Op dinsdag 11 juni 2002 10:47 schreef leGionellz het volgende:
[..]
Ik heb een paar vraagjes:
Wanneer moet een game ge-hirom-med worden, en wanneer moet je voor een rom staticrom disabelen of enabelen ? En weet iemand een goede site voor copybox patches. DKC 1 en 2 kan ik bijvoorbeeld niet spelen, ze draaien wel, maar 'zien' dat ze vanaf copybox gedraaid worden. Verder kun je in snestool ook pal en ntsc patches laten uitvoeren. Wat is dat precies ?
Trouwens, een game zou na een patch toch niet groter mogen worden ? Dat is juist het moeilijke van patchen, alle text moet ingevoegd worden in de daarvoor toegewezen ruimte. Deze ruimte is toch niet variabel ?
hi/low rom
dat hoeft niet je moet alleen laten checken wat het is en als het niet klopt dan veranderen
hirom uses 64k banks, lorom uses 32k banks mostly with the data doubled (bank 1, bank 1 repeated, bank 2, bank 2 repeated).
static rom
niet van belang
pal/ntsc
als je een pal tv hebt die geen ntsc kan weergeven kan je de videomodus veranderen waardoor je het wel kan spelen
soms word ene gepatchde game groter omdat ze veel dingen veranderen
nieuwe graphics, andere muziek
het gebeurd.. of half afgemaakte patches enzo
ik raad je aan om al je roms met dit programma te checken
SMC File Checker
japanse handleiding maar de software is zelf wel engels en duidelijk het checkt wat voor rom het is en moet zijn