Toon posts:

[AVH-sub VIDEOFAQ] kunnen een paar extra regels erbij?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
extra aanvulling op de FAQ in het divx gedeelte

wat is het ongeveer het verschil tussen avi,vcd,svcd,xvcd,cvd,xsvcd,minidvd,divx,xvid en dvd?
AVI: Audio Video Interleave. Het meest gebruikte containerformaat op het windows platform.
VCD: Video CD, werkt op de meeste standalone oude/nieuwe DVD-spelers en er zijn softwarematige spelers voor bijna elk besturingssysteem. Je hebt voor het afspelen geen snelle computer nodig maar het beeldkwaliteit is zoals VHS. De video is MPEG 1 op 1150 kbit/s en audio MPEG 1 audio layer 2 op 224 kbit/s.
SVCD: Super Video CD, wordt voornamelijk gebruikt in aziatische landen. Maakt gebruik van MPEG 2-Video en levert kwaliteit als LaserDisc en biedt ook een hoge kwaliteit surround sound. Verder kan het gebruik maken van de voordelen van hardware decoders en zijn er spelers beschikbaar voor vele besturingsystemen. Alhoewel er maar een paar DVD-spelers zijn, meestal van aziatische makelaardij, die SVCD kunnen afspelen kun je SVCD ook op je computer bekijken met bijv. WinDVD of Hollywood Plus. De video is MPEG 2 tot 2600 kbit/s en audio MPEG 1 audio layer 2 tot 224 kbit/s. MPEG 2 multichannel audio is eveneens mogelijk maar kan alleen geëncodeerd worden onder Linux. Ondanks dat valt het te betwijfelen of menige spelers daadwerkelijk zoiets kunnen afspelen, terwijl een SVCD een niet geldige DVD resolutie heeft, en daarom komt het toch nog wel eens voor dat ze niet werken. Ook is het mogelijk om menu's te maken.
XVCD: Staat voor eXtendedVCD, het heeft de zelfde eigenschappen als een VCD, alleen kun je een hoger bitrate en een hogere Resolutie gebruiken, waardoor een hoger kwaliteits niveau kan worden bereikt. XVCD is eigenlijk alle MPEG1 materiaal dat niet binnen de VCD standaard ligt, maar word gebrand in de VCD-Mode.
CVD: In principe het zelfde als een SVCD, maar dan met een lagere resolutie. Hierdoor krijg je meer gegevens per pixel, waardoor er veel minder MPEG Artifacts zoals blokjes in beeld (wordt ook wel Macro Blokken genoemd) voorkomen in vergelijking met een SVCD met zelfde Bitrate. Nadeel is wel dat de film wat minder scherp uitziet. Meeste DVD players die SVCD's kunnen afspelen ondersteunen ook CVD.
XSVCD: Staat voor eXtendedSVCD, het heeft de zelfde eigenschappen als een SVCD, alleen kun je een hoger bitrate en een hogere resolutie gebruiken, waardoor een hoger kwaliteits niveau kan worden bereikt. XSVCD is eigenlijk alle MPEG2 materiaal dat niet binnen de SVCD standard ligt, maar word gebrand in de SVCD-Mode.
miniDVD: gewoon een DVD op een CD... kan bitrates tot wel 10 mbit/s (audio en video samen) bevatten. Video is MPEG 2 natuurlijk.. bij voorkeur VBR en audio kan MPEG 1 audio layer 2, ongecomprimeerde PCM of AC3 zijn. De kwaliteit van de video kan dat van een normale DVD benaderen als je genoegen neemt met de beperkte speeltijd van een CD. Je kunt ook menu's zoals op DVD's maken. Het afspelen van miniDVD's is alleen mogelijk op een pc of op de Affrey LD 2060.
DivX/Mpeg 4: De Kwaliteit, van minder dan VHS tot bijna DVD, is afhankelijk van de bitrate en resolutie die je kiest. Keuze is er uit verschillende geluidsformaten. Afspelen kan nog niet op DVD's maar tegenwoordig wel op de meeste besturingssystemen waaronder Mac, Linux en BeOS. de voordeel van divx is dat je filmpjes minder groot zijn en je dus meer filmpjes kan opslaan op de computer maar toch de kwaliteit behoudt.
XviD/Mpeg 4: XviD is een woordgrapje want als je het achterstevoren leest vind je een bekende term. XviD is een open-source MPEG 4-codec. het is dus niets anders dan een standaard DivX. DivX is commericieel gericht en XviD opensource gericht. de voordeel van XviD is dat je filmpjes minder groot zijn en je dus meer filmpjes kan opslaan op de computer maar toch de kwaliteit behoudt. (Volgens een test van Doom9 is XviD beter dan DivX)
DVD: Digital Versitale Disc gebruikt MPEG1 of MPEG2. De video bitrate is vaak variabel en ligt gemiddeld rond 8 Mbit/sec tot maximaal 9,8 Mbit/s. Ook de resolutie is niet vastgelegd. Audio kan op een DVD in verschillende formaten aanwezig zijn (ook tegelijk). Meestal als AC3 (DTS of DD), maar ook MPEG en LPCM(Linear Pulse Code Modulatie = een manier om geluid op te slaan) eigenlijk niets anders dan PCM alleen zeggen ze nog expliciet dat er voor de amplitude een linaire verding wordt gebruikt (dit is met gewoon PCM over het algemeen ook al zo (bv bij audio CD). De bitrates zijn afhankelijk van het audio formaat (daar staat al wat over in de FAQ geloof ik). meer info klik hier


welk compressie avi,vcd,svcd,xvcd, divx of xvid zou het beste zijn als je een film op dvd naar cd wilt omzetten met ondertitels en al?
Het is smaak en apparaatgebonden. Het mooiste is om de DVD te clonen (eventueel nog transcoderen om passend te maken). Als je het op de PC wil houden, dan is mpeg4 (codec naar keuze) aan te raden. heb je een externe speler, dan moet je kijken wat die allemaal aankan, en dan een keuze maken.(om te weten wat je speler aan kan gebruik je google)

men zegt dat mpeg4 veel beter is dan mpeg2. maar ik lees net dat de DVD tot mpeg2 gaat, toch zegt men dat een DVD het beste kwaliteit beeld en audio levert, hoe zit dat nu?Er zijn steeds meer DVD spelers die DivX af kunnen spelen. Daarnaast kan de kwaliteit van DivX stukken beter zijn dan DVD, zolang je bronmateriaal goed genoeg is. (NB.als je van een dvd zou rippen en het dan DivX zou maken krijg je niet nog betere kwaliteit omdat het oorspronkelijk MPEG2 was)

what the heck is nou containerformaat, wrm noem je het niet gewoon videoformaat? omdat audio EN beeld in 1 bestand zitten en geen aparte codecs gebruikt moeten worden maar filters die standaard in DirectX zitten en in een container kan vanalles worden gegooid, niet alleen audio en beeld. NB. een paar andere voorbeelden van containerformaten zijn MKV, MP4, MOV, RM en OGG(niet met OGG audioformaat te verwarren) die overigens een losse te downloaden filter (=splitter) nodig hebben.

