Hoofdcategorieën
Topicacties

[DOC] Inbranden van de CPU

Pagina: 1 2 3 4 5 6 last

Reageer Nieuw Topic
Capo di Tutti Capi
Berichten: 310
Reg. datum: 16 mei 2003

Beste tweakers, met de beste wil in de wereld
kan ik het toevertrouwen van een cpu aan een
magnetron niet serieus nemen. Ik had gehoopt
dat iedereen mijn opmerkingen daaromtrent wel
zou begrijpen, maar nu ik de bovenstaande reacties
lees vrees ik dat er zieltjes zullen zijn, die dit ook
gaan uitproberen en dus met de schade zullen zitten.
Alleen al uit dat oogpunt had ik gewild dat de
moderator zou ingrijpen, maar helaas enkel mijn
onschuldig bedoelde grap werd weggemod.

Overigens voor wie het niet begrepen heeft of
wil begrijpen aantal sukkels + 1, daar reken ik
mijzelf dus zeker bij. Maar dit is een soort humor
die niet iedereen begrijpt.

En als laatste tot de heer Benmen, je hebt totaal
niet begrepen wat ik heb opgeschreven, lees het
op je gemak nog een keer en kom dan tot een oor-
deel.

Ik blijf overigens geinteresseerd hoe de serieuze tweaker
d.m.v. het inbranden van de cpu de prestaties verhoogd.

NaZGuLL wijzigde dit bericht 30-09-2003 21:03 (3%)

I've seen things you people wouldn't believe, a P4 on fire at Mach2. I watched DDR-memory glitter in the dark. All those moments will be lost in time, like money down the drain. Time to spend.

Live sound engineer

quote:
Stinger666 schreef op 30 september 2003 @ 18:01:
Ik weet niet of ik mijn KIXHB 0328 2000+ moet bakken. Maar het is gewoon k*tCPU ofzo,.... ik krijg hem niet stabiel boven de 2350Mhz (op lucht) Ingebrand met Toast, BurnK7, en nog meer van die inbrand stuff.

K*t, want voorheen....

...kreeg oudere T-Bredjes hoger. 2450Mhz was altijd mijn max, maar dat komt omdat ik op lucht zit... :?
Omdat er even een offtopic duscussie was quote ik mezelf maar even. ;)

Centurion 5, OCZ Modsteam 520W, M2N-32-SLI Deluxe, AMD Athlon 64 6000+ X2, Zalman 9500AM2, 4x 1GB DDR2 800 Geil Ultra, Asus 8800GTS 640MB, WD 250 GB 16MB, WD 200GB 8MB, Club 3D Theatron Agrippa 7.1, Klipsch Promedia 5.1, Dell 30" 3007WFP-HC

quote:
ionize schreef op 29 september 2003 @ 10:24:
doe anders voortaan eerst es ff vragen of iemand een afgedankte 2500+ wil hebben.. :( Had je met mijn 1500+ mogen experimenteren :( :( :(

Zit ik hier een beetje zonder cash van 1333 Mhz te balen terwijl ze verderop op grote schaal veel betere CPU's aant kapotbakken zijn en er geen traan voor laten ;(

life is so unfair ;(
Get-a-job


Tis idd zonde en ik zou zelf een goedkope 1800+ proberen te scoren ipv een 2500+ te frituren, maar als mensen graag hun geld en moeite stoppen in het verbeteren van de overclock resultaten(= dus op langer(e) termijn voor jezelf en/of andere kleine beetjes geld terug winnen) moeten ze dat zelf weten, dunkt me.

Speks:Iks TweeServertje

"When everything is allright,there is nothing left."Rey_Nemaattori
Arenacum!

DFEALLA

quote:
NaZGuLL schreef op 30 september 2003 @ 19:51:
Beste tweakers, met de beste wil in de wereld
kan ik het toevertrouwen van een cpu aan een
magnetron niet serieus nemen. Ik had gehoopt
dat iedereen mijn opmerkingen daaromtrent wel
zou begrijpen, maar nu ik de bovenstaande reacties
lees vrees ik dat er zieltjes zullen zijn, die dit ook
gaan uitproberen en dus met de schade zullen zitten.
Alleen al uit dat oogpunt had ik gewild dat de
moderator zou ingrijpen, maar helaas enkel mijn
onschuldig bedoelde grap werd weggemod.
Ik zeg altijd, wie niet waagt wie niet wint.
Dat ze een cpu naar de eeuwige jachtvelden geholpen hebben omdat ze hem in een magnetron gedaan hebben kan ik niks aandoen, t was trouwens een combi magnetron die op oven stand stond dus kon hij zelf niet weten/op het idee komen dat daar ook magnetron straling bij vrijkwam(zou ik ook niet hebben zonder et eerst te testen)
Maar nogmaals, als ze het op deze manier willen proberen waarom niet?
Het is toch serieus dus

