Linux ergernissen :)

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:
  • 1.102 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • Drgn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
Gek genoeg leek dit me nou een leuk onderwerp, ik zal het even toelichten;

Ken je ook dat gevoel dat je best tevreden bent met je Linux install, maar dat je net dat ene dingetje niet voor elkaar krijgt of dat een bepaald stukje software niet beschikbaar is zoals jij het graag had gezien?

Het leek me wel een idee om dat hier te spuien, misschien hebben anderen daar dan weer iets over te zeggen of tips over wat je nog zou kunnen proberen, waar weer anderen dan wellicht hun voordeel mee kunnen doen.

Ik baal er zelf bijvoorbeeld van dat ik geen echt goede music player kan vinden die echt lekker aanvoelt, die dingen doet zoals _IK_ het graag zou zien; Ik draai nu XMMS, vindt dat eigenlijk een lelijke player die voor geen meter met Gnome integreert, maar die doet wel wat ik wil. Vooral functies mbt tot de playlist (jump/search die je playlist laat staan, sort by path and filename) vind ik erg fijn. Ik hou m'n player graag in beeld, maar een dikke library naast m'n playlist vind ik helemaal niets.
Ik heb echt al vanalles geprobeerd, maar het is het telkens (net) niet (Amarok, Rhythmbox, Banshee, Muine, VLC, Mplayer)
BMPx vind ik er al beter uitzien, maar werkt (nog?) niet lekker. Listen en Quod Libet vind ik ook erg goed, maar niet goed genoeg om XMMS over te nemen.

Nu jij :9

Leave the gun, get the canoli


  • ShadowBumble
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 17:54

ShadowBumble

Professioneel Prutser

dat "apt-get moo" wel werkt echter "apt-get beastie" niet :P

Debian Distro op test PC werk.
FBSD 6.1 Distro Op thuis PC.

Voor de rest moet ik eerlijk bekeken dat ik voor audio video extreem weinig doen op mijn *nix distro's

"Allow me to shatter your delusions of grandeur."


  • Vinnie
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Hmmjah, enige echte nadeel wat ik altijd wel vindt is de nonintegratie en consistency in de GUI in meeste Linux distro DE's.
Op een of andere manier zien er dingen er altijd net iets anders uit, reageren anders of hebben weer een compleet uniek configureerapplet.

Nu weet ik dat de kracht ook is dat je alles aan kan passen, maar het zou imho wel sieren als er ook iets zou zijn om vanaf een bepaalde 'template' te werken?

Onder de motorkap vindt ik het echt heerlijk, gewoon niks om op aan te merken, maar elke keer weer als ik in de GUI werk, dan heb ik het gevoel dat het allemaal maar met losse draadjes aan elkaar 'hangt' ipv een sterk geheel zoals dat (helaas dat ik het moet zeggen) bijvoorbeeld in Windows is.

C:\>_


  • Xer0X
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 18:15

Xer0X

Gotha know??

Ik erger me vooral wel eens dat ik voor sommige dingen (voor mij dan) vage commando's uit moet voeren. Bijvoorbeeld als ik geluid in Enemy Teretory wil moet ik eerst:


echo "et.x86 0 0 direct" > /proc/asound/card0/pcm0p/oss
echo "et.x86 0 0 disable" > /proc/asound/card0/pcm0c/oss

Uitvoeren.

Voor de kenner zal dit vast heel logisch zijn maar voor mij niet.

Ook heb krijg ik het niet voor elkaar om mijn monitor (LCD) standbij te laten gaan.
En ik krijg het ook niet voor elkaar om mijn computer in S3 te laten slapen.

Verder lukt alles me prima (soms met een beetje hulp van internet)

Oh ja en ik zoek nog steeds een programma zoals cpu-z.
Waar ik mijn mem speeds en ht bus kan checken

[ Voor 7% gewijzigd door Xer0X op 10-10-2006 23:11 ]


  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

@Xer0X:

cat /proc/Nogwat?

ik vind de verschillen in paden tussen de distro's irritant. deze zijn er nog steeds ondanks de standariseringspogingen.
tevens: linux is a bunch of hacks (iets in die geest zei theo deraadt). dat is voordeel: iedereen kan verbeteringen invoegen, maar ook een nadeel. het versplintert zo namelijk wel enorm.

met name de verschillende distro's hebben daar een handje van, maar ook in de inconsistentie tussen softwarepakketten zie je dit terug.

Zaram module kopen voor je glasvezelaansluiting?


Verwijderd

En hier slaat Boudewijn een van de spijkers op de kop (dat je dat nog eens uit mijn mond mocht horen he vrind ;) ). Er gebeurd nu met linux precies hetzelfde als wat er vroegah met sysv en bsd gebeurde. Doordat er een te-grote onderlinge strijd en fragmentatie is, wordt de focus van _waarom_ zo'n os gebouwt wordt nog wel eens over het hoofd gezien. Het OS wordt het doel op zich in plaats van een middel te zijn. Erg jammer, want daardoor zal linux nooit de belofte worden die ze al jaren waar proberen te maken.

Wat ook meespeelt, en dit is vanuit het oogpunt van een unix admin bekeken, linux is het meestal net niet. De stabiliteit, robuustheid en het "warm fuzzy feeling", wat je meestal aan de echte unixen kunt voelen mist imho nog steeds onder linux. Voornamelijk omdat de ontwikkeling van linux primair gericht is op features.

  • xzenor
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14-10-2022

xzenor

Ja doe maar. 1 klontje suiker.

Dat is de reden waarom ik op FreeBSD ben overgestapt..
Ik vind linux vooral erg rommelig in mekaar zitten..
het scheelt wel van distro tot distro, maar grof gezegd blijft het een bij mekaar geraapt zooitje.

Wat betreft het uiterlijk van xmms (opmerking van ts).. Daar zijn toch skins voor uitgevonden? Laatste keer dat ik xmms gebruikte was het gewoon de unixversie van Winamp, en zelfs de skins er van werkte daar prima op. Zo kan je xmms er uit laten zien zoals je zelf wilt lijkt mij.

  • Ivo
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 14-01-2025

Ivo

Wat ook meespeelt, en dit is vanuit het oogpunt van een unix admin bekeken, linux is het meestal net niet. De stabiliteit, robuustheid en het "warm fuzzy feeling", wat je meestal aan de echte unixen kunt voelen mist imho nog steeds onder linux. Voornamelijk omdat de ontwikkeling van linux primair gericht is op features.
Hebben we het nu over de kernel? Zo ja, dan begrijp ik deze opmerking niet:
Dat is de reden waarom ik op FreeBSD ben overgestapt..
Ik vind linux vooral erg rommelig in mekaar zitten..
het scheelt wel van distro tot distro, maar grof gezegd blijft het een bij mekaar geraapt zooitje.
Verschil tussen distro's uit zich in ieder geval niet in de kernel (hoogstens in de configuratie van de kernel).

Ik vind dit wel een interessant topic. Ik vind vooral de gemiste applicaties een belangrijk punt. Misschien wordt er een ontwikkelaar geinspireerd om een bepaalde applicatie te maken. Ik zou graag een goed computeralgebra-pakket (equivalent met mathematica) zien. Het alternatief hiervoor is maxima en dat vind ik een lelijk gedrocht.

  • Emielio
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 01-02 17:40
Ik vind het jammer dat Bricscad niet native draait omdat het verre van stabiel is. Ik kom daar meestal op de harde manier achter (na een uur tekenen zonder op te slaan)

Opleiding Brandveiligheid


  • Drgn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
@possamal

Ja klopt. Ik heb op gnome-look ook een mooie human-blended skin gevonden die redelijk in het metacity theme past. Maar toch heeft het dan nog steeds niet echt die Gnome uitstraling. De vensters, knoppen, scrolbalk blijven erg niet-Gnome. En zeker als je gaat 'rechts-klikken' krijg je die lelijke grijze vensters met dito font.

Dit dus, Listen:
Afbeeldingslocatie: http://student.hosting.kun.nl/louiswolf/images/listen.png

en XMMS:
Afbeeldingslocatie: http://student.hosting.kun.nl/louiswolf/images/xmms.png

Bij aMSN had ik dit ook, maar dat werd opgelost door de TS van het Ubuntu 6.06 LTS deel 2 topic.

Leave the gun, get the canoli


  • robbert
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-02 23:11
Mijn ergenissen:
  • Meerdere monitoren is altijd een geklungel; bij Nvidia moet je met twinview gaan klungelen, bij Ati en Intel weer met iets anders. Als je het eenmaal ingesteld hebt werkt het ansich wel ok. Alleen begrijpen sommige applicaties weer niet goed dat je 2 monitoren hebt, waardoor het in het midden van 2 scherm een applicatie wordt geopend. Ook als je iets wil veranderen aan je Xorg.conf moet je X weer opnieuw opstarten wat nogal irritant kan zijn (laptop en projector). In Windows en OSX is dat iig een stuk beter geregeld.
  • Slechte integratie tussen alle grafische toolkits. Gtk lijkt totaal niet op Qt en nog erger niet op andere toolkits. In Qt 4.2 (http://doc.trolltech.com/....html#desktop-integration) schijnt (gelukkig) wel iets te komen wat er voor zorgt dat Qt zich meer native Gtk kan gedragen.
  • Dat er niet 1 fatsoenlijke oplossing komt voor GnomeVFS en KIO-slaves. Momenteel werkt dit nogal irritant, sommige applicaties ondersteunen GnomeVFS, sommige KIO-slaves en sommige geen van beide.
  • Dat Wine soms nog zo brak werkt als ik weet niet hoe. Maar daar kan Linux en de Linux distros jammergenoeg weinig aan doen ;)
Dingen die de laatste tijd wel erg verbeterd zijn: wifi en geluid. Spdif (en AC3-passthrough) werkt in Ubuntu Edgy tegenwoordig (met mijn crap creative kaartje) out of the box evenals wifi (met wpa) dankzij Network Manager.

[ Voor 22% gewijzigd door robbert op 11-10-2006 12:57 ]


  • nero355
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 28-02-2025

nero355

ph34r my [WCG] Cows :P

Niemand met klachten over JRE/Flash/ShockWave en andere vage plug-ins ?? IMHO toch wel een pain in the ass als je Linux/BSD draait }:|

|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||


Verwijderd

Ivo schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 10:40:
Hebben we het nu over de kernel? Zo ja, dan begrijp ik deze opmerking niet:
Ik heb het over de distributie in z'n geheel, dus kernel+userland. De samenhang van deze twee is bij "echte" unicen meestal veel beter dan onder linux. (zelfs IRIX 6.2 voelt consistenter dan linux, ondanks dat het een ruk OS is om mee te werken)

@Ivo, had je "R" en/of Gnu Octave al gezien? Overigens zijn er ook Mathematica ports voor Linux.

[ Voor 10% gewijzigd door Verwijderd op 11-10-2006 13:24 ]


  • robbert
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-02 23:11
nero355 schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 13:21:
Niemand met klachten over JRE/Flash/ShockWave en andere vage plug-ins ?? IMHO toch wel een pain in the ass als je Linux/BSD draait }:|
Dat ligt er meer aan dat Flash en ShockWave niet echt open zijn, waar Linux niks aan kan doen. Met Java heb ik daarnaast geen enkel probleem....

