Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

  • feej
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 06-11 12:51

feej

giraffemeisje

Mx. Alba schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 11:44:
Is er ook een biologische of bedrijfstechnische of wat dan ook voor reden waarom een blank persoon beter zou zijn in kassa draaien, of een donker persoon beter in beveiligingswerk?
Bedrijfstechnisch wel: klanten willen bediend worden door een blanke vrouw, en zijn banger voor donkere personen dan voor blanke. Of dat eerlijk is of niet is een tweede, maar tis een bedrijfstechnische reden.

Everything is awesome!
Everything is cool when you're part of a team.
Everything is awesome when we're living our dream.
O+


  • Gé Brander
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 14-11 18:45

Gé Brander

MS SQL Server

Dat argument van het veranderen van de cv voor elke sollicitatie vind ik echt kolder. Ik heb één cv, en daarmee kan ik op diverse ICT functies solliciteren. Er staat precies in wat voor werk ik gedaan heb, welke opleidingen ik gevolgd heb, wat ik graag zou doen in mijn volgende baan. (dat laatste stukje kan in de loop der jaren natuurlijk veranderen als je andere uitdagingen gaat zoeken)

Ik ben het afgelopen half jaar nog maar 1 keer niet uitgenodigd op basis van deze cv, ben 10 keer benaderd of ik op gesprek zou willen komen, heb 3 keer een eerste gesprek aangegaan, ben 2 keer uitgenodigd voor een tweede gesprek, en heb ook al 1 keer een aanbieding gekregen. Ga vanmiddag weer op gesprek. Ik zie niet in waarom ik op twee verschillende functies mijn cv moet aanpassen. Mijn kernkwaliteiten veranderen niet, mijn ervaring veranderd niet, mijn opleidingen die ik gevolgd heb veranderen niet... Als ik iets zou veranderen, dan zou het weglaten zijn of liegen... Het eerste is nog iets voor te zeggen, het tweede absoluut af te raden.

Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!


  • curry684
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 06-09 00:37

curry684

left part of the evil twins

Mx. Alba schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 07:45:
[...]

Maar dat is dus discriminatie op grond van geloofsovertuiging! Snap je het nou echt niet?
Ik snap dat perfect. Jij bent degene die niet snapt dat dit artikel 1 niet overtreedt en dus niet strafbaar is.

Ik zal het nog een keer uitspellen: Artikel 1: Allen die zich in Nederland bevinden, worden in gelijke gevallen gelijk behandeld. Discriminatie wegens godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht of op welke grond dan ook, is niet toegestaan.

Jij bent de enige in dit topic die niet snapt dat een atheistische en een christelijke kandidaat voor een functie binnen een christelijke werkomgeving waar hij als christen moet functioneren geen gelijke gevallen zijn.
Hier ga ik niet op in want dit is appels met peren vergelijken :/
Dus discrimineren op opleiding als dat relevant is voor de functie is iets anders dan discrimineren op religie als dat relevant is voor de functie? :? Vreemde opvattingen hou je er op na dan...
In Nederland bestaat niet alleen de Grondwet. Het is wel degelijk verboden om onderscheid te maken tussen mensen op grond van geloofsovertuiging, politieke kleur, huidskleur, afkomst, etc, etc, etc.
DAT IS HET NIET. Punt. Krijg het nou eens in je kop nadat 20 man het gemiddeld 3 keer per persoon hebben gezegd. Lees die Grondwet nou eens die de grondslag is van alle Nederlandse wetgeving. Nederlandse wetgeving mag niet conflicteren met de Grondwet. Ergo die Grondwet die stelt dat je in ongelijke gevallen wel onderscheid mag maken is het enige wat relevant is hier.

Mocht je de wetgeving willen lezen die erop gebaseerd is, dan moet je deze hebben:
Art. 90quater. Onder discriminatie of discrimineren wordt verstaan elke vorm van onderscheid, elke uitsluiting, beperking of voorkeur, die ten doel heeft of ten gevolge kan hebben dat de erkenning, het genot of de uitoefening op voet van gelijkheid van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden op politiek, economisch, sociaal of cultureel terrein of op andere terreinen van het maatschappelijk leven, wordt teniet gedaan of aangetast.
Een atheist weigeren op een functie waarvoor hij christelijk moet zijn, heeft niet als doel hem zijn gelijkheid of zijn fundamentele vrijheden af te nemen of aan te tasten. Het heeft enkel als doel een geschiktere kandidaat voor de functie te vinden die aan de doelstellingen kan voldoen waardoor anderen hun fundamentele vrijheden op cultureel terrein kunnen behouden.
Maar dat doet er niets aan af aan het feit dat het VERBODEN is om dat soort onderscheid te maken. En toch doet het feit dat het verboden is er niets aan af dat het wel degelijk gebeurt... Loop maar een willekeurige Franse hypermarché binnen: zwarte klerenkasten in apenpakjes bij de ingangs- en uitgangspoortjes, blanke grietjes bij de kassa's... :/
Is het wel eens in je opgekomen dat deze verdeling ook wel eens voort zou kunnen komen aan culterele tendensen en raciale aanleg onder verschillende bevolkingsgroepen? Het feit dat negroide mannen van nature een gemiddeld steviger fysique bezitten dan zuid- en zuidwest-Europese mannen is historisch een perfect goede reden waarom er relatief veel zwarte uitsmijters en kleerkasten zijn. Net zoals Arische mannen gemiddeld al snel 20cm langer zijn dan Aziatische, en daardoor eveneens weer meer geschikt bij functies waar een imponerede uitstraling benodigd is.

Snap je nou echt niet dat het geen discriminatie is om religieuze, raciale en etnische verschillen te erkennen zonder er onredelijk onderscheid op te maken?
Canaria schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 08:34:
[...]

Ik ben zo'n "blank grietje bij de kassa" geweest.
Laatste keer dat ik jou tegenkwam was je volgens alle gangbare normen nog altijd niet 'blank' hoor ;)

Professionele website nodig?


Verwijderd

Pelle schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 11:53:
Ik vermeld het bij iedere werkgever, waar ik ook solliciteer.
Okay, dat vermoedde ik al.
Ik hoef geen werkgever die zo kortzichtig is. Als kwalificaties gelijk zijn, dan ben je ontzettend dom als je niet toch allebei op gesprek laat komen.
Misschien wel, maar dat lijkt me natuurlijk ook erg afhankelijk van het aanbod van goede kandidaten, en kan dus enorm verschillen per sector/functietype. Als je veelgevraagd specialistisch werk doet dan kan je je deze luxe misschien permitteren, maar in andere gevallen zal dat zeker niet zo zijn.
So be it. Ik kies ervoor om me in dat opzicht kwetsbaar op te stellen. En werkgevers die dat niet waarderen, door mij op basis daarvan af te wijzen, daar wil ik dan verder ook weinig mee te maken hebben.
Precies, dat zei ik ook al in mijn eerder reactie, maar ik vraag me af of dit altijd van toepassing is - misschien blijkt dat als je het niet vermeldt, je wel aangenomen wordt, en dan in een prima omgeving terecht kan komen.
Het is zelfs zo dat ik bij mijn vier sollicitaties van de afgelopen 7 jaar, vier keer op gesprek mocht komen, vier keer positieve feedback kreeg op het feit dat ik dat in mijn CV had vermeld, en vier keer ben aangenomen. Niet dat ik niet aangenomen zou zijn als ik het niet gemeld had, of als ik een totaal andere levensovertuiging had, maar ik denk wel dat je kunt stellen dat ik er vooralsnog geen enkele hinder van heb ondervonden.
Dat is prachtig natuurlijk, en of ze het nou positief vonden of niet doet wat mij betreft niet terzake, maar voor de rest is het wel hoe het hoort.
Ook als ik 4 keer op grond van het vermelden van mijn christen-zijn afgewezen zou zijn, dan zou ik het er nog steeds bij vermelden. Het is niet iets om je voor te schamen; sterker nog, het is voor mij iets wat ontzettend belangrijk is. Liever een werkgever die mij hierom niet moet, dan dat ik zelf hypocriet ben.
Ben ik niet helemaal met je eens: je geloofsovertuiging hoeft in principe geen enkele weerslag te hebben op het al dan niet aangenomen worden voor een bepaalde functie (behalve in het geval van de TS, werken op een christelijke school bijvoorbeeld). Of een werkgever het nou leuk vindt of niet doet ook niet terzake - dat is een belangrijk grondrecht in onze samenleving. En ben je hypocriet als je het niet vermeldt? Als het niet terzake doet, dan is het niet vermelden toch niet meer dan normaal? Als je het graag wilt uitdragen, prima, maar de manier waarop je het nu brengt komt bijna als een soort zendingsdrang over. Ik snap het zeker, en wil het ook niet aanvallen hoor, maar je kan het ook overdrijven.