welk compressie is legaal?
Het oude DivX 3.11 is een illigale codec. Dit is een gehackte versie van een microsoft codec. DivX vanaf 4.x/ XviD zijn legale compressies. alle overige genoemde formaten hierboven zijn geen compressies maar containers.

de ondertitels die een nietgeripte dvd heeft, kunnen die op de computer weergegeven worden als je die filmpje afspeelt?
Ja dat kan. Dan moet je een programma hebben + een plugin om ondertitels weer te geven gebruiken. die plugin heet VSFilter (staat op sourceforge) van de maker Gabest

zo nee zijn er ondertitels beschikbaar die je zowel op computer kan bekijken als op standalone dvdspeler en is dit gebonden aan een bepaalde compressie/formaat?
het kunnen bekijken van ondertitels heeft niets met compressie/formaat te maken. je kan hetzelfde ondertitelbestand gebruiken voor zowel computer als standalonedvdspeler (mits deze de formaat/compressie ondersteund)

Hoe werkt de ondertiteling op DVD als op de pc met avi+software?
DVD: Hier is de ondertiteling opgeslagen als losse plaatjes, die over het videobeeld worden gelegd op het juiste moment. Dit hebben ze gedaan om ook chinese en japanse teksten te kunnen ondersteunen.
Avi+software: Hier vind je de ondertiteling als een tekstbestand, naast de avi. In het tekstbestand staat wanneer welke tekst en hoe lang ie op het scherm moet verschijnen. (NB. Als je dus een DVD naar avi omzet (bv divx of whatever), dan moet je de plaatjes via software in tekst omzetten)


• Tip van Deepspace: Sommige DVD's zijn interlaced, net als een TV-signaal. Als je daar meer over wil weten moet je ff op www.100fps.com kijken (echt steengoed!).

[ Voor 185% gewijzigd door Verwijderd op 28-01-2004 15:17 ]


  • Grrrrrene
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online
deepspace schreef op 24 januari 2004 @ 23:32:
Kom op zeg, bijna het hele internet is engels!

Verder zie je ook mooi een nederlands vlaggetje staan waar je op kunt klikken! en voila, Nederlands 8)7

Bovendien denk ik dat je dit soort requests beter hier kunt posten
Frontpage algemeen? Wat heeft dat met de AVH FAQ te maken? :?

Imitation is the sincerest form of flattery
Stressed is desserts spelled backwards


  • voodooless
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-02 20:45

voodooless

Sound is no voodoo!

Ik snap natuurlijk wel dat mensen het verwarrend vinden dat alles verpreid staat en dat het soms een beetje tegenstrijdig is. In dat kader is een nieuwe FAQ idd een goed idee. Echter hebben wij ook geen zin om iedere keer al die dingen die jij vraagt elke dag uit te legen -> ook hier is een nieuwe FAQ dus ook een goed idee :)

Dus, conclusie: Een faq is prima, maar ik ga in ieder geval hier niet al je vragen proberen te beantwoorden zonder dat er dan ook daadwekelijk een faq komt.

Misschien is het wel handig om hier met z'n alleen een faq samen te stellen. Vele handen maken immers licht werk!

P.S ik was ook nog in de veronderstelling dat er voor dit soort requests een ander subforum was... blijkbaar dus niet :X

[ Voor 36% gewijzigd door Verwijderd op 26-01-2004 11:58 ]

Do diamonds shine on the dark side of the moon :?


  • voodooless
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-02 20:45

voodooless

Sound is no voodoo!

De FAQ is niet in het NL helaas. Errors krijg ik soms ook idd.. maar niet altijd...

Maar kijk hier eens: http://www.forum.doom9.nl...33ac194848b6f84805aa7d7d5
Hier kun je vast ook een heleboel vinden in het NL.

BTW, de gidsen op Doom9.nl zijn wel overwegend nederlands, en je leert er meer van dan FAQ's