  • nero355
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 28-02-2025

nero355

ph34r my [WCG] Cows :P

robbertkrebbers schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 13:31:
Dat ligt er meer aan dat Flash en ShockWave niet echt open zijn, waar Linux niks aan kan doen.
Closed vind ik ook best hoor alleen niet multi platform vind ik een heel stuk minder ;)
Met Java heb ik daarnaast geen enkel probleem....
OK, maar onder BSD is het wel omslachtig imho =>

Zelf downloaden + op juiste plek zetten wegens EULA die je prima ook kan accepteren via de console :/

Het zijn van die kleine dingen zeg maar... erg jammer soms.

* nero355 denkt net aan nog iets : PDF lezen als plug-in voor FireFox/Opera <= Kan dat überhaupt normaal ?!

|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||


  • eamelink
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

eamelink

Droptikkels

Ivo schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 10:40:
Ik vind dit wel een interessant topic. Ik vind vooral de gemiste applicaties een belangrijk punt. Misschien wordt er een ontwikkelaar geinspireerd om een bepaalde applicatie te maken. Ik zou graag een goed computeralgebra-pakket (equivalent met mathematica) zien. Het alternatief hiervoor is maxima en dat vind ik een lelijk gedrocht.
Mjah, dan wil je niet zozeer een Linux alternatief voor Mathematica (want dat is er al; en het heet ... Mathematica!) maar vooral een _gratis_ alternatief :P.

En dan is Mathematica wel een erg gespecialiseerde app dat érg veel tijd, moeite en vooral kennis zou kosten om te ontwikkelen.
nero355 schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 13:21:
Niemand met klachten over JRE/Flash/ShockWave en andere vage plug-ins ?? IMHO toch wel een pain in the ass als je Linux/BSD draait }:|
Sommige vage plugins mis je inderdaad, dat is wel jammer. Maar bijvoorbeeld de mplayer plugin voor Firefox-soon-to-be-Iceweasel werkt goed, en Flash ook wel, al loop je meestal wel vaak net iets achter qua versies.

een JRE of SDK installeren is onder Debian in ieder geval niet zo moeilijk; je download de JDK of SDK die je wilt hebben gewoon van de Sun website, en met make-jpkg filenaam maak je er een .deb pakketje van die je daarna weer gewoon met dpkg -i kan installeren :)

[ Voor 33% gewijzigd door eamelink op 11-10-2006 14:35 ]


  • robbert
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-02 23:11
nero355 schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 14:18:
* nero355 denkt net aan nog iets : PDF lezen als plug-in voor FireFox/Opera <= Kan dat überhaupt normaal ?!
Uit de Evince Roadmap:
# Browser plugin? Whith this wonderful rendering engine, we could replace the Adobe plugin.
Het staat dus wel in de planning... alleen wanneer het ooit gaat komen is nog maar afwachten.

[ Voor 6% gewijzigd door robbert op 11-10-2006 14:44 ]


  • neeroeter
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 24-01 05:06
Mijn ergernis:

lekker converten van video...

mencoder is een 4-jarige studie om dat op de command-line ad praat te krijgen.

Rippers lopen achter de beveiligingen aan, dvd authoren is ook niet eenvoudig ( gimp en dvdauthor )..

Wat wel een mooi proggie is, is Avidemux..da's nou werkelijk een fantastische ontwikkeling. Ben op dit moment een dvd aan het " avi'en " .

Ik ben trouwens wel fan van xmms...is een mooi proggie, ik hoop wel dat een foobar nog eens voor linux beschikbaar komt....

  • M@rijn
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 04-02 23:00
Ik zal ook nog maar een duit in het zakje doen over ergenissen:

- Zie neeroeter
- De verschillende package managers, je bent nu altijd afhankelijk van je distributeur bijv. wil je het gebruiksvriendelijk maken zorg er dan gewoon voor dat bijv. een linux variant met .bin overweg kan voor de binaire bestanden en bijv. .ebuild voor alles wat gecompiled moet worden
- Gebruiksvriendelijkheid, iedereen zegt wel dat het gebruiksvriendelijk is e.d. maar je moet toch nog te vaak naar de commandline om dingen te fixen, iets wat je bij osX niet vaak tegenkomt.
- Het mounten van ISO's moet bijv. via de commandline, even makkelijk een ISO, MDF of NRG mounten is er niet bij, je hebt daar weer allemaal converters voor nodig, waarom doen ze niet samenwerken met elkaar en 1 pakket uitbrengen, zorgt ook voor continuiteit.
- Projecten, prachtig al die open source projecten echter vind ik dat er te veel zijn die hetzelfde doen. Ga eens samen werken.

  • smokalot
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 15-01 22:00

smokalot

titel onder

robbertkrebbers schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 12:45:
Meerdere monitoren is altijd een geklungel; bij Nvidia moet je met twinview gaan klungelen, bij Ati en Intel weer met iets anders. Als je het eenmaal ingesteld hebt werkt het ansich wel ok. Alleen begrijpen sommige applicaties weer niet goed dat je 2 monitoren hebt, waardoor het in het midden van 2 scherm een applicatie wordt geopend. Ook als je iets wil veranderen aan je Xorg.conf moet je X weer opnieuw opstarten wat nogal irritant kan zijn (laptop en projector). In Windows en OSX is dat iig een stuk beter geregeld.
dat gaat helemaal veranderen! die 2 dingen die je noemt (dualhead en xorg.conf) zijn precies de dingen waar Keith Packard at this very moment hard aan werkt. Hij schijnt zelfs al best ver te zijn met het dualhead gebeuren. Zie ook http://wiki.kde.org/tiki-...ad+RandR+by+Keith+Packard voor het praatje wat ie op Akademy heeft gehouden vorige maand.

Wat me verder opvalt is dat mensen integratie willen, dat alles wat op linux werkt er hetzelfde uit moet zien. Waarom? Er is toch geen enkel OS dat dat heeft? Ook met win32 zijn er toch verschillende toolkits waardoor het allemaal een andere look n feel heeft?

Ik gebruik bijna uitsluitend KDE applicaties, en die integreren beter dan alles wat ik ooit gezien heb. Ik vind het een taak van mijn distributie om mij een systeem te geven met de programmaas die ik wil gebruiken, en ik vind dat ubuntu/kubuntu dat helemaal niet zo slecht doen bijvoorbeeld.

It sounds like it could be either bad hardware or software


  • E-jey
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
Ik vind het irritant dat dingen nooit uit zichzelf werken. Je blijft altijd bezig! Update je je systeem, kan je vmware weer opnieuw gaan installeren. Volgensmij kan er ook zeer makkelijk winst geboekt worden als distro's hun principes opzij zetten en gaan luisteren wat de gebruikers echt willen.

  • I386DX
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 24-01 18:15
Het geluidssysteem van Linux: er is altijd wel iets dat niet werkt en/of iets anders tegenwerkt.

  • Confusion
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 01-03-2024

Confusion

Fallen from grace

Mijn enige ergernis zijn de idiote, onverklaarbare bugs die zo af en toe optreden. Misschien kan ik het beter schuiven op: gebrek aan fatsoenlijke foutmeldingen. Mijn top 3 van het moment:
- mplayer segfaults
- xmms segfaults
- [KDE] Vreemd keyboardgedrag in KDE Konsole

De eerste twee heb ik vers opnieuw geinstalleerd vanuit het apt repository en vanaf source, maar ze blijven segfaulten. Waarschijnlijk een library probleem ergens, maar, by Jove, vertel me dat dan! Ik tast nu behoorlijk in het duister en dat irriteert me.

Wie trösten wir uns, die Mörder aller Mörder?


  • Blaasvis
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 09:33

Blaasvis

Cidora \o/

mijn grootste ergenis is al jaren...:
een fatsoenlijke IDE voor C++/C voor de gnome omgeving, anjuta zuigt nogal. Het crashed met het minste geringste. meestal val ik dan maar gewoon terug op Gvim, maar daar mis ik de grafisch debugger nogal es... :(

Freedom is everything you need ; <moto-moi|afk> ik verkloot het gewoon nooit :P


Verwijderd

Nochtans werkt het voor andere mensen wel perfect zonder problemen hoor.
Als het voor jou dan niet werkt, moet je even bij jezelf kijken.
En als je het echt slecht vindt, gebruik het dan gewoon niet?
Vind het redelijk suf om hier dan een zanik-thread te maken waar iedereen met z'n allen kan klagen wat hij of zij niet snapt van linux.
Voor mij persoonlijk werkt het perfect, op alle gebied.
Maar ik gebruik dan ook Debian, dat scheelt ;)

  • robbert
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-02 23:11
smokalot schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 17:07:
[...]

dat gaat helemaal veranderen! die 2 dingen die je noemt (dualhead en xorg.conf) zijn precies de dingen waar Keith Packard at this very moment hard aan werkt. Hij schijnt zelfs al best ver te zijn met het dualhead gebeuren. Zie ook http://wiki.kde.org/tiki-...ad+RandR+by+Keith+Packard voor het praatje wat ie op Akademy heeft gehouden vorige maand.
Dat ziet er al vrij positief uit, ik hoop dat het volgende inderdaad (binnen redelijke termijn) werkelijkheid wordt:
The goal is to make /dev/null a valid config file.
En je alles aan kan passen terwijl dat X draait.
Wat me verder opvalt is dat mensen integratie willen, dat alles wat op linux werkt er hetzelfde uit moet zien. Waarom? Er is toch geen enkel OS dat dat heeft? Ook met win32 zijn er toch verschillende toolkits waardoor het allemaal een andere look n feel heeft?
Ik zie win32 ook niet als voorbeeld voor een Linux distro. Daarnaast vind ik het ook irritant als ik onder windows programma's heb die totaal niet op elkaar lijken.
Ik gebruik bijna uitsluitend KDE applicaties, en die integreren beter dan alles wat ik ooit gezien heb. Ik vind het een taak van mijn distributie om mij een systeem te geven met de programmaas die ik wil gebruiken, en ik vind dat ubuntu/kubuntu dat helemaal niet zo slecht doen bijvoorbeeld.
Ik gebruik GNOME dus voornamelijk Gtk applicaties. Maar af en toe zijn er toch wel Qt/Kde programma's die ik een stuk beter/handiger vind, alleen vind het zo jammer dat ze er niet uit zien (met wat een ander colour scheme voor kde wordt het overigens al wel een stuk acceptabeler). Gelukkig gaat hier in Qt 4.2 dus verandering in komen. ;)

[ Voor 3% gewijzigd door robbert op 11-10-2006 18:44 ]


  • zomertje
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 03-02 16:28

zomertje

Barisax knorretje

Mijn ergernissen, oeh!
Op nummer 1 staat onbetwist: flash voor amd64 :P
Tja, ik heb de fout gemaakt om daarmee te willen spelen.

