obme_ief schreef op 15 april 2004 @ 23:54:
ja, dat wil ik wel begrijpen maar het is toch zo dat models en textures en wat niet al toch eerst handmatig getekend moeten worden?
of beweer je dat je een standaard texture tekend, er een wiskundige formule over laat gaan en je dan een veel gedetaileerder iets krijgt....
damn, begin me al weer een behoorlijke n00b te voelen, hehe.
mwah het ligt vooral in de meer varieteit die er moet komen. gamers zijn veeleisend en als je niet oppast pakken ze de game van de concurrentie.
voorbeeldje is het maken van een model.
bij de ontwikkeling van doom maakte men een klei figuur van het monster, ze filmden dat, digitaliseerde het en maakte er op de computer een sprite van.
bij doom 3 echter moet men eerst een model bouwen in een 3d programma, heel veel polygonen. hiervanaf maken ze een low poly versie, die in de game gebruikt wordt. dan wordt van de high poly versie een normal en texture map gemaakt en in de engine worden die 3 samengevoegd tot een ingame model dat er goed uitziet met relatief weinig polygonen.
je kan wel raden dat het laatste veel tijdrovender is omdat je ook nog eens het model moet animeren op een veelvoud van handelingen waar de monsters van vroeger konden lopen, aanvallen, bloeden en doodgaan, dat was het wel zon beetje.
bij beide methoden gaat overigens veel teken en brainstorm werk aan vooraf.
ook bij het level designen neemt veel detail over het algemeen meer detail in. een voordeel is wel dat je niet al te veel hoeft te letten op de hoeveelheid polygonen maar je moet weer oppassen dat je niet door gemakzucht te ver gaat, plus dat het veelvoud aan mogelijkheden(animeerbare dingen, puzzels etc) steeds ingewikkelder maakt om een level te bouwen en daar dus ook steeds meer tijd in gaat zitten.
als je in het dagelijks level niet oplet zie je niet hoe ingewikkeld de wereld is..als je dat wilt nabouwen ben je zo enorm lang bezig...plus dat een veelvoud aan mogelijkheden ook een veelvoud aan testen met zich meebrengt plus het steeds belangrijker wordende bughunten
als we zo dus doorgaan wordt de gemiddelde gamer dus de ondergang van de gaming industrie omdat het inderdaad onbetaalbaar wordt een game te maken en de eisen te hoog worden. immers een game moet er super uit zien, liefst niet zo duur zijn, hij moet goed draaien op ieder zn systeem, singleplayer en uitdagende multiplayer hebben en daar komt nog bij dat veel mensen de game downloaden...k vraag me af waarom ik in godsnaam level designer wil worden
<edit>
ah ik weet het al...de kick als je in je eigen level rondloopt, en later dat aan anderen showed...echt onbeschrijflijk
en als je dan met anderen op een server de game op je level speelt...
[
Voor 5% gewijzigd door
bolleh op 16-04-2004 00:14
]