CPHet schijnt juist toeval te zijn dat er op aarde zoveel koolstof is...
een ander idee is dat het koolstof dat aanwezig is op zo'n planeet misschien kilometers diep onder de grond geraakt is.
Hoe toevallig en ten opzichte van wat? Voor leven (wat qua idee op dat van de aarde lijkt) heb je een behoorlijk aardachtige planeet nodig, dwz een geschikte dampkring, juiste afstand tot een ster, voldoende geschikte elementen (C, O, H, N, en nog een aantal natuurlijk of misschien Si ipv C, maar dat is nog niet zo zeker) de temperatuur moet niet te veel schommelen en ongeveer de juiste waarde hebben en nog een paar dingen.
Die moet op vergelijkbare positie tov de centrale ster ontstaan, waardoor de beginsituatie toch behoorlijke overeenkomsten moet vertonen met de ontstaanssituatie van de aarde.Is het in deze categorie planeten nog steeds heel toevallig dat er veel koolstof voorkomt?
Of een bepaald element ergens diep in de planeet of juist vooral aan de oppervlakte voorkomt, hangt af van een aantal fysische processen. Waarom zou dat juist heel anders zijn bij een planeet die onder enigszins vergelijkbare omstandigheden gevormd is, uit dezelfde elementen (hooguit in iets andere verhouding) als de aarde?
Er wordt hier veel uitgegaan van een leven dat heel sterk op de aarde lijkt, maar dan met het element Si ipv C. Het lijkt me nog veel toevalliger dat van de andere nodige elementen wel voldoende is, maar nauwelijks C en wel veel Si.