Deze vraag kun je enkel zelf beantwoorden volgens mij.
Zoals Dangerpaki al zei, moet je het meer van core speeds hebben dan harde memspeed.
De 6800LE draait zoals je al aangaf 12 pipelines en 6 shaders. De overige 4 pipes kunnen unlockbaar zijn. De snelheden waar de kaart nu draait kun je met beide kaarten zeker weten wel halen, dus pre-overclocked kun je alvast doorstrepen als een voordeel.
De 6800NU draait op 12/5. Daar moet je een pipeset en een shader unlocken. Ook hier heb je weer een kansspel net als bij de 6800LE. Leadtek heeft out-of-the-box al een erg goed koelblok op de kaart zitten, zelf draai ik hier ook een Leadtek.
Ik verwacht dat de unlockkans voor de extra pipeset bij de 6800NU groter is dan bij de 6800LE, mad-moxx had anders waarschijnlijk de kaart wel verkocht als een 16 pipe kaart, daar kunnen ze simpelweg meer geld voor vangen. De 6800NU heeft gewoon een out-of-the-box unlockkans.
Ook iets om op te letten zijn je uitgaven en eigen handigheid. De 6800LE krijgt je door de speciale cooling die er al op zit waarschijnlijk op een hoger toerental dan de 6800NU. Hoewel de Leadtek cooling ook erg goed is en je komt daar dus ook al een heel eind mee, ik haal hier zelf met mijn Leadtek de 400MHz op het standaard voltage van 1.1V.
• Hou je van zo ver mogelijk overklokken, schuw je het installeren van een ander koelblok niet en bereid wat extra geld uit te geven voor zo'n blok, dan zeg ik ga voor de 6800NU en schaf een Artic Cooler los aan.
• Mod je liever niet zomaar aan je kaart en haal je graag goede performence voor weinig geld en wil je ook nog eens de mogelijkheid hebben je core lekker te kunnen klokken, ga dan voor de 6800LE.
• 3de mogelijkheid: Wil je een goede out-of-the-box kaart en kijken hoe ver je kunt komen zonder de kaart te modden, ga voor de 6800NU. De extra cooling die de Artic Cooler boven het Leadtek blok geeft is niet erg veel en kom je waarschijnlijk bijna net zo ver mee. Je geheugen is 2,2ns en kan dus ook wat hoger zodat dat niet zo snel de bottleneck zal zijn. En natuurlijk is unlocken ook nog mogelijk
Er is geen betere kaart als je die 2 vergelijkt, het hangt vrijwel volledig van je eigen willen en kunnen af. Mijn persoonlijke keuze zou optie 3 zijn. Er uit halen wat ik er uit kan halen voor zo weinig mogelijk cash, ik heb het immers niet erg ruim. De unlockkans van de 6800NU acht ik hoger dan de 6800LE 12/6. Motivatie hiervoor is het feit dat madmoxx de kaart als een 12 pipe kaart verkoopt en niet als 16 piper. De 6800NU heeft om het af te maken ook nog eens 2,2ns geheugen wat ook leuk is. En mocht je verder willen proberen te klokken dan je met het Leadtek blok komt dan kun je alsnog een Artic Cooler kopen.
Veel succes met het maken van je beslissing!
Als je stil blijft staan, komt de hoek wel naar jou toe.