edit: Ik zie dat je je huiswerk al gedaan hebt. Het is een begin
Verwijderd schreef op 24 januari 2004 @ 23:11:
[...]
• wat is het ongeveer verschil tussen avi,vcd,svcd,xvcd,divx,xvid.
antwoord:
AVI: Audio Video Interleave. Het meest gebruikte videoformaat op het Windows platform. Het verduidelijkt hoe video en audio aan elkaar gekoppeld zijn zonder een codec te specificeren.
Dit is geen videoformaat, maar een containerformaat (Staat voor Audio/Video interleave). Dit houd in dat het zeg maar een doos is waar je audio en video in kunt stoppen. Audio en video kunnen verschillende codecs hebben, zoals divx, een of andere microsoft codec... , mp3, wav, ac3... enz. Tegenwoording zijn er ook nog andere containerfomaten, zoals het ogg containerformaat (niet te verwisselen met het ogg audio formaat).
VCD: Video CD, werkt op de meeste DVD-spelers en er zijn softwarematige spelers voor bijna elk besturingssysteem. Je hebt voor het afspelen geen snelle computer nodig maar het beeld is zoals VHS. De video is MPEG 1 op 1150 kbit/s en audio MPEG 1 audio layer 2 op 224 kbit/s.
SVCD: Super Video CD, wordt voornamelijk gebruikt in aziatische landen. Maakt gebruik van MPEG 2-Video en is daarom veel beter van kwaliteit - zoals LaserDisc en biedt ook een hoge kwaliteit surround sound. Verder kan het gebruik maken van de voordelen van hardware decoders en zijn er spelers beschikbaar voor vele besturingssystemen. Alhoewel er maar een paar DVD-spelers zijn, meestal van aziatische makelaardij, die SVCD kunnen afspelen kun je SVCD ook op je computer bekijken met bijv. WinDVD of Hollywood Plus. De video is MPEG 2 tot 2600 kbit/s en audio MPEG 1 audio layer 2 tot 224 kbit/s. MPEG 2 multichannel audio is eveneens mogelijk maar kan alleen geëncodeerd worden onder Linux. Ondanks dat valt het te betwijfelen of menige spelers daadwerkelijk zoiets kunnen afspelen. Ook is het mogelijk om menu's te maken.
Prima zo. Ik denk echter dat de meeste stand-alone DVD spelers dit tegenwoording ook wel kunnen afspelen. Grote verschil met de DVD is eigenlijk dat het op een normale CD staat en dat de bitrates anders zijn. Kwa opbouw is een SVCD te vergelijken met DVD.
XVCD ?
miniDVD: gewoon een DVD op een CD... kan bitrates tot wel 10 mbit/s (audio en video samen) bevatten. Video is MPEG 2 natuurlijk.. bij voorkeur VBR en audio kan MPEG 1 audio layer 2, ongecomprimeerde PCM of AC3 zijn. De kwaliteit van de video kan dat van een normale DVD benaderen als je genoegen neemt met de beperkte speeltijd van een CD. Je kunt ook menu's zoals op DVD's maken. Het afspelen van miniDVD's is alleen mogelijk op een pc of op de Affrey LD 2060.
Er zijn wel meer stand-alone speler die dat afspelen. In de C't is daar een keer een test over geweest. Uitproberen zou ik zeggen...
DivX/Mpeg 4: De Kwaliteit, van minder dan VHS tot bijna DVD, is afhankelijk van de bitrate en resolutie die je kiest. Keuze is er uit verschillende geluidsformaten. Afspelen kan nog niet op DVD's maar tegenwoordig wel op de meeste besturingssystemen waaronder Mac, Linux en BeOS.
XviD: XviD is een woordgrapje want als je het achterstevoren leest vind je een bekende term. XviD is een open-source MPEG 4-codec. het is dus niets anders dan een standaard DivX.
Je kunt niet zeggen dat Xvid en DivX hetzelfde zijn. Xvid is open source, en DivX is commercieel. Het enigste wat ze met elkaar gemeen hebben is dat ze beiden mpeg4 encoderen. Het handige is wel dat een xvid bestand met een divx decoder afgespeeld kan worden, en ook andersom (mits correct ingesteld).
• welk compressie avi,vcd,svcd,xvcd, divx of xvid zou het beste zijn als je een film op dvd naar cd wilt omzetten met ondertitels en al? of is dit smaakgebonden iets en heeft iedereen weer een andere voorkeur?
antwoord ?
Het is idd smaakgebonden en ook aparaatgebonden. Het mooiste is om de DVD te kopieren (eventueel nog transcoderen om passend te maken). Als je het op de PC wil houden, dan is mpeg4 (codec naar keuze) aan te raden. heb je een externe speler, dan moet je kijken wat die allemaal aankan, en dan een keuze maken.
• welk compressie is een legale compressie of zijn ze allemaal illegaal?
antwoord ?
Het oude DivX 3.11 is een illigale codec. Dit is een aangepaste versie van een microsoft codec. DivX vanaf 4.x is gewoon legaal, net als Xvid.
• de ondertitels die een nietgeripte dvd heeft, kunnen die op de computer weergegeven worden als je die filmpje afspeelt?
antwoord ?
Ja dat kan. Dan moet je een zogenaamde subtitle file hebben, naast het film bestand, en natuurlijk een corecte player die er mee om kan gaan. Er zijn verschillende subtitle formaten op de markt.
• zo nee is er ondertitels beschikbaar die je zowel op computer kan bekijken als op standalone dvdspeler en is dit gebonden aan een bepaalde compressie?
antwoord ?
Tja. Niet iedere stand alone player is hetzelfde. Sommige kunnen het, andere niet.
Subtitle op DVD hebben niets met compressie te doen. Het zijn eigenlijk gewoon plaatjes die op het juiste moment over het beeld worden gelegt. Als je gaat rippen, proberen de proggies deze plaatjes via OCR om te zetten naar tekst. Deze word dan in een losse file gezet.

Anyway. Dit is mijn voorlopige aanvulling.... ALs er wat fout is hoor ik het graag

[ Voor 109% gewijzigd door voodooless op 25-01-2004 01:10 ]

Do diamonds shine on the dark side of the moon :?


Verwijderd

We zullen hier binnenkort even naar kijken, zoiezo waarderen we dit soort input heel erg. Op dit moment zijn niet al mijn collega's aanwezig, maar ik zal het eens aankaarten.

Ik wil nog wel even opmerken dat beide heren deepspace en Mr Tweak niet erg vriendelijk tov elkaar zijn, maar dat is inmiddels wat opgeklaard. Doe dat voortaan niet meer, dat maakt het topic er alleen maar onduidelijker op.

  • voodooless
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-02 20:45

voodooless

Sound is no voodoo!

Verwijderd schreef op 25 januari 2004 @ 12:43:
Ik wil nog wel even opmerken dat beide heren deepspace en Mr Tweak niet erg vriendelijk tov elkaar zijn, maar dat is inmiddels wat opgeklaard. Doe dat voortaan niet meer, dat maakt het topic er alleen maar onduidelijker op.
Misverstand kan voorkomen natuurlijk. Volgende keer zullen we lief voor elkaar zijn O-)

Do diamonds shine on the dark side of the moon :?


Verwijderd

Topicstarter
verzoek aan moderators: kunnen jullie de geposte postjes na de startpost verwijderen, en de tekst in de startpost eventueel aanpassen mochten er nog onware dingen instaan en een link vanuit FAQ hierheen maken.

tenminste ALS jullie dit goedkeuren als aanvulling op de FAQ.

  • voodooless
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-02 20:45

voodooless

Sound is no voodoo!

ho ho, niet zo snel, laat het eerst even wat tweakers checken. Misschien zijn er nog wat andere mensen die toevoegingen hebben, of aanpassingen.

Do diamonds shine on the dark side of the moon :?


  • Dala
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 26-02 23:17
CVD:
In principe het zelfde als een SVCD, maar dan met een lagere resolutie. Hierdoor krijg je meer gegevens per pixel, waardoor er veel minder MPEG Artifacts zoals blokken (Soort van vies grote pixels, wordt ook wel Macro Blokken genoemd) voorkomen (in verglijking met een SVCD met zelfde Bitrate). Nadeel is wel dat je wat scherpte verliest. Meeste DVD players die SVCD's kunnen afspelen ondersteunen ook CVD.

XVCD:
Staat voor eXtendedVCD, het heeft de zelfde eigenschappen als een VCD, alleen kun je een hoger bitrate en een hogere Resolutie gebruiken, waardoor een hoger kwaliteits niveau kan worden bereikt. XVCD is eigenlijk alle MPEG1 materiaal dat niet binnen de VCD standard ligt, maar word gebrand in de VCD-Mode.
!Let op dit is geen standaart Formaat!

