Een vreemde reactie van Casema.
......
Na het bekijken van de door u aangeleverde links lijken voornamelijk mensen met routers problemen te hebben met het vinden van sites. Dit leidt mij tot de conclusie dat dit een router probleem is, en geen DNS probleem.
Probeert u of u dezelfde problemen houdt als u geen gebruik maakt van uw router, maar via een directe kabel verbinding met de modem.
Ik heb hier een Linksys WRT54G, een router die notabene door Casema wordt aangeraden. En dan geven ze aan om de firewall van Microsoft te gebruiken (die zeer beperkte mogelijkheden heeft voor uitgaand verkeer).
Ik heb in het verleden al een paar test gedraaid zonder router, en ik heb dan nog steeds de problemen dat pagina's niet laden. Firmware geupdate, netwerkkabels gewisseld voor controle...you name it...
De DNS gegevens had ik overigens zelf fout ingevoerd. Had ook de WINS gegevens ingevuld, daardoor liep het traag tot niet. Nu ik de DNS gegevens van 1 en 3 op de goede manier heb ingevuld, loopt het als een zonnetje. De casemagegevens heb ik nu achterwege gelaten.
Verder kunt u eenvoudig controleren of u het een DNS probleem is door de site met zijn IP nummer te proberen te benaderen. Lukt dit wel, maar met de domeinnaam niet, dan zou het een DNS probleem kunnen zijn. Lukt het ook niet met het IP adres dan ligt het probleem ergens anders.
Tried that one....maar om voor alle sites eerst te achterhalen wat hun IP adres is, gaat me wat te ver. Daar zijn DNS toch voor?
Ook gezien het feit dat andere DNS servers (bijvoorbeeld die van Planet) dezelfde problemen opleveren zou ik de oorzaak eerder zoeken in de router, de firewall, of de server waarvan de site gehost wordt. Casema heeft een primaire en een secundaire DNS server. Al onze abonnees maken hier gebruik van. Problemen met de DNS server zouden dan al onze abonnees moeten treffen.
Ik denk dat veel gebruikers zoiets hebben van: "die site zal het wel even niet doen." Omdat het niet consequent gebeurt, melden denk ik veel gebruikers deze problemen ook niet en denken niet na aan eventuele technische problemen
Toch zouden wij graag willen weten bij welke sites u deze problemen tegenkomt. Indien het sites zijn die gehost worden van privé servers dan kan ook het dynamisch IP adres het probleem zijn. Na het verlopen van de IP lease bestaat er een kans dat de site via een ander IP adres bereikt moet worden. Het kan dan een tijdje duren voordat alle DNS servers geupdate zijn. Wereldwijd moet u hier rekenen op 48 uur.
Hotmail....Tweakers.net....ABN Amro... Enkele FTP servers voor uploaden van internetpagina's. Dat zijn geen prive servers die niet goed zijn ondersteund.
Kortom, beetje mager antwoord van Casema. Maar de workaround werkt gelukkig nu perfect.
Mooooooeeeee......