Verder heb ik allerlei gekke dingen gehad met niet werkende of crashende programma's. Simpele dingen zoals een vpn naar m'n werk zijn hier niet werkend te krijgen. En waarom is er geen Photoshop voor Linux? Hoewel Gimp voor bijna al mijn werk prima voldoet :)

En wat hierboven wordt gezegd door r3boot. Dat moet ik commerciele unices wel nageven, als ik op AIX een package installeer dan werkt het altijd (tot nu toe dan :P).

het ultieme jaargetijde.... | #!/usr/bin/girl | Art prints and fun


  • jealma
  • Registratie: Mei 2003
  • Niet online

jealma

Jesus is Lord!

(overleden)
Hmz, ik ben ubuntu dapper gebruiker en heb dus Gnome draaien. Er is inderdaad geen goede audiospeler voorhanden in de repo's, maar ik gebruik de laatste tijd Exaile (http://www.exaile.org/) en dat werkt heel goed. Ik heb iiv nog geen vastlopers gehad, het is mooi geintegreerd met Gnome en het gaat heerlijk overweg met mijn niet te zuinige mp3collectie.

Punten waar ik me dus nogal aan erger soms:
- de fonts zijn standaard waardeloos. Na het installeren van de goede fonts ziet t.net er zo uit dat alles binnen de frames blijft, maar daar blijft het dan ook bij. Als je een screenshot van windows en linux met t.net naast elkaar zet, wil je eigenlijk geen linux draaien.
- er is geen goede audiospeler op dit moment; ik heb het dus opgelost met Exaile, dat mischien in de repositories van ubuntu Edgy komt als het op tijd "af genoeg" is.
- drivers zijn een behoorlijk geharrewar. Bij oudere distro's is er meestal geen ondersteuning voor een bepaald onderdeel en moet je dus zelf gaan compileren of skippen. Bij de nieuwe kernels zit gelukkig veel geintegreerd wat goed werkt.
- de opstarttijd was een issue in het begin; tegenwoordig start een moderne linuxdistro met xorg sneller op als windows.
- linux op de desktop voelt af en toe een beetje traag aan qua response, vensters verschuiven en dergelijke. Het is beter geworden de laatste tijd, maar het is nog niet op het niveau waar je U tegen kunt zeggen.
- het is jammer dat er zoveel DE's en WM's zijn in plaats van een universele die zo aan te passen is dat ie aan de wensen van alle nu bestaande gebruikers van DE's en WM's is aan te passen. Dus een WM/DE die lekker op een p2 kan draaien (bijvoorbeeld fluxbox) maar ook aan te passen zodat ie alle features heeft van Gnome/KDE.
- het geluid onder linux is redelijk crap. Onder windows klinkt het geluid gewoon mooier. Ook hier weer: er zit wel verbetering in; waar het een jaar of twee geleden nog onacceptabel was, ben ik er nu wel redelijk tevreden over.

De nadelen wegen voor mij iiv niet op tegen de voordelen zoals de situatie nu is; en ik ben dan ook een vrolijke Windows/Linux gebruiker die beide op waarde weet te schatten.

Avalon, Fireflight, Gaither, Point of Grace, Third Day
C2D E6400 @ 3GHz - Zalman CNPS8000 - GA-P35-DS3 - Corsair 2GB ram - Asus 9400GT - OCZ Vertex 30GB
Archlinux 64-bit + Awesome


  • robbert
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-02 23:11
jealma schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 19:33:
het geluid onder linux is redelijk crap. Onder windows klinkt het geluid gewoon mooier. Ook hier weer: er zit wel verbetering in; waar het een jaar of twee geleden nog onacceptabel was, ben ik er nu wel redelijk tevreden over.
Ik ben wel eens benieuwd wat je bedoelt met "mooier" ;)

Vroeger was het wel altijd lastig om allerlei dingen met geluid fatsoenlijk aan het werk te krijgen, vanwege al die soundservers. Maar daar heb ik dus tegenwoordig niet echt last meer van.

[ Voor 19% gewijzigd door robbert op 11-10-2006 19:46 ]


  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

ik vind het geluid onder Linux wat doffer en minder scherp.
het lijkt alsof de dynamiek eruit is...

het gebruiken van de losse alsa driver (gentoo gebruik ik btw) is al een giga verbetering tov de in-kernel alsa.

edit: r3b00t: ben je ziek ofzo, je geeft me zomaar gelijk ;)

[ Voor 12% gewijzigd door Boudewijn op 11-10-2006 20:06 ]

Zaram module kopen voor je glasvezelaansluiting?


  • Kul
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 10-12-2025

Kul

De slechte support van mijn moederbord en creative geluidskaart tijn wel vervelend, maar dat ligt natuurlijk niet aan linux :P

Een van de grootste ergernissen is eigenlijk dat sommige mp3-spelers het niet doen (cretive zen bijv.)

Het bevalt me verder erg goed (gebruik het nu 3 maand, Ubuntu dapper).

Het installeren van programma's is niet zo makkelijk als bij windows. dat is wel lastig, maar met wat oefening lukt me dat ook nog wel :)

  • Hagar
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14-10-2025

Hagar

Diabootic

Confusion schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 17:37:
Mijn enige ergernis zijn de idiote, onverklaarbare bugs die zo af en toe optreden. Misschien kan ik het beter schuiven op: gebrek aan fatsoenlijke foutmeldingen. Mijn top 3 van het moment:
- mplayer segfaults
- xmms segfaults
- [KDE] Vreemd keyboardgedrag in KDE Konsole

De eerste twee heb ik vers opnieuw geinstalleerd vanuit het apt repository en vanaf source, maar ze blijven segfaulten. Waarschijnlijk een library probleem ergens, maar, by Jove, vertel me dat dan! Ik tast nu behoorlijk in het duister en dat irriteert me.
segfaults zijn speciaal, en het resultaat van programmeer fouten.
Hierbij wordt het programma door de kernel gekilled omdat het iets doet dat niet is toegestaan.

De foutmelding kan je zien mbv gdb, maar dat gaat buiten het boekje van een normale gebruiker.

Nu ook zonder stropdas


  • Confusion
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 01-03-2024

Confusion

Fallen from grace

zomertje schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 19:03:
En waarom is er geen Photoshop voor Linux? Hoewel Gimp voor bijna al mijn werk prima voldoet :)
offtopic:
Heb je Krita al eens geprobeerd?

Wie trösten wir uns, die Mörder aller Mörder?


  • Confusion
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 01-03-2024

Confusion

Fallen from grace

Hagar schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 20:08:
De foutmelding kan je zien mbv gdb, maar dat gaat buiten het boekje van een normale gebruiker.
Mjah, ik heb mplayer met --debug gecompileerd, maar gdb geeft geen sjoeche.

Wie trösten wir uns, die Mörder aller Mörder?


  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

Confusion schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 20:08:
[...]

offtopic:
Heb je Krita al eens geprobeerd?
probeer gimpshop eens.
gimp met een photoshop look-and-feel.

wat mij ook ergert aan sommige Linux versies (en de kernel...) is het feit dat een upgrade soms iets breekt.... en dat is bij BSD een stuk minder.

Zaram module kopen voor je glasvezelaansluiting?


  • mithras
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
Ivo schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 10:40:
Ik zou graag een goed computeralgebra-pakket (equivalent met mathematica) zien. Het alternatief hiervoor is maxima en dat vind ik een lelijk gedrocht.
Scilab schijnt een vervanger te zijn. Verder gebruik ik gewoon Matlab, veel uitgebreider, en daar leer ik met mijn opleiding ook mee werken.

Verder vind ik het een groot probleem dat standaard je geen twee geluidsbronnen kon afspelen. Stond Listen aan (muziekspeler), heb je geen geluid bij je YouTube filmpje :(
Dat kan je oplossen door alles via aoss te draaien, maar dat zou gewoon native moeten kunnen.

Wat betreft heel veel zaken hier genoemd. Ik denk dat het gewoon een tijd van wachten is. Zo bleek mijn Palm (Tungsten T) onder Dapper slecht te werken. Met Edgy had ik het binnen 10 seconden aan de praat. Dat was zelfs heel veel sneller dan onder Windows :D
Het flash: nummertje 9 komt uit in (begin) 2007 als het goed is. De linux versie wordt dan ook weer gereleased, en iedereen hoopt dat de beta zsm uit komt.
Zo ook met twinview: de developers krijgen nu veel meer feedback van users die graag zonder CLI werken. Jaren geleden was linux meer een console OS. Nu de DE's zich echt hebben bewezen, en er mooie dingen op komst zijn zoals Beryl, wordt er meer geluisterd naar de dekstop gebruikers.

Dat handmatig van xorg.conf editten kan echt niet meer. Het handmatig mounten van iso's ook niet. Hoewel je een nautilus script kan schrijven die met rechtermuisknop->mount een iso (en zelfs cue/bin) kunnen mounten, zou dat er standaard in moeten zitten. Maar daar is gewoon wat geduld voor nodig. Zoals gezegd: Linux is feature vooruitstrevend: steeds meer nieuwe features. Sommige zijn echt wel handig (zoals bovenstaande). Alleen worden die niet in een dag geregeld.

Natuurlijk heb ik ook ergernissen. Maar dat zijn vooral de momenten van "dit is alleen voor Windows beschikbaar". Daarom moedig ik alle losse projecten aan. Zo help ik nu druk mee met de ontwikkeling van Deluge. De bittorrent client onder Gnome is verschrikkelijk, en dit initiatief moet daar (grote!) verandering in brengen.
Zo zijn er features overgenomen van bijv. uTorrent, maar is ook een nieuwe manier van queuen van torrents voorgesteld, die ik heb uitgewerkt. En het loont: het programma is nu het hoogst gerated op gnomefiles.org :*)

  • Hagar
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14-10-2025

Hagar

Diabootic

@Confusion
Als mplayer crashed moet er een backtrace zijn.
Je kan deze opvragen met het commando `bt` vanaf de gdb prompt.

@Boudewijn
De ontwikkeling van applicaties onder linux gaat in een hoog tempo
Gebruikers willen die nieuwe features en distro's als ubuntu en gentoo proberen die te geven.
Zo vreemd is het niet, imho

@Mithras86
Ahum.... http://www.kde.org/history/

Ik werk zelf overigens nog erg graag met de cli

[ Voor 60% gewijzigd door Hagar op 11-10-2006 20:21 ]

Nu ook zonder stropdas


  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

uhh ik weet het, maar ik vind vaak de softawre wel snel maar dan erg untested.
ook is het zo dat ik gewoon 3-4 weken wacht met een nieuwe kernel, omdat er wel eens (nou ja ...) een feature erbij is gekomen en dat er dan een oude feature 'brak' is.

Zaram module kopen voor je glasvezelaansluiting?