Ik wens de TS+helper(s) veel sterkte, alleen volgende keer iets tragere en goedkopere cpu's gebruiken ;) toen ik het van die barton zag kreeg ik neigingen

AMD Athlon64 3000+ H2O@2600 mhz | MSI K8T NEO2 FIR | ASUS V9999LE@stockVc 12*8 402/885 | 1GB PC3200 GEIL CL2,5 (512x2) @2,5-4-4-8 245MHz | Tagan 480w | WD Raptor 10k 36GB | Maxtor Dmax 7.2k 10 300Gb | Lite-On 16*8*48 DL | Procase Nitro Black

...
Berichten: 35
Reg. datum: 27 september 2003

Ik vind ook dat we deze informatie met een pak zout moeten nemen. Ik neem namelijk aan dat er maar heel erg weinig mensen zijn, die de magnetron functie niet begrijpen. Het kan uiteraard zo zijn dat de topicstarter hier echt geen verstand van had. Deze kleine kans is het enigste wat de geloofbaarheid van deze topic in leven houd.

Daarom waarschuw ik de tweakers hier, om een processor pas in een oven te stoppen, als je echt zeker weet dat je hem niet zal missen. Zijn de resultaten vaak positief, dan pas kun je overwegen om wat betere hardware aan de test te onderwerpen.
Maar nu eerst is het afwachten op iemand die wat meer resultaten kan leveren.

Ik objecteer, u eer.

UD - Team Health-Care
Berichten: 1.055
Reg. datum: 08 januari 2003

Ik sta juist achter de TS.
Als men 'vroeger' nooit een Voltmod had durven doen, dan zou men dat hedendaags nog steeds niet toepassen en lagere overclocks halen.

Maar als men hier dadelijk iets ontdekt dat het overclocken op een hoger niveau brengt, dan zijn mijns inziens alle middelen gerechtvaardigd (zelfs de magnetron ;)).

Stel hier wordt ontdekt dat bijv. na 10 min. op 100 graden en 5 min. op 130 graden bakken je CPU 20% verder kan worden geclockt... dan is dat toch mooi?

Verder heb ik het zelf niet op de oven manier geprobeerd... maar heb wel mijn processor warmer laten worden (voltage verhoogt, fan van radiator af) maar ik merk geen resultaat.
Maar zodra de 'oven' manier blijkt te werken... I'm in!! (of eigenlijk de CPU goes in)

I used to be schizofrenic, but we're oke now... ;) || XP2500M@2412mhz [WC], 1GB DDR400

apt-get --fix-computer

Ik weet niet of het ermee te maken heeft maar dit:

De elektronen die loslaten van de atoomkern van delen als ijzer etc, en die dus stromen door je draden, misschien heeft het daarmee te maken met het "inbranden"? Misschien als je lang stroom laat lopen dat het loslaten (het zijn tenslotte stroomschokjes, 0-en en 1-en) gemakkelijker gaat?

Dat zou dan betekenen dat warmte er niets mee te doen heeft. Tenzij: Bij warmte wordt de weerstand ietwat hoger, en gaan de elektronen verder uit elkaar (zet uit bij warmte neem ik aan).

In een computer wordt het nog mooier het inbranden: stop je hierbij nog wat meer spanning, dan wordt de stroom die gaat lopen hoger, en trek je die laatste paar elektronen die moeilijk lopen er ook nog wel af >: , die anders misschien blijven zitten?

Hé, best slim bedacht dit he :7 of was het al langsgekomen? Ik heb niet heel het topic verder gelezen, maar het begon me nu wel te irriteren dat het zo lang in de index staat zonder oplossing :P


En als dit allemaal volledig klopt, betekend dat dat goed heet stoken, en laten afkoelen, en weer heet stoken, steeds die elektronen uit elkaar gaan en weer dichter bij elkaar komen. Mogelijk dus dat meerdere keren goed verhitten en goed laten afkoelen (niet in water gooien om snel te zijn natuurlijk anders is het misschien krak 7(8)7 ) nog hogere clock's opleverd.