XSVCD:
Staat voor eXtendedSVCD, het heeft de zelfde eigenschappen als een SVCD, alleen kun je een hoger bitrate en een hogere Resolutie gebruiken, waardoor een hoger kwaliteits niveau kan worden bereikt. XSVCD is eigenlijk alle MPEG2 materiaal dat niet binnen de SVCD standard ligt, maar word gebrand in de SVCD-Mode.
!Let op dit is geen standaart Formaat!

[ Voor 8% gewijzigd door Dala op 26-01-2004 11:03 . Reden: Er is nog meer, maar heb nu even geen tijd, zoiezo zijn er een aantal dingen die niet kloppen in jou start post, of te kortzinnig zijn. ]


Verwijderd

Ok omdat dit topic echt helemaal nergens meer op lijkt zal ik al die (nu) lege posts maar verwijderen inclusief de reacties van deepspace daarop.

Mr Tweak, zou je voortaan die posts gewoon willen laten staan en aan het inzicht van een moderator overlaten of ze wel of niet moeten blijven staan, nu kan ik niks anders meer als een hoop posts verwijderen. Ik snap je initiatief ervoor, maar doe dat voortaan toch maar niet.

Laten we dit topic dan gebruiken om andere tweakers de kans te geven hierop te reageren en eventueel wat aan te vullen of te verbeteren. :)

[ Voor 16% gewijzigd door Verwijderd op 26-01-2004 12:27 ]


  • voodooless
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-02 20:45

voodooless

Sound is no voodoo!

Prima zo Play. Dit topic begint eindelijk ergens op te lijken!

nog ff wat correcties op dingen waar ik echt de kriebels van krijg ;) :
Het oude DivX 3.11 is een illigale codec. Dit is een gehackte versie van een microsoft codec. avi, DivX vanaf 4.x/ XviD, vcd, svcd en xvcd zijn legale compressies.
Avi, VCD, SVCD en xvcd zijn geen compressies!!!! AVI is zoals gezegt een containerformaat en kan vanalles bevatten. De andere zijn allemaal MPEG(1 of 2). Ook deze compressie is niet illigaal, mits je natuurlijk illigale software hiervoor gebruikt (er is ook genoeg freeware te krijgen BTW).
het ligt eraan wat de standalone dvdspeler ondersteund. Subtitle op DVD hebben niets met het soort compressie te doen. het is de compressie die ondersteund moet worden. pas dan kan je de film zowel op computer als dvdspeler bekijken met ondertitels.
Hmm, ik denk dat je mijn stukje hierover nog maar eens moet lezen... dit verhaal klopt van geen kant en is ook nog tegenstrijdig!
DVD (ik wil weten hoe hoog de bitrate van sound en videobeeld is om een beter vergelijkingsbeeld te hebben met compressiesoftware)
DVD gebruikt MPEG 2, maar MPEG1 is ook mogelijk.. De video bitrate is vaak varriabel en ligt gemiddeld ronde 8 Mbit/sec. Ook de resolutie niet vastgelegd. Sommige DVD's zijn interlaced, net als een TV-signaal. Als je daar meer over wil weten moet je ff op www.100fps.com kijken (echt steengoed!). Audio kan op een DVD in verschillende formaten aanwezig zijn (ook tegelijk). Meestal als AC3 (DTS of DD), maar ook MPEG en LPCM. Dat staat voor linear PCM, eigelijk niets anders dan PCM, alleen zeggen ze nog een explisiet dat er voor de amplitude een linaire verding wordt gebruikt (dit is met gewoon PCM over het algemeen ook al zo (bv bij audio CD). De bitrates zijn afhankelijk van het audio formaat (daar staat al wat over in de FAQ geloof ik). meer info hier: http://www.digvid.info/media/dvd.php

Edit:

@ Mr TweaK: Als je steeds ff een kick geeft als je de openingspost aanpast, en ff een soort changelog geeft, dan weten wij waar we naar moeten kijken en wat er allemaal aangepast is.

[ Voor 10% gewijzigd door voodooless op 26-01-2004 12:25 ]

Do diamonds shine on the dark side of the moon :?


  • e1f
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 21-12-2025

e1f

Verwijderd schreef op 24 januari 2004 @ 23:11:
DivX/Mpeg 4: De Kwaliteit, van minder dan VHS tot bijna DVD, is afhankelijk van de bitrate en resolutie die je kiest. Keuze is er uit verschillende geluidsformaten. Afspelen kan nog niet op DVD's maar tegenwoordig wel op de meeste besturingssystemen waaronder Mac, Linux en BeOS.
Er zijn al/komen steeds meer DVD spelers die DivX af kunnen spelen. Daarnaast kan de kwaliteit van DivX stukken beter zijn dan DVD, zolang je bronmateriaal goed genoeg is.
DVD is mpeg 2 compressie, met max 9,8 Mbit/s

Verwijderd

Topicstarter
deepspace schreef op 26 januari 2004 @ 12:20:
@ Mr TweaK: Als je steeds ff een kick geeft als je de openingspost aanpast, en ff een soort changelog geeft, dan weten wij waar we naar moeten kijken en wat er allemaal aangepast is.
alle postjes tot deze post zijn gedaan, ik heb hier en daar /me rode letters als aandachtstrekkers gebruikt omdat ze volgens mij niet kloppen of niet compleet zijn of ik kan ze niet invullen.

ik wil toch met klem vragen aan iedereen die hieraan meedoet een beknopt kort alleszeggend helder uitleg geeft. anders wordt dit een te lange FAQ die alleen begrepen wordt door mensen met veel kennis. deze aanvulling van de FAQ is immers voor nieuwelingen die zich hierin willen gaan verdiepen of als geheugensteundje voor de gemiddelde AVH-posters.

daarom pas ik veel antwoorden aan. ik ben nog niet klaar maar heb nu ff geen tijd en zin meer, maar bijv DVD is het te lang en veel zinnen kunnen gemakkelijk samengevoegd of weggelaten worden.

als jij een antwoord hebt dat helderder en korter is dan de mijne post het dan ff.


verder zou ik graag willen dat jullie hier vragen en antwoorden dumpen die jullie TE regelmatig zien in AVH en al te vaak is uitgelegd, MAAR ze moeten wel betrekking hebben tot het DivX gedeelte in de AVH-FAQ omdat deze topic anders te groot en onoverzichtelijk wordt.