  • jurp5
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 30-01 20:52
Hagar schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 20:08:
[...]

segfaults zijn speciaal, en het resultaat van programmeer fouten.
Hierbij wordt het programma door de kernel gekilled omdat het iets doet dat niet is toegestaan.
uhum, segfaults hoefen niet door programmeerfouten te komen, dikwijls komt het doordat je geheugen of iets anders kapot is. ik heb dat namelijk ook gehad :)

  • Hagar
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14-10-2025

Hagar

Diabootic

Klopt, maar dan is het geen linux ergernis meer :+

Nu ook zonder stropdas


  • mithras
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
Hagar schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 20:14:
@Mithras86
Ahum.... http://www.kde.org/history/

Ik werk zelf overigens nog erg graag met de cli
Natuurlijk, het bestond wel, maar hoeveel tijd zat je in console, en wanneer gebruikte je je gui ;)
Het mooie aan Windows en OS X is dat je geen cli meer ziet. Nu moet je in Windows vind ik dan wel erg ver een menu structuur in, maar daar komt geen cli meer aan te pas. Leuk dat KDE in 1996 al werd aangekondigd, maar de KDE van '96 kon denk ik niet op tegen Windows '95 (maar dit heb ik niet getest dus kan het niet onderbouwen).

  • axis
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 26-01-2023
De diversiteit van de distro's is mijns inzien ook niet echt goed voor de acceptatie van linux, en de verschillen tussen de distro's zijn niet prettig.. Ik snap heel goed dat rpm's en deb's aparte formaten zijn, maar is het handig? yum vs apt? De manieren om services te stoppen en starten, etc..

Dat vind ik dan wel weer enorm fijn aan FreeBSD, er is er maar één..

En ik vind gnome (ben niet zo bekend met KDE) gewoon niet zo mooi.. Ik ben nu gewend aan Mac OS X, en als ik zie hoe prachtig dat eruit zien, en hoe mooi alle apps eruit zien.. Geweldig, daar kan gnome (nog) niet aan tippen..

Ik ben een voorstander van Open Source software, en heb diverse firewalls, fileservers, telefooncentrales, DNS servers, mailservers, etc draaien op Debian en FreeBSD. Maar op de desktop?

Op de desktop is Linux mijns inziens gewoon nog niet klaar voor het grote publiek.. Mijn moeder doet alleen aan internetten, mailen en msn'en, en dat zou volgens mij een mooie klant zijn voor Linux. Plain en simple, en niet elke 3 maanden een image terugzetten vanwege de spyware :) Maar ze kan met een standaard Ubuntu install volgens mij kiezen uit drie instant messengers, en met geen enkele kan ze een spraak-conversatie houden of haar webcam gebruiken. Om nog maar te zwijgen over haar digitale camera, en scanner..

Als test installeerde ik Ubuntu 6.06LTS op een testmachientje, had Evolution ingesteld met een testaccountje, en ik wilde een naar mezelf gemaild word docje openen in OpenOffice. Ging niet.. als je de attachment dubbelklikt, open OpenOffice, en geeft een foutmelding dat ie de file niet kan vinden. Voor mij geen probleem, je slaat de file op je desktop op, en opent de file vanuit daar.. Werkt prima. Ga je zoeken in bugzilla, blijkt het een bekende bug te zijn in Evolution die snel wordt opgelost. Leuk en aardig, maar zo is het elke keer weer iets kleins. Sja, ga je je moeder daarmee opzadelen?

Two advices for network troubleshooting.. learn to draw diagrams in Visio, and THINK IN LAYERS!


Verwijderd

robbertkrebbers schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 12:45:
Mijn ergenissen:
[list]
• Meerdere monitoren is altijd een geklungel; bij Nvidia moet je met twinview gaan klungelen, bij Ati en Intel weer met iets anders.
Dat vind ik opzich wel meevallen. Het systeem van losse devices die je via monitors aan screens koppelt werkt juist redelijk universeel. Het enige wat het net niet helemaal universeel maakt is dat je bij dual-head kaarten soms 2 devices krijgt met een aparte BusID en soms 1 device waarbij je dan het screen attribute van de device sectie moet gebruiken. In eerste instantie lijken devices met een screen attribute echt 2 losse devices, maar vaak kun je screen 1 niet gebruiken als je screen 0 niet ook gebruikt maar alleen screen 0 kan dan weer wel. Voor n-head kaarten geldt het zelfde verhaal.

Twinview van Nvidia hoef je dus ook niet perse te gebruiken voor een multi-monitor setup.

Opzich werkt Windows wel makkelijker met de grafische weergave van de aanwezige kaarten. Komt je kaart echter toch niet voor in die grafische weergave, dan weet ik bij Windows minder snel waar ik het moet zoeken. Bij Linux kun je het (als geavanceerde gebruiker) net even wat systematischer nalopen: is er een device aanwezig (lspci), is de driver module geladen, koppelt de juiste driver aan het juiste device, etc. Bij problemen kun je dan in de X logs kijken wat er precies fout ging.
Alleen begrijpen sommige applicaties weer niet goed dat je 2 monitoren hebt, waardoor het in het midden van 2 scherm een applicatie wordt geopend.
Dat is niet waar! Echt niet. Ik draai al zolang ik Linux gebruik tripple en heb veel dual systemen voor andere mensen installed. Bij alle programma's die ik gebruik heb ik dit nog nooit gezien. Als het al voorkomt dan moet het bijna wel een redelijk exotisch geval zijn. Bij Windows komt dit heel af en toe ook wel eens voor. Twee programma's die ik toevallig ken zijn ICQ (iniedergeval paar jaar geleden) en de client-side versie van de Andes kaart van Nederland (Easy Travel). Deze laatste werkt opzich wel op dual schermen, maar als je de kaart op het 2de scherm zet valt alle overlay zoals stations weg.
Ook als je iets wil veranderen aan je Xorg.conf moet je X weer opnieuw opstarten wat nogal irritant kan zijn (laptop en projector).
Dit is inderdaad een slecht punt aan X. Linux heeft de reputatie dat je van alles kunt doen zonder te rebooten, terwijl een Windows bak voor het minste gereboot moet worden. Ondertussen moet ik wel X killen bij elke minieme verandering. Voor vele desktop gebruikers is er practisch gezien weinig verschil tussen een reboot en een X (desktop) kill/restart.

Voor de rest overigens roerend eens met al je punten ;)

  • Hagar
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14-10-2025

Hagar

Diabootic

axis schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 20:44:
Dat vind ik dan wel weer enorm fijn aan FreeBSD, er is er maar één..
Er is ook maar 1 Gentoo, 1 Ubuntu, 1 Debian

Er zijn wel degelijk meerdere BSD's

Nu ook zonder stropdas


  • webfreakz.nl
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 01-02 19:30

webfreakz.nl

el-nul-zet-é-er

Hagar schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 20:51:
[...]

Er is ook maar 1 Gentoo, 1 Ubuntu, 1 Debian

Er zijn wel degelijk meerdere BSD's
:?

Gentoo, Ubuntu, Debian. Er zijn wel degelijk meerderen 'linuxen' 8)7

Beetje domme reactie van je?

Het zit gewoon zo:
FreeBSD & OpenBSD & NetBSD & DragonflyBSD & PCBSD (& Apple Darwin) = BSD variant
Ubuntu & Debian & Slackware & Gentoo * SUSe * Mandriva = Linux variant.

"You smell that, son? What sir? Napalm, I love the smell of napalm in the mornin!" || Children of Bodom fan!


  • woutur
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 04-02 20:08

woutur

Klauwtjes uit!

Mijn persoonlijke grieven met gentoo/linux:
- updaten van programma's kan soms zo'n enorme klooizooi zijn. Alles leuk en aardig hoor dat dingen geupdate worden maar als gentoo me na een update ontzettend gaat lastig vallen met allerlei configuratiebestanden waarvan ik in 80% van de tijd nog nooit gehoord heb en geen flauw idee heb van wat er allemaal veranderd vind ik het een noodzakelijk kwaad.
- upgraden van gcc jongstleden was ook een crime. Tientallen programma's wilden niet meer compileren. Slordigheden in portage dus.
- in mplayer krijg ik al tijden geen progressbar meer die ik kan slepen. Geen flauw idee waarom.
- firefox in windows lijkt heel veel sneller dan in gentoo. Scrollen lijkt veel soepeler te gaan en pagina's lijken veel sneller gerendered te worden
- Flash
- Fonts
- xorg configuratie. Tis toch deze tijden van de malle dat je echt moeilijke shit moet staan in te vullen aldaar? Hoe moeilijk kan het nu uiteindelijk zijn een cli gebaseerde configurator te maken die even vraagt naar je videokaart, muis en scherm (zoals xf86config maar dan wat makkelijker)? Ik loop al tijden moeilijk te doen met tvout e.d.

Dat is wat ik zo 123 kan verzinnen. Ik mag toch erg graag onder mijn gentoetje vertoeven echter :)

Als je niet de moeite neemt je post in net Nederlands te schrijven, neem ik de moeite niet hem te lezen.


  • Pantagruel
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 03-02 18:38

Pantagruel

Mijn 80486 was snel,....was!

Een ontzettend interresante en leuke draad en zoals zovelen kan ik me in de meerderheid van de gemelde 'gebreken' of 'onhebbelijkheden' vinden.

De wirwar aan distro's met ieder zijn config (SysV compatible betekend niet dat de config's noodzakelijk de gelijke lokatie of opbouw hebben, neem de eigenzinnigheid van Suse bijv. De 'speciale' setup tools/gadgets die van alles en nog wat min of meer centraal regelen maar uit eindelijk toch niet meer zijn dan een gui voor tig andere stukjes software, iedere distro heeft zo wel zijn handige tool mbt instellingen die even zo vrolijk handmatige gedane verandering ongedaan maakt, dit tot ongenoege van de gebruiker. Ach kleine ongemakken blijf je houden en na verloop van tijd raak je gewendt aan je distro en weet je vaak niet meer beter.

Linux blijft het zwitsers zakmes waarmee je veel kunt, incluis in je eigen vingers snijden ;)

Echte ergernissen blijven beperkt tot (noodgedwongen) gebrekkige media ondersteuning ivm de aard van de distro.
Puur windows gerichte websites die er in linux, ivm flash/ whatever, niet goed werken.
Applicaties die in eeuwige beta status blijven steken (hoewel daar zijn er in windows ook wel wat van)
Maar wat ik vooral mis is een applicatie (of bundel) a la Adobe Premier/AfterEffects/Audition die capturing/post productie en authoring werkbaarder maakt (ik ken Jashaka/Kino/MainActor, maar dat gaat geregeld mis) DVDAuthor werkt wel goed maar het is niet werkbaar om de bewerkign en authoring over 2 OSen uit te smeren.

[ Voor 26% gewijzigd door Pantagruel op 11-10-2006 21:08 ]

Asrock Z77 Extreme6, Intel i7-3770K, Corsair H100i, 32 GB DDR-3, 256 GB Samsung SSD + 2 x 3TB SATA, GeForce GTX 660 Ti, Onboard NIC and sound, SyncMaster 24"&22" Wide, Samsung DVD fikkertje, Corsair 500R


  • Hagar
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14-10-2025

Hagar

Diabootic

webfreakz.nl schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 20:56:
[...]


:?

Gentoo, Ubuntu, Debian. Er zijn wel degelijk meerderen 'linuxen' 8)7

Beetje domme reactie van je?