Helaas heb ik geen cpu over, wel nog 2 gecorecrushte durons (nee, heb ik niet gedaan, maar die houd je als aandenken als je die bij n00bs eruit haalt) ik weet niet, maar als jullie nog brute ideen hebben zovan: In een gasover en 180 graden wil ik best ff kijken of die core dat houd hoor :)

pierre-oord wijzigde dit bericht 01-10-2003 13:44 (32%)
Reden: ietsie verduidelijkt

De nieuwe IRC Bouncer: FleXbouncer - www.flexbouncer.com - gebaseerd op MySQL database, sneller en stabieler dan PsyBNC!

Blues is here to stay.
Berichten: 7.819
Reg. datum: 10 oktober 2000

Ondertussen,
ik zit met mijn 4e AMD-K7 CPU (Twee Durons , een TBird en nu een XP-Thouroughbred/B) , maar ik heb nog altijd geen positief resultaat gezien van inbranden.

Afgezien dan misschien van het inbranden in mijn hersenen wat de parameters zijn die werken en welke combinatie van settings stabiel is. Op den duur leer je te vermijden wat niet goed werkt, om verder te komen.

Maar dat de CPU zelf na een tijdje beter of slechter te overklokken is, nee. Wel voedingen die instorten, elco's op moederborden die het begeven, koeler fans die er mee stoppen, VGA-kaart fans die er mee stoppen, koelers doe vol lopen met stof.... dat zie ik wel.

Als je dat allemaal oplost kom je verder, maar dat kan ik geen inbranden van de CPU noemen, echt niet....

"Our doubts are traitors and make us lose the good we oft might win by fearing to attempt."

Berichten: 517
Reg. datum: 15 december 2002

Is het ook niet zo dat inbranden meer ut heeft des te beter je koeling is?

Bvb bij aircooling een winst van 50mhz en machII 150 mhz...
De getalen zijn maar fictief dus neem ze niet serieus op ;)

Being MAD doesn't hertz you... If ignorance is bliss, why aren't more people happy?

aka Apen-klootjes
Berichten: 8.906
Reg. datum: 10 september 2001

Hooi.. op welke manier ben jij aan het inbranden?? Door het in je comp te verhitten of door ze warm te stoken in de oven? En dan welke tempratuur en hoe lang?

SmartDoDo: Ach, afhankelijk van je smaak kan het best een lekker geil ding zijn :P

Geestelijk Prettig Labiel

quote:
JIVEMEN schreef op 30 September 2003 @ 09:18:
Als metaal deskundige denk ik eigenlijk dat het aan de krimp ligt dat ze beter gaan presteren.( Want het edelstaal in de chip wordt kleiner na verhitting/afkoeling).
bv: een stripje rvs 316 van 50x50x6 mm wordt na verhitting 500 graden ongeveer
49.8x49.8x5.9 mm dus materiaal verlies.En de huidige bedradingen in de core,s worden door de chip bakkers steeds dunner gemaakt.

Tip:De krimp is groter dan de uitzetting. >:)
Oke nu ik even als niet-metaal deskundige.

Maar ik las het topic door en...

In een vorige post werd gemeld dat
de hoeveelheid materiaal gelijk blijft bij uit zetting en bij krimpen.
omdat de overslag van metaal atomen niet gehaald kan worden in een proc (spanning en stroom te laag)
ps zal post ff opzoeken.

Dat houdt dus in dat de weerstand gelijk blijft of groter wordt als het materiaal
uitzet, omdat er minder electronen zijn die kunnen bewegen.

Nu zegt onze metaal deskundige dat materiaal meer krimpt dan uitzet.

Omdat de hoeveelheid materiaal gelijk blijft en de diameter kleiner wordt gaat ook de weerstand naar beneden
waardoor de klokflanken steiler kunnen worden
waardoor dus een hoger frequentie gehaald kan worden.

Correct me als ik fout zit, maar volgens mij klopt dit wel.

Dus bij vaker opwarmen en afkoelen zou je resultaat moeten boeken.
Blues is here to stay.
Berichten: 7.819
Reg. datum: 10 oktober 2000

quote:
apen-nootjes schreef op 01 October 2003 @ 17:02:
Hooi.. op welke manier ben jij aan het inbranden?? Door het in je comp te verhitten of door ze warm te stoken in de oven? En dan welke tempratuur en hoe lang?
Ik heb van alles geprobeerd.

1 - zachtjes met VCore verhoging.
2 - standaard een tijdje met of zonder belasting
3 - dagje lang zo heet mogelijk stoken
4 - weken of maanden vcore hoger en snelheid hoger en dan terugzetten en opnieuw beginne
5 elke combinatie van het bovenstaande.

En daarna geen effect, het is niet anders dan toen de CPU nieuw was.

