Systeem doet vreemd

Pagina: 1
Acties:

  • Martin Sturm
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 03-03 16:50
Ik weet niet 100% zeker of dit nou het juiste forum is, maar ik vermoed van wel.
Probleem: Sinds een week of twee weigert mijn systeem soms een koude reboot. Als hij bijvoorbeeld sochtends is gebruikt, en ik zet hem savonds weer aan, gaat het fout.

Wat gaat er fout? Hij reboot opzich wel (doorloopt geheugentest goed) maar zodra hij zeg maar m'n hd's gaat autodetecten gaat ie vreemd doen. Dit duurt behoorlijk lang (1 tot 2 minuten denk ik). Daarna herkent ie alles op m'n primaire controller niet (HD en dvd speler). Alles op de secondaire controller wel.

Tevens doet hij, zodra dit probleem optreed, om de zoveel tijd (paar minuten) 2 korte piepjes achterelkaar. Het is echt zeer vreemd, want meestal doet hij, na het aan en afkoppelen van IDE apparaten, het opeens weer wel :?

Ik heb al diverse malen geprobeerd alle IDE apparaten stuk voor stuk los te koppelen, maar dat helpt niets. Zodra ik echter 1 of 2 apparaten van de voeding loskoppel en dan weer boot, lijkt hij het opeens wel te doen (dit weet ik echter niet 100% zeker, omdat het heel onregelmatig optreed).

Kan het m'n voeding zijn (waarom boot hij dan wel enzo???). Zodra hij 'normaal' geboot is, doet alles het trouwens gewoon perfect...
Ik wordt een beetje wanhopig (systeem is nog niet zo heel oud en ik heb op het moment geen geld voor nieuwe mobo's, hd's enzo)

Systeemspecs:

Kast: InWin Q500 (met bijbehorende voeding)
Mobo: MSI K7T Turbo RAID (nieuwste BIOS geïnstalleerd)
Proc: AMD Athlon 1,33GHz (Thunderbird, 133MHz FSB)
geheugen: 3x 256MB PC133 Samsung (is goed, want is getest)
Videokaart: PowerColor GeForce 2 GTS
Geluid: SB Live! 5.1 player
IDE zooi: primaire IDE controller: 40GB 7200rpm Maxtor (master) en Acer 16x DVD speler (slave)
secondaire IDE controller: Acer 12x brander (master) Iomega Zip-100 driver (slave)
Promise RAID primair IDE kanaal: 20GB 7200rpm Maxtor (master)

daarnaast nog 2 NIC's (Realtek) en een Firewire kaart

Het probleem treed pas sinds 2 weken op, het systeem is ongeveer 1 jaar oud

Verwijderd

ik gok op je SB live

  • MrAngry
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 29-03 21:57
Wat heeft een PCI kaart met de herkenning van je IDE devices in de Bios te maken?

Er is maar één goed systeem en dat is een geluidsysteem - Sef


  • Reacher
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 29-03 20:45

Reacher

oldschool

Ik heb al diverse malen geprobeerd alle IDE apparaten stuk voor stuk los te koppelen, maar dat helpt niets. Zodra ik echter 1 of 2 apparaten van de voeding loskoppel en dan weer boot, lijkt hij het opeens wel te doen (dit weet ik echter niet 100% zeker, omdat het heel onregelmatig optreed).
Hoeveel watt voeding heb je?

but I don't like you in that way
the best things in life are illegal
born to do porn!


Verwijderd

heeel veeel !!!! blijna alles kan het zijn voeding b.v

  • Ferdo
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 17-01 17:24

Ferdo

Dido Armstrong :9~

Het zou ook die harddisk kunnen zijn. Die Maxtors hebben daar nogal eens last van. Even de stekkers aandrukken en hij doet het lange tijd weer gewoon.

Audioscrobbler profile
Begin de dag met een dansje, begin de dag met een lach,
want wie vrolijk kijkt in de morgen, die lacht de hele dag,
jaaa, die lacht de hele dag!