En het probleem blijft natuurlijk dat als een moslim niet hetzelfde kan doen als jij, want dan maakt het ineens wel veel meer uit. Dat is natuurlijk jammer, in de huidige maatschappij.

  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
curry684 schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 12:15:

DAT IS HET NIET. Punt. Krijg het nou eens in je kop nadat 20 man het gemiddeld 3 keer per persoon hebben gezegd. Lees die Grondwet nou eens die de grondslag is van alle Nederlandse wetgeving. Nederlandse wetgeving mag niet conflicteren met de Grondwet. Ergo die Grondwet die stelt dat je in ongelijke gevallen wel onderscheid mag maken is het enige wat relevant is hier.
Het is niet geheel toevallig dat Nederland geen constitutioneel hof heeft. Wetgeving wordt niet getoetst aan de grondwet.

Verder kan ik me voorstellen dat bij gelijkwaardige kwalificaties de christelijke persoon wordt aangenomen. Je moet ergens een keuze op baseren.

Voor de rest ben ik het volledig met Reyn eens. In de advertentie hoort het niet thuis. Als je op een christelijke school wilt werken waar het gebruikelijk is om meerdere malen per dag te bidden, zul je je daar als niet christen naar moeten conformeren. Als je dat niet wilt, kun je gewoon een andere baan zoeken.

Vakinhoudelijk maakt het niets uit, volgens mij ligt het gewoon vast wat leerlingen op een middelbare school moeten weten dus daar maakt overtuiging niets uit.. Het voorbeeld van alleen atheisten/agnosten bij een openbare school vind ik daar een mooi voorbeeld van. Daar verwacht je toch ook niet dat de christelijke mentor zegt: "Jammer van je slechte cijfers, maar als je nu eens gaat bidden tot God, misschien helpt dat". Die mensen zijn ook gewoon professioneel leraar en weten als het goed is prive overtuiging buiten de school te houden als de situatie daarom vraagt.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


  • makje
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 20-11 15:18

makje

Professioneel prutser

Mx. Alba schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 07:45:
[...]


Maar dat is dus discriminatie op grond van geloofsovertuiging! Snap je het nou echt niet? Ook een christelijke school is een openbare instelling, en ze mogen dus niet bij "verder gelijke geschiktheid" automatisch de voorkeur geven aan iemand met een bepaalde geloofsovertuiging.
Dit soort verhalen hoor je vaker: bij gelijke geschiktheid mag niet de voorkeur gegeven worden aan de christen/white-heterosexual-male/lekker-wijf/blanke etc, maar waar mag je dan wel op kiezen dan? Als je bij gelijke geschiktheid niet de christen mag nemen, moet je dan dus maar de andere pakken? Is dat dan niet automatisch ook discriminatie?

Wat moet je dan doen als het enige wezenlijke verschil tussen de 2 kandidaten een verschil op leeftijd, geloof of afkomst is? Een muntje opgooien? ienemienemutte? Of moet je dan op maar op futiliteiten een keuze gaan maken? zijn neus is veel te groot, ik houd meer van bruine schoenen dan zwarte, ik heb gisteren spruitjes gegeten? Je moet toch ergens een keuze op maken, al dan niet gebaseerd op 'gevoel'?

Dan heb ik liever dat mensen een keuze maken die in ieder geval ergens werkgerelateerd is. Een systeembeheerder bij de PvdA is toch niet 100% techneut, maar drinkt toch ook wel eens een bakkie koffie in de kantine en geeft toch ook wel eens zijn mening als mensen daar zitten te kletsen of wat dan ook? Die vent is dan ook gewoon 1 van de werknemers en heeft veel contact met de andere medewerkers en ik kan mij voorstellen dat je dan liever een rooie hebt dan een blauwe of groene...

De wet heeft in Nederland nog nooit de bedoeling gehad om 100% keihard noch de pretentie altijd volkomen en helemaal goed te zijn, er is altijd ruimte voor mensen om naar eigen interpretatie in te grijpen (je mag niet door rood stoplicht, maar als je iemand met hoge spoed naar het ziekenhuis moet brengen dan wordt het wel geaccepteerd).
Zo heeft ook de werkgever de ruimte om zijn gevoel en interpretatie te gebruiken bij het selectieproces en geloofsovertuiging of maatschappelijke begaandheid kunnen dan het goede gevoel van de werkgever over een sollicitant versterken en de wet heeft daar in het geval van de bijzondere scholen ook expliciet ruimte voor gemaakt.

9800x3d


  • Mx. Alba
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 22:53

Mx. Alba

hen/hun/die/diens

Sallin schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 12:29:
Voor de rest ben ik het volledig met Reyn eens. In de advertentie hoort het niet thuis. Als je op een christelijke school wilt werken waar het gebruikelijk is om meerdere malen per dag te bidden, zul je je daar als niet christen naar moeten conformeren. Als je dat niet wilt, kun je gewoon een andere baan zoeken.

Vakinhoudelijk maakt het niets uit, volgens mij ligt het gewoon vast wat leerlingen op een middelbare school moeten weten dus daar maakt overtuiging niets uit.. Het voorbeeld van alleen atheisten/agnosten bij een openbare school vind ik daar een mooi voorbeeld van. Daar verwacht je toch ook niet dat de christelijke mentor zegt: "Jammer van je slechte cijfers, maar als je nu eens gaat bidden tot God, misschien helpt dat". Die mensen zijn ook gewoon professioneel leraar en weten als het goed is prive overtuiging buiten de school te houden als de situatie daarom vraagt.
Kijk, dat is nou precies wat ik bedoel. Een leerkracht op een Christelijke school hoeft niet persé Christelijk te zijn om binnen het Christelijke kader les te geven. Wel moet hij natuurlijk het Christelijke aspect van die school accepteren en respecteren en zich ernaar conformeren, dat is logisch, maar daarvoor hoef je zelf natuurlijk niet Christen te zijn!

Het is alleen een echte hetze als het uit Hetzerath komt, anders is het gewoon sprankelende ophef.


Verwijderd

Mx. Alba schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:03:
Kijk, dat is nou precies wat ik bedoel. Een leerkracht op een Christelijke school hoeft niet persé Christelijk te zijn om binnen het Christelijke kader les te geven. Wel moet hij natuurlijk het Christelijke aspect van die school accepteren en respecteren en zich ernaar conformeren, dat is logisch, maar daarvoor hoef je zelf natuurlijk niet Christen te zijn!
Dat zou waar zijn als het wel of niet christen zijn geen invloed zou hebben op je geschiktheid voor de functie, maar dat is in dit geval wel zo, en vandaar dat de wetgeving ook uitdrukkelijk onderscheid toestaat in dit geval.

