Ik heb even een brainstorm moment mbt het backupppen en schoonhouden van een P910i.
Stel nou je installeerde (en deinstalleerd) zo nu en dan een aantal programma's. Vaak (zoniet altijd) blijft er nog wel een beetje troep achter op de plaats van installatie (ik installeer altijd in het interne geheugen). En zo af en toe ruim ik die folders van uninstalled applicaties op met behulp van Epocware filemanager.
Tot zo ver allemaal leuk en goed.
Maar ik wil ook wel eens een keer met een schone "UIQ installatie" beginnen, en dan alleen de programma's installeren die ik echt nuttig vind, en wil gebruiken. Ook dit is natuurlijk geen probleem. Doe een master reset (met het vinkje aan zodat alles wat geinstalleerd staat wordt verwijderd [wat trouwens naar mijn mening niet resulteert in het verwijderen van alle geinstalleerde software, but correct me if I'm wrong]). Na de master reset installeer je gewoon de programma's die je wilt. En klaar is Kees (of Jan of Piet, whatever the name is). Maar nu wil je natuurlijk zo min mogelijk persoonlijke gegevens kwijt zijn (Lees contacten, agenda items en SMS/MMS berichten). Contacten en agenda items is niet zo'n probleem, als je regelmatig een sync doet met Outlook/Lotus. Maar voor de SMS/MMS berichten is dat weer een heel ander verhaal.
Wat ik nu heb gedaan (of eigenlijk aan het doen ben terwijl ik dit schrijf) is het volgende.
Eerst voor alle zekerheid een backup gemaakt van een goed werkende P910i met allerlei software geinstalleerd (waarvan een aantal programma's wel weg mogen en ik deze actie dus ben gestart).
Na het maken van de backup heb ik ALLE software gedeinstalleerd, en heb met epocware filemanager de overgebleven mappen verwijderd. So far so good. Een redelijk schone P910i.
Maar nu zijn er altijd nog wel een aantal mappen/files (jaja ik ben een miereneuker wat onzinnige dirs/files betreft) die je niet nodig hebt na deinstallatie van de programma's. Dus heb ik het volgende gedaan.
Ik heb een backup terug gezet van de staat waarin m'n P910i was toen ie uit de doos kwam (die moet je dan natuurlijk wel gemaakt hebben) en na het restoren van de backup heb ik voor de zekerheid nog even een Master reset gedaan. Dan is ie toch echt wel leeg.
(Zelf ook nog een software upgrade gedaan (niet echt upgraden want ik had al R5A02) zodat ie weer helemaal clean zou moeten zijn)
Wat ik nu zat te denken is het volgende. Als ik nu via Epocware filemanager de map structuur van de P910i van dit moment vast leg en uitprint, en ik zet een van de backups terug die ik vandaag heb gemaakt (bij voorkeur de backup waar alle software al gedeinstalleerd is) en ik maak de mapstructuur zo dat ie gelijk is aan de structuur van een schone P910i (behalve dan de contacten/agenda/sms/mms dingen) dan heb je mooie schone installatie van een UIQ OS en kan je naar harte lust alleen de nuttige gewenste software installeren.
Ben ik nu erg overdreven bezig, of zijn er meer mensen die hier wel eens over nagedacht hebben
[toevoeging]
Wat ik trouwens ook nog heb ontdekt is dat er in de backups van de P910i een .txt file zit waarin alle directorys worden beschreven die de backup bevat. Als ik nu dus de .txt file van m'n nieuwe P910i open (zoals ie uit de doos kwam) zie ik dus een hele lijst met directories en files die er bij aankoop/af fabriek al op zaten. Dat is ook wel een manier om een "bevuilde" P910i weer schoon te maken
[/toevoeging]
[
Voor 8% gewijzigd door
babbelbox op 01-09-2005 21:08
]