Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stereotomy
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online
Press release: http://www.dpreview.com/news/0501/05012002canona510.asp

Afbeeldingslocatie: http://www.dpreview.com/news/0501/Canon/a510-frontback-001.jpg

Zo ongeveer de eerste keer dat ik wél warm word van een Canon, al is het nog even afwachten voor de prijs. De huidige Powershot series vind ik te lomp en zwaar om overal makkelijk mee te kunnen nemen, al staat buiten kijf dat ze zeer goede fotografische resultaten behalen. Met de introductie van de A510 kon wel eens dat idee in een meer compactere en lichtere vorm meegenomen worden.

De specs van de lens zien er goed uit: f2.6 op wideangle en 140mm tele, niet slecht. Behoud van P, A en S modes, en (eindelijk) een flitser die "meezoomt"en hopelijk daardoor een iets beter bereik heeft.

Ben nu nog benieuwd naar de opstarttijden, cycle tijden etc. , de daadwerkelijke fotografische kwaliteiten (viel met de nieuwe generatie IXUS wat tegen), en niet te vergeten de prijs.

[ Voor 6% gewijzigd door Stereotomy op 20-01-2005 15:00 ]

Alors.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • simon
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 16:16
ronde viewfinder :X doe mij maar een fiks groot vierkant kijkgat... qua specs klinkt dat best aardig..

|>


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stereotomy
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online
Simon schreef op donderdag 20 januari 2005 @ 15:00:
ronde viewfinder :X doe mij maar een fiks groot vierkant kijkgat... qua specs klinkt dat best aardig..
Wat is daar mis mee? :?

Als je erin kijkt zie je vast netjes een rechthoekje hoor. :)

Alors.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rudedadude
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 22:37

Rudedadude

Maybe we were born to run

Opvallend. Ik ben benieuwd hoe lang deze camera doet met twee batterijen en wat het betekent dat deze Canon overschakelt naar sd kaartjes ipv compact flash...

alleen nog kleiner? Ik vind mijn a75 al niet echt groot, alleen misschien een beetje zwaar door de vier batterijen, maar goed, dat zorgt ook wel weer voor wat houvast...

Meer hardloopschoenen van Topo Athletic, Inov-8, Altra, Mizuno en Skechers dan Imelda Marcos.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Morrar
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 26-06 16:08
Vind hem eigenlijk best wel gaan lijken op de Nikon Coolpix serie. Heb zelf de CP3100 en de ronde vormgeving, de plaats van de knoppen en de twee batterijen (ipv vier wat de cam wat lomper maakt). Kan me wel voorstellen dat kleiner beter verkoopt. Vond zelf de oude Powershots wat aan de lompe kant voor point-en-shoot, maar ze hadden wel lekker veel opties. Zelf nu een Panasonic FZ20 dus over lomp mag ik misschien ook niet al te veel meer zeggen :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 22659

Idd, hij lijkt wel een beetje op de coolpixjes, maar dan meer op de duurdere 4200/ 5200. Dit lijkt mij voor mijn klanten een bijzonder aantrekkelijk camera'tje. Eindelijk het einde van CF in compact budget land en je ziet gelijk dat de snelheid van de camera omhoog gaan (2.3 fps met als maximum 12 beelden). Een iets kleiner design is ook niet verkeerd en de 4x optische zoom is waanzinnig. En een zoommotor in een compactcamera mbt de flitser. Ik dacht dat ik al een van de weinig SLR body's hade met die functie. Gaan ze het na-apen in een compactcamera :(

:P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Morrar
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 26-06 16:08
Tsja die meezoomende flitser klinkt wel heel mooi, maar hij zit nog steeds dicht op de lens geplaatst. Echt mooie shots binnen zal je er denk ik niet mee krijgen. Dan moet je toch aan een softbox of bouncer. Maar wie weet helpt 't wat.

Ben verder ook benieuwd naar wat sample-foto's. De scherpte van sommige Canon's vond ik toch niet altijd optimaal. De 4x optische zoom is idd wel ok vergeleken met de 3x die op de meeste cam's van dat formaat zit. Maar er zijn op DPreview wel meer compacts (althans redelijk compact) te vinden met 4x zoom, dus om nou te zeggen waanzinnig... De KM Z-serie heeft bijv. veel meer zoom en is ook nog redelijk goed mee te dragen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Type-R
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 20:09

Type-R

One Minute Shakin

Wat ik wel interessant vind aan deze camera is de externe flitser die je erbij kan halen:

Afbeeldingslocatie: http://www.dpreview.com/news/0501/Canon/a510-withflash-001.jpg

Als ik deze zou aanschaffen zou ik zeker die flitser erbij doen :), echt groot in totaal is het dan nog steeds niet (ik gok ala S60 reeks enzo) (al ben ik nog steeds gelukkig met me 1.5 jaar oude A60)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 50944

Externe flitser is wel leuk, maar gezien de afmetingen en plaatsing heb ik er niet al te hoge verwachtingen van. Misschien wat voorbarig, maar anders dan direct flitsen zonder een diffuus beeld van een eventuele omnibounce kun je er toch niet mee.

De prijs zal dan ook doorslaggevend zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 22659

Metz heeft op dit moment al van diezelfde setjes liggen. Het enige dat ze hoeven doen is flitsen. Er wordt geen intensiteit gemeten, niks. Dus het is even oefenen, maar wel beter dan die standaard meegeleverde flitser en zo moet je het ook zien!

Hier een fototje:

Afbeeldingslocatie: http://www.metz.de/images/produkte/gross/1813.jpg

En hier de specs. Mooi afgekeken dus van Canon. Maar goed, beter goed gejat dan slecht verzonnen!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Morrar
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 26-06 16:08
Die flitsertjes zijn op zich wel leuke accesoires. Een flitser is toch iets wat veel mensen best regelmatig gebruiken omdat veel foto's van familie & vrienden & e.d. toch vaak binnen genomen worden. Voordeel van die van Canon lijkt vooralsnog dat je hem tenminste nog naar de zijkant kan draaien waardoor ie niet direct flitst.

Wat ik me trouwens afvroeg is hoe die dingen werken. Oftewel: hoe weten ze wanneer ze moeten flitsen? Als ze getriggered worden door de ingebouwde flits zit je nog steeds met direct flitslicht. Kon het niet zo snel vinden op de site van Metz... Op die Metz zie ik trouwens wel de instellingen voor afstand / zoom / F-waarde...

//Edit: Ah die Canon werkt dus idd op de ingebouwde flitser... Da's wel jammer want Canon had natuurlijk voor zijn eigen cam ook een touwtje eraan kunnen maken :)

[ Voor 21% gewijzigd door Morrar op 21-01-2005 20:46 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • simon
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 16:16
Stereotomy schreef op donderdag 20 januari 2005 @ 15:01:
[...]


Wat is daar mis mee? :?

Als je erin kijkt zie je vast netjes een rechthoekje hoor. :)
Wat daar mis mee is? Het is best klein dat ding daar, das een betje jammer, ik heb zelf liever een grote viewfinder :P

|>


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 22659

Metz doet hetzelfde; hij reageert ook op de flits.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stereotomy
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online
Simon schreef op vrijdag 21 januari 2005 @ 20:55:
[...]