Ik begrijp niet zo goed waarom deze discussie zo lang duurt. Het is gewoon zeer duidelijk: je mag dit onderscheid maken, en met een hele goede, verdedigbare reden. Punt.

  • feej
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 06-11 12:51

feej

giraffemeisje

Mx. Alba schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:03:
Wel moet hij natuurlijk het Christelijke aspect van die school accepteren en respecteren en zich ernaar conformeren, dat is logisch, maar daarvoor hoef je zelf natuurlijk niet Christen te zijn!
Maar het is wel een pré! In de adv stond toch ook niet "je maakt geen kans als je geen christen bent." Er stond dat christelijke gedachtengang geprefereerd werd. :).

Verder zijn er in dit draadje al tig redenen genoemd waarom het niet alleen om de kwaliteit van lesgeven gaat, maar ook en misschien wel juist om de buitenlesactiviteiten, waarin een dergelijke gelovige achtergrond veel meer een rol kan spelen.

Everything is awesome!
Everything is cool when you're part of a team.
Everything is awesome when we're living our dream.
O+


  • Mx. Alba
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 22:53

Mx. Alba

hen/hun/die/diens

Nouja, laten we idd maar ophouden want we komen er toch niet uit. Misschien ben ik teveel verfranst? Openbare scholen zijn hier per definitie laïque, religie-loos, omdat het het openbaar onderwijs bij de staat hoort, en de staat religie-loos is. Katholieke scholen zijn hier dus per definitie privé-scholen.

Zoals ik al zei, ik begrijp het wel dat men bij een christelijke school het liefst christelijke leerkrachten heeft, maar men heeft mij niet kunnen overtuigen van de noodzaak om christelijk te zijn om die functie te vervullen...

Er staat ook in de advertentie dat voorkeur gegeven wordt aan een christelijke levensovertuiging. Dus niet dat alleen maar christenen worden aangenomen. Er is dus eigenlijk helemaal geen probleem, en onze verschillende standpunten zijn eigenlijk irrelevant.

Het is alleen een echte hetze als het uit Hetzerath komt, anders is het gewoon sprankelende ophef.


  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
fee-tje schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:05:
[...]

Verder zijn er in dit draadje al tig redenen genoemd waarom het niet alleen om de kwaliteit van lesgeven gaat, maar ook en misschien wel juist om de buitenlesactiviteiten, waarin een dergelijke gelovige achtergrond veel meer een rol kan spelen.
Ik vind die tig redenen niet overtuigend. Waarom kan een niet-christen niet iets vertellen over pasen/pinksteren/kerstmis. Waarom kan een niet-christen geen mentor zijn van een jongetje/meisje die naar een christelijke school is gestuurd? Waarom kunnen christelijke leraren wel over dag van de arbeid vertellen, en mentor zijn van kinderen die naar een openbare school worden gestuurd?

edit:
Er staat ook in de advertentie dat voorkeur gegeven wordt aan een christelijke levensovertuiging. Dus niet dat alleen maar christenen worden aangenomen. Er is dus eigenlijk helemaal geen probleem, en onze verschillende standpunten zijn eigenlijk irrelevant.
ook hier ben ik het mee eens

[ Voor 18% gewijzigd door Sallin op 29-03-2006 13:19 ]

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


  • Il Ljama
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 11-02-2023

Il Ljama

Spits ya in the face!

Pelle schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 11:53:
Het is zelfs zo dat ik bij mijn vier sollicitaties van de afgelopen 7 jaar, vier keer op gesprek mocht komen, vier keer positieve feedback kreeg op het feit dat ik dat in mijn CV had vermeld, en vier keer ben aangenomen.
Ook als ik 4 keer op grond van het vermelden van mijn christen-zijn afgewezen zou zijn, dan zou ik het er nog steeds bij vermelden.
No offence, maar dat is in jouw situatie wel makkelijk vol te houden. Ik kan me voorstellen dat als je werkloos bent en wellicht toch door de vermelding minder kans maakt, je minder principieel bent/wordt.

It's better to remain silent and be thought a fool, than to speak out and remove all doubt!


  • feej
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 06-11 12:51

feej

giraffemeisje

Sallin schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:18:
[...]


Ik vind die tig redenen niet overtuigend. Waarom kan een niet-christen niet iets vertellen over pasen/pinksteren/kerstmis. Waarom kan een niet-christen geen mentor zijn van een jongetje/meisje die naar een christelijke school is gestuurd? Waarom kunnen christelijke leraren wel over dag van de arbeid vertellen, en mentor zijn van kinderen die naar een openbare school worden gestuurd?
Omdat de mensen die hun kids naar die christelijke school sturen willen dat hun kids op een christelijke manier onderwezen worden. Over het algemeen zal een christen die zn zondagsschool heeft gevolgd en weet-ik-wat meer weten over het christelijke geloof dan een niet-christen :). Dat zijn net die pluspuntjes die, als er keuze is tussen 2 kandidaten die verder compleet gelijk zijn, de doorslag geven en imho zijn dat valide punten.

Mensen hier doen net of als er een perfecte leraar komt die atheist is en een slome slungel die christen is, de slome slungel wordt gekozen omdat ie christelijk is. Dat lijkt mij niet het geval.

Everything is awesome!
Everything is cool when you're part of a team.
Everything is awesome when we're living our dream.
O+


  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
fee-tje schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:21:
[...]


Omdat de mensen die hun kids naar die christelijke school sturen willen dat hun kids op een christelijke manier onderwezen worden. Over het algemeen zal een christen die zn zondagsschool heeft gevolgd en weet-ik-wat meer weten over het christelijke geloof dan een niet-christen :). Dat zijn net die pluspuntjes die, als er keuze is tussen 2 kandidaten die verder compleet gelijk zijn, de doorslag geven en imho zijn dat valide punten.
Hoe zie je dit dan voor een openbare school?
Mensen hier doen net of als er een perfecte leraar komt die atheist is en een slome slungel die christen is, de slome slungel wordt gekozen omdat ie christelijk is. Dat lijkt mij niet het geval.
Dat is jouw interpretatie, waar baseer je die op? Ik kan me er namelijk niet in vinden.

[ Voor 3% gewijzigd door Sallin op 29-03-2006 13:45 ]

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


  • Mx. Alba
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 22:53

Mx. Alba

hen/hun/die/diens

En, fee-tje, wat is dan een "christelijke manier van onderwijzen"? Hoe leer je iemand christelijk wiskunde of Duits?

Het is alleen een echte hetze als het uit Hetzerath komt, anders is het gewoon sprankelende ophef.


  • feej
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 06-11 12:51

feej

giraffemeisje

Mx. Alba schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:41:
En, fee-tje, wat is dan een "christelijke manier van onderwijzen"? Hoe leer je iemand christelijk wiskunde of Duits?
Ik denk dat onderwijzen meer is dan alleen de les geven waar je voor ingeroosterd staat. Ook of zelfs juist de buitenlesactiviteiten spelen hierbij een rol, en dat zei ik ook al in mn vorige post ;).

Over een openbare school: openbaar is niet hetzelfde als atheistisch he :). Openbaar betekent toegankelijk voor iedereen, en dus geen onderscheid op geloof. Dus kun je ook niet een christelijke leraar afwijzen :P.

