Ja, ga je schamen er is namelijk een veel recenter topic wat wel over de nieuwere iBooks gaat:
iBook harde schijf vervangen 
Nu ga ik volgende week dus een iBook halen, ook de G4 1.2 op 12".
En wil inderdaad de harddisk vervangen.
Alleen nu las ik wat over warmte en snelheid, én de accu duur.
Gelijk even paar vraagjes.
Het maakte niks uit wat voor harddisk je plaatst zei iemand.
Hoe zit het nou met warmte vs snelheid?
iemand zei dat 5400 al echt super snel was.
Wat is echt belangrijk als je gewoon snelheid wil, toch niet teveel stroom kosten, en toch beetje opslag ?
Misschien gare uitleg hierboven..
Maarja
Ik heb dus ook pas een andere harde schijf ingebouwd, wat ik heb ondervonden:
- een kopie van je schijf maken met software is makkelijk als je hem extern aansluit via firewire of USB.
- Zelf harde schijf inbouwen is niet bepaald makkelijk en je verliest je garantie, bedenk dat dus eerst voordat je aan de slag gaat.
- Extra snelheid is fijn bij het opstarten, starten van programma's en laden van foto's video, maar bij andere dingen heb je er niet zoveel aan.
- Batterijtijd loopt nauwelijks terug, ik haal nog makkelijk 5+ uur, de verklaring daarvoor valt te lezen in dit topic:
Laptop hardeschjf 4200 rpm of 5400 rpm ? daar staat ook een link naar een uitgebreide review van Tom's hardware die meer duidelijkheid verschaft.
- Waar je wel op moet letten is de geluidsproductie, de standaardschijf is heel erg stil, je hoort het niet eens als hij iets doet, een vervangende, snellere schijf is waarschijnlijk wel luider.
Maar wat moet je kiezen? Kijk wat jij het belangrijkste vind en neem de snelste, de grootste of de stilste.
[
Voor 4% gewijzigd door
Johnny op 28-01-2005 22:33
]
Aan de inhoud van de bovenstaande tekst kunnen geen rechten worden ontleend, tenzij dit expliciet in dit bericht is verwoord.