Apparticle SharePoint | Apps | Articles
Het enige wat men wellicht zou kunnen concluderen is dat het eigenlijk typisch Nederlands is dat meisjes/vrouwen niet voor techniek/beta/informatica kiezen. In het buitenland (en ik heb veel buitenlanden gezien) is de verhouding m/v een flink stuk 'gezonder' (lees: 50/50)
[ Voor 3% gewijzigd door terabyte op 25-04-2006 00:31 ]
Ik zeg altijd dat m'n aanleg voor exacte vakken en interesse in technologie het enige is wat ik van m'n afkomst heb meegekregen. Maar het kan ook puur toeval zijn.
Apparticle SharePoint | Apps | Articles
Verwijderd
Uitmaken doet het (natuurlijk) nietterabyte schreef op dinsdag 25 april 2006 @ 00:31:
Maar maakt het uit dat die weinige meisjes dan Hindoestaan of Aziatisch waren? Volgens mij heeft dat echt 0,0 te maken met hun keuze voor Informatica.
In mijn geval gaat het dan om zowel Aziatische meisjes die opgegroeid zijn in Nederland, als om die rechtstreeks uit China kwamen alleen om hier te studeren en zelfs om eentje die oorspronkelijk opgegroeid was in Trinidad & Tobago en toen hier is komen studeren.
[ Voor 30% gewijzigd door Verwijderd op 25-04-2006 08:06 ]
Sommige beroepen zijn nou eenmaal meer in trek bij mannen dan bij vrouwen en vice versa. Vrouwen vinden er gewoon geen hol aan
bij ons is op de afdeling de verhouding 1 op 35. Maar wij hebben weer een directrice dus dat maakt een hoop goed
"This is it....This is it " | Gianpiero Lambiase | Lap 54 12-12-2021
Wat is er dan volgens jouw miss met vrouwen in de ICT. Je zegt dat het het niet werkt. Maar wat werkt er dan niet. Doen deze vrouwen hun werk niet (goed) of is hun manier van werken niet de jouwe. Daar zit toch een heel groot verschil tussen.Blue_White_Army schreef op woensdag 26 april 2006 @ 15:25:
Mijn ervaring met vrouwen in de ICT is slecht. Ik spreek omdat ik purchaser ben veel met distri's, die hebben de laatste tijd opvallend veel vrouwen in dienst, op één of andere manier werkt het gewoon niet.
Zelf heb ik één jaar ICT op MBO gedaan. Hiermee moeten stoppen omdat ik door een te grote afwezigheid niet de nodige toetsen had gemaakt. Daarna SPW gaan doen. Maar toch heb ik altijd stijt gehad dat ik niet opnieuw met dat jaar ben begonnen. Nu ga ik proberen om toch op HBO niveau de ICT weer in te gaan (eerst een toelatingsexamen halen)
en een vacature plaatsen voor specifiek een vrouwelijke collega vind ik erg onprofessioneel.
Mijn inziens moet de focus liggen op kennis en kunde...
[ Voor 28% gewijzigd door CaptBiele op 27-04-2006 11:18 ]
Tis een stuk gezelliger
Het nieuwe speelgoed: een Saab 9-3 Aero (absoluut, helemaal en compleet fantastisch....)
Alleen je moet vrouwen niet aannemen omdat ze vrouw zijn, ze moeten vrouw zijn EN capabel. Ik ken genoeg voorbeelden van bedrijven/scholen waar het vaak fout is gegaan omdat vrouwen worden voorgetrokken in die context. Vooral op technische scholen + 'beunbedrijven' zie je dit veel en zie je dat er dan weer juist een averrechts effect wordt gecreeerd en dat is zeer jammer.......
Ik heb interesse in programmeren, websites bouwen, etc. maar ik heb er toch niet voor gekozen om daar een studie in te gaan volgen of een baan te nemen. Binnenkort begin ik aan een nieuwe baan - ik word projectleider zoekmachine optimalisatie. Dat houdt in dat ik een clubje mensen (volgens mij allemaal mannen) aan moet sturen om websites van klanten hoger in de rankings te krijgen. Voornamelijk aansturende taken en klantencontacten dus, maar ook af en toe zelf meehelpen op 'technisch' gebied. Ik kies voor zo'n functie omdat ik alleen maar programmeren nu eenmaal te saai vind - ik wil inderdaad meer communicatief en regelend bezig zijn, zoals hierboven al eens vaker gezegd is.
Ik denk ook dat vrouwen nu eenmaal andere eigenschappen hebben dan mannen, wat zowel een voordeel als nadeel kan zijn. Kijk eens naar functies als (directie)secretaresse. Dat zijn juist bijna allemaal vrouwen. Waarom? Omdat vrouwen nu eenmaal liever dingen regelen en beter zijn in multi-tasken. Is dat erg? Ik vind van niet. Maar ik kan me voorstellen dat een team dat bestaat uit mensen met verschillende eigenschappen beter werkt. Uit ervaring weet ik dat een team met puur vrouwen niet altijd goed gaat en dat een gemengd team prettiger is. Dus ik kan me goed voorstellen dat er bewust gezocht wordt naar bepaalde aanvullende eigenschappen. Maar er zijn ook genoeg mannen met vrouwelijke eigenschappen of andersom, die zo'n vastgelopen team ook prima onder hun kont kunnen schoppen.
Als je in een advertentie zet dat je de voorkeur geeft aan een vrouw vanwege de teamsamenstelling, dan bedoel je eigenlijk niet dat je op zoek bent naar iemand van een bepaald geslacht, maar naar iemand met wat afwijkende eigenschappen / vaardigheden. Om die reden vind ik het acceptabel om zoiets te vermelden, daar mag je immers wel op selecteren.
Misschien kunnen we de standaardzin 'bij gelijke geschiktheid gaat de voorkeur uit naar een vrouw' herformuleren, bijvoorbeeld 'vanwege onze huidige teamsamenstelling gaat onze voorkeur uit naar een kandidaat met een afwijkende visie/communicatie vaardigheden/whatever' ofzo