begrijp me niet verkeerd: als je vind dat je nog bijdragen hebt voor de AVH FAQ of welk andere FAQ maar hier buiten de boot valt open dan een topic met jouw bijdrage. ( wel ff checken of er niet al een aanvullingFAQtopic zoals dit bestaat ;) )

[ Voor 4% gewijzigd door Verwijderd op 27-01-2004 07:45 ]


  • Dala
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 26-02 23:17
* de voordeel vam divx is dat je filmpjes minder groot zijn en je dus meer filmpjes kan opslaan op de computer maar toch de kwaliteit behoudt die welk andere containerformaat levert, waar of niet waar?
Divx is geen container, AVI/MKV/OGG zijn containders, Divx is een manier van de frames te beschrijven en te comprimeren, en naar recente test (doom9.org) blijkt dat xvid het meeste qualiteit behoud.
DVD: * Digital Video Disc?
DVD = Digital Versital Disc (veel gemaakte fout, je moet maar bedenken dat een DVD niet alleen voor Video is, maar meerzijdig (Versital)
Er zijn al/komen steeds meer DVD spelers die DivX af kunnen spelen. Daarnaast kan de kwaliteit van DivX stukken beter zijn dan DVD, zolang je bronmateriaal goed genoeg is
8)7 Als ik het goed heb is DivX niet bedoeld om de qualiteit van een DVD te overstreiden gezien het feit dat het meestal een backup is van een DVD, en daardoor kan er dus nooit hogere qualiteit ontstaan, wat jij misschien bedoeld is dat met op een DVD Divx zetten, is nog niet gedaan, maar wel WMV 9 wat meer op hogere bitrates is gericht, Terminater 2 EE was bijvoorbeeld een WMV 9 creatie.
omdat audio EN beeld in 1 bestand zitten en geen aparte codecs gebruikt moeten worden, een andere voorbeeld is OGGcontainerformaat (niet met OGG audioformaat te verwarren).
8)7 Je hebt dan misschien geen aparte codec nodig, maar wel een filter, die de streams (welke uit meer dan audio en beeld kunnen bestaan) split en daardoor zorgt dat de betreffende decoder alleen de sound/subs/video krijgt aangeleverd, in DirectX zit al standaart de AVI en MPEG1 splitter. Andere containers zijn OGG, MKV, MP4, MOV, RM.
Ja dat kan. Dan moet je een programma hebben + een plugin om ondertitels weer te geven gebruiken. die plugin heet * .....?
De betreffende filter heet VSFilter (staat op sourceforge) van de maker Gabest.

Ik moet trouwens wel even mededelen dat ondanks het feit dat ik een bijdrage lever aan dit topic, ik het toch redelijk kansloos vind, enigste reden dat ik post is omdat ik liever het probleem voorkom, dan dat mensen topics gaan openen over foutief beantwoorde zaken in deze FAQ :|

[ Voor 14% gewijzigd door Dala op 27-01-2004 17:24 ]


  • Dala
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 26-02 23:17
deepspace schreef op 25 januari 2004 @ 00:09:
Prima zo. Ik denk echter dat de meeste stand-alone DVD spelers dit tegenwoording ook wel kunnen afspelen. Grote verschil met de DVD is eigenlijk dat het op een normale CD staat en dat de bitrates anders zijn. Kwa opbouw is een SVCD te vergelijken met DVD.
Sorry, dat is wel de reden dat VCD's wel meestal werken, want VCD heeft een geldige DVD resolutie, terwijl een SVCD een niet geldige DVD resolutie heeft, en daarom komt het toch nog wel eens voor dat ze niet werken, hoewel het de laatste tijd wel veel minder voorkomt.

  • TheLemon
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 02-04-2025

TheLemon

daddy cool, crazy like a fool

Dala schreef op 27 januari 2004 @ 17:21:
[...]
DVD = Digital Versital Disc (veel gemaakte fout, je moet maar bedenken dat een DVD niet alleen voor Video is, maar meerzijdig (Versital)
[...]
Maak er dan liever Digital Versatile Disc van. ;)
Overigens heb ik een jaar of acht geleden voor het eerst een les gehad over de DVD (toen hij nog niet op de markt was dus) en toen was men er nog niet uit of het Video of Versatile moest zijn. Maar ik ben het met je eens dat Versatile de lading beter dekt.

[ Voor 30% gewijzigd door TheLemon op 27-01-2004 17:52 ]


  • voodooless
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-02 20:45

voodooless

Sound is no voodoo!

Dala schreef op 27 januari 2004 @ 17:34:
[...]


Sorry, dat is wel de reden dat VCD's wel meestal werken, want VCD heeft een geldige DVD resolutie, terwijl een SVCD een niet geldige DVD resolutie heeft, en daarom komt het toch nog wel eens voor dat ze niet werken, hoewel het de laatste tijd wel veel minder voorkomt.
precies dat bedoel ik te zeggen...

daar gaan we weer ;) :
* ong ???kbit/s.
ongveer niets.... Een containerformaat heeft geen kbit/sec. Dat wat er in zit wel. Het is dus geheel afhankelijk van de inhoud. Is hetzelfde als twee van buiten af dezelfde auto's langs elkaar te zetten en te vragen hoe snel ze gaan. Blijkt dat de een een 2.6 V6 aan boord heeft, de andere een 1.1 4 cylinder... snappie..
Sommige DVD's zijn interlaced* =???
Zie de link een zin verderop!
PCM* (=??)
Pulse Code Modulation, of wel Pulse Code Modulatie. Dat is een manier om geluid op te slaan. Dit wordt ook gebruikt op audio CD's en in standaard wav's (hoewel je daar ook weer andere formaten kunt hebben zoals ADPCM e.d). LPCM is eigenlijk precies hetzelfde, alleen zetten ze de L ervoor om aan te geven dat de waardes die een audio sample krijgt liniear zijn. Dat is echter bij audio CD ook zo, dus er is eigenlijk weinig verschil (op bit/sample, en samplerate na natuurlijk).

Misschien is het nog ff nuttig om aan te geven hoe de ondertitteling werkt zowel DVD als op de pc met avi+software:

DVD: Hier is de ondertitteling opgeslagen als losse plaatjes, die over het videobeeld worden gelegt op het juiste moment. Dit hebben ze gedaan om ook chineese en japanse teksten te kunnen ondersteunen.
Avi+software: Hier vind je de ondertitteling als een tekste bestand, naast de avi. In het tekstbestand staat wanneer welke tekst op het scherm moet verschijnen (en hoe lang). De software moet dat dan netjes doen...