  • Martin Sturm
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 03-03 16:50

Heb je daar ook argumenten voor? Die had ik eigenlijk wel min of meer uitgesloten.. Het heeft ruim een jaar prima gewerkt met diezelfde sb live... gaat ie dan opeens vreemd doen??
Reacher schreef op 05 september 2002 @ 17:20:
[...]


Hoeveel watt voeding heb je?
350 Watt is dat volgens mij... (onder voorbehoud) zat iig standaard bij die InWin kast.

  • Shunt
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 13:03

Shunt

Boe

ferdo wil niet lullig doen maar napster is DOOD :D

btw probeer eens de sb live er uit te halen

Game PC
2 Post or Not 2 Post What's the question ?
"If it ain't broken, you didn't try hard enough"


Verwijderd

Maxtor harddisk op een mobo met raid.....
Kan af en toe zorgen voor problemen met de ATA primaire controller detectie..
Ik heb ut ook af en toe wel es (idd zoals jij zegt heel onregelmatig) maar gewoon ctrl+alt+del en hij start wel gewoon door...

  • Martin Sturm
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 03-03 16:50
Het is niet onoverkomelijk (zolang ie uiteindelijk maar weer boot) maar het is wel irritant :(
Maar het vreemde is dus dat ie het 1 jaar lang zonder problemen heeft gedaan, en nu opeens zo vreemd doet :|

Verwijderd

uhm, kijk in de manual van je mobo, die 2 piepjes zijn vast een specifieke foutmelding.

Verwijderd

als je meerdere modules geheugen hebt moet je er eens 1 uithalen, mischien heb je wel brak geheugen ofzo....

  • Rockster
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 29-03 13:08
Heej dit komt me erg bekend voor, ik heb ook maxtor hd's, soms weigert ie bij mij ook wel eens, maar ik heb tot nu toe nog niet de oorzaak kunnen achterhalen :(

Mitsu PUHZ-SHW112YAA + ERSC-VM2C


  • Martin Sturm
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 03-03 16:50
Ik heb het geloof ik opgelost (hij doet het nu alweer 4 dagen goed). Het lijkt erop dat m'n UDMA kabel brak is. Want hij piept als ie geen zooi op de primairy controller heeft, en wel op m'n secondary. Na het vervangen van de IDE kabel starte hij gelijk goed op, en daarna is het probleem tot op heden nog niet teruggekeerd.

Als hij 2 weken nu goed draait, durf ik met 100% zekerheid te zeggen dat dat het is. Ik zal hier een update posten dan tzt.

  • Martin Sturm
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 03-03 16:50
*schop*
Hetzelfde probleem zoals beschreven in de eerste post doet zich nu dus weer voor :( :( :( :(
Ik heb inmiddels alles losgekoppeld gehad (alle ide devices, geluidskaart, netwerkkaarten, firewirekaart, diskdrive). Ik zit eigenlijk best wel met m'n handen in het haar @ the moment :(

  • Martin Sturm
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 03-03 16:50
Zou het theoretisch kunnen dat het veroorzaakt wordt door m'n voeding :?
Ik had namelijk nu m'n HD, DVD speler en CDRW van m'n voeding los gekoppeld, en toen deed ie het opeens wel... Maar waarom doet ie het dan normaal wel altijd, behalve in random gevallen :?
* Martin Sturm vind het vaag
Misschien toch maar es een enermax voeding kopen dan :( (Ik heb helemaal geen geld... iemand die me wil sponsoren :P)

Verwijderd

Hoeft niet je voeding te zijn want als ie nix heeft om te detecten doet ie het natuurlijk gewoon :)

Het kan ook gewoon zijn dat een van je hd;s aan het einde van zijn latijn begint te komen..

  • Martin Sturm
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 03-03 16:50
Verwijderd schreef op 08 oktober 2002 @ 18:25:
Hoeft niet je voeding te zijn want als ie nix heeft om te detecten doet ie het natuurlijk gewoon :)

Het kan ook gewoon zijn dat een van je hd;s aan het einde van zijn latijn begint te komen..

