Aaaaaahhhh .... Frustratie frustratie....
Ik kan het niet laten om hier op te reageren. Wat een knudde. ik voel een hoog gehalte MyFirstNetwerk in navolging van een Sony reclame uit het tijdperk van cassettebandjes.
Zoals eerder aanbod gekomen is de firewall van de Speedtouch NIET 100% secure. Door dat je NAT gebruikt via die speedtouch loopt het allemaal nog wel los, maar houd er rekening mee. afaik gebruik je je wireless router als wireless entry point voor je netwerk. Erg zonde van je geld een basestation is goedkoper.
Als je de hub/switch al had... Is het een echte Hub? of is het nou een Switch? dan kan ik er niet veel van zeggen, maar je was anders goedkoper uit met een 8 ports switch.
Dat je zusje niets bijzonders doet ... tja ... dat zijn jou worden, maar er is ooit eens een geweldig topicje geweest die een magistreuze omvang bereikte in korte tijd door het schrijven over [mis|ge]bruik van familieleden en naasten op een computer. Ik zou eerder zelf niks qua scanners draaien (net als ik

is beter voor mijn performnance

haha).
Misschien je servertje dat die wel iets heeft, omdat je daar niet constant bij heeft.
Ik zou je Wireless router instellen als firewall. Die dingen zijn over het algemeen een stuk veiliger in de security. En dan natuurlijk niet verkeerd aansluiten, zoals nu geillusstreerd met alleen de switch functie gebruikt. Maar dus je internet via je WAN binnen laten komen op je LAN.
Over WEP encouding zou ik nog maar eens iets lezen. Want je kan met 128bits WEP er vanuitgaan dat jou verbinding secure verloopt. Anders wil ik je adres wel eventjes hebben. Dan kom ik WarDriven om even mijn mail te pakken als ik in de buurt ben. Ik ben er al een databaseje met adressen (nah ja ... GPS locaties en ranges) aan het vullen (nee... niet voor het publiek, puur persoonlijke intresses). Die WiFi kan dus erg secure lopen als je een beetje WiFi spul heb.
Verder ja ... BlueTooth... schakel je netwerk profile uit in je laptop en je bent er erg secure mee als je daar zo naar opzoek bent. Verder is het opzetten van BlueTooth redelijk lastig te misbruiken en komen er geen gekke mensen met laptops en BlueTooth sticks je netwerk hacken via je laptop. En daarbij is het meestal toch nog wel ergens een beetje human interaction die verbindingen kan voorkomen.
Je FireWire ... wat valt er te securen aan je interne netwerkje?
Binnen je netwerk valt er alleen maar van machine naar machine te securen, of je nu files shared of niet.
Verder is het leuk als je via Firewire files overpompt. Meer valt er niet over te zeggen. Het is wat wazig en onconventioneel, maar het kan relaxed en het lijkt me een goede oplossing met de middelen die je heb.
Ik zou hier thuis aangewezen zijn om alles te upgraden van 100Mbit naar 1Gbit. Een firewire kabel mag niet te lang worden namelijk
Check je netwerk nog eens na en trek je eigen conclusies.
[
Voor 3% gewijzigd door
VisionMaster op 16-11-2003 02:28
]