Als je dus een DVD naar avi omzet (bv divx of whatever), dan moet je de plaatjes via software in tekst omzetten.

Do diamonds shine on the dark side of the moon :?


  • TheLemon
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 02-04-2025

TheLemon

daddy cool, crazy like a fool

Op audio cd's wordt geen pure PCM gebruikt, maar EFM (Eight-to-fourteen modulatie).

[stukje nutteloze theorie]
Dit omdat er fysiek op een cd geen twee 1-en naast elkaar kunnen staan. Ze hebben alle series van 8 bits geconverteerd naar 14 bits om deze mogelijkheden eruit te laten.
Op een cd staan 'pits' en 'lands', een verandering van pit naar land of andersom is een 1 en geen verandering is een 0. Twee veranderingen achter elkaar zou een te dunne pit (of land) opleveren om goed te kunnen lezen.
[/stukje nutteloze theorie]

[ Voor 5% gewijzigd door TheLemon op 27-01-2004 18:08 ]


  • e1f
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 21-12-2025

e1f

Als ik het goed heb is DivX niet bedoeld om de qualiteit van een DVD te overstreiden gezien het feit dat het meestal een backup is van een DVD, en daardoor kan er dus nooit hogere qualiteit ontstaan, wat jij misschien bedoeld is dat met op een DVD Divx zetten, is nog niet gedaan, maar wel WMV 9 wat meer op hogere bitrates is gericht, Terminater 2 EE was bijvoorbeeld een WMV 9 creatie.
Als je DV materiaal hebt en je zet dat om naar mpeg 2 (DVD) of mpeg 4 (DivX, XviD) kan je volgens mij met dezelfde bitrate beter resultaat krijgen met mpeg 4 dan met mpeg 2.

Verwijderd

Topicstarter
Elf en Dala spreken mekaar tegen nu. wie heeft gelijk? elf zegt nu iets wat mij niet logisch klinkt: bronmateriaal is DVD (=mpeg2) en het overzetten naar DivX(=mpeg4) kan geen kwaliteitswinst of in zijn woorden beter resultaat opleveren....

alles is bijgewerkt en aangezien mijn explorer de laatste paar dagen weird doet waar al een topic van mij bestaat valt het editten niet mee en is dit zwaar irritant werkje. ik nok ff mee met editten of de moderators moeten dit voldoende vinden of eventueel de roer overnemen totdat ik mijn explorerprobleem heb opgelost of geformatteerd hebt.

  • voodooless
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-02 20:45

voodooless

Sound is no voodoo!

wat dacht je van een andere browser: http://www.mozilla.org/products/firebird/ :+

Kwalitietswinst kun je nooit krijgen t.o.v het orgineel. Het is wel zo dat bij gelijkt bitrate, DivX betere kwaliteit geeft dan MPEG2.

Do diamonds shine on the dark side of the moon :?


  • e1f
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 21-12-2025

e1f

Verwijderd schreef op 28 januari 2004 @ 11:48:
Elf en Dala spreken mekaar tegen nu. wie heeft gelijk? elf zegt nu iets wat mij niet logisch klinkt: bronmateriaal is DVD (=mpeg2) en het overzetten naar DivX(=mpeg4) kan geen kwaliteitswinst of in zijn woorden beter resultaat opleveren...
Ik heb het niet over bronmateriaal DVD, maar over bronmateriaal DV (wat je opneemt met een digitale camera). Om daarbij zo min mogelijk te verliezen kan je het met dezelfde bitrate beter in Mpeg 4 opslaan dan in Mpeg 2.

  • Dala
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 26-02 23:17
omdat audio EN beeld in 1 bestand zitten en geen aparte codecs gebruikt moeten worden maar filters die standaard in DirectX zitten. NB. een paar andere voorbeelden zijn MKV, MP4, MOV, RM en OGG (niet met OGG audioformaat te verwarren)
Je bent met dit antwoord een beetje kort gericht, er zitten inderdaad een paar splitters bij directx , maar voor MKV/MP4/MOV/RM/OGG moet je toch echt een losse filter (splitter) downloaden. En in een container kan vanalles worden gegooid, niet alleen geluid en video.

  • voodooless
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-02 20:45

voodooless

Sound is no voodoo!

Dala schreef op 28 januari 2004 @ 15:08:
[...]
En in een container kan vanalles worden gegooid, niet alleen geluid en video.
Ja maar jij gooit ook je HTK afval niet in de glasbak B)

Do diamonds shine on the dark side of the moon :?


Verwijderd

Topicstarter
aangepast.....

voor de rest van de dag neem ik vrij.... :P

  • Dala
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 26-02 23:17
Avi+software: Hier vind je de ondertiteling als een tekstbestand, naast de avi. In het tekstbestand staat wanneer welke tekst en hoe lang ie op het scherm moet verschijnen. (NB. Als je dus een DVD naar avi omzet (bv divx of whatever), dan moet je de plaatjes via software in tekst omzetten)
hoeft in principe niet.. je kunt ook de subs van de dvd (VobSubs) gebruiken als ondertiteling, alleen zijn die bestanden een beetje groter (lees 5-7 mb), scheelt het OCR gebeuren wat ook fouten kan hebben.

Verwijderd

Topicstarter
offtopic:
ff vraagje: ik heb een XviD filmpje van een vriend van me en die had ik opgeslagen op mijn harde schijf 1 maand geleden. nu kan ik plots hem niet meer openen. volgens die vriend van mij is het shareware filmpje. kan dat of is dat bullshit? (ik heb Ace Total Codec Pack geinstalleerd.)

en verder nog 1 vraag: ik heb een paar cd's te leen.

1 filmpje is SVCD 480x480@29,97 maar de ondertitels zijn waardeloos te lezen maar zijn geintegreerd in de film. verder zijn de zwarte balkjes boven en onder 2 keer zo breed als normaal en ziet de film erg geplet uit.

1 filmpje is VCD 352x240@29,97 maar geen ondertitels

1 filmpje SVCD 480x576@25 ook geen ondertitels

1 filmpje SVCD 480x480@29,97 wel ondertitels maar beeld vertoont regelmatig vooral bij bewegende gezichten blokjes

ik heb nu een geleende DVD speler en die ondersteund geen DivX maar ik koop later wel 1tje. wat raden jullie me aan om al die genoemde filmpjes te doen? converteren naar....? of zo laten? sowiezo moet er ondertitels bij....

  • Dala
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 26-02 23:17
Verwijderd schreef op 28 januari 2004 @ 18:42:
offtopic:
ff vraagje: ik heb een XviD filmpje van een vriend van me en die had ik opgeslagen op mijn harde schijf 1 maand geleden. nu kan ik plots hem niet meer openen. volgens die vriend van mij is het shareware filmpje. kan dat of is dat bullshit? (ik heb Ace Total Codec Pack geinstalleerd.)

en verder nog 1 vraag: ik heb een paar cd's te leen.

a) 1 filmpje is SVCD 480x480@29,97 maar de ondertitels zijn waardeloos te lezen maar zijn geintegreerd in de film. verder zijn de zwarte balkjes boven en onder 2 keer zo breed als normaal en ziet de film erg geplet uit.

b) 1 filmpje is VCD 352x240@29,97 maar geen ondertitels

c) 1 filmpje SVCD 480x576@25 ook geen ondertitels

d) 1 filmpje SVCD 480x480@29,97 wel ondertitels maar beeld vertoont regelmatig vooral bij bewegende gezichten blokjes

ik heb nu een geleende DVD speler en die ondersteund geen DivX maar ik koop later wel 1tje. wat raden jullie me aan om al die genoemde filmpjes te doen? converteren naar....? of zo laten? sowiezo moet er ondertitels bij....
1. NOOOIT codecs pakjes installeren :r altijd gekloot

a) Dat filmpje zou ik extracten (door middel van VCDGear), en dan kijken dat je de balken weg cropped, en dan de echte verhouding zoekt, en daarheen resized en dan encodeerd naar divx.

b) zelfde als a) alleen hoef je niet de resolutie te zoeken

c) sommige dvd spelers (mijne bv.) spelen ook SVCD-Subs, deze mux je gewoon door je MPEG2 stream heen zonder te reencoden, je zou kunnen testen of dat werkt. (Dit test cd'tje heeft bijv subs http://www.vcdimager.org/...ng/svcd_ogt_test_ntsc.zip ) http://www.dvdrhelp.com/faq.htm#svcdsubs

d) blokjes is waarschijnlijk niet te verhelpen, is gewoon de gekozen bitrate / source. of heeeel misschien dat er wat krassen op de CD zitten, maar als je zegt dat het altijd rond veel beweging/ complexe scenes zijn, dan is het gewoon niet te verhelpen.

Verwijderd

Topicstarter
offtopic:
1. NOOIT codecs pakjes installeren :r altijd gekloot
wat dan wel? ik had eerst drivers total pack en nu ACTP, maar de vraag of het bestaat dat die film na 1 maand niet meer bekeken kan worden is niet beantwoord. ik wil pc gaan formatteren vanwege de explorerprobleem waar ik niet afkom maar wil dus niet weer dezelfde troep installeren....

a) Dat filmpje zou ik extracten (door middel van VCDGear), en dan kijken dat je de balken weg cropped, en dan de echte verhouding zoekt, en daarheen resized en dan encodeerd naar divx. het rare is dat filmpje a dubbel zo breed zwarte balkjes heeft terwijl filmpje d als enige film uit de rijtje de beeld geheel schermvullend is ondanks dat beide films zelfde resolutie hebben? kortom wat is dan de echte goede resolutie verhouding? en je raad me dus de DivXformaat aan voor alle 4 filmpjes en de vcd of svcd niet?

  • Dala
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 26-02 23:17
Verwijderd schreef op 29 januari 2004 @ 04:26:
offtopic:
1. NOOIT codecs pakjes installeren :r altijd gekloot
wat dan wel? ik had eerst drivers total pack en nu ACTP, maar de vraag of het bestaat dat die film na 1 maand niet meer bekeken kan worden is niet beantwoord. ik wil pc gaan formatteren vanwege de explorerprobleem waar ik niet afkom maar wil dus niet weer dezelfde troep installeren....

a) Dat filmpje zou ik extracten (door middel van VCDGear), en dan kijken dat je de balken weg cropped, en dan de echte verhouding zoekt, en daarheen resized en dan encodeerd naar divx. het rare is dat filmpje a dubbel zo breed zwarte balkjes heeft terwijl filmpje d als enige film uit de rijtje de beeld geheel schermvullend is ondanks dat beide films zelfde resolutie hebben? kortom wat is dan de echte goede resolutie verhouding? en je raad me dus de DivXformaat aan voor alle 4 filmpjes en de vcd of svcd niet?
explorer probleem = laat me raden het preview gebeuren crashed ??? (komt vaker voor bij zo'n codec pakje.
Gewoon los de decoders installen. (dus de Decoders opzoeken)
Het zou best kunnen dat je een of andere fucking gare trail versie hebt. Maar dan moet je maar een andere alternatief ervoor zoeken.

ik raad divx alleen aan als er veranderingen moeten worden aangebracht aan de VIDEO stream, waarom zou je een perfect werkende MPEG2 video gaan encoderen naar divx, je verliest alleen maar nog meer qualiteit.

  • voodooless
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-02 20:45

voodooless

Sound is no voodoo!

weer een dikke fout:
De Kwaliteit, van minder dan VHS tot bijna DVD, is afhankelijk van de bitrate en resolutie die je kiest. Keuze is er uit verschillende geluidsformaten. Afspelen kan nog niet op DVD's maar tegenwoordig wel op de meeste besturingssystemen waaronder Mac, Linux en BeOS. de voordeel van divx is dat je filmpjes minder groot zijn en je dus meer filmpjes kan opslaan op de computer maar toch de kwaliteit behoudt.
DivX is een MPEG4 complient video codec en heeft dus niets met geluid te maken!

Ik denk dat het verschil tussen een codec en het containerformaat nog niet echt duidelijk is:

avi, ogg, rm, mov en die andere crap zijn containerformaten. Deze bevatten video en audio, beiden met bepaalde codec's, zoals DivX, Xvid, Intel Indeo, cinepack, mp3, wav... noem maar op..

Do diamonds shine on the dark side of the moon :?