Wat daar mis mee is? Het is best klein dat ding daar, das een betje jammer, ik heb zelf liever een grote viewfinder :P
Alle compactcams hebben een viewer die ca. 70-85% van het geheel laat zien, daar is deze Canon geen uitzondering op.

Alors.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wacko
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 13:16
Door de verandering van 4 naar 2 AA batterijen zal ie een stuk kleiner en lichter zijn dan de A75 en ik denk dat je 'm daardoor eerder bij je zou steken mocht het geval zich voordoen dat je incidenteel een leuke foto kunt maken. Dat zou ook kunnen met een Canon uit de IXUS serie, maar de A75 maakt toch kwalitatief betere foto's. Persoonlijk vind ik de A75 wel nog steeds redelijk lomp, je stopt het niet even bij je in je zak bijvoorbeeld.

De A75 heeft zich ook al bewezen zeer zuinig te zijn: ik heb laatst meer dan 350 foto's gemaakt (hoeveel precies weet ik helaas niet) op één setje GP AA's. Wel had ik daarbij weinig geflitst. Mijn punt is dat men met de helft van de capaciteit ook heel goed uit de voeten zou moeten kunnen.

Al met al vind ik het een leuk dingetje. De A75 kost tegenwoordig erg weinig en is leuk voor zowel de beginnende als iets meer experimenteerdere fotograaf. Als de A510 soortgelijk geprijst is lijkt het me een prima camera voor een grote doelgroep.

[ Voor 3% gewijzigd door wacko op 22-01-2005 21:31 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Ik had liever een schoentje op de A75 gezien in plaats van een externe flitser. Tevens vind ik het jammer dat ze overstappen op SD in deze reeks. En ik zie het nut niet van een 4x zoomlens t.o.v. een 3x zoomlens met de uitbreiding in het telebereik. Had liever een F2.8 fullrange 3x lens gezien. Of bijv. lagere ruislevels op ISO200/400. Daar heb je imho meer aan.

[ Voor 11% gewijzigd door -DarkShadow- op 23-01-2005 13:58 ]

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 50944

Bouwtechnisch is dat natuurlijk allemaal veel moeilijker te realiseren. Een 28mm wide lens op f/2.8 kost een stuk meer ruimte in de camera (hoeveel is dat eigenlijk effectief?, het ding heeft een 1/2,7"CCD). Daarnaast dikke kans dat die foto's dan niet altijd even scherp eruit komen, al vraag ik me af hoe snel de lens een bottleneck is bij dit soort compact's.

Een lager ruisniveau behalen is natuurlijk ook een veel kostbaardere upgrade, een grotere CCD kunnen ze niet echt kwijt én zou de lens ook duurder maken. Maar wie weet, misschien zijn de ruis resultaten wel een stuk beter, de eerste review moet nog komen. ;)

Als laatste is dit ook een goede zet om voor de leek nog steeds erg aantrekkelijk te blijven vergeleken met nieuwe modellen van andere fabrikanten die ook meer dan 3x optische zoom hebben, zie het als de megapixel hype.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Anoniem: 50944 schreef op zondag 23 januari 2005 @ 14:15:
Bouwtechnisch is dat natuurlijk allemaal veel moeilijker te realiseren. Een 28mm wide lens op f/2.8 kost een stuk meer ruimte in de camera (hoeveel is dat eigenlijk effectief?)
Er komt een 35-140mm F2.6-5.5 lens in. (5,4 - 21.6mm)

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 22659

Een wide objectief kost relatief minder ruimte dan eenzelfde lichtsterkte in het tele bereik. Immers de berekening is brandpuntsafstand in mm/ lensopening in mm.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mkanon
  • Registratie: September 2002
  • Niet online

mkanon

www.kanonweb.nl

volgens pick2pay.nl is hij al leverbaar voor 199 wie weet hier meer vanaf ???? want ik zou voor de a75 gaan maar ik ga nu liever voor deze!

I reject your reality and substitute my own!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Henry Tower
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-06 23:40
Ja, ik zou ook wel voor deze willen gaan. Wil een goeie cam, niet te duur, maar toch deftige foto's. Zat eerst te denken aan de Ixus 30 of 40, maar als het een stukje goedkoper kan met deze, dan geen twijfel.

System 1: Q6600 Asus P5N-E Geforce 8800 GTS 4 GB Ram 640 GB || System 2: imac early 2010 i7 2.93Ghz 4GB 27inch || mobile: macbook early 2007 2GHz 2GB/320GB * Sony P200 * Nokia 6230i/Nokia 6500/Nokia E52


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rvm
  • Registratie: November 2000
  • Niet online

rvm

Hij is minder breed, maar wel dikker dan de A75:
A75: 101 x 64 x 32 mm
A510: 91 x 64 x 38 mm

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 89521

rvm schreef op dinsdag 25 januari 2005 @ 23:06:
Hij is minder breed, maar wel dikker dan de A75:
A75: 101 x 64 x 32 mm
A510: 91 x 64 x 38 mm
Maakt dus geen bal uit............

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stereotomy
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online
Alleen het gewicht is dan een voordeel gebleven...

Alors.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Morrar
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 26-06 16:08
Mja en het gehalveerde aantal batterijen ws. een nadeel... :+

Lijkt me stug dat deze cam met 2 batterijen evenveel doet als de A75 met 4, maar wie weet...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Henry Tower
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-06 23:40
:*) Mss gewoon wat kleiner. Maar laten we de reviews en samples afwachten

System 1: Q6600 Asus P5N-E Geforce 8800 GTS 4 GB Ram 640 GB || System 2: imac early 2010 i7 2.93Ghz 4GB 27inch || mobile: macbook early 2007 2GHz 2GB/320GB * Sony P200 * Nokia 6230i/Nokia 6500/Nokia E52


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 8888

Cool, ik heb na de A20 de A70 gekocht, deze bevalt me goed... en na 1,5 jaar zoek ik weer een nieuwe.

Een spiegelreflex is me wat te duur.. Ga hier even op letten :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hero
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 22:27

Hero

Duck power!

En de A510 is in de Pricewatch verschenen, vanaf EUR 199,-. Nu nog maar bij 3 shops, maar dat worden er binnenkort vast meer.

Trouwens, nog een vraagje: de A510 heeft volgens mij de DIGIC-processor, terwijl onder andere de Ixus 40 de DIGIC II-processor heeft. Is er iemand die enig idee heeft of er veel verschil in snelheid en beeldkwaliteit te merken is? Bedankt!

"If I have seen farther than others, it is because I was standing on the shoulder of giants." - Isaac Newton


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 89521

Anoniem: 8888 schreef op vrijdag 28 januari 2005 @ 12:25:
Cool, ik heb na de A20 de A70 gekocht, deze bevalt me goed... en na 1,5 jaar zoek ik weer een nieuwe.

Een spiegelreflex is me wat te duur.. Ga hier even op letten :)
Die A510 voegt niets toe aan een A70, toch slim van Canon

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hero
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 22:27

Hero

Duck power!

Anoniem: 89521 schreef op zondag 30 januari 2005 @ 10:37:
[...]