* feej vraagt zich af of bijv Reyn ook zo was gaan springen als het ging om een moslimschool die in een vacature zegt dat een islamitische grondslag geprefereerd werd.

Everything is awesome!
Everything is cool when you're part of a team.
Everything is awesome when we're living our dream.
O+


Verwijderd

Mx. Alba schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:41:
En, fee-tje, wat is dan een "christelijke manier van onderwijzen"? Hoe leer je iemand christelijk wiskunde of Duits?
Zoals ik al eerder schreef: onderwijzen is niet even 50 minuten sommetjes uitleggen, laten maken, repetities geven en nakijken. Het is een verlengstuk van het opvoedproces. Bij duits kan je je voorstellen dat wat andere, misschien wat te liberale leraren "grappig" vinden om te vertellen over godslasterlijke uitspraken in het duits, door een christelijke leraar achterwege gelaten worden. Of dat er meer voorbeelden uit het godsdienstelijk verleden gehaald worden om de taaleducatie wat kleur te geven (denk aan Luther of zo).

Met wiskunde is dat misschien wat minder vanzelfsprekend, maar een wiskunde leraar zal vast en zeker ook mentor zijn van een of meer klassen. En dat gaat het echt wel iets verder dan alleen maar sommetjes uitleggen. Volgens mij heb je een tunnelvision over wat leraar zijn precies inhoudt.

  • feej
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 06-11 12:51

feej

giraffemeisje

Sallin schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:36:
Dat is jouw interpretatie, waar baseer je die op? Ik kan me er namelijk niet in vinden.
Ik ga uit van de goedheid van de mens. Een goede school stelt het onderwijs van de kids op de eerste plaats. Ik zie namelijk niet in waarom ik van het tegendeel zou uit moeten gaan.

Everything is awesome!
Everything is cool when you're part of a team.
Everything is awesome when we're living our dream.
O+


  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
fee-tje schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:49:
[...]

Ik ga uit van de goedheid van de mens. Een goede school stelt het onderwijs van de kids op de eerste plaats. Ik zie namelijk niet in waarom ik van het tegendeel zou uit moeten gaan.
Dit beantwoordt mijn vraag niet.
fee-tje schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:21:
Mensen hier doen net of als er een perfecte leraar komt die atheist is en een slome slungel die christen is, de slome slungel wordt gekozen omdat ie christelijk is. Dat lijkt mij niet het geval.
Sallin schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:36:
Dat is jouw interpretatie, waar baseer je die op? Ik kan me er namelijk niet in vinden.

fee-tje schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:49:
[...]

Een goede school stelt het onderwijs van de kids op de eerste plaats. Ik zie namelijk niet in waarom ik van het tegendeel zou uit moeten gaan.
Dat is dus ook mijn uitgangspunt en daarom denk ik christelijke en niet-christelijke leraren even goed kinderen kunnen begeleiden bij hun onderwijs.
edit:
En natuurlijk bijbehorende buitenschoolse taken.
Verwijderd schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:47:
[...]

Zoals ik al eerder schreef: onderwijzen is niet even 50 minuten sommetjes uitleggen, laten maken, repetities geven en nakijken. Het is een verlengstuk van het opvoedproces. Bij duits kan je je voorstellen dat wat andere, misschien wat te liberale leraren "grappig" vinden om te vertellen over godslasterlijke uitspraken in het duits, door een christelijke leraar achterwege gelaten worden. Of dat er meer voorbeelden uit het godsdienstelijk verleden gehaald worden om de taaleducatie wat kleur te geven (denk aan Luther of zo).

Met wiskunde is dat misschien wat minder vanzelfsprekend, maar een wiskunde leraar zal vast en zeker ook mentor zijn van een of meer klassen. En dat gaat het echt wel iets verder dan alleen maar sommetjes uitleggen. Volgens mij heb je een tunnelvision over wat leraar zijn precies inhoudt.
Ik krijg van dit stukje het idee dat jij de professionaliteit van leraren in het algemeen en niet-christelijke leraren in het bijzonder onderschat. Ook een niet-christelijke leraar zal zich gewoon conformeren naar de mores van de school waar hij/zij les geeft. Als de leraar van te voren weet dat de mores van de school hem/haar niet bevalt, neemt hij/zij de baan niet aan. Solliciteren is tweerichtingsverkeer.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


  • feej
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 06-11 12:51

feej

giraffemeisje

Sallin schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 14:10:
Dit beantwoordt mijn vraag niet.
Kzou niet weten hoe ik hem dan anders moet beantwoorden? Ik ga ervan uit dat de school onderwijs op prio 1 heeft staan, omdat dat het meest logische is om van uit te gaan.

Everything is awesome!
Everything is cool when you're part of a team.
Everything is awesome when we're living our dream.
O+


  • Pelle
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 21-11 10:01

Pelle

🚴‍♂️

Mx. Alba schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:03:
Kijk, dat is nou precies wat ik bedoel. Een leerkracht op een Christelijke school hoeft niet persé Christelijk te zijn om binnen het Christelijke kader les te geven. Wel moet hij natuurlijk het Christelijke aspect van die school accepteren en respecteren en zich ernaar conformeren, dat is logisch, maar daarvoor hoef je zelf natuurlijk niet Christen te zijn!
Onzin. Ik weet niet hoe jij bijvoorbeeld de activiteiten 'bijbel lezen' en 'bidden' voor je ziet, maar als jij daarbij denkt dat het puur en alleen een stukje voorlezen en iets uit je hoofd opzeggen is, dan zit je helemaal mis.

Het gaat om de levensovertuiging van de leerkracht, en die uit zich in de dingen die hij doet. Het doen van die dingen opzich maakt iemand echter nog geen christen. Je kan elke week naar de kerk gaan, en braaf dagelijks je standaardgebedjes opzeggen, maar dat maakt je nog geen christen.
Het zijn alleen maar uiterlijke kenmerken, en als die niet vanuit je innerlijke overtuiging komen dan zijn ze volstrekt inhoudsloos.

Het beeld dat niet-christenen vaak van christenen hebben, is dat christenen mensen zijn die door maar regelmatig naar de kerk te gaan en niet te vloeken hopen in de hemel te komen. Een soort voor wat hoort wat; als ik nu maar netjes mijn gebeden opzeg en op zondag de tv uit laat, dan mag ik als beloning naar de hemel.
Nou, zo werkt het dus vooral niet :P
Het gaat om je eigen persoonlijke relatie met God, en het bewustzijn van het verlossingswerk van Jezus. En als die relatie in orde is, dan gaat dat zich uiten in je leven. In je werk, in hoe je met je vrije tijd, je geld, je relatie, je familie en vrienden omgaat.

Een niet-christen die zou doen of hij wel christelijk was, zou direct door de mand vallen. Daar prik je zo doorheen.
Verwijderd schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 12:17:
Ben ik niet helemaal met je eens: je geloofsovertuiging hoeft in principe geen enkele weerslag te hebben op het al dan niet aangenomen worden voor een bepaalde functie (behalve in het geval van de TS, werken op een christelijke school bijvoorbeeld). Of een werkgever het nou leuk vindt of niet doet ook niet terzake - dat is een belangrijk grondrecht in onze samenleving. En ben je hypocriet als je het niet vermeldt?
Ja. Ik vind mijzelf hypocriet als ik wel pretendeer een bepaalde overtuiging te hebben, maar daar vervolgens onderuit probeer te komen als het me even niet zo goed uitkomt.
Als het niet terzake doet, dan is het niet vermelden toch niet meer dan normaal?
Het is iets dat bij mij hoort, en dat het beeld van mij completer maakt. En dus doet het wel terzake.
Als je het graag wilt uitdragen, prima, maar de manier waarop je het nu brengt komt bijna als een soort zendingsdrang over. Ik snap het zeker, en wil het ook niet aanvallen hoor, maar je kan het ook overdrijven.
Is alleen het vermelden dat je christen bent, tegenwoordig al een 'overdreven zendingsdrang'? Het moet niet gekker worden ;)
En het probleem blijft natuurlijk dat als een moslim niet hetzelfde kan doen als jij, want dan maakt het ineens wel veel meer uit. Dat is natuurlijk jammer, in de huidige maatschappij.
Dat is inderdaad ontzettend sneu.
Il Ljama schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:18:
No offence, maar dat is in jouw situatie wel makkelijk vol te houden. Ik kan me voorstellen dat als je werkloos bent en wellicht toch door de vermelding minder kans maakt, je minder principieel bent/wordt.
Sorry, maar jij kan niet voor mij uitmaken hoe principieel ik ben, en op welk moment ik mijn principes laat gaan. :)

  • Il Ljama
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 11-02-2023

Il Ljama

Spits ya in the face!

Pelle schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 14:20:
Sorry, maar jij kan niet voor mij uitmaken hoe principieel ik ben, en op welk moment ik mijn principes laat gaan. :)
Wie zegt dat dan??? B) Ik geef alleen aan dat het heel makkelijk is om bepaalde zaken te stellen als je in een bepaalde positie zit. Als je niet tegen een reactie kan, kun je beter zo'n opmerking niet maken.

It's better to remain silent and be thought a fool, than to speak out and remove all doubt!


  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
fee-tje schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 13:21:
Mensen hier doen net of als er een perfecte leraar komt die atheist is en een slome slungel die christen is, de slome slungel wordt gekozen omdat ie christelijk is. Dat lijkt mij niet het geval.
Jij zegt hier dat "mensen hier doen net of als er een perfecte leraar komt die atheist is en een slome slungel die christen is, de slome slungel wordt gekozen omdat ie christelijk is."

Ik vraag aan jou waar je dit op baseert, aangezien ik dit niet herken. Is verder niet vreselijk belangrijk, ik vroeg me alleen af waar dit beeld vandaan kwam.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


  • Pelle
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 21-11 10:01

Pelle

🚴‍♂️

Il Ljama schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 14:25:
Wie zegt dat dan??? B) Ik geef alleen aan dat het heel makkelijk is om bepaalde zaken te stellen als je in een bepaalde positie zit. Als je niet tegen een reactie kan, kun je beter zo'n opmerking niet maken.
Je suggereert het wel :)
En ik kan best tegen jouw reactie, ik verduidelijk alleen nog maar even dat als ik zeg bepaalde principes te hebben, ik mezelf daar ook aan houd. Een principe dat je overboord zet als het je niet uitkomt, is geen principe.

  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
offtopic:
Wat betreft scholen met islamitische inslag, zoals de wetgeving nu is op dezelfde manier toejuichen als christelijke scholen. Ook al denk ik dat het afschaffen van het recht op speciaal onderwijs een betere oplossing is. Het is naar mijn mening voor niemand verkeerd om met andere culturen/geloven in aanraking te komen. Zeker op schoolgaande leeftijd.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


  • Il Ljama
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 11-02-2023

Il Ljama

Spits ya in the face!

Pelle schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 14:30:
[...]
Je suggereert het wel :)
En ik kan best tegen jouw reactie, ik verduidelijk alleen nog maar even dat als ik zeg bepaalde principes te hebben, ik mezelf daar ook aan houd. Een principe dat je overboord zet als het je niet uitkomt, is geen principe.
Ik suggereer niks. Ik stel gewoon het feit vast dat het makkelijker is aan een principe vast te houden wanneer het je 'voor de wind' gaat. Dat geldt voor een ieder. De 1 zal meer kracht hebben in tegenspoed dan de ander om aan principes vast te houden. Ik beoordeel jou daar niet op en suggereer ook niet dat jij die kracht niet hebt.

It's better to remain silent and be thought a fool, than to speak out and remove all doubt!


  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 23:55

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Sallin schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 14:34:
[offtopic] Wat betreft scholen met islamitische inslag, zoals de wetgeving nu is op dezelfde manier toejuichen als christelijke scholen. Ook al denk ik dat het afschaffen van het recht op speciaal onderwijs een betere oplossing is.
De term die je waarschijnlijk bedoelt is bijzonder onderwijs. :)
Het is naar mijn mening voor niemand verkeerd om met andere culturen/geloven in aanraking te komen.
Wie zegt dat dit niet gebeurt op bijzonder onderwijs?

Maar goed, jij hebt blijkbaar bepaalde ideën over onderwijs, daar is natuurlijk niets mis mee. Nu is het alleen zo dat andere mensen ook bepaalde ideën hebben over onderwijs en daarom in Nederland de vrijheid hebben om een school op te richten. Ik heb er wel moeite mee dat jij anderen die vrijheid wilt ontnemen.

[ Voor 26% gewijzigd door Jazzy op 29-03-2006 14:45 ]

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
Jazzy schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 14:43:
[...]
De term die je waarschijnlijk bedoelt is bijzonder onderwijs. :)
[...]
Wie zegt dat dit niet gebeurt op bijzonder onderwijs?

Maar goed, jij hebt blijkbaar bepaalde ideën over onderwijs, daar is natuurlijk niets mis mee. Nu is het alleen zo dat andere mensen ook bepaalde ideën hebben over onderwijs en daarom in Nederland de vrijheid hebben om een school op te richten. Ik heb er wel moeite mee dat jij anderen die vrijheid wilt ontnemen.
offtopic:
Ik wil hier best in een ander topic op reageren, het lijkt me alleen in dit draadje niet op zijn plaats.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


Verwijderd

Sallin schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 14:10:
Ik krijg van dit stukje het idee dat jij de professionaliteit van leraren in het algemeen en niet-christelijke leraren in het bijzonder onderschat. Ook een niet-christelijke leraar zal zich gewoon conformeren naar de mores van de school waar hij/zij les geeft. Als de leraar van te voren weet dat de mores van de school hem/haar niet bevalt, neemt hij/zij de baan niet aan. Solliciteren is tweerichtingsverkeer.
Dan heb jij duidelijk op een andere school gezeten dan ik. Ik heb toch echt wel wat zaken gezien en gehoord van leraren waarvan je op een openbare school al kan denken: hmm, misschien kan dit niet echt door de beugel, en op een christelijke school was de desbetreffende leraar hoogstwaarschijnlijk met een boog het pand uitgetrapt. En ik denk dat een niet-christelijke leerkracht vast en zeker zich kan handhaven op een christelijke school, als hij hiervoor kiest, maar bij een christelijke leerkracht gaat dit zonder twijfel veel natuurlijker, en heeft deze dus duidelijk de voorkeur boven een niet-christelijke leerkracht, bij gelijke kwalificaties / capaciteiten.
Pelle schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 14:20:
Ja. Ik vind mijzelf hypocriet als ik wel pretendeer een bepaalde overtuiging te hebben, maar daar vervolgens onderuit probeer te komen als het me even niet zo goed uitkomt.
Er onderuit komen? Het is een grondrecht om, ter voorkoming van discriminatie, je niet openlijk uit te hoeven laten over je persoonlijke overtuiging in het geval van een sollicitatieprocedure. Waarom wil je het dan per sé wel meedelen?
Is alleen het vermelden dat je christen bent, tegenwoordig al een 'overdreven zendingsdrang'? Het moet niet gekker worden ;)
Het is natuurlijk een beetje gechargeerd gezegd, maar wat ik hierboven al zeg: het hoeft niet, om jezelf te beschermen is het zelfs misschien handiger om het niet te doen, maar je wil het toch per sé wel doen; dat klinkt bijna alsof je het zo graag van de daken wil schreeuwen. Snap je de redenering?

