Canon EOS 40D dSLR
Pagina: 1 2 3 4 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 60 61 62 63 last
Reageer Nieuw TopicIk praat ook over D70(s)'en, D80's en D200's die ik gebruikt hebquote:Nomad schreef op dinsdag 27 mei 2008 @ 23:54:
Henk, ik weet net als jij dat de D50 icm een externe flitser inderdaad niet altijd het mooiste eruit gooide qua belichting en dat onze 30D daarin fijner is, maar het is ook een andere markt qua body.
Ik persoonlijk heb niet genoeg ervaring met de D300 bijvoorbeeld (of D200 for that matter), om echt te kunnen zeggen dat nikon daar minder consequent in is.
Ik geloof het best, maar ik zou dat niet zelf beweren.
De D300 zou best dat minstens zo goed als een 40D kunnen doen en dat is denk ik een betere vergelijk, dan onze vergelijking met voornamelijk een D50 en 30D (tenminste, ik praat voor mezelf, maar volgens mij misschien ook wel een beetje voor jou(?))
Met zowel een SB-800 als een 600 trouwens, en met name bij die laatste icm een D70 is het echt huilen met de pet op....
Henk wijzigde dit bericht 28-05-2008 00:04 (6%)
Reg. datum: 22 november 2001
Met de flitser op de body vind ik de canon's over het algemeen wat beter dan de nikon (sb600 iig), maar ook niet alle bodies (de 400d met 430ex vind ik hier echt slecht in zelfs, terwijl die zelfde flitser op een 1d wel goed werkt). De 20/30/40d serie is hier stukken beter in.quote:Henk schreef op dinsdag 27 mei 2008 @ 19:27:
Dat komt doordat Nikon ook commander modes heeft in de bodies (D80 en hoger), en Canon alleen in de ST-E2 en 580EX (II), maar wat betreft de output (in ieder geval, in de partysituaties), wint Canon het met vlag en wimpel.
Maar zogauw je andere flitsers gaat aansturen dan is het eigelijk weer niks, constistentie is dan echt ver te zoeken.
Zet je canon maar eens op een statief, ste2 of commander flitser erop, en dan een andere flitser remote aansturen. De ene keer belicht ie goed, de volgende keer flitst ie veel te hard of zacht. Met name wanneer je de zon als hoofdlicht gebruikt en de flitsers als invul of rear. Dat was voor mij de reden om m'n 550's te verkopen en wat simpelere flitsers en triggers te kopen (en dan dus maar handmatig instellen), het ettl systeem is wireless niet te vertrouwen.
Hoe nikon dit doet weet ik niet, maar ik hoor hier weinig klachten over van de nikon collega's.
1D 5D 16/2.8 35/2.0 50/1.8 100/2.0 24-70/2.8 28-105/3.5-4.5 70-200/2.8 580ex
Reg. datum: 04 augustus 2005
Het is wel enigzins onzin, wanneer je dus niet weet wat je doet en (nog meer) dit ook niet wilt leren. Wil je iets leren, koop lekker het beste, weet je zeker dat je je grenzen kan opzoeken...wil je simpelweg wat leuks her en der schieten en meer niet, hou het dan bij de kitlenzen en 3rd part-ones. Al moet gezegd worden dan daar ook top-exemplaren tussen zitten (mijn Tamron 28-75 bijv).
Kijk eens naar een verzekering voor je gear. Je voelt je een stuk happier, en als je een goede neemt is zelfs je eigen stommiteit gedekt.quote:vgroenewold schreef op woensdag 28 mei 2008 @ 23:54:
..... Ik moet wel zeggen, ik word er wat zenuwachtig van als ik met m'n rugtasje van 2000+ Euro rondloop, maar als ik de foto's achteraf ga bewerken ben ik er maar wat blij mee, net als iemand die er zijn brood mee verdient. ......
Canon: 40D - 30D - 50mm - 100-400L - 24-105 F4 L IS - 580EXII - Sigma: EX 10-20 EX 20 - EX 70-200 - EX 180 Macro - EX 1.4x + 2X extenders
Reg. datum: 02 april 2004
Op korte termijn wel, misschien, maar op langere termijn en met duurde gear (2k is niet echt schokkend) kan je beter gewoon wat voorzichtiger met je spul omgaan. De kans dat je hele spul in rook opgaat ofzo is niet zo groot en de premies zijn niet mis. Als je na tien jaar premie betalen eindelijk eens een kapot UV-filtertje mag declareren, heb je een heel duur filter, imo.quote:Marc H schreef op donderdag 29 mei 2008 @ 00:28:
[...]
