Quote me waar ik dat expliciet beweer.Verwijderd schreef op maandag 10 oktober 2005 @ 00:59:
[...]
Ik vertel je helemaal niets, we hadden een discussie over ervaring vs. opleiding. Daarin neem jij het keiharde standpunt aan dat mensen zonder opleiding per definitie prutsers zijn.
Ik heb alleen gezegd wat mijn ervaring is met mensen ZONDER opleiding en met alleen ervaring, puur om jouw en sommige anderen hun 'stellingen' te ontkrachten. Volgens de strekking van jouw woorden voegt een opleiding niets toe en is ervaring genoeg, ik beweer het tegendeel.
Ten eerste ga jij nu verder op een zelfgefabriceerde aanname over mijn visie op dit punt en ten tweede is het wel degelijk van belang wat de status is van degene die hier beweringen doet, temeer omdat je daar de waarde van die beweringen aan kunt ontleden.Een standpunt wat niet alleen theoretisch discutabel is, maar ook praktisch onwaar blijkt. Binnen die discussie blijf jij het noodzakelijk vinden om te benadrukken hoe goed jij bent, terwijl volgens mij dat binnen een dergelijke discussie totaal geen argument is.
No offence, maar als bv. een student hier dingen gaat beweren die alleen iemand met 10 jaar werkervaring kan weten dan kun je die opmerking op waarde schatten indien je weet dat die persoon een student is en niet iemand met 10 jaar werkervaring.
Dit is serious shit, waar deze thread over gaat, besef je dat wel? Volgens mij niet. Het gaat hier niet over een of ander suffig pattern waar de helft van de bevolking het niet mee eens is, het gaat hier over KEUZES van mensen waar ze de rest van hun leven van afhankelijk zijn! Eenmaal gekapt met een studie of deze niet te zijn begonnen -> het is erg lastig zoniet onmogelijk daar later nog aan te beginnen of deze af te maken, bv op je 30e. Je moet dit doen tussen je 18e en 24/25e.
Omdat ik van nabij heb meegemaakt wat de ellende is als je daar na die periode achterkomt en dan dermate veel spijt hebt dat je ooit gekapt bent met een studie, heb ik me voorgenomen ELKE mogelijkheid die zich voordoet om mensen te wijzen op de belangrijkheid van het afmaken van je studie, van het hebben van een opleiding, dus ook deze thread.
Deze thread gaat niet over het onderwerp: "Is een opleiding nodig voor het kweken van talent voor [insert skill here]". Nee, deze thread gaat over het feit of een opleiding BELANGRIJK is t.o.v. ervaring, dus of je een opleiding kunt missen als je ervaring hebt.Ik zie niet in hoe de individuele capaciteiten van een opgeleide, bewijs zijn voor de capaciteiten of prestaties van de groep als geheel, laat staan bewijs voor de capaciteiten van mensen zonder opleiding. In elke post vermeld je dat je goed bent, terwijl dat totaal niet ter discussie staat, noch dat dit door mij ter discussie gesteld is.
In de nederlandse taal noemen we iemand zonder opleiding een ongeschoolde: je staat in theorie op hetzelfde niveau als iemand van 17, 18 die dezelfde middelbare school heeft doorlopen.
Jouw visie is erop gericht dat dmv autodicatische vaardigheden, iemand net zoveel kennis en kunde kan vergaren als iemand zonder opleiding. Echter, je toont dat niet aan, niet empirisch en niet met logica.
Op zich is dat ook wel logisch, software development is niet iets wat louter drijft op talent, zoals goed kunnen zingen. En zelfs dan: een groot zangtalent zonder scholing van die stem zal nooit zo goed worden als een groot zangtalent met scholing van die stem. Software development is een vakgebied wat voornamelijk drijft op wijsheid, verkregen uit kennis. Ervaring is geen kennis, ervaring is het weten hoe iets afloopt in een bepaalde situatie als je in een identieke situatie hetzelfde doet. Het waarom ervan is de kennis die je eruit kunt putten, maar dan moet je daar wel over nadenken.
