Illustrator kent geen echte pagina stuctuur, je kunt enkel losstaande objecten ontwerpen.
InDesign bied je mogelijkheden om pagina-templates aan te maken, en vaste styles (ik gebruik enkel een duitse inDesign, hier heet het 'absatzformate', in Quark ken ik enkel nog de sneltoets, F5 naar ik meen, voor het venster, 'opmaak' heette dat geloof ik, Quark gebruik ik gelukkig niet meer), mogelijkheden van tab-uitlijning
zeker voor het zetten van ingewikkelde en langere tekststructuren, rapporten, brochures, tijdschriften is juist die omvattende tekst-automatisering van belang.
voor een eenmalig een-vellig stukje drukwerk is Illustrator ook een legitieme keuze, maar zodra je drukwerk meerdere pagina's word, of vaker herhaalde bezigheden kent, bespaart inDesign je veel werk, waarvan je je niet wil bedenken hoe lang je daar in Illstrator mee bezig bent.
Overigens vind ik voor vormgeving doeleinden Illustrator wel prettiger, omdat je wat makkelijker kunt experimenteren, eerst een visuele layout kan ontwikkelen,
een layout eerst ontwerpen in Illustrator is soms wel goed te doen, en pas achteraf, na goedkeuring van de klant dit omzetten naar een inDesign layout.
[
Voor 9% gewijzigd door
RM-rf op 19-11-2003 12:15
]
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen