De SC-88 staat er voor de oude DOS games (in dosbox) welke General MIDI/General Sound ondersteunen, dit zijn o.a. de wat latere sierra adventures en Doom/Duke Nukem 3D etc. De MU80 is ook wel GM/GS compatible maar die spellen zijn toendertijd helemaal gespitst op de Roland SC-55 en klinken derhalve op een Roland MIDI apparaat pas écht zoals het bedoeld is (en vaak inderdaad beter dan op de MU80).quote:Robin4 schreef op vrijdag 01 augustus 2008 @ 14:15:
@Salient
Waar heb je die SC-88 voor nodig? Dus tussen de MT-32 is een soort koptelefoon plug, die heb ik niet op de geluidskaart zitten. Is dit mixer echt nodig voor tussen de geluidskaart en de MT-32?
En waar sluit je de speakers op aan? Gewoon via de geluidskaart? of ook via die mixer?
De MU80 staat er eigenlijk alleen voor de XG compatibiliteit om af en toe eens wat XG midibestandjes te luisteren (sommige klinken best wel leuk/goed).
Op de MT-32 zit een grote (5mm ipv 3mm) versie van een koptelefoonplugje, maar dan mono. Dit twee keer uiteraard, 1 voor het linkerkanaal en 1 voor het rechterkanaal.
Dus alle midi apparatuur zit via het mengpaneel op de Line-In van de geluidskaart en de speakers zitten ook gewoon op de geluidskaart (ik heb een xfi met een 5.1 surround setje, zit gewoon analoog aangesloten (3 stekkertjes: links/rechts voor, midden/sub en links/rechts achter).
salient wijzigde dit bericht 01-08-2008 20:20 (6%)
1Dmk3 + Glas + Licht