Er zit maar 1 HD in, en bovendien blijft ie ook piepen als ik die hd loskoppel. Dat piepen is dus gewoon niet normaal, en er is ook nergens de betekenis te vinden van die beep-code :(

  • Flekx
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 07-11-2025
probeer de beep code te ontcijferen, misschien is het wel morse!

Verwijderd

Ik heb nu precies hetzelfde.
Bij mij is het probleem ook weer teruggekomen en daarom heb ik maar een nieuw topic geopend (het jouwe begon zo langzamer hand een beetje stil te lopen):

Fout bij detectie primaire controller

Ik heb ook dezelfde stappen genomen als jij maar ben er nog steeds niet helemaal uit. Onder in me topic staat wel 'een oplossing' die misschien wel bij jou werkt...

  • UnderFlow
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 15-01-2024
Het zou ook heel goed "gewoon" aan je moederbord kunnen liggen. Ik heb al een aantal gevallen gezien van MSI moederborden (waaronder mijn eigen k7tpro2-a) die een hele tijd goed werken (pak em beet een jaar) en vervolgens kuren gaan geven. Ik wil niet meteen de vinger in de richting van MSI steken maar hou daar ook rekening mee. Wat je misschien eens kunt doen is het forum van de MSI site bekijken. Misschien kun je daar wat meer info terug vinden. Ik hoop niet voor je dat het daadwerkelijk je moederbord blijkt te zijn, het duurde namelijk bij mij een behoorlijke tijd voordat ik em weer terug had van de heren van microstar.

Verwijderd

Ik probeer dit bericht al een hele tijd te versturen, maar steeds lukt het niet..

Komt door je ZIP drive..
Haal die maar eens los en HD is er weer...
Ik heb dat zelfde probleem met een iets ander systeem...

Verwijderd

kan het niet dat mobo zijn dan?
d8 dat de k7t turbo eoa slechte ic (bij de socket in de buurt) heeft waardoor die rare kuren gaat vertonen als deze de geest (gaat) ge(v)e(n)(ft).
weet niet of dat ook voor de raid versie geld maar lijkt me wel.
Mijn is iig onlangs overleden aan (vemoedelijk) deze kwaal.

ik loop te :Z :Z

[ Voor 0% gewijzigd door Verwijderd op 12-10-2002 20:03 . Reden: eerst topic lezen underflow had het ook al opgemerkt ]


  • Martin Sturm
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 03-03 16:50
*megaschop*

Ik wordt echt _zeer_ waanhopig. Het probleem doet zich (na ruim 3 maanden niet aanwezig te zijn geweest) opeens weer voor. Ik heb nu inmiddels alles zo ongeveer eruit gehad, inclusief moederbord (vervangen door een MSI K7T Turbo2 met Duron 800 -> zelfde verschijnsel). Voeding vervangen door een ander 350W exemplaar. Ik heb het nu kunnen terugvoeren op de harddisk volgens mij. Zodra ik die niet op m'n voeding aansluit (???) post het systeem zonder piepjes. Alleen de IDE kabel van m'n HD lostrekken helpt ook niet. Hierdoor ga ik bijna denken dat m'n voeding onvoldoende power levert ofzo?

Verwijderd

Kijk eens of een of meerdere van de elcos op het bord bol staan van boven. (Die zwarte ronde dingen ongeveer zo groot als het laatste kootje van je pink met een aluminium top)

En het kan de voeding best zijn ja. Wat zijn de spanningen en tenps in de BIOS ?

Ook kan de koeler van de CPU vol met stof zitten, maar die heb je vast al bekeken..?

  • Martin Sturm
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 03-03 16:50
Ik denk dat het verholpen is door de stof op de printplaat van m'n harddisk te verwijderen.. het klinkt wel erg lomp vind ik (het was ook een idee van m'n vader) maar het lijkt te helpen... Hij is nu namelijk al 2x geboot zonder problemen (hd staat nu buiten m'n kast in een rack :P )

[ Voor 21% gewijzigd door Martin Sturm op 01-02-2003 19:59 ]

Pagina: 1