PS Wat ik wel heb gemerkt, maar meer als een subjectief verschijnsel, is dat een nieuw moederbord soms een weekje nodig schijnt te hebben om een niet meer veranderende set eigenschappen te hebben. Maar dat is niet altijd zi, niet een sterk verschijnsel, en heeft waarschijnlijk meer met BIOS en driver updates te maken dan wat anders.

Hooi wijzigde dit bericht 01-10-2003 18:44 (23%)

"Our doubts are traitors and make us lose the good we oft might win by fearing to attempt."

wat ik wel bijna zeker weet gezien resultaten als die van durondude is dat je cpu na verloop van tijd toch een kleine 100mhz sneller gaat (Amd athlon xp) dit zul je denk alleen zien als je echt naar de max van je cpu gaat dus met water meschien een beetje maar pas echt met phase change enz, kijk maar naar alle hoge scores bijna altijd wel een update van een hogere oc terwijl het daarvoor niet mogelijk was (weet dit ook uit ervaring)

COMPLETE Lian-Li pc78 rebuild, the OC MONSTER CASE ==> http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/846591

Blues is here to stay.
Berichten: 7.819
Reg. datum: 10 oktober 2000

Ik ken ook die van DaBit, TB900 op 1600 en na een tijdje KABOEM.

Vergeet niet dat mensen als DD vaker CPU's verwisselen dan een normaal mens sokken .. ;)

Hooi wijzigde dit bericht 02-10-2003 01:30 (9%)

"Our doubts are traitors and make us lose the good we oft might win by fearing to attempt."

I'm back...
Berichten: 1.385
Reg. datum: 24 oktober 2002

Na een weekje stressen op 650 Mhz @ 2.1V en 35 graden gemiddeld zijn de resultaten binnen.

voor inbranden:

http://members.home.nl/youpy/aqxea0331xpmwy.jpg

Na inbranden

http://members.home.nl/youpy/burn.JPG

Dit valt me behoorlijk tegen, ik had eigenlijk wel verwacht een Mhz of 50 meer te kunnen draaien, maar dus mooi niet.

Vraag die nu blijft staan is hoe komt dit? Zijn er meer tweakers hier die dezelfde ervaring hebben, met veel stroom, lage temps en lage kloksnelheid?

Zou de hoeveelheid stroom iets teveel zijn geweest? Of helpt warmte beter bij inbranden van procs. Ik heb altijd gedacht van wel, maar aangezien Ercewee met een mooi artikeltje aankwam was het de moeite waar van het testen. Natuurlijk kan het ook nog zo zijn dat een ander betere resultaten haalt. Laat dit dan even weten aub.

Ik zal binnenkort maar weer eens een proc halen om in de oven te stoppen. Ik ben toch benieuwd hoe belangrijk die warmte dan is voor het inbranden.

Remy wijzigde dit bericht 04-10-2003 13:23 (8%)

Berichten: 517
Reg. datum: 15 december 2002

mag ik aub een linkje naar dat artikel :)

Being MAD doesn't hertz you... If ignorance is bliss, why aren't more people happy?

vaag hoor dat je oc gedaald is, de kou zal het niet zijn aangezien de oc met mijn prom ook nooit ineens lager werd, en bij jc. viggen ook niet die kwam ook steeds nog ff een paar mhz hoger na een tijdje gedraaid te hebben.
meschien toch ff je pc uitzetten en dan kijken of hij echt niet hoger wil, of had je hem al volledig afgesloten? (ja klinkt vaag maar soms doet het wonderen soms juist niet, net als met dat inburn... wat we nu zien)

COMPLETE Lian-Li pc78 rebuild, the OC MONSTER CASE ==> http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/846591

I'm back...
Berichten: 1.385
Reg. datum: 24 oktober 2002

Tijdens en na het inbranden heb ik m'n proc niet onder m'n prom gehad, dus de kou zal er niet veel mee te maken hebben. Aangezien ik de test gestart was op water en daarmee de baseline neer heb gezet kan ik niet op m'n prom verder gaan, dat zou een beetje oneerlijke resultaten geven.

De uiteindelijke test heb ik dan ook precies onder dezelde condities als m'n eerste test uitgevoerd. Net zoveel Vcore, Vddr, Vdd, mp (andere gingen ook niet harder) niet aan m'n waterkoelingsetup veranderd enz. Al hield dat wel in dat ik tot gisteren moest wachten om m'n prom erop te zetten.

Daaronder doet ie nu zonder problemen 2700 Mhz, en volgens mij kan ie nog veel harder, maar dat zal ik morgen wel eens verder uittesten. Heb nog geen tijd gehad om dat te doen.

Pagina: 1 2 3 4 5 6 last



VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: