Games
Ligt helemaal aan het genre. Voor de beleving van shooters lijkt me 16:10 beter. Maar voor RTS'en wil je juist meer overzicht hebben, lijkt me dat de grotere oppervlakte van een 4:3 scherm daar beter voldoet. Overall denk ik dat ik voor games liever 16:10 heb, op de voet gevolgd door 4:3.
Films
Makkelijk zat, breedbeeld. Bij series wordt het wellicht iets anders, hoewel dat vaak ook al in 16:9 of 16:10 is opgenomen. Wederom breedbeeld dus, nu met een grotere voorsprong t.o.v. 4:3.
Kantoorwerk
Ligt deels aan de applicaties. Voor Excel wordt vaak genoemd dat 16:10 beter is (meer kolommen zichtbaar). Veel internetpagina's zijn echter verticaal georienteerd. En bovendien: door je werk- en taakbalken krijg je eigenlijk "vanzelf" breedbeeld waar het echt uitmaakt: middenin. Ik denk ook niet dat user-interfaces van office-applicaties door de introductie van brede schermen veel zullen veranderen; horizontale werkbalken werken toch het makkelijkst. 4:3 dus, met een grote voorsprong t.o.v. breedbeeld.
Persoonlijk ben ik er nog niet uit. Ik wil een nieuwe monitor aanschaffen, en het wordt zeer waarschijnlijk een 20" scherm. Ik gebruik mijn PC voor 40% voor internet, 40% gamen (vnl FPS'en), 10% development en 10% word/excel etc. Ik denk dat ik naar 4:3 neig. Films en series kijk ik niet op de pc, daar heb ik een 32" breedbeeld tv voor.
edit: hmm, een topic van bijna een half jaar terug gekickt... nou ja, het is toch louter informatief.
[
Voor 3% gewijzigd door
cashewnut op 28-12-2007 23:33
]