Die A510 voegt niets toe aan een A70, toch slim van Canon
Dan ben je toch de 4x zoom ipv 3x vergeten! ;)

"If I have seen farther than others, it is because I was standing on the shoulder of giants." - Isaac Newton


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pinin
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 21-05 13:27

Pinin

Historie | Luxe | Duurzaam

Er komt ook een A520

verschil t.o.v. A510
* komt in maart 2005
* 4 megapixels
* zal ong. 50,- meer gaan kosten


Belangrijke verschillen A5x0 tov a75/a85 (die nog niet genoemd waren volgens mij)
* 20 opname mogelijkheden zoals "dieren en kinderen"
* speciale nachtstand met hogere gevoeligheid en dus kortere sluitertijd
* auto powersave heft zichzelf op bij het oppakken van de camera (bewegingssensor)
* je net gemaakte foto blijft in beeld totdat je de ontspanner weer aanraakt
* groter ccd (1/2.5")

www.casarodriguillo.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stereotomy
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online
speciale nachtstand met hogere gevoeligheid en dus kortere sluitertijd
Zal wel weer smerige marketingpraat zijn. Misschien doet die stand automatisch de ISO opschroeven naar 200 of 400. Voor nachtportretfoto's krijg je dan prima onbewogen mensen (zien er dan misschien beetje wit uit) maar de achtergrond, waar de flits niet komt, zal pikkedonker zijn met sluitertijden van 1/60 - 1/30 s.

Of, als je zonder flitser een nachtlandschap wil schieten, zit je foto dan tjokvol ruis.

Hoe dan ook, die nachtstand zal niet zo "speciaal" zijn dan de ISO opschroeven en f=2.6 aanhouden.

Nouja.

[ Voor 10% gewijzigd door Stereotomy op 30-01-2005 13:46 ]

Alors.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pinin
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 21-05 13:27

Pinin

Historie | Luxe | Duurzaam

Dat zal wel zoiets iets zijn ja.

Hij kan niet toveren, maar voor de gewone klik and go gebruiker zal dit toch leukere foto's opleveren dan een bewpgen foto. En dit is nou eenmaal een instap camera.

www.casarodriguillo.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 89521

Freshbie schreef op zondag 30 januari 2005 @ 10:47:
[...]


Dan ben je toch de 4x zoom ipv 3x vergeten! ;)
Dat is net aan de verkeerde kant, 105 of 140 tele zet geen zoden aan de dijk..........en zeker niet om alleen daar 200Euro voor uit te geven

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 102657

Stond op het punt een A75 aan te schaffen ( als 1e digicam ) maar nu ik van deze A510 gehoord heb, komt deze ook in aanmerking.

Ik heb hem alleen nog niet in de winkels zien liggen, weet iemand hoeveel tijd er gewoonlijk zit tss release datum en dat ie in winkels beschikbaar is ?

Moet dan wel nog ff oordelen of het de extra euros waard zijn voor die extra zoom ...

PS. Ik wou hier geen nieuwe topic voor openen maar waarom vlieg ik terug naar vorige pagina als ik het euro teken wil intypen in dit tekstvak waar ik nu aan t typen ben ;-) ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MetalMike
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 27-05-2021

MetalMike

Duo Metal-Phantom

tomleeuw schreef op zondag 30 januari 2005 @ 12:49:
Belangrijke verschillen A5x0 tov a75/a85 (die nog niet genoemd waren volgens mij)
*
* groter ccd (1/2.5")
Volgens de specs op dpreview.com zijn beide ccd's exact even groot, namelijk 1/2.7" :?

Zie
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_a75.asp
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_a510.asp

* I reject your reality and substitute my own!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marcel
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 27-06 08:15
Anoniem: 22659 schreef op vrijdag 21 januari 2005 @ 19:37:
Metz heeft op dit moment al van diezelfde setjes liggen. Het enige dat ze hoeven doen is flitsen. Er wordt geen intensiteit gemeten, niks. Dus het is even oefenen, maar wel beter dan die standaard meegeleverde flitser en zo moet je het ook zien!

Hier een fototje:

[afbeelding]

En hier de specs. Mooi afgekeken dus van Canon. Maar goed, beter goed gejat dan slecht verzonnen!
Mwa, afgekeken van Canon...
Check deze analoge mini-cam van olympus met aanklikbare flitser:
http://www.diaxa.com/xa/flash.htm
Is een ontwerp uit 1978 :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rimave
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 27-06 08:53
Anoniem: 102657 schreef op maandag 31 januari 2005 @ 20:11:
Stond op het punt een A75 aan te schaffen ( als 1e digicam ) maar nu ik van deze A510 gehoord heb, komt deze ook in aanmerking.

Ik heb hem alleen nog niet in de winkels zien liggen, weet iemand hoeveel tijd er gewoonlijk zit tss release datum en dat ie in winkels beschikbaar is ?

Moet dan wel nog ff oordelen of het de extra euros waard zijn voor die extra zoom ...

PS. Ik wou hier geen nieuwe topic voor openen maar waarom vlieg ik terug naar vorige pagina als ik het euro teken wil intypen in dit tekstvak waar ik nu aan t typen ben ;-) ?
Hij is al wel te koop. Check de pricewatch maar eens. Daar staat hij al in vanaf 199 euro.

The only thing better than a cow, is a human. Unless you need milk. Then you really need a cow.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 125106

DIGIC II is een ware revolutie ten opzichte van DIGIC, waarom steekt canon deze cpu dan niet meteen in al haar nieuwe camera's ? :-s

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Type-R
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 20:09

Type-R

One Minute Shakin

Gekkenhuis bij Canon, nu komt ook de vervanger voor de A85, de A520 8)7
Een megapixeltje meer dus, eigenlijk hetzelfde verhaalte toen met de A60/70

Afbeeldingslocatie: http://www.dpreview.com/news/0502/Canon/a520-specsview.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.dpreview.com/news/0502/Canon/a520-frontback-001.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hellrazor
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 26-06 23:59
liquid-orange schreef op dinsdag 01 februari 2005 @ 07:58:
[...]


Hij is al wel te koop. Check de pricewatch maar eens. Daar staat hij al in vanaf 199 euro.
maar hij is nog niet leverbaar ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MixingMastersM
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 04-06 19:50

MixingMastersM

Ik heb ramen.....

Ben benieuwd of ze de A95 ook laten opvolgen door een A530, dat zou wel ernstig snel zijn, ben meer dan benieuwd naar PMA-beurs eind deze maand :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gaitman
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 23:29

Gaitman

The Real One

Ammie schreef op dinsdag 01 februari 2005 @ 16:42:
Gekkenhuis bij Canon, nu komt ook de vervanger voor de A85, de A520 8)7
Een megapixeltje meer dus, eigenlijk hetzelfde verhaalte toen met de A60/70

[afbeelding]

[afbeelding]
Ik heb net eergisteren een Canon PowerShot A85 besteld voor € 219,- en die komt morgen binnen

Hoeveel is de verwachte prijs van de A520?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Henry Tower
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-06 23:40
En geen draaibaar schermpje meer?

System 1: Q6600 Asus P5N-E Geforce 8800 GTS 4 GB Ram 640 GB || System 2: imac early 2010 i7 2.93Ghz 4GB 27inch || mobile: macbook early 2007 2GHz 2GB/320GB * Sony P200 * Nokia 6230i/Nokia 6500/Nokia E52


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stereotomy
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online
Alleen als je de hele camera meedraait. :7

Alors.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 22659

WOW, dit is veel beter dan de oude serie van Canon. MM Rotterdam heeft hem al in de winkel staan voor 249,- De camera is vele malen sneller dan de voorganger en ook minder dik. Zoom is ook dik in orde.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pinin
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 21-05 13:27

Pinin

Historie | Luxe | Duurzaam

das de a80 of a95

www.casarodriguillo.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Een schopje,

Iemand die deze camera al heeft? Zo ja, waar heb je hem gekocht en voor hoeveel en natuurlijk of hij bevalt!