Verwijderd

Topicstarter
@deepspace als dat fout is verwijs ik je naar doom9.org kijk maar in de gids onder de kopje "Formaten die gebruikt worden voor DVD-conversie"......

anyways ik stel me vraag nog 1 keer waar nog altijd geen antwoord op is gekomen:

ik heb XviD filmpje "bruce almighty". eerst deed ie het wel maar NU ineens niet meer. als ik hem aanklik valt me hele explorer en taakbalk en verkenner weg behalve burobladafbeelding. na 2 seconde hersteld hij zich helemaal maar is verkenner weg en kan ik hem direkt openen en weer naar die filmpje gaan en gebeurd weer zelfde als ik op filmpje klik. ik heb losse codecs gehad en daarop deed ie het wel toentertijd. nu heb ik omdat ie het niet deed drivertotalpack en daarna acecodectotalpack geprobeerd. helpt nix. die vriend van wie ik die film kreeg doet bij hem ook niet meer. bij zijn broer ook niet en bij mijn makker die hem 1 maand geleden van me kreeg ook niet meer.

nu zegt die jongen ow ja volgens mij was het shareware die film. dus na een bepaalde datum kan je die film niet meer bekijken....

kan dat? is dat waar of niet waar? zo ja hoe ontleed ik die film om bij die "na-datum-stoppen-met-kijken" te komen?of hebben we alle 4 de verkeerde codec?

[ Voor 21% gewijzigd door Verwijderd op 29-01-2004 18:46 ]


  • voodooless
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-02 20:45

voodooless

Sound is no voodoo!

Nouja, doom9.org heeft het gewoon fout. Dat is duus weer een van de gevaren van van vertalen. Maar ik kom het stuk op doom9 niet vinden ter verficatie.. linkje misschien?

Wat je vraag betreft.... Probeer dat ding eens door virtual dub te halen. misschien vind die wel fouten oid.

Ik kan me niet voorstellen dat de film "shareware" is. Theoretisch zou dat natuurlijk wel kunnen, maar ik denk niet dat dit soort grapjes in een player zit ingebouwd. Probeer ook eens andere player software i.p.v mircrosoft crap...

[ Voor 12% gewijzigd door voodooless op 29-01-2004 18:57 ]

Do diamonds shine on the dark side of the moon :?


Verwijderd

Modbreak


Mr Tweak, om dit topic schoon te houden zou ik aan je willen vragen om hier geen aparte vragen te gaan stellen. Daarom wil ik dat iedereen hierna weer ontopic reageerT over punten uit de faq.

Over je probleem kun je eventueel een topic starten, maar alleen als je zeker weet dat het niet aan je codecs ligt, meer info daarover in de SA faq: SA FAQ: multimedia


Verwijderd

Topicstarter
deepspace schreef op 29 januari 2004 @ 18:56:
Nouja, doom9.org heeft het gewoon fout. Dat is duus weer een van de gevaren van van vertalen. Maar ik kom het stuk op doom9 niet vinden ter verficatie.. linkje misschien?
ik kan je geen link geven omdat er steeds hetzelfde adres staat. www.doom9.nl daarom gaf ik ook geen link erheen. anyways hieronder kijk maar ff...

Afbeeldingslocatie: http://www.myimager.com/uploads/naamloos_62234104225_74643.JPG

[ Voor 22% gewijzigd door Verwijderd op 30-01-2004 13:32 ]


  • e1f
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 21-12-2025

e1f

Tja, helaas heeft (iig de nl versie) doom9 het hier idd fout. DivX is alleen video. De keuze van het geluidsformaat maak je ergens anders. De video en geluidsstream voeg je samen in een avi.
Ook ben ik het niet helemaal eens met hun kwaliteitsomschrijving. Doom 9 is vooral gebaseerd op DVD rippen en dan klopt het, maar wanneer je het gebruikt om je eigen gemaakte DV filmpjes om te zetten klopt het niet.
En ook dat je't niet af kan spelen op DVD spelers klopt tegenwoordig niet meer helemaal, er komen dus steeds meer spelers op de markt die dat wel kunnen.

Verwijderd

Topicstarter
er staat dan ook"afspelen kan nog niet" en verder denk ik dat jullie die zin verkeerd interpreteren, maybe bedoelt ie dat je keuze hebt uit diverse geluidsformaten om erbij te doen bij de divx?

  • voodooless
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-02 20:45

voodooless

Sound is no voodoo!

Verwijderd schreef op 30 januari 2004 @ 20:33:
er staat dan ook"afspelen kan nog niet" en verder denk ik dat jullie die zin verkeerd interpreteren, maybe bedoelt ie dat je keuze hebt uit diverse geluidsformaten om erbij te doen bij de divx?
Nope, doom9 is hier gewoon echt fout! Buiten dat de tekst fout is het ook nog eens erg onduidelijk!

Do diamonds shine on the dark side of the moon :?


  • e1f
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 21-12-2025

e1f

Doom9 is een goede site, maar je moet 'm niet gaan beschouwen als een heilige o.i.d. Je moet nog altijd je eigen verstand erbij gebruiken en kennis van andere bronnen erbij betrekken. Er zijn nog zát andere sites die ook guides geven. Als je die ook allemaal doorneemt kan je met je gecombineerde kennis een perfecte FAQ samenstellen. Maar om die alleen te baseren op één site lijkt me niet zo goed. Misschien is het handig om eerst nog eens flink rond te kijken, in andere topics, in andere fora, op andere sites, voordat je een faq samenstelt. Ik vind het een heel goed en nuttig initiatief, maar wanneer de benodigde kennis nog niet volledig aanwezig is, kan dat leiden tot onduidelijkheden.
Toen ik begon met videobewerking en omzetting dacht ik ook dat het allemaal vrij simpel was, maar ik ben er ondertussen wel achter dat je eigenlijk door de bomen het bos niet meer ziet. Er zijn zoveel mogelijkheden, opties en verschillende instellingen mogelijk die allemaal afhankelijk zijn wat je eigenlijk met het eindresultaat wil gaan doen. Als je bijvoorbeeld het eindresultaat op je tv wil gaan bekijken hoef je helemaal niks te doen met deinterlacen, alleen bij het bewerken en verwerken aangeven dat het beeld geinterlaced is. Wanner je voor de pc bewerkt moet je wel deinterlacen, en vervolgens zijn er ontzettend veel codecs die je kan gebruiken om het te comprimeren. Ook daar is de keuze weer afhankelijk voor wat je wil gaan doen. Wil je't laten downloaden (en voor welke doelgroep, 56k, budget kabel, breedband, etc.), of gewoon bewaren op cd. Kortom, eigenlijk te veel om in een FAQ samen te vatten. Wel vind ik dat je goed bezig bent om in ieder geval het DivX gedeelte aan te pakken. Er staan al een hoop goede dingen in, maar ik zou zeggen kijk nog wat verder rond om de puntjes op de i te kunnen zetten. Verder ben ik iig, volgens mij deepspace ook en waarschijnlijk nog wel anderen, altijd bereid om commentaar te geven. Ik weet zelf ook nog steeds een hoop niet, dat komt vanzelf, aldoende leert men... Succes verder iig!
Pagina: 1