Het zit gewoon zo:
FreeBSD & OpenBSD & NetBSD & DragonflyBSD & PCBSD (& Apple Darwin) = BSD variant
Ubuntu & Debian & Slackware & Gentoo * SUSe * Mandriva = Linux variant.
Misschien was ik niet duidelijk genoeg :P
De uitspraak "er is maar 1 FreeBSD" staat gelijk aan "Er is maar 1 Gentoo".
Beide zijn waar, maar volledig incorrect in de gebruikte context, waarin FreeBSD als BSD variant 1op1 met linux als platform word vergeleken. :)

[ Voor 5% gewijzigd door Hagar op 11-10-2006 21:12 ]

Nu ook zonder stropdas


  • wica
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 14-01 16:59

wica

De duivel jacht op me

Mijn grootste ergenis aan linux is me zelf. Aan gezien de meeste problemen op te lossen zijn door goed te lezen :)

Ja, zoals iemand hier boven al zei: Flash player 9 onder steuning. Dat houd mij als ontwikkelaar een beetje tegen om over te gaan naar 9.

RFC | The Linux Document Project | gentoo.


Verwijderd

Grootste ergenis:

Hoe kan ik binnen Gnome een snelkoppeling van een bepaalde map op m'n bureaublad plaatsen?

Zal wel aan my ligge 8)7

Verwijderd

Hmmm, ergenissen :) Die heb je eigenlijk altijd wel, tenzei je je eigen OS in elkaar prutzt.

Ik heb gebruik Debian (unstable) met daarop Gnome op mijn werkstation. Mijn voornaamste ergenissen:

- Na uren gekloot heb ik nog steeds geen 5.1 geluid uit mijn SB Audigy LS
- Na een paar jaar zoeken heb ik nog steeds geen lekkere PHP editor gevonden (Zend gaat nog, maar ik zoek toch iets a la DreamWeaver)
- Het installeren van mijn Intel 2200BG WLAN kaart op mijn laptop is altijd ook weer een heel gekut
- Als je iets apt-get remove'd, dan blijven alle mappen enz. van het programma gewoon bestaan waardoor ik al gauw de drang heb om mijn systeem opnieuw te installeren
- Argh! Misschien nog wel de ergste, maar dat is meer Gnome's "fout" denk ik; je kan niet effe lekker snel, net zoals in Windows, een plaatje als desktop background neerzetten. Nee, we moeten eerst het plaatje opslaan waarna we hem moeten openen en daarna kunnen we hem als backgroud zetten

Dat zijn ze toch wel zo'n beetje :)

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 21:05:
Grootste ergenis:

Hoe kan ik binnen Gnome een snelkoppeling van een bepaalde map op m'n bureaublad plaatsen?

Zal wel aan my ligge 8)7
ln -s /path/naar/bepaalde/map/ /home/jeusername/Desktop/naamsnelkoppeling


No offence hoor, maarehm.. Bah, Linux-users die CLI niet fatsoenlijk kennen :/

  • Hagar
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14-10-2025

Hagar

Diabootic

@.Piet.: probeer apt-get remove --purge eens

[ Voor 20% gewijzigd door Hagar op 11-10-2006 21:12 ]

Nu ook zonder stropdas


  • robbert
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-02 23:11
Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 20:45:
Dat is niet waar! Echt niet. Ik draai al zolang ik Linux gebruik tripple en heb veel dual systemen voor andere mensen installed. Bij alle programma's die ik gebruik heb ik dit nog nooit gezien. Als het al voorkomt dan moet het bijna wel een redelijk exotisch geval zijn. Bij Windows komt dit heel af en toe ook wel eens voor. Twee programma's die ik toevallig ken zijn ICQ (iniedergeval paar jaar geleden) en de client-side versie van de Andes kaart van Nederland (Easy Travel). Deze laatste werkt opzich wel op dual schermen, maar als je de kaart op het 2de scherm zet valt alle overlay zoals stations weg.
Mijn reactie was misschien ietsjes aan de overdreven kant, maar er kloppen wel degelijk soms dingen niet. Bijvoorbeeld het splashscreen van OOO, ook sommige programma's via wine willen nog wel eens raar doen. Als ik een stom spelletje als Xmoto of PlanetPenguin Racer opstart dan komt dat maar de helft op een van mijn monitor, door een muis effe naar links te bewegen komt opeens wel de rest in beeld.
Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 21:05:
Grootste ergenis:

Hoe kan ik binnen Gnome een snelkoppeling van een bepaalde map op m'n bureaublad plaatsen?

Zal wel aan my ligge 8)7
Rechter muisknop, create launcher. Kies type file en typ bij location het path van de te openen map in.

[ Voor 13% gewijzigd door robbert op 11-10-2006 21:27 ]


Verwijderd

Mithras86 schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 20:42:
[...]

Natuurlijk, het bestond wel, maar hoeveel tijd zat je in console, en wanneer gebruikte je je gui ;)
Het mooie aan Windows en OS X is dat je geen cli meer ziet. Nu moet je in Windows vind ik dan wel erg ver een menu structuur in, maar daar komt geen cli meer aan te pas.
Dat geldt toch ook voor de meeste Linuxen? Je ziet pas een CLI als je er een nodig hebt, en dat geldt ook gewoon voor Suse, Mandriva, Fedora, Mepis, enz. enz. Ook in OS X kan de Unix/BSD }) command line (of die van X11) soms erg handig zijn. Voorbeeldje,
code:
1
port install mplayer


Vaak is een CLI gewoon makkelijker en sneller om wat mee te doen dan de muis op allerlei grafische fratsen los te laten. Het is helemaal niet mooi dat zo'n ding wordt weggemoffeld. Je hoeft 'm niet te gebruiken, maar een howto volledig in de CLI, bijv., je wilt Google Earth compileren omdat er geen .deb/.rpm is, is altijd erg makkelijk. Waarom je overal een grafisch frontend voor zou moeten maken begrijp ik totaal niet. :?

De GUI desktop omgeving is inmiddels, zo lijkt het, in plaats van een middel (om dagelijks computergebruik prettiger te maken voor het oog) een doel geworden (alles moet grafisch, ook al heeft het totaal geen functie en maakt het dingen nodeloos ingewikkeld). Dat is ook een van de oorzaken van talloze bugs in software. Bovendien wordt de gebruiker bang gemaakt om niks voor de CLI. Mensen dom houden is ook een van de redenen van het succes van MSW.
8)7

En ik ben geen Slackware-fundamentalist ofzo, zeker niet. O-) Ik gebruik gewoon Gnome, en een grafische installer, maar ik ga niet gillend Windows installeren als iemand tegen me zegt "geef es de output van
code:
1
ps aux | grep scim
" ofzo. Als dat de snelste en beste manier is om ergens achter te komen, logisch.

CLI-less, vaak CLUE-less. ;)

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
* Osiris eensch met zoopafly :Y)

Ik heb standaard 2 terminals open staan, eentje naar m'n server en eentje van mn desktop zelf. Vaak 2 van mn desktop zelf, eentje als user en eentje ge-su'd naar root :Y)

Is eigenlijk ook de enige toetsencombo-snelkoppeling die ik gebruik in Gnome, terminal opstarten :P

[ Voor 19% gewijzigd door Osiris op 11-10-2006 21:21 ]


  • Hagar
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14-10-2025

Hagar

Diabootic

CLI is gewoon een extreem uitgebreide serie sneltoetsen :P

Nu ook zonder stropdas


  • robbert
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-02 23:11
Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 21:07:
....
- Het installeren van mijn Intel 2200BG WLAN kaart op mijn laptop is altijd ook weer een heel gekut
Werkt hier perfect op mijn laptop. Probeer eens network manager. 3 klikken en ik heb verbinding met elk wireless netwerk.
- Als je iets apt-get remove'd, dan blijven alle mappen enz. van het programma gewoon bestaan waardoor ik al gauw de drang heb om mijn systeem opnieuw te installeren
apt-get --purge remove programma
- Argh! Misschien nog wel de ergste, maar dat is meer Gnome's "fout" denk ik; je kan niet effe lekker snel, net zoals in Windows, een plaatje als desktop background neerzetten. Nee, we moeten eerst het plaatje opslaan waarna we hem moeten openen en daarna kunnen we hem als backgroud zetten
Vanuit firefox kan ik overigens gewoon set al desktop background doen, dat werkt perfect.

  • FRidh
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 18:24
Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 20:45:
Dat is niet waar! Echt niet. Ik draai al zolang ik Linux gebruik tripple en heb veel dual systemen voor andere mensen installed. Bij alle programma's die ik gebruik heb ik dit nog nooit gezien. Als het al voorkomt dan moet het bijna wel een redelijk exotisch geval zijn. Bij Windows komt dit heel af en toe ook wel eens voor. Twee programma's die ik toevallig ken zijn ICQ (iniedergeval paar jaar geleden) en de client-side versie van de Andes kaart van Nederland (Easy Travel). Deze laatste werkt opzich wel op dual schermen, maar als je de kaart op het 2de scherm zet valt alle overlay zoals stations weg.
het gebeurt wel degelijk met bepaalde programma's.
Ik draai nu 2 jaar met dual screen, en in eerste instantie had ik er eigenlijk nooit geen last van, maar na een herinstallatie van Debian krijg ik met Xorg 7.0 en 7.1 toch echt programma's die buiten je WM om gaan, zoals VMware fullscreen en UT2004, en die dus in midden van de 2 beeldschermen komt wat erg irritant is.
Het probleem kan ik wel oplossen door van te voren met KRandRTray van 2 naar 1 scherm te gaan. Helaas werkt sinds xorg 7.1 ctrl+alt+-/+ niet meer om van metamode te veranderen bij mij.

Verder vind ik het rot dat er geen echte standaard voor is hoe het geluid wordt geregeld. Veel programma's moet je weer afzonderlijk er voor instellen. Het uitwisselen van std of vcf bestanden tussen Kontact en Outlook gaat bij mij helaas ook nog niet helemaal lekker.