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 125106

Anoniem: 22659 schreef op woensdag 02 februari 2005 @ 14:15:
WOW, dit is veel beter dan de oude serie van Canon. MM Rotterdam heeft hem al in de winkel staan voor 249,- De camera is vele malen sneller dan de voorganger en ook minder dik. Zoom is ook dik in orde.
Vele malen sneller dan zijn voorganger is onzin natuurlijk, aangezien ze identiek dezelfde beeldverwerkingsprocessor gebruiken.
Canon zelf zegt ook niks over het feit dat hij sneller is.
Moest dit wel zo zijn, dan hadden ze het wel aan onze neus gehangen denkik.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 22659

Heb je hem al in je handen gehad? De ontspanvertraging is vele malen sneller dan bij de vorige serie. Zal zeer waarschijnlijk te maken hebben met een snellere AF motor. Daarnaast gebruikt het camera'tje inmiddels SD dus de shoot-to-shoot times zijn ook korter. Ik zou het op prijs stellen dat je voordat je commentaar gaat leveren op mijn bevindingen het ding eerst eens uitprobeert in de winkel ipv alleen op de Canon site te kijken :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Ik sta echt op het punt deze camera te kopen, ik wil mijn beslissing voor 3 uur nemen :P
maar zit alleen nog heel ligt te twijfelen tussen de A510 en de Nikon 4100...

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BN
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-10-2024

BN

Sinds ik met mijn A40 tegen een E18 ben aangelopen, voor mij geen Canon meer. Zou alleen hierom al voor eenander merk (Nikon) gaan....

"Grandma was slow, but she was old....!!"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
BN schreef op dinsdag 15 februari 2005 @ 14:10:
Sinds ik met mijn A40 tegen een E18 ben aangelopen, voor mij geen Canon meer. Zou alleen hierom al voor eenander merk (Nikon) gaan....
Dat is dus ook het enigste wat mij weerhoud van deze camera, dit is dus de opvolger van de a75 waar het ook veel voorkomt, maar ik bekijk het ook weer zo van: De a75 is zo populair dat er gewoon veel meer verkocht zijn en er ook sneller problemen aan het licht komen.
En ik neem ook aan (maar dat kan niemand bevestigen) dat canon de a510 toch wel verbetert heeft zodat het minder/niet voorkomt.

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BN
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-10-2024

BN

Bijna alle compacts van Canon vertonen dit euvel, ook de Ixus is er berucht om. Canon laat alle aansprakeljkheid varen, terwijl het zo langzamerhand een achilleshiel in het ontwerp lijkt. Reparatie is vaak net zo duur als de aanschaf van een nieuwe camera.
Bah!

P.S. Mijn A40 kostte destijds (nog geen 3 jaar geleden) ruim 400 euro. Is al ruim een jaar geleden vastgelopen. Lekkere afschrijving. Een D70 body is slechts twee keer zo duur. Leek me een betere investering!

[ Voor 29% gewijzigd door BN op 15-02-2005 14:22 ]

"Grandma was slow, but she was old....!!"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
BN schreef op dinsdag 15 februari 2005 @ 14:21:
Bijna alle compacts van Canon vertonen dit euvel, ook de Ixus is er berucht om. Canon laat alle aansprakeljkheid varen, terwijl het zo langzamerhand een achilleshiel in het ontwerp lijkt. Reparatie is vaak net zo duur als de aanschaf van een nieuwe camera.
Bah!
Als ik het zo over de A75 lees komt alles ook ongeveer na een jaar aan het licht.. Deze camera is ook net een jaar op de markt. Ik wil natuurlijk ook geen risico lopen dat ik er over een jaar ook mee zit |:( . En dan word die Nikon 4100 (4mp, 3x zoom) welke ik vlak over de grens op 14km afstand van mijn huis voor €199 kan krijgen weer aantrekkelijk alleen is hier niet alles manueel van instelbaar (ik heb totaal nog geen fotoervaring en zou eigenlijk ook nog niet direct weten wat ik in moet stellen, wel wil ik graag macro's doen maar daar is de Nikon volgens mij juist beter in en kan het zelfs op 4cm ipv 5cm bij de canon)

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pinin
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 21-05 13:27

Pinin

Historie | Luxe | Duurzaam

ff over de E19 code. Nogal wiedes dat je zelf moet betalen voor deze rep. ook nikon/sony heeft zo zijn problemen met de lens en zandkorrels hoor.

Moet je hem maar netjes in een tasje stoppen, die tasjes zijn er niet omdat je ixus er mooier van wordt ;)

www.casarodriguillo.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Nou ik ben dus vanmiddag met mijn pa naar duitsland gegaan voor de Nikon 4100 we wilde naar de winkel lopen die ik op internet gevonden had, maar we dachten van eerst even kijken of er nog een andere winkel is.. en dat was er! de Vobis/Allkauf en wat zag ik daar direct voor het raam staan De Canon a510 voor €199!

Binnen werden we geholpen door een hele vriendelijke jonge man die er echt de tijd voor uitrok en er naar mijn weten veel van af wist. Hij had de Nikon 4100 erbij gepakt en ik zag al vrij snel dat de Canon toch wel beter was (scherm en behuizing) Ik vertelde over de E18 error waarvan de canon mij weerhield, ze hadden al honderden canon's verkocht en op de 200 camera's waren er inderdaad een paar waar de klant van terugkwam met dit probleem...

De verkoper had nog een alternatief dat was de Rikoh Caplio RX, prachtige zwarte camera welke nog sterker aanvoelde dan de Canon a510, volgens de verkoper had deze een "atmosferische" lens en was het beter dan de canon en nikon. Ook moest de macrofunctie van deze cam heel goed zijn, tot op 1cm! Hij was zelf redelijk objectief en legde de voor en nadelen van alles uit. Uiteindelijk heb ik toch de Rikoh genomen tegen het volgende aanbod: €249: De camera + gratis tasje uitzoeken + 256SD kaartje van goed merk (€35).

Ik heb de camera nog niet echt getest (was al donker) ben direct op internet gaan kijken of ik nu wel een goede koop gedaan heb... Helaas zijn ze bij kieskeurig niet allemaal even positief, ook reviews zijn neutraal en sommige ook juist wel positief. Als ik naar de prijs kijk heb ik hem wel voor een mooi bedrag maar ik zie ook een winkel die hem voor €160 aanbied maar bol.com bied hem bijvoorbeeld weer voor €299... Kan iemand bepalen of ik nu wel een goede koop gedaan heb of dat ik toch beter kan terug gaan voor de Canon a510? Hier wat links met reviews en info over de rikoh:

http://www.ricohpmmc.com/...plio_Rx_Specification.htm
http://www.shuttertalk.com/reviews/ricohrx/index.php
http://www.photographyblog.com/reviews_ricoh_caplio_rx.php
http://www.zdnet.nl/reviews.cfm?id=38083
http://www.kieskeurig.nl/...7944AC1256E9400299630.htm
http://www.dpreview.com/r...ions.asp?prodkey=ricoh_rx

Deze macro heb ik net onder het eten even snel gemaakt:
http://speedfight.xs4all.nl/project/macrovork.jpg

Sorry voor deze crosspost :X

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mercarra
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 22:13
Onbewerkt? Dan kan ik je wel vertellen dat de software van de camera erg slecht is, wegens de enorme softwarematige sharpening die aanwezig is in de foto.

