GVF: Wat is er besproken.

Pagina: 1
Acties:
  • 143 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jaymz
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 13:12

Jaymz

Keep on moving !

Topicstarter
For your information:

Één en ander is oa. naar aanleiding van dit draadje; waar naar boven komt dat veel mensen vinden dat GoT teveel naar 'het niveau' van een helpdesk vervalt. Veel mensen die langskomen kwakken hun probleem rucksichtloss 'ergens' neer in de verwachting (niet eens meer de hoop) dat het binnen een half uurtje helemaal is opgelost door anderen. Ook het 'niveau' van de replies is niet meer zo behulpzaam als het geweest is, en da's alleen maar jammer.

Naar aanleiding van ontstane discussie besloot de GoT-Crew een forum (GOT Veranderingen Forum) open te gooien waar een kleine selectie bezoekers ook toegang heeft gekregen om eens goed en rustig te babbelen over 'hoe het nu verder moet' / 'wat er moet gebeuren'.

Dé vraag is niet óf het niveau omhoog moet. Maar hoe, en wat hierin de beste weg is.

Het probleem is dat de bezoeker zelf het niveau moet brengen. Als crew en werkgroep kun je hier alleen maar ondersteuning/begeleiding in geven, en proberen dit te 'forceren'.

Korte samenvatting van hetgeen besproken is...

Begeleiding
Het 'begeleiden' was "vroeger" een normaal iets; als het al eens voorkwam dat iemand een "zoek,- of handleidingsvraag" stelde werd deze persoon vriendelijk begeleid. Tegenwoordig is GoT hier gewoonweg te groot voor geworden, op enkele fora na waar dit principe nog wel (redelijk) werkt.
Was het vroeger een enkele keer dat dit gebeurde, tegenwoordig zijn deze vragen eerder regel dan uitzondering, en is het logisch dat de zogenaamde 'regulars' het niet meer zien zitten om te 'begeleiden'.

Dit is iets wat we weer terug willen brengen (de zogenaamde 'begeleiding') hoe exact weten we nog niet; maar enkele ideeën liggen ter uitwerking klaar.

Rules and regulations / FAQ.
Bij registreren zou je eigenlijk een 'korte samenvattting' van de FAQ voor je neus moeten krijgen waar je accoord mee _moet_ gaan. Hier zouden de 'verboden dingen' en de belangrijkste 'forum-gedragsregels' in moeten staan, doorgelinkt naar de uitgebreidere versies.
Zoiets dus.
Houd je je hier niet aan, dan volgen maatregelen (oplopend tot een Ban)

Ook zou de "taal van de FAQ" advanced moeten zijn. Door in dit soort zaken een 'advanced gevoel' te leggen geef je ook een boodschap af naar de lezer. De n00b voelt zich er wat ongemakkelijk bij, en de "specialist" voelt zich op zijn gemak/thuis. Verder kunnen stukjes uit die FAQ heel goed gebruikt worden in sluitmessages, wat weer een vermindering van klachten oplevert.

Banbeleid -> richtlijnen.
Dit moet zich niet alleen richten op dingen die we niet willen, maar ook op soorten bezoekers die we niet willen (Ja, dat klinkt hard. Maar dat is het ook).

Het hoe en waarom van OW's, NOW's en Bans is te onoverzichtelijk, en in sommige gevallen ben je gebonden aan 'het beleid' waar je dit niet wilt. Het moet duidelijker worden wanneer je een OW krijgt; de NOW (zeker als naam) moet gewoon verdwijnen. Verder moeten het richtlijnen worden ipv 'hard' beleid; momenteel is het eerder een blok aan het been van de crew ipv de bezoeker die loopt te etteren.

Iemand die op GoT komt om (een beetje) te etteren of anderszins weinig toevoegende waarde heeft heeft 4 OW's te gaan eer hij/zij exit is (en meent nog 'recht' te hebben op 4 OW's ook |:( ).
Dat is NO WAY de bedoeling. Kom je om te etteren, dan ga je op de keien. Niks geen OW's of ander gedoe -> Exit, en geen gelul.
Het 4-OW principe is een privillege, en geen recht. Je hoort hier te komen om behulpzaam te zijn of not at all...

Het huidige beleid is geschreven met de 'positieve' bezoeker in het achterhoofd, maar de negatieve bezoeker heeft er het meest profijt van. Dat is binnenkort dus over :)

Technische dingetjes
Verder zijn er een aantal technische zaakjes aan bod gekomen die één en ander kunnen 'ondersteunen' / makkelijker maken. Sommige zijn al afgeserveerd, sommige zien er best leuk uit, maar is het de vraag of het technisch haalbaar is...

Keep in touch :)

Ps. Like you can expect willen we nog niet al te diep op zaken ingaan, aangezien nog niet alles 100% zeker is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Voor de mensen die naar aanleiding van bovenstaande stuk hun op- en/of aanmerkingen kwijt willen is er in [forum=15] uiteraard een topic waar je terecht kunt:

[topic=434979]