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 23:55

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Verwijderd schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 15:13:
Er onderuit komen? Het is een grondrecht om, ter voorkoming van discriminatie, je niet openlijk uit te hoeven laten over je persoonlijke overtuiging in het geval van een sollicitatieprocedure. Waarom wil je het dan per sé wel meedelen?
Omdat hij het als een pré ziet natuurlijk. Doe ik zelf ook en ik zou niet weten waarom ik het achterwege zou laten. Als een werkgever mij niet hoeft omdat ik praktiserend Christen ben dan is dat toch niet het bedrijf waar ik wil werken. :)
Het is natuurlijk een beetje gechargeerd gezegd, maar wat ik hierboven al zeg: het hoeft niet, om jezelf te beschermen is het zelfs misschien handiger om het niet te doen, maar je wil het toch per sé wel doen; dat klinkt bijna alsof je het zo graag van de daken wil schreeuwen. Snap je de redenering?
Wat is er mis mee als je van de daken wilt schreeuwen dat je Christen bent? Is dat zo onvoorstelbaar?

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


Verwijderd

Jazzy schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 15:48:
Omdat hij het als een pré ziet natuurlijk. Doe ik zelf ook en ik zou niet weten waarom ik het achterwege zou laten. Als een werkgever mij niet hoeft omdat ik praktiserend Christen ben dan is dat toch niet het bedrijf waar ik wil werken. :)
Dat vind ik dus een zeer ongenuanceerd uitgangspunt. Het is moeilijk uit te leggen, maar er is een verschil tussen "een werkgever hoeft mij niet omdat ik praktiserend christen ben", en "ik ben niet uitgenodigd voor een gesprek omdat er op mijn CV staat dat ik christen ben". Het eerste is een principieel uitgangspunt van een werkgever, het tweede is "hmm, ik moet een schifting maken, laten we eerst de loonies er maar eens uit donderen". Gechargeerd natuurlijk weer.
Wat is er mis mee als je van de daken wilt schreeuwen dat je Christen bent? Is dat zo onvoorstelbaar?
Uhm, ja, dat is voor mij compleet onvoorstelbaar, maar laten we het hier niet over hebben in deze draad.

  • OzBoz
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 16-06 17:07

OzBoz

.:.H.:.I.:.P.:.

Jazzy schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 15:48:
Als een werkgever mij niet hoeft omdat ik praktiserend Christen ben dan is dat toch niet het bedrijf waar ik wil werken. :)
Ik vraag me dat serieus af. Stel je komt bij ons solliciteren en je hebt in je CV staan dat je behoorlijk met geloof bezig bent. Dan word je wellicht niet uitgenodigd op gesprek. Terwijl ik zeker weet dat je het enorm naar je zin kan gaan hebben door de sfeer die er is. Zoals enkele gelovigen die nu ook bij ons hebben. Dat ligt meer aan je eigen mentaliteit, op het moment dat je je gaat storen aan de wat ongelovigen dan zul je je bij ons kapot irriteren aan het wat grove taalgebruik of gevloek. Heb je gewoon je eigen visie daarover, vloek je zelf helemaal nooit en stoor je je ook niet aan de mensen om je heen dan heb je het denk ik echt leuk. En wellicht steek je er nog wat van op ;)

Wanneer je geloof ziet als iets persoonlijks (sowieso gezond) en je niet stoort aan anderen die hun eigen manier van leven hebben dan maakt het voor mijn gevoel in de praktijk niet uit waar je werkt en zou je dat dus ook niet op een CV moeten zetten. Wanneer je uitgaat dat een bedrijf haar cultuur gaat aanpassen omdat er iemand werkt die gelovig is dan werkt je geloof als een handicap. Bedrijf waar ik werk is misschien niet geheel standaard maar het is onmogelijk om rekening te houden met bijvoorbeeld een collega die gelovig is. Tuurlijk, leuk dat je er ff aan denkt als iemand in de buurt is en je wat milder uit drukt. Probeer ik ook. Maar zolang ik nog nooit iemand heb gesproken die niet-gelovigen gelijkwaardig ziet als gelovigen en hun leefwijze respecteert zoals het andersom verwacht wordt dan ben ik weinig gemotiveerd me enorm in te gaan houden.

Ik hou graag rekening met mensen, daar niet van, dingen moeten alleen niet te veel van één kant komen. Maar ik geloof niet dat je hard kan maken dat een bedrijf wat je niet kiest omdat je dat in je CV hebt staan dan ook maar geen bedrijf is waar je het naar je zin zou kunnen hebben. Sterker, misschien heb je het wel veel meer naar je zin omdat er misschien wel veel meer gelachen wordt op zo'n bedrijf.

In één zin, ik vind je statement vrij kort door de bocht. Dit was overigens los van de christelijke school waarbij het voor mijn gevoel voor jezelf alleen al handig is als je er wat mee hebt, welk vak je ook geeft.

My Fizion | My 3D prints | LinkedIn


  • Donaldinho
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21-11 17:47
Zou het in principe niet vermelden op mijn CV, maar als het echt noodzakelijk is voor een bepaalde baan uit mijn brief laten blijken wat het geloof in kwestie voor mij betekent.

Als ik het TOCH in mijn CV zou willen hebben zou je korte vermelding kunnen doen onder 'personalia' geloof=RK oid...vind eigenlijk dat het niemand iets aangaat wat mijn geloof wel of niet zou zijn...Ik voel het een beetje als je op je CV je sexuele geaardheid/politieke voorkeur zou zetten...gaat niemand iets aan verder.

[ Voor 4% gewijzigd door Donaldinho op 30-03-2006 01:00 ]

You almost can’t blame him or the other diet gurus for leaning in on the techno-bullshit market; it’s hard to fill up a 300 page diet book on “eat a bit less and find a type of exercise that doesn’t make you hate life.”


  • burne
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

burne

Mine! Waah!

curry684 schreef op woensdag 29 maart 2006 @ 12:15:
Jij bent degene die niet snapt dat dit artikel 1 niet overtreedt en dus niet strafbaar is.
Vergeet de grondwet. Irrelevant en doet niet ter zake. De grondwet is de basis waarop de overheid wetten maakt. Niets in de grondwet heeft enige invloed op burgers onderling. Het enige waar de grondwet over gaat is over de wetten die de overheid maakt.

Er zijn genoeg andere stokken in het wetboek van strafrecht en het burgerlijk wetboek om je hond mee te slaan.

I don't like facts. They have a liberal bias.


  • We Are Borg
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 07:26

We Are Borg

Moderator Wonen & Mobiliteit / General Chat
BalusC schreef op maandag 20 maart 2006 @ 12:04:
Het is onzinnig om voor elke sollicitatie je CV aan te passen, dan kun je jezelf beter afvragen of je CV wel in orde is ;)
Daar ben ik het niet mee eens :) Wanneer je voor een bepaalde functie soliciteert, is het handig om je cv daar op af te stemmen. Logistieke functie, leg wat meer nadruk op je logistieke ervaring bij omschrijvingen van studie/werkervaring, marketing meer nadruk op marketing, etc :). Is imo helemaal niks mis mee om zo af te stemmen. Je kunt namelijk imo niet bij je studieomschrijving alles omschrijven, dus stem je het af op de functie waar je naar soliciiteert.