Canon EOS 6D / Samyang 14mm f/2.8 / 17-40mm f/4.0 / 35mm f/1.4 / 50mm f/1.4 / 85mm f/1.8 / 70-200mm f/4 IS mercarra.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
mercarra schreef op Wednesday 16 February 2005 @ 10:06:
[...]

Onbewerkt? Dan kan ik je wel vertellen dat de software van de camera erg slecht is, wegens de enorme softwarematige sharpening die aanwezig is in de foto.
Ik heb er inderdaad niets mee gedaan....
Hier staan nog wat meer foto's:
http://speedfight.xs4all.nl/pics/ricoh/

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • simon
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 16:16
Speedfight schreef op woensdag 16 februari 2005 @ 10:21:
[...]


Ik heb er inderdaad niets mee gedaan....
Hier staan nog wat meer foto's:
http://speedfight.xs4all.nl/pics/ricoh/
of je moet je camera nog goed onder de knie krijgen of het is een bagger cam want ik kan geen enkele scherpe redelijk ruisvrije foto vinden, 't lijkt meer op trust resultaten :X

|>


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Simon schreef op woensdag 16 februari 2005 @ 15:07:
[...]


of je moet je camera nog goed onder de knie krijgen of het is een bagger cam want ik kan geen enkele scherpe redelijk ruisvrije foto vinden, 't lijkt meer op trust resultaten :X
Hij is inmiddels terug, check Welke dig. camera onder de 250 euro? voor een volledige reportage, Canon a510 is nu in bestelling :)

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sourcey
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15:28
Effe een bump: speedfight, hoe bevalt de a510? Iemand anders die deze camera al heeft gekocht? Hij staat nu voor 170 euro bij de pricewatch, wil dat zeggen dat ie al leverbaar is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Sourcey schreef op donderdag 03 maart 2005 @ 20:23:
Effe een bump: speedfight, hoe bevalt de a510? Iemand anders die deze camera al heeft gekocht? Hij staat nu voor 170 euro bij de pricewatch, wil dat zeggen dat ie al leverbaar is?
Hij bevalt erg goed, alle handmatige instellingen zijn erg handig, heb al precies door wat alles doet ook de automatische standen zijn handig. Hier heb ik foto's staan welke ik de afgelopen dagen gemaakt heb: http://speedfight.xs4all.nl/gallery/index.php?cat=9 (word wel bij mij thuis gehost, dus kan traag zijn) Laat het maar horen als je nog specifieke vragen hebt!

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sourcey
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15:28
hmmm, af en toe zie ik wat rare verschijnseltjes, bijv bij deze foto zie ik blauwe randjes bij het dak van het huis met de satelliet links en de struikjes en het hek rechts, ook de boom rechtsvoor heeft dat:
http://speedfight.xs4all....e.php?pid=1884&fullsize=1
is dat normaal voor cameras van deze prijsklasse?

oja en heb je er een statiefje bijgekocht? En wat gebruik je 't meest, de handmatige of de automatische instellingen

in ieder geval bedankt voor 't beantwoorden van m'n vragen :)
(ik heb nog nooit een foto gemaakt met iets beter dan een trust camera van 50 euro hehe)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Sourcey schreef op donderdag 03 maart 2005 @ 21:23:
hmmm, af en toe zie ik wat rare verschijnseltjes, bijv bij deze foto zie ik blauwe randjes bij het dak van het huis met de satelliet links en de struikjes en het hek rechts, ook de boom rechtsvoor heeft dat:
http://speedfight.xs4all....e.php?pid=1884&fullsize=1
is dat normaal voor cameras van deze prijsklasse?

oja en heb je er een statiefje bijgekocht? En wat gebruik je 't meest, de handmatige of de automatische instellingen

in ieder geval bedankt voor 't beantwoorden van m'n vragen :)
(ik heb nog nooit een foto gemaakt met iets beter dan een trust camera van 50 euro hehe)
Het heeft zelfs een naam: Purple fringing, volgens mij komt het bij alle "goedkopere" toestellen in bepaalde mate voor wanneer er sterke contrasten zijn, zoals de donkere boom en het witte sneeuw. Misschien een tip om deze eerste uitgebreide review over dit toestel te lezen: http://www.dcresource.com...0_a520-review/index.shtml

Ik heb nog geen statief, wel een mini statief besteld bij een inkoopactie, dat lijkt me wel ideaal want als je een foto met lange sluiterstijd wil maken kan je dat echt niet uit de losse hand doen (tenimiste ik niet)

Denk dat ik de handmatige en automatische instellingen allebei evenveel gebruik, die sneeuwfoto's zijn allemaal op de "sneeuwstand" gemaakt (dat waren overigens ook allemaal point en shoot foto's, heb ze achter elkaar geschoten zonder iets te proberen) Maar ook bij veel foto's ga ik instellingen aanpassen wat gewoon erg leuk is om te doen en vervolgens het resultaat te zien en als je even de tijd voor een foto neemt heb je dan natuurlijk veel betere resultaten.

Ik hebzelf hiervoor een Kodak CX6200 (2,1mp) gehad voor €99 bij de kruidvat, dus ik was ook niets gewend. Ik ben erachter gekomen dat fotograferen erg leuk is en ben blij dat ik een toestel heb waar alles aan in te stellen is en als je dat wilt doen en je wilt niet teveel uitgeven dan komt je gewoon bij de canon 'a' serie uit (met uitzondering van de a400 want dat is wel een automaat).

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Justawitte
  • Registratie: Juni 2004
  • Niet online
@speedfight. Dus hij bevalt je beter dan die ricoh zo te horen. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
justawitte schreef op donderdag 03 maart 2005 @ 23:03:
@speedfight. Dus hij bevalt je beter dan die ricoh zo te horen. ;)
Dat kan je wel zeggen ja :D, alhoewel de ricoh ook wel wat leuke punten had zoals de groothoeklens, de 1cm macroafstand en de robuuste behuizing.
Maarja de Ricoh was gewoon een automaat en de foto's vond ik gewoon niet goed.
Ben erg blij dat ik de a510 heb genomen, fotografie is nu een nieuwe hobbie van mij geworden dus je zult mij nog vaak hier terugzien! _/-\o_

