Verwijderd schreef op 03 augustus 2004 @ 13:50:
Ik hoop dat je ons iets concrete kunt uitleggen hoe je de verbinding hebt gemaakt, zodat je veel van ons kunt helpen. Voor de meeste mensen (inclusief mij) is nog steeds niet gelukt om via GPRS / bluetooth met je desktop PC te kunnen internetten.
Oh, eigenlijk is dat helemaal niet zo moeilijk! Waar je eerst voor moet zorgen, is dat je GPRS al op je telefoon aan de praat hebt. Verderop zul je nl zien dat de SE software deze instellingen van je telefoon importeerd!
Het belangrijkste is wel, dat je de software van Sony Ericsson gebruikt. Ik zat eerst te kloten met de bluetooth inbel service, maar dat werkt voor geen meter. Dat komt omdat je niet de juiste modemdrivers gebruikt, waaraan de specefieke GSM/GPRS eigenschappen zijn meegegeven.
Gelukkig kun je deze software heel simpel bemachtigen. Ga naar de volgende
webpagina op de site van Sony Ericsson, en download daar de Sony Ericsson Communication Suite. (Deze heb je als het goed is ook al op CD gekregen, maar dit is denk ik een nieuwere versie.
Installeer dan de software. De Outlook Synchronisatie tool is niet verplicht, en heb ik zelf ook niet geinstalleerd omdat ik Thunderbird gebruik. Als je de software hebt geinstalleerd, zijn er ook nieuwe drivers geinstalleerd.
Je kunt dan de wizard starten, en de procedure volgen. Allereerst zal er gezocht worden naar een mobiele telefoon. Als je telefoon niet gevonden wordt, moet je waarschijnlijk een paar COM poorten activeren binnen het programma (zie de configuratie). Als je T610 herkend wordt, kun je een nieuwe inbelverbinding opstellen. Je kunt deze wizard simpel doorlopen om zo'n verbinding op te stellen.
Het probleem waar je tegenaan kunt lopen, is dat er geen modem's worden gevonden, via IR, COM of Bluetooth. Je zult dan eerst een nieuw modem moeten installeren op basis van de nieuwe drivers. Dit gaat heel simpel. Voer gewoon de wizard hardware installatie uit, kies er voor om zelf te zoeken naar een driver. In het lijstje dat je te zien krijgt, kun je als leverancier Sony Ericsson kiezen, je ziet dan in het lijstje alle mogelijke drivers staan. (als je ook de Sony Ericsson Modem Scripts hebt geinstallerd (ook op de bovenstaande pagina te vinden) zie je drietal mogelijkheden: modem via IR, modem via COMx en modem via BT. Je kunt dus zelf kiezen welke connectie je het prettigst vindt.)
Als het modem juist geinstalleerd is, kun je deze heel gemakkelijk in de wizard selecteren. Je volgt dan gewoon de procedure in de wizard, die kan verschillen naar aanleiding van het netwerk: GPRS of GSM. Bij GPRS worden je instellingen geimporteerd, en bij GSM moet je de instellingen weten.
Als je klaar bent, is het aan te raden om eerst even de computer te herstarten, om eventuele probleempjes te verhelpen die ik wel heb gekregen. GPRS inbellen werkt dan heel simpel: Zorg dat BT op beide aparaten aan staat, klik op de inbelverbinding bij Netwerkverbindingen, en klik op verbinden. De PC maakt dan connectie met de telefoon via het modem dat dan weer connectie maakt met de telefoon via BT, en die dan daar de inbelservice van gebruikt om op een telefoonnr in te bellen. Even wachten, en tadaa, onderin je systray komt een popup berichtje dat je verbinding hebt. Je kunt dan gewoon internet gebruiken zoals je gewend bent... (Let op: bedenk wel dat er veel apps flink wat bandbreedte kunnen verbruiken, en dat het dus erg duur kan worden!)
Als ik die wizard dus zelf uitvoer voor GSM, met de gegevens die ik al eerder poste, kan ik dus wel inbellen, en verbinding maken. Echter gebeurt er dan simpelweg niets als ik verbinding heb.