Waar ik mij verder nog aan kan ergeren is zoals eerder gezegd dat voor Linux de laatste Flash plugins nog niet beschikbaar zijn, er geen tooltje is om makkelijk te mounten en er bij Debian iig geen fijne tool is om xorg.conf te bewerken (hoewel ik de xorg.conf nu zowat wel kan dromen :z )

Ik vind dat het eigenlijk wel handig zou zijn als Debian een eigen soort Control Center zou krijgen waar je goed je systeem mee kan beheren, misschien als plugin voor KDE en Gnome's control center. Grafisch maken van modules d.m.v module-assistant, eenvoudig X configureren enz.....misschien een beetje iets als Yast van SuSe hoewel ik dat wel erg rommelig en log vind.
Debian heeft natuurlijk wel webmin, maar dat is ook niet alles voor op de desktop :-)

Maar na al deze ergenissen, GNU/Linux brengt toch ook genoeg mooie dingen!
Amarok, AIGLX/Compiz wat prachtig bij me draait met nVidia beta-drivers, goede integratie tussen de verschillende programma's van dezelfde DE, de KIO-slaves van KDE en zeker ook FUSE wat heerlijk werkt. 8)

Productiviteit legt ondanks alles op m'n linux desktop toch stukken hoger dan wanneer ik op windows werkte

Research is to see what everybody else has seen, and to think what nobody else has thought - Albert Szent-Györgyi


Verwijderd

O ja.
Veel ergernissen hier lijken ook aardig veel op:
irritant, ik wil eigenlijk helemaal gratis 10 opensource varianten van programma's waarvoor ik met Windows/OS X honderden €€€ zou betalen, en dan wil ik ook dat het er perfect en consistent uitziet en dat de antialiasing nog mooier is dan op OS X, en dat ik geen enkele moeite hoef te doen om het te installeren (of om de fabrikant een briefje te sturen om specs vrij te geven) en als ik luxe dingen wil die bijna niemand doet zoals met een dubbel scherm werken moet dat het ook feilloos doen, en een background instellen, daar wil ik eigenlijk 3,5 seconden minder over doen dan nu het geval is...
8)7 :? :*)

En weet je wat het mooie is? Je mag het allemaal zeggen, zelfs het gemiereneuk, we leven in een vrij land. (zegt men toch)
Het grote voordeel is dat feedback richting OSS-ontwikkelaars meestal wel wordt verwerkt in nieuwe releases, zodat *n*x in rap tempo steeds moeilijker bij te benen wordt door MS.
Maar als je een echte ergernis hebt, stuur wel een bugreport naar de makers anders verandert er natuurlijk nooit wat.

  • robbert
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-02 23:11
FRidh schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 21:27:
AIGLX/Compiz wat prachtig bij me draait met nVidia beta-drivers
Beetje offtopic ;), werkt dat tegenwoordig ook goed met dual screen? Want de laatste keer dat ik Compiz probeerde met dualscreen kreeg ik 1 grote desktop. Zo ja, heb je toevallig een link naar de howto die jij hebt gebruikt.

  • El Cid
  • Registratie: September 2003
  • Niet online
Linux is een heel eind gekomen sinds ik een aantal jaren geleden met Slackware begon.

Eigenlijk heb ik nog maar 3 kleine irritaties:

Fonts, fonts en fonts.

Nou begrijp ik wel dat dit komt vanwege allerlei problemen met patenten. Maar dat doet niets af aan de irritatie.

  • mithras
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 21:18:
[...]

Vaak is een CLI gewoon makkelijker en sneller om wat mee te doen dan de muis op allerlei grafische fratsen los te laten. Het is helemaal niet mooi dat zo'n ding wordt weggemoffeld. Je hoeft 'm niet te gebruiken, maar een howto volledig in de CLI, bijv., je wilt Google Earth compileren omdat er geen .deb/.rpm is, is altijd erg makkelijk. Waarom je overal een grafisch frontend voor zou moeten maken begrijp ik totaal niet. :?
Ok, maar dát noem ik wel een reden om de cli nog te gebruiken. Maar simpele dingen die nog steeds met een cli moeten, terwijl een programma'tje zó makkelijk is geschreven, daar erger ik mij aan.
De GUI desktop omgeving is inmiddels, zo lijkt het, in plaats van een middel (om dagelijks computergebruik prettiger te maken voor het oog) een doel geworden (alles moet grafisch, ook al heeft het totaal geen functie en maakt het dingen nodeloos ingewikkeld). Dat is ook een van de oorzaken van talloze bugs in software. Bovendien wordt de gebruiker bang gemaakt om niks voor de CLI. Mensen dom houden is ook een van de redenen van het succes van MSW.
8)7
Wat mij ideaal lijkt, is gewoon de backend nog steeds benaderbaar met een cli maken. Maar een mooie gui mag toch wel? Het hele idee van "Linux naar de desktop" krijg je niet door iedereen een terminal voor te schotelen. Maak een gtk frontend, gebruik je cli backend en je bent al klaar.

Wat ik al zei over het mounten van iso's, dat moet toch makkelijk met een context menu geregeld kunnen worden |:(
Hetzelfde met mp3gain. Het wordt veel gebruikt, voor Windows bestaat er een gui, maar niet voor Linux. Dat was de reden dat ik mijzelf python wilde leren, zodat ik zelf met Glade een gui kon bouwen, gtk2 correct en gelijk aan de Windows versie. Dan gebruik je gewoon de bekende mp3gain, alleen met een gui. Niets mis mee toch? Ik voeg namelijk liever bestanden (recursief) toe met een dialog dan
find . -type d -exec sh -c "cd \"{}\" && mp3gain -a -p -k *.mp3" \;
En ik ben geen Slackware-fundamentalist ofzo, zeker niet. O-) Ik gebruik gewoon Gnome, en een grafische installer, maar ik ga niet gillend Windows installeren als iemand tegen me zegt "geef es de output van
code:
1
ps aux | grep scim
" ofzo. Als dat de snelste en beste manier is om ergens achter te komen, logisch.
Het is natuurlijk wel de bedoeling dat bij debugging en testen de terminal gebruikt kan worden. Het moet niet verbannen worden, alleen sterk verminderd. Voor ssh, telnet en svn gebruik ik ook nog een terminal (hoe moet het anders?). Maar gemakkelijke handelingen wil ik gewoon met een gui doen, niet voor elk klein dingetje een terminal hoeven opstarten.

  • robbert
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-02 23:11
Mithras86 schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 21:37:
Maar gemakkelijke handelingen wil ik gewoon met een gui doen, niet voor elk klein dingetje een terminal hoeven opstarten.
Volledig mee eens ;)

Verwijderd

No offence hoor, maarehm.. Bah, Linux-users die CLI niet fatsoenlijk kennen :/
Wat verwacht je dan, dat ik alle commands ken als ik net suse heb weten te installeren? :9

En hiervoor zijn togh gui's uitgevonden.

Heb ook helemaal geen tijd/zin om commands te leren fzow..

  • Ybox
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 08-12-2025
Mithras86 schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 21:37:
[...]
Ok, maar dát noem ik wel een reden om de cli nog te gebruiken. Maar simpele dingen die nog steeds met een cli moeten, terwijl een programma'tje zó makkelijk is geschreven, daar erger ik mij aan.

[...]
Wat mij ideaal lijkt, is gewoon de backend nog steeds benaderbaar met een cli maken. Maar een mooie gui mag toch wel? Het hele idee van "Linux naar de desktop" krijg je niet door iedereen een terminal voor te schotelen. Maak een gtk frontend, gebruik je cli backend en je bent al klaar.

Wat ik al zei over het mounten van iso's, dat moet toch makkelijk met een context menu geregeld kunnen worden |:(
Hetzelfde met mp3gain. Het wordt veel gebruikt, voor Windows bestaat er een gui, maar niet voor Linux. Dat was de reden dat ik mijzelf python wilde leren, zodat ik zelf met Glade een gui kon bouwen, gtk2 correct en gelijk aan de Windows versie. Dan gebruik je gewoon de bekende mp3gain, alleen met een gui. Niets mis mee toch? Ik voeg namelijk liever bestanden (recursief) toe met een dialog dan
find . -type d -exec sh -c "cd \"{}\" && mp3gain -a -p -k *.mp3" \;


[...]
Het is natuurlijk wel de bedoeling dat bij debugging en testen de terminal gebruikt kan worden. Het moet niet verbannen worden, alleen sterk verminderd. Voor ssh, telnet en svn gebruik ik ook nog een terminal (hoe moet het anders?). Maar gemakkelijke handelingen wil ik gewoon met een gui doen, niet voor elk klein dingetje een terminal hoeven opstarten.
Hierin verschillen gewoon de meningen geef mij maar lekker CLI (ben dan ook fluxbox gebruiker)

Verwijderd

@Mithras, je hebt een punt.
Wel zit de schoonheid van *n*x ook in de elegantie van de CLI.
En ik hoef die terminal maar weinig te zien hoor, met OS X' Darwin ports heb ik 'm vaker gezien dan met Fedora.
niet voor elk klein dingetje een terminal hoeven opstarten.
<secret>je kan 'm ook open laten staan hoor ;) </secret>

[ Voor 24% gewijzigd door Verwijderd op 11-10-2006 21:53 ]


  • axis
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 26-01-2023
Hagar schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 21:01:
Misschien was ik niet duidelijk genoeg :P
De uitspraak "er is maar 1 FreeBSD" staat gelijk aan "Er is maar 1 Gentoo".
Beide zijn waar, maar volledig incorrect in de gebruikte context, waarin FreeBSD als BSD variant 1op1 met linux als platform word vergeleken. :)
Ja, daar heb je inderdaad wel gelijk in..

Two advices for network troubleshooting.. learn to draw diagrams in Visio, and THINK IN LAYERS!


  • prutser001
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 18-11-2025

prutser001

Vaak zit het tegen en soms zi

In de loop de jaren ben ik voor het eerst in aanraking gekoment met RedHat 5.2 (of 5.3) 1 MEGA DIK BOEK, en 4 cdtjes.... (ja ja retail)

Dit zal denk ik 1996/97 zijn geweest en was toen gelijk genezen, geen geluid/netwerk en geen goede resolutie/driver whatever voor VGA. Kortom niets werkte zoals ik het wilde of was toen niet mogelijk (had er ook de kennis niet voor).

Jaren later toen Mandrake/Suse/RedHat versie 7-8 oid uitkwamen nog eens geprobeerd, wel geluid/netwerk.. maar weer geen goed beeld en om over dualscreen nog maar te zwijgen.
Geprobeerd met de volgende kaarten :

- Ati 8500.
- Nvidia Geforce DDR 256.
- Onboard intel/ati etc.
- En een Appian Jeronimo Pro.


Op gegeven moment kwam Ubuntu, wel geluid/netwerk, weer kreeg ik dualscreen niet werkend.
Maar nu had ik iig "mirror mode" wat me de mogelijkheid gaf om m'n beamer te gebruiken.

Jullie kunnen mijn ergenis al raden... ik heb nog _nooooit_ "goed" beeld gehad met linux, terwijl ik sinds Windows 95 al gebruik maak van dualscreen heeft dit nog niet voor mij gewerkt onder linux.

Er waren wel meer dingen die me ergerde zoals raid controllers, filesystem, ntfs support, GUI.
Om nog maar te zwijgen over een vervanging voor FlashFXP en enige andere programma's waar ik onder windows al jaren gebruik van maak, die er gewoon niet zijn voor linux

En ja games...

Ik gebruik nu Mandrake 10 oid voor GLFTPD, dit is mijn enige nix bak... en deze staat op zolder :)
Zal toegeven dat _ALS_ linux draait het ook goed werkt, geen gemekker over updates practisch onderhoudsvrij.

Ik ben een n00b als het om linux gebruik gaat of de kennis die erachter zit, maar voor puur gemak geef mij maar windows 2000 of 2003.

Asus Z390 Maximus IX Hero, Intel 9900K, RTX3080, 64GB DDR4 3000, 2TB NVME, Samsung 850Evo 1TB, 4 x 14TB Toshiba, Be Quiet SB 801, Samsung 34"


Verwijderd

* nero355 denkt net aan nog iets : PDF lezen als plug-in voor FireFox/Opera <= Kan dat überhaupt normaal ?!
Bij mij werkt dit al.

