt mobiele e-mail groeit daardoor snel,” zegt Eric Rikken, Head of Marketing Benelux van Sony Ericsson. “Hoewel er ook aparte e-mail toestellen op de markt zijn, zullen veel mensen een snelle en makkelijke messaging tool toejuichen die geïntegreerd is in hun mobiele telefoon.”
Multifunctioneel
Dankzij het software platform en de user interface wordt multitasking – zoals surfen op het net terwijl je telefoneert – realiteit. De M600i maakt optimaal gebruik van zijn UMTS-mogelijkheden en zorgt voor een hoge bandbreedte voor downloads en voor snel en makkelijk e-mail verkeer (zelfs bij zware attachments). Verder zijn software pakketten als PowerPoint, Word en Excel en Adobe PDF viewer standaard geïnstalleerd.
Design
De M600i is dankzij het ergonomische ontwerp heel eenvoudig met een of twee handen te bedienen. Hierdoor is het ook mogelijk om op verschillende manieren de messaging functies van het toestel te gebruiken. Zo kan het grote ‘dual function’ keyboard gebruikt worden voor het invoeren van teksten en functioneert het als cijfertoetsen.
Je kunt video’s van hoge kwaliteit en grafische content optimaal bekijken met de 3-way Jog Dial en een 2,6 inch QVGA scherm, die 262k aan kleuren weergeeft.
Partners
Er komt een ruim aanbod aan standaard applicaties voor push e-mail en aan customised versies die operators zelf kunnen afstemmen. Deze worden op het moment ontwikkeld in samenwerking met de volgende partners:
AlteXia
Ericsson Mobile Office (EMO) (Try & Buy)
iAnywhere OneBridge
Intellisync
Microsoft Exchange ActiveSync
RIM - BlackBerry Connect
Seven
Visto
Standaard Email - IMAP IDLE (werkt op alle standaard compliant servers)
Deze bedrijven houden zich bezig met het ontwikkelen van een serie e-mail oplossingen zodat je altijd en overal zowel bij je privé als zakelijk e-mailaccounts kunt.
Veiligheid
Met zoveel connectivity mogelijkheden heeft Sony Ericsson uiteraard veel zorg besteedt aan het veiligheidsapect. De krachtige anti-virus en firewall software voor mobiele toestellen van McAfee en Pointsec encryptie worden gratis of in de vorm van try&buy pakketten aangeboden. Voor een veilige toegang tot bedrijfs¬netwerken wordt Certicom VPN-cliënt gratis aangeboden.
Voor zo'n slank apparaat heeft de M600i een indrukwekkende hoeveelheid geheugen (80 MB) aan boord. Zo kan een grote hoeveelheid e-mail attachments en multimedia content worden opgeslagen. Een extra 64 MB Memory Stick Micro (M2) wordt standaard in de doos meegeleverd. De M2 is een superkleine stick voor de opslag van media die speciaal ontworpen is voor zeer compacte mobiele apparaten.
De M600i is beschikbaar in Granite Black en Crystal White en werd beschikbaar vanaf het tweede kwartaal van 2006. De actuele prijs kan je onder andere in de Pricewatch terug vinden.
M600i Overzicht features:
Imaging & Messaging
• QVGA 2,6 inch display
• 262K kleuren TFT
• Video playback 30 frames per seconde
• Online picture sharing
• SMS, MMS, POP3 e-mail
• Push e-mail
• Keyboard met dual functions
• Typecorrectie en word completion
• Handschriftherkenning
• Touchscreen
Entertainment
• Media Player (ondersteunt MP3, AAC, ACC+, E-AAC+ .3gp en .m4a)
• OMA DRM phase 1
• Streaming audio/video
• Audio out over system connector
• 3D games, Java MIDP 2.0
• 40 Polyphone ringtones
Connectivity
• Dual Mode UMTS 2100 MHz, triple band GPRS 900/1800/1900MHz
• Symbian 9.1 en UIQ 3.0
• Stereo Bluetooth™ support
• Infrarood SIR
• 80 MB intern gebruikersgeheugen
• Uit te breiden Memory Stick Micro™ (M2™)
• Full HTML browser Opera 8
• RSS feeds
• Flight mode
• PC tools & software
• PC-synchronisatie
• USB 2.0 mass storage, full speed (12 Mbps)
• USB charging
• External antenna connector
• Stereo Portable Handsfree en USB-kabel bijgeleverd
Zakelijk
• VPN-cliënten (gratis)
• Encryptie (try&buy)
• Virus Protection / Firewall (try&buy)
• Ingebouwde Sony Ericsson Application Shop
• Luidspreker
• PowerPoint, Word en Excel editors
• Adobe PDF viewer
Media:
De officiele productpagina van de Sony Ericsson M600i.
Officieel persbericht Sony Ericsson (Vertaling ervan staat hier boven)
Officiele persfoto's Sony Ericsson
Foto's van SE community
De interactieve presentatie van de M600i.
De Video presentatie van de Sony Ericsson M600i.
Navigatie
Ook onder Symbian OS 9.1 (UIQ 3) is het mogelijk om navigatiesoftware te installeren. Enkele aanbieders van navigatiesoftware zijn:
Wayfinder
Wisepilot
Nav4all
Officieel wordt het populaire TomTom Navigator niet ondersteund. Er is echter al bewezen dat het wel degeljk draaiend is te krijgen.
Bescherming
Om de M600i een beetje stijlvol te kunnen vervoeren, zonder het touchscreen te beschadigen heeft Noreve een bijzonder stijlvolle cover in het assortiment. Deze zijn in Nederland te bestellen bij Smartphoneshop.
Wat ook werkt, maar wel een beetje minder stijlvol is, zijn de sokjes die te krijgen zijn voor de iPod. Deze passen perfect en zijn iets voordeliger dan de casing van Noreve.
Ook Sony Ericsson biedt een etui aan. Deze is echter niet helemaal specifiek voor de M600i ontwikkeld.
Uiteraard kunnen screenprotectors van ieder willekeurig merk gebruikt worden om het touchscreen te beschermen tegen krassen.
Themes en ringtones
Op het forum van Mobile9 zijn themes en ringtones te vinden voor de M600i.
Firmware update
Met enige regelmaat wordt er nieuwe firmware uitgegeven voor de M600i. Door middel van een speciaal programma dat je HIER kan downloaden kan je de M600i bijwerken. Dit gaat als volgt in zijn werk:
- Laadt de telefoon helemaal op.
- Maak met de meegeleverde Software Suite een back-up van al je bestanden.
Tijdens de update wordt alles gewist! - Haal de SIM-kaart uit de telefoon, plaats de batterij terug en sluit de cover.
- Start het updateprogramma en volg de instructies op het scherm.
- Het ingedrukt houden van de "c" toets lijkt niet nodig te zijn, maar kwaad kan het ook niet!
- Na de update (dit kan even duren) de back-up weer terug zetten met behulp van de Software Suite!
UIQ 3.0 software
In Het UIQ3 Software Topic voor de SE P990i - W950 - M600 is software terug te vinden voor Symbian telefoons met UIQ 3.0 interface.
(met dank aan Nils7 die het oorspronkelijke topic startte en bovenstaande tekst deels samenstelde)
[ Voor 126% gewijzigd door PaT op 14-04-2007 14:13 ]
Groot genoeg voor 2 hoofdletters