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sourcey
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15:28
hmmm.. ik had de a510 nu al besteld als ik niet zoveel enge "e18" verhalen had gelezen. Het lijkt erop dat alle canon camera's met een zoomlens hier last van hebben en dat ze na 3 - 24 maanden ermee ophouden. Als je camera kapot gaat kost het blijkbaar 80% ofzo van de nieuwprijs om hem te laten repareren.
Nu heb ik nog niets gehoord over een a510 die dit euvel vertoont, maar dat kan natuurlijk ook liggen aan het feit dat deze cam betrekkelijk nieuw is. Heeft iemand dus gehoord van een a510 die de e18 error vertoont?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Sourcey schreef op zaterdag 05 maart 2005 @ 13:45:
hmmm.. ik had de a510 nu al besteld als ik niet zoveel enge "e18" verhalen had gelezen. Het lijkt erop dat alle canon camera's met een zoomlens hier last van hebben en dat ze na 3 - 24 maanden ermee ophouden. Als je camera kapot gaat kost het blijkbaar 80% ofzo van de nieuwprijs om hem te laten repareren.
Nu heb ik nog niets gehoord over een a510 die dit euvel vertoont, maar dat kan natuurlijk ook liggen aan het feit dat deze cam betrekkelijk nieuw is. Heeft iemand dus gehoord van een a510 die de e18 error vertoont?
Ik heb natuurlijk ook uitgebreid onderzoek gedaan voor ik de a510 kocht. Het is ook gewoon een beetje zo van heeeeel veel mensen kopen een canon en dan heb je ook automatisch dat je meer mensen hoort klagen als die kapot gaat. Ik heb het er gewoon op gewaagt, zorgen dat er geen zand of andere rommel tussen de lens komt, dus goed afgesloten hoesje eromheen.
Als je de specs van de a510 moet geloven heeft hij een "nieuwe techniek" om de zoomlens te bedienen, wellicht dat hierdoor een e18 error voorkomen wordt.
Ik zoek nog dagelijks internet af voor de ervaringen van mensen met de a510/520, maar tot nu toe nog niemand met een dergelijke error gezien....

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sourcey
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15:28
mmm, ik denk dat je helemaal gelijk hebt speedfight. *bestelt canon a510*
bedankt voor het advies he :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Copyman
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 23-06 20:52

Copyman

Dode muis

Ik heb vanmiddag ook de A510 opgehaald. Tot nu toe vind ik het een fijne camera. Het is voor mij nog wel even spelen met bepaalde instellingen om goede foto's te krijgen, bijvoorbeeld deze nachtfoto (15s, f/2,6, iso 100):

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/copyman/got/nachtfoto_t.gif

Deze pic is genomen op een stapeltje boeken, dus de cam bewoog verder niet. Toch is hij nog wazig.
Het moet wel kunnen, aangezien E-Rick met zijn PowerShot A60 deze pic heeft geschoten in vrijwel dezelfde omstandigheden ([rml]E-Rick in "[ verzamel] Nachtfoto's"[/rml]).
E-Rick schreef:
Canon A60, 15 sec, f/8, 50 asa, auto WB.
Overige instellingen zie exif.
Waar ligt het aan dat mijn pic zo wazig wordt? :)

Zeer belangrijke informatie: Inventaris


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 89521

Copyman schreef op zaterdag 05 maart 2005 @ 23:19:
Ik heb vanmiddag ook de A510 opgehaald. Tot nu toe vind ik het een fijne camera. Het is voor mij nog wel even spelen met bepaalde instellingen om goede foto's te krijgen, bijvoorbeeld deze nachtfoto (15s, f/2,6, iso 100):

[afbeelding]

Deze pic is genomen op een stapeltje boeken, dus de cam bewoog verder niet. Toch is hij nog wazig.
Het moet wel kunnen, aangezien E-Rick met zijn PowerShot A60 deze pic heeft geschoten in vrijwel dezelfde omstandigheden ([rml]E-Rick in "[ verzamel] Nachtfoto's"[/rml]).


[...]

Waar ligt het aan dat mijn pic zo wazig wordt? :)
Hij is van voor tot achter gelijk onscherp, hij staat nog op de MACRO stand.............

[ Voor 8% gewijzigd door Anoniem: 89521 op 06-03-2005 00:10 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Copyman
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 23-06 20:52

Copyman

Dode muis

Korakal had mij al de tip gegeven om de manual focus op oneindig ( ∞ ) te zetten, wat ook hielp. Nu is de pic nog behoorlijk korrelig, maar hier is vast ook wel iets aan te doen.

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/copyman/got/nachtfoto2_t.gif

Zeer belangrijke informatie: Inventaris


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 89521

Copyman schreef op zondag 06 maart 2005 @ 00:25:
Korakal had mij al de tip gegeven om de manual focus op oneindig ( ∞ ) te zetten, wat ook hielp. Nu is de pic nog behoorlijk korrelig, maar hier is vast ook wel iets aan te doen.

[afbeelding]
Dat is ruis van de lange sluitertijd, kan je nog bewerken met Neatimage, ik zou het niet doen, sfeervol plaatje toch?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Copyman schreef op zondag 06 maart 2005 @ 00:25:
Korakal had mij al de tip gegeven om de manual focus op oneindig ( ∞ ) te zetten, wat ook hielp. Nu is de pic nog behoorlijk korrelig, maar hier is vast ook wel iets aan te doen.

[afbeelding]
Heb je hem wel op iso50 staan? Als hij hoger staat krijg je ook meer ruis...

Ik zag ook nog iets grappigs in het A80 topic wat volgens mij ook wel op de A510 werkt:
http://albert.achtung.com/cameras/A80/index7.html#SNAP Moet het alleen nog testen...

[ Voor 16% gewijzigd door Speedfight op 06-03-2005 14:02 ]

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 122559

Vorige week de a510 voor mijn vriendin gekocht en ik vroeg me af of anderen het volgende probleem ook hadden. Bij het aanzetten blijft hij altijd de tijd & datum vragen. Op de site van canon in de faq geen enkele vermelding van het probleem. Iemand?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Anoniem: 122559 schreef op zaterdag 12 maart 2005 @ 21:29:
Vorige week de a510 voor mijn vriendin gekocht en ik vroeg me af of anderen het volgende probleem ook hadden. Bij het aanzetten blijft hij altijd de tijd & datum vragen. Op de site van canon in de faq geen enkele vermelding van het probleem. Iemand?
Hmm, dat moet niet nodig zijn... bij mij blijven de datum en tijd na het vervangen van batterijen zelfs nog behouden. Dus zou misschien een fabrieksfout kunnen zijn :?

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jazco2nd
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 26-06 18:51
Deze nieuwe serie leek me eerst heel cool...
totdat ik las over de nieuwe reeks Panasonics! Deze hebben namelijk OIS (Optical Image Stabilizer).
Kan je scherpe foto's maken! Als ik foto's maak zijn 3 van de 5 niet zo scherp (Sony 93)
Verder denk ik dat de specs hetzelfde zijn. Ze hebben ook oneindig lang filmen met geluid (resolutie is alleen geen vga maar de helft 320x240 en in MOV formaat)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Op steves digicames is ook een review gekomen over de a510, en hij is er erg positief over:
http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/a510.html

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Copyman
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 23-06 20:52

Copyman

Dode muis

Speedfight schreef op zondag 06 maart 2005 @ 14:01:
[...]
Heb je hem wel op iso50 staan? Als hij hoger staat krijg je ook meer ruis...
Nee, ik had hem op ISO100 staan (bewust). In vervolg maar op ISO50 zetten tijdens het maken van nachtfoto's. :)

Zeer belangrijke informatie: Inventaris


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 89521

Speedfight schreef op zaterdag 12 maart 2005 @ 21:46:
[...]