@smallie:
Een snelkoppeling maken is wel erg eenvoudig:
-Klik rechts op die map
-Verwijzing maken
-Knip die verwijzing naar je desktop

Andere manier via cli (dat doe ik altijd)
cd ~/Desktop;ln -s /path/to/dir

Dat dingen er niet "consistent" uitzien vind ik een beetje een zielig argument, zeker als het om verschillende toolkits gaat.

Ik denk zelf dat de GUI troep helemaal niet altijd zo fantastisch is, en dat soms de CLI beter is.

@Xer0X
Verder lijkt het me _zeer_ sterk dat je via zo'n omslachtige manier Enemy Territory moet opstarten. Het getuigt eerder van onkunde.

Ik heb dit spel ooit geinstalleerd om te zien hoe het draaide, en het werkte meteen zonder enige rare dingen te doen.

@robbertkrebbers:
Wine kan een hele rits software al draaien en het verbaast me juist hoeveel er al wel werkt. Er zijn charts beschikbaar van hoeveel er al in wine is geimplementeerd. Misschien moet je die eens opzoeken....

Ik heb geen zin om de rest van de problemen uit te leggen, maar uitgezonderd de speciale hardware-setups(dual-head, etc.) aangezien ik dat zelf niet gebruik, is dat allemaal wel op te lossen.

Over het algemeen: als je vindt dat dingen niet werken zoals ze zouden moeten werken lees dan eerst de documentatie, als de documentatie niet bestaat, lees dan de broncode (dit komt alleen voor bij obscure projecten), dan zorg je dat je die bug kunt reproduceren en dan schrijf je of een patch of je stuurt de bug op naar de maintainer van dat pakket. Dit kun je in bijv. Debian doen met het reportbug commando.

Zeker als je geen hele nieuwe releases draait, zal er volgens mij weinig fout kunnen gaan.

De grootste ellende komt volgens mij, omdat bepaalde software fabrikanten geen platform-onafhankelijke software kunnen schrijven en diezelfde fabrikanten te veel hun "intellectueel eigendom" willen beschermen, zodat mensen veel moeite moeten doen om hun software te installeren. Dus je kan er of voor kiezen om je al die ellende op je hals te halen, of je kunt die fabrikanten negeren. Ik neig er steeds meer naar dat op het moment dat iets ook Free beschikbaar is de Free variant te gebruiken, omdat ik een hekel heb aan EULA's doorklikken.

Voor "tweakers" komen de meeste van jullie op mij meer over als een stelletje "whiners". Om van de laatste status af te komen raad ik jullie aan om bovenstaande instructies op te volgen (vooral de documentatie dus te lezen).

  • jealma
  • Registratie: Mei 2003
  • Niet online

jealma

Jesus is Lord!

(overleden)
Yeah, CLI rulezz.
Ik denk dat je de juiste balans moet vinden tussen GUI en CLI. Met de laatste kun je zoveel handelingen heel makkelijk doen. Weet iemand bijvoorbeeld hoe ik grafisch de uptime kan zien? Waarschijnlijk moet je dan een of andere widget op je desktop planten ofzo maar toch. Als je met de CLI overweg kunt ben je gewoon de master. Geen vnc/remote desktop meer nodig maar gewoon ssh. Dat is gewoon makkelijk.

Avalon, Fireflight, Gaither, Point of Grace, Third Day
C2D E6400 @ 3GHz - Zalman CNPS8000 - GA-P35-DS3 - Corsair 2GB ram - Asus 9400GT - OCZ Vertex 30GB
Archlinux 64-bit + Awesome


  • robbert
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-02 23:11
Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 21:53:
Dat dingen er niet "consistent" uitzien vind ik een beetje een zielig argument, zeker als het om verschillende toolkits gaat.

Ik denk zelf dat de GUI troep helemaal niet altijd zo fantastisch is, en dat soms de CLI beter is.
Dat jij je daar totaal niet aan stoort wil niet zeggen dat andere mensen dat niet mogen doen. Ik vind het irritant als applicaties er niet hetzelfde uitzien (en dat dialogen etc totaal anders werken).
Wine kan een hele rits software al draaien en het verbaast me juist hoeveel er al wel werkt. Er zijn charts beschikbaar van hoeveel er al in wine is geimplementeerd. Misschien moet je die eens opzoeken....
Ik zeg "Dat Wine soms nog zo brak werkt als ik weet niet hoe", ik weet dat een heleboel programma's wel goed werken (waar ik ook hartstikke blij mee ben).

  • dude123
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 13-05-2022

dude123

Linux addict

heb een goede
raid support voor zowel sata als pata schijven op een promise 378 controller icm asus k8v se deluxe bordje.

heb al veel klaar gekregen onder linux maar dat is gewoon onmogelijk :S

Meneer 1000 has spoken......


  • Jungian
  • Registratie: Juni 2006
  • Niet online

Jungian

>_<

Praktisch alle problemen die ik hier heb gelezen zijn non-problemen (oei ik vind de skin van xmms niet mooi bijvoorbeeld). Het gezeik over het ontbreken van linux/unix-alternatieven voor windows-programma´s komt mij inmiddels ook behoorlijk mijn strot uit. Van praktisch elk programma is een vervanger te vinden, zolang je niet het iq van een pinda hebt. Ook geluidsproblemen (lees niet : driver-problemen van je exotische/nieuwe geluidskaart) zijn iets uit het verre verleden.

Alle mensen die iets te zeiken hebben over een volwassen linux-distributie hebben echt een reality-check nodig. Ik gebruik sinds december vorig jaar linux op mijn laptop(mijn windows xp cd werd niet meer herkent) en heb er geen moment spijt van gehad. Op mijn desktop staat op het moment Windows Vista, mochten jullie mijn reply als religieus willen bestempelen.

0.0


Verwijderd

Echt grappig, tot nu toe is ongeveer ELKE klacht in deze thread perfect op te lossen, en simpelweg te wijten aan de onwetendheid of ontbrekende ervaring van de gebruiker.

  • axis
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 26-01-2023
Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 22:21:
Echt grappig, tot nu toe is ongeveer ELKE klacht in deze thread perfect op te lossen, en simpelweg te wijten aan de onwetendheid of ontbrekende ervaring van de gebruiker.
Veel mensen zijn de mening toebedaan dat bepaalde dingen niet mooi, of niet handig zijn. Dat vind ik geen ontwetendheid of te wijten aan ontbrekende ervaring..

En daarnaast vind ik het jammer dat het product nog niet in zoverre 'af' is, dat ik het nog niet aan de eerste beste newbie (mijn moeder) kan geven.. Nu is dat ook niet de doelgroep misschien, maar da's maar net met welke bril je kijkt.

Two advices for network troubleshooting.. learn to draw diagrams in Visio, and THINK IN LAYERS!


  • Justin_Time
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 17-07-2025
axis schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 22:37:
[...]
En daarnaast vind ik het jammer dat het product nog niet in zoverre 'af' is, dat ik het nog niet aan de eerste beste newbie (mijn moeder) kan geven.. Nu is dat ook niet de doelgroep misschien, maar da's maar net met welke bril je kijkt.
Tja... dit is ook weer erg subjectief...

Mijn moeder is voor het eerst anderhalf jaar geleden met de computer begonnen en heb daarvoor linux gebruikt met debian.

Zelf alles voor d'r opgezet en ze doet nu alles zelf zonder problemen (internetten/mailen/documenten editen/msn'n/ emailen/muziek luisten en branden)

Nu is mijn moeder absoluut geen "nerd" en je hoeft ook niet aan te komen met enge termen als "dns, su, root, kernel" en ga zo maar door.

Elke dag dronken is ook een geregeld leven.


  • smokalot
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 15-01 22:00

smokalot

titel onder

Jungian schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 22:17:
Praktisch alle problemen die ik hier heb gelezen zijn non-problemen
Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 22:21:
Echt grappig, tot nu toe is ongeveer ELKE klacht in deze thread perfect op te lossen, en simpelweg te wijten aan de onwetendheid of ontbrekende ervaring van de gebruiker.
ik ben het bijna met jullie eens hoor, maar tegen gebruikers zeggen dat ze niet moeten zeiken in plaats van het NOG beter te maken is niet de manier.

Dat mensen dit ervaren als problemen is genoeg rechtvaardiging om er moeite aan te besteden.

Ik heb zelf heel weinig te zeiken over linux (distributies), de dingen die mij dwars zitten zijn vooral flash, af en toe media (WMV werkt maar met artifacts), heel af en toe .doc en .xls support, dat soort zaken. Allemaal dingen die ik onmogelijk de developers van mijn programmaas kan verwijten, maar aan degene die mij dwingt uberhaupt met deze dingen om te gaan.

Ik heb af en toe wel eens geluidsproblemen, maar dat komt meestal weer door flash die nog OSS gebruikt en de boel blokkeert.

It sounds like it could be either bad hardware or software


Verwijderd

En bij mij werkt flash en WMV wel perfect, ook het geluid, en zonder artefacts.
Waar ligt de schuld dan?

  • Niek
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 15:19

Niek

f.k.a. The_Surfer

Dat crontab -e en crontab -r makkelijk verwisseld kunnen worden (e en r zitten naast elkaar op qwerty). Welke idioot het verzonnen heeft om de switch -r voor clear crontab te kiezen? :? Het is me nou al minstens 5 keer overkomen op productieservers (zegt prolly ook wel iets over mij)...

Verder: de remote kernel upgrades die van tijd tot tijd compleet de mist in gaan (en dan op 1 uur reisafstand van het d/c zitten).

En dan een (niet zozeer technische) ergernis: de eeuwige wars tussen toolkits/progtalen/environments en de soms erg overdreven doorgeredeneerde open source gedachte (firefox logo mag niet verspreid worden? forken die handel!).

Edit: bedenk ik me nog 1: de idiote hoeveelheid aan verschillende soorten config-files. Het lijkt wel alsof elk major programma zijn eigen configuratie-layout met bijbehorende parser library moeten hebben voordat het meetelt...

[ Voor 15% gewijzigd door Niek op 11-10-2006 23:32 ]

À vaincre sans péril, on triomphe sans gloire - Pierre Corneille


Verwijderd

Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 23:24:
En bij mij werkt flash en WMV wel perfect, ook het geluid, en zonder artefacts.
Waar ligt de schuld dan?
Bij mij ook! Zou dat toeval zijn? :*)

Verwijderd

Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 23:36:
[...]

Bij mij ook! Zou dat toeval zijn? :*)
Nee dat kan geen toeval zijn hoor :*)

On-topic: linux kan alles zijn wat je maar wilt.
Met een beetje goeie moed en kennis werkt het allemaal, precies zoals JIJ het wil (en niet zoals die bozo's in Redmond ;) )

  • Drgn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
Er zijn een paar opmerkingen voorbij gekomen waarin woorden als whiner, onkunde, onwetendheid etc. voorkomen. Dat vind ik een beetje makkelijk.

