Opzich is het een leuk idee, maar het blijft single player, dus zul je nooit echt zelf uitgeroeit worden. En heeeel veel variatie is leuk, maar na een tijdje maakt dat het niet interesant genoeg om een cel naar een univerele populatie te laten uitgroeien, je kent 'de verhaallijn' al, je weet wat je gaat krijgen, je weet dat het je gaat lukken, hoe ugly je monster ook is, en je weet dat het je zeker een xx aantal uur kost om je nieuwe ras te laten uitgroeien tot de universum dominerende ras.
Wat je mist, als je bijvoorbeeld het overgrote gedeelte van een universum in handen hebt, dat er dan een andere speler opstaat die jou het leven zuur maakt, of een alliantie van spelers (samenwerken! woohoo). Je krijgt geen 'eve online' achtige praktijken in de endgame, alleen een 'we vliegen naar deze planeet, we praten of nuken, en als we nuken is alleen een computer boos, je krijgt geen flame op een forum richting jou'. En mocht de tegenstander zich niet zomaar laten nuken, dan wacht je even, bouw je meer schepen bijvoorbeeld en nuke je alsnog.
Veel soorten is leuk, maar een spel met de intentie op populair te zijn moet het niet alleen van diversiteit hebben. Daar speel je dan een week of wat mee, en dan blijft er een groep fanaten over en thats is. Ik wil niet zeggen dat het een slecht spel is, het concept is erg leuk bedacht en de uitwerking zal ongetwijfeld ook wel leuk worden, maar ik kan niet geloven dat het ooit een groot spel wordt als counter strike / quake / dod / WoW die en masse over het internet gespeeld worden door _groepen_ mensen. Het zit gewoon in het single player zijn dat het niet populair kan worden omdat je een groot brok community gevoel er niet in kan leggen
[
Voor 4% gewijzigd door
Kees op 02-03-2006 17:10
]
"Een serveradmin, voluit een serveradministrator, is dan weer een slavenbeheerder oftewel een slavendrijver" - Rataplan