Kijk eens naar een verzekering voor je gear. Je voelt je een stuk happier, en als je een goede neemt is zelfs je eigen stommiteit gedekt.
Om kort te gaan, dit geldt voor alle verzekeringen: Als je het risico zelf kan dekken, verzeker dan niet, maar reserveer desnoods jaarlijks een bedrag voor als het fout gaat, dan ben je op den duur veel goedkoper uit!
Reg. datum: 05 juli 2006
Economisch gezien is het misschien niet het beste om te doen, maar als je met 1000+ euro aan camera staat te schieten is het toch wel een fijn gevoel en neem je je gear ook een stuk gemakkelijker mee.
Canon 400D + BG-E3 | 18-55 kitlens | EFS 17-85 4-5.6 IS USM | Stapeltje filters, zonnekappen e.d.
Reg. datum: 02 april 2004
Maar als je gear duurder is, stijgt de premie evenredig mee, terwijl de kans dat alles stuk gaat niet zo groot is. Na een jaar of drie schadevrij fotograferen, kan ik een nieuwe lens/body kopen van de uitgespaarde premie, mocht er een keer iets misgaan en, nogmaals, zo vaak gaat er niet iets fout.quote:Dr-b schreef op donderdag 29 mei 2008 @ 03:04:
Ikzelf heb ook al mijn spullen voor ongeveer 50 euro per jaar verzekerd tegen praktisch alles behalve kernexplosies.
Economisch gezien is het misschien niet het beste om te doen, maar als je met 1000+ euro aan camera staat te schieten is het toch wel een fijn gevoel en neem je je gear ook een stuk gemakkelijker mee.
sprak de man die vorig jaar nog zijn complete tas met fotospul (+pda, bril etc.) twv 5k ternauwernood tussen wal en schip kon redden van een al te nat pak...
Meestal betaal je 5% van de nieuwwaarde per jaarquote:Henk schreef op donderdag 29 mei 2008 @ 08:31:
Ik betaal dan ook voor een stukje zekerheid en geruststellingPlus dat ik geloof ik 50 jaar premie moet betalen voor ik uberhaupt mijn body er uit heb
Nauwelijks gebruikte Canon 85/1.8 te koop incl Hoya SHMC filter. DM voor meer info.
Fotograaf nodig?
Geeft, voor mij persoonlijk, de rust om normaal met mijn spullen te werken.
't Lijkt me een prettig idee en je kijk een stuk makkelijker door je lens als je niet steeds ook achter je rug probeert te kijken.
Maar inderdaad; de kosten moeten wel in verhouding staan. Tips hierover?
C2D E6300, Scythe Ninja fanless, ASRock ConroeXfire, 2GBDDR2, GeForce 7600GS, M-audio Delta1010LT, Antec Solo, 2x Samsung Spinpoint 250GB, 2x PVR 150MCE, Dell 2007WFP, VISTA Ultimate
Ik heb zelf de Mobiele Apparatuur-verzekering van de ANWB. Voor 3000 euro betaal je 100 euro per jaar en ben je overal behalve binnenshuis verzekerd. (Gelukkig) geen ervaring met schade.quote:LenNerd schreef op donderdag 29 mei 2008 @ 10:26:
Vraagje; welke verzekering zouden jullie aanraden?
't Lijkt me een prettig idee en je kijk een stuk makkelijker door je lens als je niet steeds ook achter je rug probeert te kijken.![]()
Maar inderdaad; de kosten moeten wel in verhouding staan. Tips hierover?
