Toon posts:

Visio 2003 database model exporteren naar SQL Server

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik ben hier nu al enige tijd mee bezig maar het is me tot op heden nog niet gelukt om een database model wat ik in Microsoft Visio heb gemaakt te exporteren naar een Microsoft SQL Server database. De help functie van Visio is ook zeer beperkt. Ik heb één topic kunnen vinden op het forum van iemand met hetzelfde probleem alleen is er geen oplossing bij.

Na wat zoekwerk op Google kwam ik erachter dat je dan "Microsoft Visio Enterprise Network Tools" nodig heb om zoiets te doen, echter is dit product discontinued. Het opzetten van de connectie gaat allemaal prima, het reverse engineren van een database werkt ook goed, ik heb even die "Northwind" voorbeeld database geimporteerd en dit gaat gewoon perfect.

Ik heb nu echt een heel simpel model gemaakt met twee entiteiten en een parent-child relatie. Maar die database export tool is zeer onduidelijk, het lukt me bijvoorbeeld niet om de entiteiten die ik heb gemaakt in Visio te creëren in de test database die ik heb aangemaakt.

Is er iemand die weet hoe ik een gemaakt model kan exporteren naar SQL server, dus het creëren van de tabellen en foreign key's enzovoorts?

Ik gebruik Microsoft Office Visio Professional 2003.

  • P_de_B
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
Tools | Export to database

Oops! Google Chrome could not find www.rijks%20museum.nl


Verwijderd

Topicstarter
Anders lees je even meer dan de topic titel
Ik heb nu echt een heel simpel model gemaakt met twee entiteiten en een parent-child relatie. Maar die database export tool is zeer onduidelijk, het lukt me bijvoorbeeld niet om de entiteiten die ik heb gemaakt in Visio te creëren in de test database die ik heb aangemaakt.
Dat is dus wel het eerste wat ik geprobeert heb.

  • Janoz
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 26-08 12:42

Janoz

Moderator Devschuur®

!litemod

Als jij dan de categorie omschrijving goed leest ;). Dit heeft weinig met programmeren te maken en hoort dus niet thuis in Programming & Webscripting.

Schopje richting SA

Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'


  • Eelke Spaak
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16-08 19:14

Eelke Spaak

- Vlad -

In Visio 2002 for Enterprise Architects krijg je een menuutje 'Database' als je aan een schema bezig bent. Gebruik hieruit de functie 'Generate...' en hij poept een SQL scriptje uit voor een geselecteerd DBMS of genereert de database zelfs direct op de server.

Of dit in 2003 ook werkt, weet ik niet...

Edit: Die Tools --> Export to database... functie genereert simpelweg een database met daarin alle shape gegevens. Heeft niets te maken met het genereren van de database die bij het door jou ontworpen schema hoort dus.

[ Voor 30% gewijzigd door Eelke Spaak op 14-10-2004 09:51 ]

TheStreme - Share anything with anyone


Verwijderd

Topicstarter
Het menu "Database" krijg ik inderdaad wel, alleen geen optie om een database te generaten. Ik vind dit heel erg vreemd, aangezien die Enterprise Tools discontinued zijn, dan zou je denken dat er iets voor in de plaats is gekomen of dat het gewoon geïntegreerd is in Visio 2003.

[ Voor 13% gewijzigd door Verwijderd op 14-10-2004 10:43 ]

Pagina: 1