Kortom, zou religie nooit vermelden behalve als het een toegevoegde waarde heeft voor je solitie op dat moment

[ Voor 8% gewijzigd door We Are Borg op 30-03-2006 02:34 ]


  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 23:55

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Maar zolang ik nog nooit iemand heb gesproken die niet-gelovigen gelijkwaardig ziet als gelovigen en hun leefwijze respecteert zoals het andersom verwacht wordt dan ben ik weinig gemotiveerd me enorm in te gaan houden.
Als dat je beeld is van een Christen dan verklaart dat veel van je houding. Ik zou zeggen, kom eens op de koffie. :)
Dan word je wellicht niet uitgenodigd op gesprek.
Daarmee geef je gelijk een aardige demonstratie van wat ik bedoel, zonder het persoonlijk tegen jou te willen richten trouwens. Maar als een werkgever zo'n vooringenomen en onterecht beeld van mij denk te moeten hebben omdat ik aangeef dat ik Christen ben dan is dat niet de houding die ik graag van mijn nieuwe werkgever zou zien. Andersgezegd, voor zo'n persoon wil ik liever niet werken.

Dat is toch mijn goed recht? :)

[ Voor 44% gewijzigd door Jazzy op 30-03-2006 09:07 ]

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • Il Ljama
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 11-02-2023

Il Ljama

Spits ya in the face!

We Are Borg schreef op donderdag 30 maart 2006 @ 02:33:
[...]
Daar ben ik het niet mee eens :) Wanneer je voor een bepaalde functie soliciteert, is het handig om je cv daar op af te stemmen. Logistieke functie, leg wat meer nadruk op je logistieke ervaring bij omschrijvingen van studie/werkervaring, marketing meer nadruk op marketing, etc :). Is imo helemaal niks mis mee om zo af te stemmen. Je kunt namelijk imo niet bij je studieomschrijving alles omschrijven, dus stem je het af op de functie waar je naar soliciiteert.

Kortom, zou religie nooit vermelden behalve als het een toegevoegde waarde heeft voor je solitie op dat moment
Eens, ik doe zelf veel in selectie van personeel en pik de 'standaard brief naar 30 bedrijven' er zo uit. Als je ergens graag wil werken, dan mag dat toch wel uit iets blijken. Door het feit dat je een standaardbrief stuurt, geef je in feite aan dat het je niet zo bar veel uitmaakt waar je werkt. Zegt ook wel iets over bewust kiezen, commitment. Het zou mij een indicatie geven dat er een risico bestaat dat na aanname de persoon weer snel gevlogen is (met de kosten voor het bedrijf voor nieuwe selectie, wellicht opleiding/inwerken). Dat je daar vaak mee weg kan komen zegt alleen wat over de hoge nood aan personeel. Je doet jezelf in feite te kort voor zo'n kleine moeite ;)

It's better to remain silent and be thought a fool, than to speak out and remove all doubt!


Verwijderd

Il Ljama schreef op donderdag 30 maart 2006 @ 07:39:
Eens, ik doe zelf veel in selectie van personeel en pik de 'standaard brief naar 30 bedrijven' er zo uit. Als je ergens graag wil werken, dan mag dat toch wel uit iets blijken. Door het feit dat je een standaardbrief stuurt, geef je in feite aan dat het je niet zo bar veel uitmaakt waar je werkt. Zegt ook wel iets over bewust kiezen, commitment. Het zou mij een indicatie geven dat er een risico bestaat dat na aanname de persoon weer snel gevlogen is (met de kosten voor het bedrijf voor nieuwe selectie, wellicht opleiding/inwerken). Dat je daar vaak mee weg kan komen zegt alleen wat over de hoge nood aan personeel. Je doet jezelf in feite te kort voor zo'n kleine moeite ;)
Nou ja, een CV is vrij generiek en kan prima werken voor meerdere sollicitaties. Zoals al eerder in dit topic besproken is de begeleidende brief toch wel het onderscheidende deel van een eerste sollicitatiecontact - daar kan je wat vrije tekst in kwijt, terwijl daar in je CV toch minder ruimte voor is. Als ik solliciteer dan solliciteer ik meestal op 1 type functie, dus mijn CV wijzigt helemaal niet. Zou je in 1 sollicitatie ronde voor meerdere type functies gaan, dan kan je absoluut wat wijzigen in je CV per sollicitatie, maar dat hoeft helemaal niet nodig te zijn.

Ik ben het net zo min eens met mensen die zeggen dat je hem moet wijzigen als men mensen die zeggen dat het onzin is om hem te wijzigen - it can serve a purpose, maar strikt noodzakelijk is het zeker niet.

  • curry684
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 06-09 00:37

curry684

left part of the evil twins

Burne schreef op donderdag 30 maart 2006 @ 02:10:
[...]


Vergeet de grondwet. Irrelevant en doet niet ter zake. De grondwet is de basis waarop de overheid wetten maakt. Niets in de grondwet heeft enige invloed op burgers onderling. Het enige waar de grondwet over gaat is over de wetten die de overheid maakt.
En dus mogen ze niet conflicteren, en heb ik ook reeds het relevante artikel uit het Wetboek van Strafrecht eruit gehaald wat artikel 1 verder uitwerkt tot in de praktijk, en inderdaad niet conflicteert.

Professionele website nodig?


  • Il Ljama
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 11-02-2023

Il Ljama

Spits ya in the face!

Verwijderd schreef op donderdag 30 maart 2006 @ 10:33:
[...]

Nou ja, een CV is vrij generiek en kan prima werken voor meerdere sollicitaties. Zoals al eerder in dit topic besproken is de begeleidende brief toch wel het onderscheidende deel van een eerste sollicitatiecontact - daar kan je wat vrije tekst in kwijt, terwijl daar in je CV toch minder ruimte voor is. Als ik solliciteer dan solliciteer ik meestal op 1 type functie, dus mijn CV wijzigt helemaal niet. Zou je in 1 sollicitatie ronde voor meerdere type functies gaan, dan kan je absoluut wat wijzigen in je CV per sollicitatie, maar dat hoeft helemaal niet nodig te zijn.

Ik ben het net zo min eens met mensen die zeggen dat je hem moet wijzigen als men mensen die zeggen dat het onzin is om hem te wijzigen - it can serve a purpose, maar strikt noodzakelijk is het zeker niet.
in hoofdlijnen wel en het verschilt ook wel naar functie, daar heb je gelijk in. Ik zit zelf in een tak van sport waarbij branchekennis erg belangrijk is en ik nam dat als uitgangspunt. Dus op dat punt was ik te kort door de bocht ;) . Door je CV te richten op de functie is de match beter te maken. Een CV zegt immers veel, maar zeker niet alles en je moet er toch (deels) op selecteren.

bijvoorbeeld bij een functie waarbij je leiding moet gaan geven over x-mensen is het handig om op je CV aan te geven dat je toendertijd bij bedrijf Z aan y-mensen leiding hebt gegeven. Als je projectleider bent geweest kan het soms handig zijn om een budget-indicatie te geven om de zwaarte van de functie aan te geven. Maar het wordt nu wel erg off-topic.

[ Voor 13% gewijzigd door Il Ljama op 30-03-2006 11:35 ]

It's better to remain silent and be thought a fool, than to speak out and remove all doubt!


  • Sallin
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
curry684 schreef op donderdag 30 maart 2006 @ 11:30:
[...]

En dus mogen ze niet conflicteren
En wie bepaalt dat? Niet het constitutionele hof wat we niet hebben.

This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr


  • OzBoz
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 16-06 17:07

OzBoz

.:.H.:.I.:.P.:.