Hmm, dat moet niet nodig zijn... bij mij blijven de datum en tijd na het vervangen van batterijen zelfs nog behouden. Dus zou misschien een fabrieksfout kunnen zijn :?
Deze camera's hebben een knoopcelletje voor het geheugen als tie uitstaat, dat wordt opgeladen door de AA's , terug naar de winkel dus.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
Veel winkels hebben hem niet op voorraad, zeker omdat ie zo goed loopt, weet iemand een shop waar ze de 510 op voorraad hebben?

specs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 139851

Te koop bij digitalstreet in Beuningen (Gld) € 188,- met engelse en duitse handleiding. Was in ieder geval maandag nog op voorraad (toen zelf gekocht)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 97030

Weet iemand of het mogelijk is om fotos te maken waarbij je het punt wat je wil hebben strak hebt en alles eromheen onscherp?

Iets vergelijkbaars als deze foto dus:
http://www.wtc.se/press/images/hanna_foto.jpg

Of vraag ik op dit moment iets te veel van mijn A510? O-)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Justawitte
  • Registratie: Juni 2004
  • Niet online
Je wil dus een hele kleine DOF (depth of field) na je onderwerp. Dat wil zeggend at je onderwerp scherp is en alles daarna onscherp is.

Dit kan je kijgen door een groot diafragma te kiezen bijvoorbeeld f/2.8 maar zo onscherp als jouw voorbeeld gaat dat niet lukken met de a510, je zou het kunnen proberen met photoshop. Bij een macro foto heb je dit effect al wel sneller op f/2.8, maar bij een foto op een afstand van bijv. 2 meter krijg je dat niet voor elkaar. Daar zul je echt een dSLR voor moeten kopen.

[ Voor 13% gewijzigd door Justawitte op 21-03-2005 21:47 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 97030

justawitte schreef op maandag 21 maart 2005 @ 21:45:
Je wil dus een hele kleine DOF (depth of field) na je onderwerp. Dat wil zeggend at je onderwerp scherp is en alles daarna onscherp is.

Dit kan je kijgen door een groot diafragma te kiezen bijvoorbeeld f/2.8 maar zo onscherp als jouw voorbeeld gaat dat niet lukken met de a510, je zou het kunnen proberen met photoshop. Bij een macro foto heb je dit effect al wel sneller op f/2.8, maar bij een foto op een afstand van bijv. 2 meter krijg je dat niet voor elkaar. Daar zul je echt een dSLR voor moeten kopen.
Oke, dankje! Ik ben nog een leek maar ik heb overigens zeer veel plezier van mn A510! Momenteel ben ik nog erg aan het kllooien met de instellingen, dus bedankt voor je hulp.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Archer_VC10
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 23:04
justawitte schreef op maandag 21 maart 2005 @ 21:45:
Je wil dus een hele kleine DOF (depth of field) na je onderwerp. Dat wil zeggend at je onderwerp scherp is en alles daarna onscherp is.

Dit kan je kijgen door een groot diafragma te kiezen bijvoorbeeld f/2.8 maar zo onscherp als jouw voorbeeld gaat dat niet lukken met de a510, je zou het kunnen proberen met photoshop. Bij een macro foto heb je dit effect al wel sneller op f/2.8, maar bij een foto op een afstand van bijv. 2 meter krijg je dat niet voor elkaar. Daar zul je echt een dSLR voor moeten kopen.
Justawitte legt al heel compleet uit dat het niet echt zal lukken. Dit zit hem in het feit dat de lens van de A510 (en ook van mijn A80) te klein is om een kleine scherptediepte op te kunnen leveren. Je begint dit effect pas echt goed te zien bij een dSLR lens inderdaad.

Je zou wel eens kunnen proberen om een foto te maken van een object op 2 meter afstand, met daarachter een weids uitzicht. Kies nu f/2.8 en focus op het object en kijk of je in de achtergrond het effect ziet optreden. Hiermee kan je zelf uitzoeken hoe beperkt je camera hierin is. Als je wel het einde van je scherptediepte kan ontdekken, maak dan dezelfde foto eens met f/8 ofzo om het verschil te testen. De foto waar je naar linkt lijkt voor mij ook een beetje gephotoshopt, weet niet of dit het geval is natuurlijk!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kickassmen
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 20:38
Nu een maand in het bezit van de A510, alleen vorige week deed het geheugenkaartje ineens niet meer. Merk is AGFA, 256 mb. In de kaartlezer deed hij het ook niet, kon hem niet benaderen dus ook niet formateren.

Maar terug naar de winkel gegaan, daar ook nog eens geprobeerd maar geen resultaat. Wel een nieuw kaartje gekregen, alleen op de oude stonden nog heel wat belangrijke foto's. Het kaartje wordt nu opgestuurd, ik hoop er nog een keer wat van weer te horen.

Iemand hier ook ervaringen mee dat het kaartje ermee ophoud. Ligt dit dan aan het kaartje of aan de camera zelf?

Less is more


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Justawitte
  • Registratie: Juni 2004
  • Niet online
Dat ligt gewoon aan het kaartje, als je nieuwe kaart het nu gewoon werkt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 140366

Ik heb gister mijn a510 binnen gekregen. Tot nu toe niets anders dan lof tenminste ik begin net met "fotograferen". Alleen ik heb deze camera bij topvision besteld. Goedkoop idd echter er zit alleen een Duitse gebruikershandleiding bij. Ik wil alles uit de camera halen en omdat te kunnen bereiken heb je toch een handleiding nodig. I.p.v. een middagje prutsen.
Ik heb natuurlijk gekeken bij de canon site die plaatsen ze niet op het internet vanwege rechten. Andere merken doen het wel, maar ja. Nu kost zo'n gebruikerhandleiding €30,- is het niet mogelijk dat een van jullie die mailt o.i.d.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rudedadude
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 22:37

Rudedadude

Maybe we were born to run

Welkom op GoT en nee het is niet mogelijk dat die gemaild wordt. In de eerste plaats zijn dergelijke vragen om handleidingen niet toegestaan hier op het forum en in de tweede plaats (dat kan ik mis hebben) levert Canon haar handleidingen niet op cd-rom.

Je bent trouwens bij lange na niet de eerste die besluit om wat euro's te besparen op een camera en vervolgens er achter komt dat je kennis van de Duitse taal niet voldoende is om de handleiding te lezen. Maar goed, je kunt je bespaarde geld inzetten om alsnog en Nederlandse handleiding aan te schaffen. Of natuurlijk een woordenboek duits-nederlands :)

Meer hardloopschoenen van Topo Athletic, Inov-8, Altra, Mizuno en Skechers dan Imelda Marcos.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sandergar
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:47
Rudedadude schreef op donderdag 24 maart 2005 @ 16:43:
Je bent trouwens bij lange na niet de eerste die besluit om wat euro's te besparen op een camera en vervolgens er achter komt dat je kennis van de Duitse taal niet voldoende is om de handleiding te lezen. Maar goed, je kunt je bespaarde geld inzetten om alsnog en Nederlandse handleiding aan te schaffen. Of natuurlijk een woordenboek duits-nederlands :)
Kan iemand mij vertellen hoe nederlandse winkels in staat zijn om camera's te leveren met nederlandse garantie maar met engelse of duitse handleiding? Dat een camera met een niet nederlandse handleiding 40 Euro goedkoper is doet mij denken aan van het buitenland (illegaal?) ingevoerde modellen? Of zit er iets anders achter? Zijn er naast de taal van de handleiding ook andere verschillen? Maw, als ik de engelse handleiding kan lezen dan kan ik net zo goed voor de goedkopere versie kiezen?