Wellicht sla je dan je eigen posts over in die zoektocht naar aannames.Je weet vrij weinig van mij. Je hebt geen benul wat ik doe of laat IRL, en wat de kwaliteiten daarvan zijn. Daarnaast heb je geen enkele bron omtrent mijn opleidingsniveau. Je weet niet eens wat ik pretendeer te zijn, ook niet onbelangrijk. Ik weet niet wie er hier een voorbeeld moet zijn voor wie, maar ik heb zelden iemand zoveel aannames zien maken als jij in deze post. In deze hele draad, eigenlijk.
Maar laat ik het zo zeggen: iemand die een opleiding heeft genoten put niet uit voorbeelden van anderen met een opleiding om zn punt te maken dat een opleiding geen nut heeft. Jij doet dat wel. Je vergeet dat dit onderwerp al telkenmale is behandeld, hier en in andere fora/newsgroups, dus nieuw is het allerminst. Wat telkens terugkomt is de wijze waarop de beide standpunten worden bediscussieerd. Jouw wijze is typerend, en niet voor iemand die ervaring + opleiding heeft.
Neem alleen al het feit dat je mij arrogant noemde (meerdere keren). Iemand arrogant noemen is per definitie dom, tenzij die persoon geen reet verstand heeft van hetgeen hij/zij over blaat. Ipv iets op te steken van iemand die wellicht wat meer weet dan jij (Ja duh, ik ben zowat de oudste hier en dan weet je wellicht wat meer dan iemand anders, geen nieuws) ga je die persoon arrogant noemen. Noem je iedereen in het bedrijf waar jij werkt die meer weet dan jij ook arrogant? Of zijn die personen niet aanwezig in het bedrijf waar jij werkt?
Dan zou ik maar rap je formulering wijzigen want je komt toch wel erg zo over.Overigens heb ik het gevoel dat je denkt dat ik mensen adviseer om geen opleiding te volgen, wat helemaal niet het geval is.
Het is makkelijk in een discussie als die van deze thread te schieten in een academische discussie over:
- de waarde van een papiertje, en of dat rationeel gezien wel nuttig is
- of zelfstudie niet gelijk staat aan dagscholing
en ga zo maar door. Allemaal interessant, maar niet echt tezakerdoende in dit geval. Henk haalde zeer terecht het voorbeeld aan van artsen en advocaten die zonder opleiding niet eens worden gezien als vakgenoot. Nu zou je je kunnen afvragen, waarom is dat eigenlijk?
Nou, wellicht is dat omdat het in de software development branche de laatste 20 jaar gewoon bar triest gesteld is met quality control door de branche zelf. Advocaten en artsen (en andere niet-vrije beroepen) hebben een toetsingssysteem waarbij getracht wordt (!) zoveel mogelijk te zorgen dat mensen aan een bepaald kennisniveau voldoen en dus dat ze een voldoende hoeveelheid wijsheid hebben opgebouwd dat ze hun vak op een dermate niveau kunnen uitvoeren dat de mensen waarvoor ze hun vak uitoefenen een redelijk vertrouwen kunnen hebben in de persoon dat de geboden kwaliteit een grote kans maakt op een redelijk niveau zal staan.
In de software branche is dat absoluut niet het geval. Mijn mening is het dat iedereen in deze branche die deze branche een warm hart toedraagt er alles aan zou moeten doen dat de kwaliteit van de branche als geheel naar een hoger plan wordt getild, en IMHO kan dat het beste door ervoor te zorgen dat er zoveel mogelijk geschoolde specialisten in deze branche werkzaam zijn.
Nu zal er altijd een select groepje blijven dat audidactische vaardigheden beschikt en zonder opleiding erg ver komt (alhoewel we als buitenstaander nooit zien hoeveel tijd ze naast werktijd in hun vak steken, wellicht erg veel tijd). Dat impliceert NIET dat dit selecte groepje model staat voor iedereen zonder opleiding, integendeel. Het is IMHO de uitzondering die de regel bevestigt dat het toetsingssysteem zoals we dat nu kennen: een opleiding in het vakgebied, wel degelijk de juiste is, hoe erg de opleidingen in de afgelopen 10 jaar ook zijn afgebrokkeld.
[ Voor 3% gewijzigd door Creepy op 10-10-2005 10:29 ]
Creator of: LLBLGen Pro | Camera mods for games
Photography portfolio: https://fransbouma.com