Canon 40D - Canon 17-40 f/4L - Canon 70-200 f/4L - Canon 50 1,8 II - Canon BG-E2N
I think I've got the hang of it now... :w :q :wq :wq! ^d X exit X Q :quitbye CtrlAltDel ~~q :~q logout save/quit :!QUIT ^[zz ^[ZZ ZZZZ ^H ^@ ^L ^[c ^# ^E ^X ^I ^T ? help helpquit ^D ^d ^C ^c helpexit ?Quit ?q ^Kx /QY sync halt
Reg. datum: 26 april 2004
canon 40D : 50 1.4 : 70-200 2.8 is : 17-55 2.8 is : cheapass statief
En met een minimaal eigen risico van 200 euro bij diefstal, of 250 bij val/stoot schade. Dan is het bijna enkel de moeite waard als er vanalles gestolen wordt.quote:Sangre schreef op donderdag 29 mei 2008 @ 12:27:
Bij de NPO (nederlande publieke omroep) is het 1,6% van de nieuwwaarde in europa (minimaal 4250 euro vezekerde waarde)
DikkieDik wijzigde dit bericht 29-05-2008 13:31 (53%)
Reden: quote
I think I've got the hang of it now... :w :q :wq :wq! ^d X exit X Q :quitbye CtrlAltDel ~~q :~q logout save/quit :!QUIT ^[zz ^[ZZ ZZZZ ^H ^@ ^L ^[c ^# ^E ^X ^I ^T ? help helpquit ^D ^d ^C ^c helpexit ?Quit ?q ^Kx /QY sync halt
fotoblog | Blog + Sandbox | Duct tape is like the Force, it has a light side, a dark side, and it holds the universe together.
Canon 40D + grip | Canon 350D + grip | Canon 10-22 | Canon 50/1.8 | Canon 60/2.8 | Canon 85/1.8 | Sigma 18-200 | Sigma 50-500 | Canon Speedlite 430ex | Lowepro Fastpack 350
C2D E6300, Scythe Ninja fanless, ASRock ConroeXfire, 2GBDDR2, GeForce 7600GS, M-audio Delta1010LT, Antec Solo, 2x Samsung Spinpoint 250GB, 2x PVR 150MCE, Dell 2007WFP, VISTA Ultimate
350D + grip - Tamron 17-35mm - Canon 24-70L F2.8 - Sigma 30mm F1.4- Canon 50mm F1.4 - Canon 70-200mm F2.8 L IS - Speedlite 580EX II
Reg. datum: 02 april 2004
Een snelle rekensom: Nieuwwaarde gear Toff = ¤ 5000 x 5/100 p/jaar = ¤ 250,= (excl. poliskosten en assurantiebelasting @ 7,5%). Na drie jaar heb ik dus meer dan ¤ 750,= uitgespaard. Wat kost een nieuwe Canon 40D (na cashback)? Juist...quote:neographikal schreef op donderdag 29 mei 2008 @ 08:32:
[...]
Meestal betaal je 5% van de nieuwwaarde per jaar
En dan mag je nog hopen dat je de nieuwwaarde vergoed krijgt, want de dagwaarde van een DSLR na 3 jaar ...
"Mindfreaker" heeft AFAIK helemaal gelijk hoor, "je moet doen waar je jezelf het beste bij voelt". Als ¤ 1000,= voor jou een onoverkomelijk bedrag is, dan is verzekeren misschien geen slecht idee, maar (nogmaals), als je het risico zelf kan dekken, verzeker dan niet, maar reserveer desnoods jaarlijks een bedrag voor als het fout gaat, dan ben je op den duur veel goedkoper uit!
Natuurlijk zouden bij mij ook de tranen in mijn ogen springen, als ik (onverzekerd) opeens alles kwijt zou zijn, maar ik kan het me gelukkig veroorloven om zonodig de volgende dag de meest essentiële onderdelen nieuw aan te schaffen. Daarom verzeker ik mijn fotospul niet. Mijn huis is iets anders. Als dat afbrandt, kan ik niet meteen de herbouwwaarde uit mijn zak toveren. Daarom verzeker ik mijn huis weer wel, maar de premie is een fractie van de waarde. "Dubbel glas" (rondom) heb ik weer niet verzekerd, want een enkele kapotte ruit kan ik wel zelf betalen en die premie is weer buitensporig hoog.
0,1% van je totaal verzekerde bedrag (inboedel) als bedrag dat je ook buitenshuis verzekerd ben ken ik weer wel, van iig 4 verzekeringen waar ik het van weet.
Afhankelijk van je verzekering kan het over vervangtoestel gaan. Als je een EOS 20D + kitlens had, dan kan je door een fotozaak een vervanger laten schrijven (EOS 40D + 17-85/4-5.6 IS USM).
EOS 30D, kitlens, EF 50mm/1.8, EF 85mm/1.8 | EOS D60 & Sigma 70-210mm/2.8 APO | Minolta X-700, MD 28mm/2.8, MD 50mm/1.7
Pagina: 1 2 3 4 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 60 61 62 63 last