2.730 Wp Enphase Zuid 30°, 4.450 Wp Enphase Noord 30° | Smart EVSE laadpaal | Victron Multiplus II 48/5000/70 3 Fase (nog niet actief) | 45kWh PylonTech Pelio accu (nog niet actief)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 89521

sandergar schreef op zaterdag 26 maart 2005 @ 18:16:
[...]

Kan iemand mij vertellen hoe nederlandse winkels in staat zijn om camera's te leveren met nederlandse garantie maar met engelse of duitse handleiding? Dat een camera met een niet nederlandse handleiding 40 Euro goedkoper is doet mij denken aan van het buitenland (illegaal?) ingevoerde modellen? Of zit er iets anders achter? Zijn er naast de taal van de handleiding ook andere verschillen? Maw, als ik de engelse handleiding kan lezen dan kan ik net zo goed voor de goedkopere versie kiezen?
1-grijze import
2-Ja

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 14829

Speedfight schreef op dinsdag 15 februari 2005 @ 23:10:
De verkoper had nog een alternatief dat was de Rikoh Caplio RX, prachtige zwarte camera welke nog sterker aanvoelde dan de Canon a510, volgens de verkoper had deze een "atmosferische" lens en was het beter dan de canon en nikon.
:) Ik neem aan dat 'ie zei dat 't een aspherische lens was?
Dit houdt in dat 1 of meer lenselementen niet perfect bol zijn, maar meer parabolisch (boller in het midden dan aan de buitenkant). Bij zoom-, tele- en macro-lenzen kan dat ervoor zorgen dat de chromatische abberatie ("purple fringing") een stuk minder wordt.

De brekingsindex van violet is nl. anders dan die van bv. geel, en een perfect bolle lens compenseert dat niet. 1 of meer aspherische elementen kan een hoop corrigeren, vooral aan de zijkanten van je foto (in het midden van je foto komt chromatische abberatie vrijwel niet voor, omdat 't licht dan gewoon "rechtdoor" kan).

Vrijwel alle telelens toeters die je bij sportfotografen ziet zijn aspherisch. Kost een paar centen, maar dan heb je ook wat... :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedfight
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Anoniem: 14829 schreef op zondag 27 maart 2005 @ 11:51:
[...]

:) Ik neem aan dat 'ie zei dat 't een aspherische lens was?
Dit houdt in dat 1 of meer lenselementen niet perfect bol zijn, maar meer parabolisch (boller in het midden dan aan de buitenkant). Bij zoom-, tele- en macro-lenzen kan dat ervoor zorgen dat de chromatische abberatie ("purple fringing") een stuk minder wordt.

De brekingsindex van violet is nl. anders dan die van bv. geel, en een perfect bolle lens compenseert dat niet. 1 of meer aspherische elementen kan een hoop corrigeren, vooral aan de zijkanten van je foto (in het midden van je foto komt chromatische abberatie vrijwel niet voor, omdat 't licht dan gewoon "rechtdoor" kan).

Vrijwel alle telelens toeters die je bij sportfotografen ziet zijn aspherisch. Kost een paar centen, maar dan heb je ook wat... :)
Die Rikoh zou dat dus ook hebben, maar in de foto's kon ik er dus niets van terug zien! De purple fringing was nog erger dan op mijn huidige a510 (waar ik overigens super tevreden mee ben _/-\o_ )

Vaillant aroTHERM plus VWL55/6, Zehnder WHR 930 WTW, Itho Daalderop douche-WTW, SolarEdge SE6K 6610Wp, SE3000H 3160Wp, Kia EV6 GT-line RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eborn
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 22:06
Ik zit nog te twijfelen tussen de A510 en de A520. Op zich heb ik nog geen plannen om foto's af te laten drukken, maar omdat het prijsverschil tussen deze camera's zo klein is (ongeveer 35 euro) vind ik het in eerste instatie zonde om voor de 3.2 MP variant te gaan.

In de reviews lees is dat de A520 (iets) meer ruis vertoond als de A510, wat op zich logisch is. In opnames met voldoende licht is er niets van te merken, maar in de nachtelijke shots uiteraard wel. In ben er daarom nog niet helemaal uit. Extra pixels zijn leuk, maar als je daardoor bij alle donkere foto's extra ruis krijgt... tja... ;)

http://www.dcresource.com...0_a520-review/index.shtml

Is het eigenlijk mogelijk om een A520 op een lagere resolutie te zetten, waardoor de ruis weer verdwijnt? Of heeft dit meer met de gebruikte hardware te maken, dan de manier waarop de camera de hardware aanspreekt?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 89521

eborn schreef op maandag 28 maart 2005 @ 21:37:
Ik zit nog te twijfelen tussen de A510 en de A520. Op zich heb ik nog geen plannen om foto's af te laten drukken, maar omdat het prijsverschil tussen deze camera's zo klein is (ongeveer 35 euro) vind ik het in eerste instatie zonde om voor de 3.2 MP variant te gaan.

In de reviews lees is dat de A520 (iets) meer ruis vertoond als de A510, wat op zich logisch is. In opnames met voldoende licht is er niets van te merken, maar in de nachtelijke shots uiteraard wel. In ben er daarom nog niet helemaal uit. Extra pixels zijn leuk, maar als je daardoor bij alle donkere foto's extra ruis krijgt... tja... ;)

http://www.dcresource.com...0_a520-review/index.shtml

Is het eigenlijk mogelijk om een A520 op een lagere resolutie te zetten, waardoor de ruis weer verdwijnt? Of heeft dit meer met de gebruikte hardware te maken, dan de manier waarop de camera de hardware aanspreekt?
De ruis komt door de kleine pixels, een lagere resolutie zal daar niets aan veranderen, mogelijk verdwijnt er wat door de resampling bij de lagere resolutie, maar dat is speculatie, dat zou eens uitgevogeld moeten worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rudedadude
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 22:37

Rudedadude

Maybe we were born to run

Er verdwijnt wel wat, maar dat kan je beter zelf achteraf doen dan het in-camera te laten doen. Wat heb je tenslotte aan 4 mp als je het de camera op 2 laat schieten.

Verder heb je voor beste kwaliteit afdrukken op 10x15 1800x1200 pixels nodig, dus ongeveer 2 megapixel, voor een volledige kwaliteit 20x30 heb je dus 2400x3600 nodig, ongeveer 8 megapixel dus. 4 megapixel geeft dus met name wat meer uitsnede mogelijkheden op 10x15 formaat.

Meer hardloopschoenen van Topo Athletic, Inov-8, Altra, Mizuno en Skechers dan Imelda Marcos.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eborn
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 22:06
Anoniem: 89521 schreef op maandag 28 maart 2005 @ 23:25:
De ruis komt door de kleine pixels, een lagere resolutie zal daar niets aan veranderen, mogelijk verdwijnt er wat door de resampling bij de lagere resolutie, maar dat is speculatie, dat zou eens uitgevogeld moeten worden.
In dat geval houd ik het lekker bij de A510 met 3,2 pixels. Steek ik die 30 euro verschil wel in een draagtasje ;)

Wel jammer dat de A510 een bruinig handvat heeft, ik vind het grijs van de A520 mooier ;) Maar goed, je kunt niet alles hebben.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 139851

Mijn A510 heeft een champagnekleurig handvat. Ziet er toch iets netter uit. Maar je hebt dus keus.
Pagina: 1 2 3 Laatste