Jazzy schreef op donderdag 30 maart 2006 @ 07:08:
Als dat je beeld is van een Christen dan verklaart dat veel van je houding. Ik zou zeggen, kom eens op de koffie. :)
Ik geloof niet dat dat zozeer mijn beeld is, maar volgens mij ben je gelovig of aanhanger van een geloof wanneer je denkt dat wat het geloof voor schrijft goed is, danwel de manier van leven. Dus common sense zegt me dat de rest dan minder is. Naja, niet alleen common sense maar goed in mijn 32 jaar alweer veel geprekken gehad met mensen van allerlei geloven (omdat ik dat leuk vind) en de bottomline is dat ze denken dat hun manier van leven dé manier van leven is.. dus vandaar die conclusie. Is niet gebasseerd op één verhaaltje oid. Maakt ook niet uit, maar dat is de conclusie die ik na veel gesprekken voor mezelf getrokken heb. Wil niet zeggen dat ik er geen koffie mee kan drinken :)
Daarmee geef je gelijk een aardige demonstratie van wat ik bedoel, zonder het persoonlijk tegen jou te willen richten trouwens. Maar als een werkgever zo'n vooringenomen en onterecht beeld van mij denk te moeten hebben omdat ik aangeef dat ik Christen ben dan is dat niet de houding die ik graag van mijn nieuwe werkgever zou zien. Andersgezegd, voor zo'n persoon wil ik liever niet werken. Dat is toch mijn goed recht? :)
Ik bedoelde meer dat door het al op een CV te zetten je wellicht wat meer bezig bent dan iemand die 'alleen' bij de kerk ingeschreven staat. Een werkgever kijkt naar mensen die passen in een team
en dat heeft niet zozeer iets te maken met vooringenomen of onterecht volgens mij.. maar meer met het feit dat ie niet meer gezeur wil dan er al is :) Over bijvoorbeeld opmerkingen onderling tussen collega's, gevloek op de werkvloer etc. Ik denk dat het meer meedenken is zo van 'dat wil je dan echt niet' dan dat het vooroordelen zijn die niet terecht zijn. Maar door het in je CV te vermelden terwijl het gewoon niet relevant is in een CV krijg je dat soort dingen wel een beetje imo.

Ik kan ook in mijn CV zetten dat ik een enorme hekel heb aan pakken... maar daar schiet ik ook niets mee op. Dan kan ik er beter voor kiezen dat weg te laten, of gewoon te gaan solliciteren bij een bedrijf waar ze sowieso een hekel hebben aan pakken. Dat is een beetje mijn punt.

My Fizion | My 3D prints | LinkedIn


  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 23:55

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Waar het me om gaat is dat jouw beeld zo sterk gekleurd is dat je verwacht dat ik zal 'zeuren' over collega's die vloeken. Dat is simpelweg onterecht en niet waar. Nogmaals, als iemand zo met zijn oordeel klaar staat dan wil ik daar niet voor werken. :)

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • Digidoo
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 20-11-2024

Digidoo

Verpleegkundige i.o.

Wat ik me nou afvraag is hoe die kinderen ooit iets van andere geloven en levensopvattingen moeten leren, als al hun leraren (het liefste) Christen zijn. Hoe bedoel je stigmatisering. De schoolstrijd is ook alleen gewonnen doordat de Christenen honderd jaar geleden "ja" zeiden tegen algemeen kiesrecht.

Naar mijn mening moet je kinderen niet op een school zetten met een religieus randje er aan. Ze moeten de gelegenheid hebben om aan alle soorten geloven, culturen en opvattingen te proeven, zodat ze later zelf kunnen beslissen over wat zij het prettigst vinden.

  • ZTeeVeR
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 30-08 10:05
Digidoo schreef op dinsdag 04 april 2006 @ 22:24:
Wat ik me nou afvraag is hoe die kinderen ooit iets van andere geloven en levensopvattingen moeten leren, als al hun leraren (het liefste) Christen zijn. Hoe bedoel je stigmatisering. De schoolstrijd is ook alleen gewonnen doordat de Christenen honderd jaar geleden "ja" zeiden tegen algemeen kiesrecht.

Naar mijn mening moet je kinderen niet op een school zetten met een religieus randje er aan. Ze moeten de gelegenheid hebben om aan alle soorten geloven, culturen en opvattingen te proeven, zodat ze later zelf kunnen beslissen over wat zij het prettigst vinden.
Ik weet niet of dat wel zo gemakkelijk is. Als ouder wil je het beste voor je kind. Indien je gelovig bent, zal dit dus deel uitmaken van de opvoeding toch?

Maar goed, religie op je cv..?
Met je C.V. moet je iemand kunnen prikkelen en het mag geen overkil aan informatie zijn. Als je Religie niet relevant is voor de baan waarop je solliciteert, lekker er af houden.

Kijk, je kunt je CV gebruiken om een compleet plaatje over jezelf te geven. Wat je ook kunt doen is om zo met je C.V. te spelen dat je het gesprek kunt sturen door bepaalde zaken bewust weg te laten.

Als je religie belangrijk vind, wellicht kun je dit in het gespek laten vallen. Mocht er over doorgevraagd worden, dan kom je op een gespeksterrein waar je zelf verstand van hebt en dus prettiger bij voelt. dit zal een positief effect hebben

Dell XPS L702X, Ci72620M, 6GB, Geforce GT 550M


  • Canaria
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

Canaria

4313-3581-4704

Digidoo schreef op dinsdag 04 april 2006 @ 22:24:
Wat ik me nou afvraag is hoe die kinderen ooit iets van andere geloven en levensopvattingen moeten leren, als al hun leraren (het liefste) Christen zijn. Hoe bedoel je stigmatisering. De schoolstrijd is ook alleen gewonnen doordat de Christenen honderd jaar geleden "ja" zeiden tegen algemeen kiesrecht.

Naar mijn mening moet je kinderen niet op een school zetten met een religieus randje er aan. Ze moeten de gelegenheid hebben om aan alle soorten geloven, culturen en opvattingen te proeven, zodat ze later zelf kunnen beslissen over wat zij het prettigst vinden.
Inderdaad stigmatisering. Ik heb zelf op een christelijke school gezeten en heb daar _juist_ geleerd over andere geloven, culturen en opvattingen. Bezoekje aan de moskee, themaweekje over het Boedhisme, leren over joodse feestdagen en tradities etc. etc.
Die gelegenheid was er dus zeker. Op de christelijke basisschool die ik heb bezocht zaten ook Marokkaanse kinderen, omdat hun ouders vonden dat hun geloof op die school beter werd gerespecteerd dan op de openbare basisschool.

Apparticle SharePoint | Apps | Articles


Verwijderd

Canaria schreef op dinsdag 04 april 2006 @ 22:46:
Op de christelijke basisschool die ik heb bezocht zaten ook Marokkaanse kinderen, omdat hun ouders vonden dat hun geloof op die school beter werd gerespecteerd dan op de openbare basisschool.
offtopic:
Kijk, dat noem ik nou geslaagde integratie! :)

  • Tweakod3x
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-11 10:45
WOW mijn topicje groeit nogal

Anyway, misschien leuk puntje. Ik heb het dus wel genoemd in mijn CV, en dat heeft me tot dusver wel 1 sollicitatiegesprek opgeleverd (of het geholpen heeft weten we dus nooit, maar het kon schijnbaar ook geen kwaad in dit geval....) Vrijdag is het zover!

[ Voor 21% gewijzigd door Tweakod3x op 05-04-2006 23:21 ]

Proud owner of the [CBJ]Lanhok!

Pagina: 1 2 Laatste