De meeste posts hier komen, denk ik, van mensen die best een tijdje bezig zijn geweest met de zaken die ze hier noemen. De insteek van m'n startpost was ook niet om een zeik-topic te starten, maar om juist opbouwend bezig te zijn. Als je vindt dat het allemaal non-issues zijn dan ben je dus de aangewezen persoon om ff een hint te geven waarin je uitlegt hoe jij denkt dat het wel kan of jouw visie te geven over het licht waarin een probleem gezien moet worden.

En ook;
Veelal is het hier genoemde geen echt probleem, maar een ergernis, zo is het ook bedoeld. Ergenissen zijn vaak meningen, geen feiten. De meeste mensen hier zijn gewoon tevreden Linux gebruikers. Als in 'windows clients' een dergelijk topic wordt geopend denk ik dat ie veel sneller volloopt ;)

Over Flash;
Voor mensen die totaal geen Flash problemen hebben, hebben die zoiets als oplossing gebruikt dan? Want het loopt voor Linux toch gewoon twee versies achter? Even los van de inhoud; een site als jackjones.com werkt niet en een grote als nike.com crashed zojuist nog m'n browser..

Hier staat overigens wat commentaar over waarom Flash op zich laat wachten.

[ Voor 12% gewijzigd door Drgn op 12-10-2006 01:32 . Reden: dat Flash houdt me bezig ;) ]

Leave the gun, get the canoli


  • prutser001
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 18-11-2025

prutser001

Vaak zit het tegen en soms zi

Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 22:21:
Echt grappig, tot nu toe is ongeveer ELKE klacht in deze thread perfect op te lossen, en simpelweg te wijten aan de onwetendheid of ontbrekende ervaring van de gebruiker.
Kijk dat is een leuke, waarom kon dan niemand mij helpen met dualscreen problemen? of andere problemen die ik er toen mee had? Als linux op deze manier "de desktop markt" wil binnenkomen mij niet gezien.

Asus Z390 Maximus IX Hero, Intel 9900K, RTX3080, 64GB DDR4 3000, 2TB NVME, Samsung 850Evo 1TB, 4 x 14TB Toshiba, Be Quiet SB 801, Samsung 34"


Verwijderd

FRidh schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 21:27:
[...] echt programma's die buiten je WM om gaan, zoals VMware fullscreen en UT2004, en die dus in midden van de 2 beeldschermen komt wat erg irritant is.
robbertkrebbers schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 21:13:
[...] er kloppen wel degelijk soms dingen niet. Bijvoorbeeld het splashscreen van OOO, ook sommige programma's via wine willen nog wel eens raar doen. Als ik een stom spelletje als Xmoto of PlanetPenguin Racer opstart dan komt dat maar de helft op een van mijn monitor,
OOo start ik dagelijk op, alsmede VMWare (een player op een dual bak en een server op een andere tripple bak). Via Wine start ik alleen IE heel sporadisch op. Bij al deze 3 echt nog nooit wat meegemaakt kwa mis-positionering. Doe ik nu iets heel goeds of jullie iets heel fouts?

Mischien zit het verschil erin dat ik geen twinview gebruik? Ik gebruik gewoon plain X devices i.c.m. Xinerama. Wel gebruik ik (noodgedwongen) de non-free nvdia driver ipv nv, omdat deze laatste helaas geen dual head support heeft.

Hieraan gerelateerd een Linux ergernis die eigenlijk toch wel nummer 1 staat bij mij (is eigenlijk niet Linux zelf, maar goed):

De belabberde kwaliteit van met name de ATI video drivers maar ook de NVidia.

Blijkbaar denkt men bij de GPU fabrikanten dat Linux gebruikers een beetje rommelen en debuggen wel leuk vinden ofzo. De Windows drivers van beiden fabrikanten zijn de laatste paar jaren toch wel zeer stabiel. Ok, dit was ook ooit wel eens anders, maar tegenwoordig hoor je toch verdacht weinig mensen klagen dat ATI of Nvidia drivers hun systeem doet locken. Kijk voor de grap eens op een forum als nvnews.net en je begrijpt meteen dat zelfs NVidia nog het een en 't ander aan de driver moet sleutelen.

  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 22:21:
Echt grappig, tot nu toe is ongeveer ELKE klacht in deze thread perfect op te lossen, en simpelweg te wijten aan de onwetendheid of ontbrekende ervaring van de gebruiker.
ok vertel maar eens hoe je de 'bunch of dirty hacks' oplost.

succes ;)

Zaram module kopen voor je glasvezelaansluiting?


Verwijderd

Boudewijn schreef op donderdag 12 oktober 2006 @ 00:33:
[...]

ok vertel maar eens hoe je de 'bunch of dirty hacks' oplost.

succes ;)
Jij bent vast een *BSD-gebruiker. ;)

  • Confusion
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 01-03-2024

Confusion

Fallen from grace

Verwijderd schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 22:21:
Echt grappig, tot nu toe is ongeveer ELKE klacht in deze thread perfect op te lossen, en simpelweg te wijten aan de onwetendheid of ontbrekende ervaring van de gebruiker.
Ja hoor, wij vinden je net zo fantastisch als je jezelf vindt.

Wie trösten wir uns, die Mörder aller Mörder?


  • schoene
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 17:00
KuL schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 20:07:
Een van de grootste ergernissen is eigenlijk dat sommige mp3-spelers het niet doen (cretive zen bijv.)
http://gnomad2.sourceforge.net/ zou het moeten doen.

Verwijderd

Confusion schreef op donderdag 12 oktober 2006 @ 07:36:
[...]

Ja hoor, wij vinden je net zo fantastisch als je jezelf vindt.
Tja. Redelijk zwak uitroepseltje.
Ik beschrijf de feiten zoals het er voor staat.
Hier zijn een heleboel mensen die met problemen en ergernissen afkomen, waarvan het overgrote deel op te lossen valt.
Al dan niet op een gemakkelijke manier.
UNIX is user friendly. It's just very picky about who it's friends are ;-)

  • Emielio
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 01-02 17:40
Verwijderd schreef op donderdag 12 oktober 2006 @ 09:27:
[...]


Tja. Redelijk zwak uitroepseltje.
Ik beschrijf de feiten zoals het er voor staat.
Hier zijn een heleboel mensen die met problemen en ergernissen afkomen, waarvan het overgrote deel op te lossen valt.
Al dan niet op een gemakkelijke manier.
UNIX is user friendly. It's just very picky about who it's friends are ;-)
In de eerste pagina van deze draad heb ik als ergernis genoemd:
Emielio schreef op woensdag 11 oktober 2006 @ 10:45:
Ik vind het jammer dat Bricscad niet native draait omdat het verre van stabiel is. Ik kom daar meestal op de harde manier achter (na een uur tekenen zonder op te slaan)
Enkrypt, hoe zou jij dit oplossen?

Opleiding Brandveiligheid


Verwijderd

Wat heeft de stabiliteit van een 3rd party commercieel software pakket te maken met linux?

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Een uur tekenen zonder op te slaan terwijl je weet dat je software instabiel is, is ook vrij dom :X

  • Zer0
  • Registratie: September 1999
  • Niet online

Zer0

Destroy 2000 Years Of Culture

Verwijderd schreef op donderdag 12 oktober 2006 @ 09:27:
[...]


Tja. Redelijk zwak uitroepseltje.
Ik beschrijf de feiten zoals het er voor staat.
Hier zijn een heleboel mensen die met problemen en ergernissen afkomen, waarvan het overgrote deel op te lossen valt.
Al dan niet op een gemakkelijke manier.
UNIX is user friendly. It's just very picky about who it's friends are ;-)
Mijn grootste ergernis mbt tot linux, de elitaire houding van sommige fans/gebruikers. Problemen liggen nooit bij het fenomeen "Linux", maar bij de gebruiker, de hardware of de gebruikte distributie, welke niet de enige juiste echte linux is.

maybe we sit down and talk about the revolution and stuff
but it doesn't work like that
you can't turn back now there's no way back
you feel the power to destroy your enemy..


Verwijderd

Verwijderd schreef op donderdag 12 oktober 2006 @ 09:27:
[...]


Tja. Redelijk zwak uitroepseltje.
Ik beschrijf de feiten zoals het er voor staat.
Hier zijn een heleboel mensen die met problemen en ergernissen afkomen, waarvan het overgrote deel op te lossen valt.
Al dan niet op een gemakkelijke manier.
UNIX is user friendly. It's just very picky about who it's friends are ;-)
Mijn grootste ergenis?
Problemen moeten soms via de commandline met een lange reeks tekens code gemaakt worden die voor een nieuwe linux user compleet onbegrijpbaar zijn. Of settings die in één of andere configfile verstopt op de harde schijf veranderd moeten worden om iets simpels voor elkaar te krijgen.
Zolang dat soort problemen er nog zijn zal linux imho nooit populair worden als windows vervanger bij de gewone thuisgebruiker.

Verwijderd

De meeste distro's hebben ook helemaal niet als doelstelling om de windows vervanger bij uitstek te worden bij de gewone thuisgebruiker.

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Verwijderd schreef op donderdag 12 oktober 2006 @ 10:38:
[...]

Zolang dat soort problemen er nog zijn zal linux imho nooit populair worden als windows vervanger bij de gewone thuisgebruiker.
Thank god is dat ook helemaal niet 't doel van Linux :Y) Die mensen nemen maar gewoon lekker een Mac ofzo :Y)

Verwijderd

Osiris schreef op donderdag 12 oktober 2006 @ 10:40:
[...]

Thank god is dat ook helemaal niet 't doel van Linux :Y) Die mensen nemen maar gewoon lekker een Mac ofzo :Y)
Dankjewel Osiris! ;)

Verwijderd

Verwijderd schreef op donderdag 12 oktober 2006 @ 10:40:
De meeste distro's hebben ook helemaal niet als doelstelling om de windows vervanger bij uitstek te worden bij de gewone thuisgebruiker.
Je zegt het zelf al, de meeste distro's.
Ik wist niet dat we in dit topic distro's gingen uitsluiten?

Het is wel gek trouwens. Als iemand een topic start welke distro's er geschikt zijn als vervanger voor z'n windows install staan alle fanboys vooraan om hun favo distro's aan te prijzen maar bij dit soort topics wordt linux ineens weer een elite OS voor computergeeks

[ Voor 27% gewijzigd door Verwijderd op 12-10-2006 10:46 ]


  • Zer0
  • Registratie: September 1999
  • Niet online

Zer0

Destroy 2000 Years Of Culture

Verwijderd schreef op donderdag 12 oktober 2006 @ 10:23:
Wat heeft de stabiliteit van een 3rd party commercieel software pakket te maken met linux?
"3rd party"? volgens mij zijn er mbt tot "linux" applicaties duizenden partijen die werken aan software.
Een pakket als the Gimp is ook "3rd party". Als je op die manier naar "linux" kijkt moet je de hele discussie beperken tot de kernel, de rest is "3rd party"

maybe we sit down and talk about the revolution and stuff
but it doesn't work like that
you can't turn back now there's no way back
you feel the power to destroy your enemy..

Pagina: 1 2 Laatste